offtopic
wukovsky 2009 jún. 08. - 21:22:04
(372/1272)
milyennek találtad a filmet?

Nagyon untam magam, csak azért néztem végig, mert ciki kijönni, és ha már kifizettem, akkor megeszem elven, végig néztem!

mi a véleményed róla a terminator franchise darabjaként?

Nehéz kérdés. Az eddigi terminátor filmek alapkliséje mind a 3 esetén az, hogy vissza jön egy üldözõ, és egy védelmezõ. Van 3-4 esetleg 5 találkozás, ott egy kis csihipuhi, és aztán a végén mindkettõ elpusztul. Ez által végig garantált az izgalom. Az elsõ rész az mûfaj teremtõ volt, és Arnie jó választás volt a szerepre, mert kb 0 a színészi tehetsége, viszont a gépet ténylegesen jól játszotta pont ebbõl kifolyólag. A második rész nagyon ütõs lett, mert azon kívül, hogy fantasztikus látványvilágot tárt elénk, a higany ember, és a többi, nagyon nagyon mély erkölcsi mondani valója volt, amit sokan nem képesek felfogni. A harmadik az csak egy lehúzott bõr volt, amit nagyban elrontott az, hogy JC karaktere harmatgyenge volt, Nick nagyon mellé fogás volt a szerepre, ha klónozva áthoztuk volna a 12 éves Edward Furlongot, simán lejátszotta volna. T1000, és T-X is jó ellenfél volt.


hogyan értékelnéd, ha nem terminatorként, hanem egy szimpla akciófilmként született volna meg?

Elmegy kategória, semmi új, össze lopkodott robotok, és kusza történet.

elégedett vagy-e christian bale-lel john connorként?

Még rosszabb választás, mint Daniel Craig James Bondnak!!!!

sam worthington alakítása tetszett-e?

Ha Õ nincs, akkor 0 a film!!! Na jó, Moonlord miatt 1/10

mit gondolsz marcus karakterérõl?

Plágium, robocop 1-2 murphy!!!! Egy az egyben ugyanaz, csak kicsit mozgékonyabb. Amúgy Szív, agy, és protézis testrészek!!!

szerinted is szükséges volt-e schwarzeneggert feltétlenül beletenni számítógépes grafika segedelmével?


A sorozat már bebizonyította, hogy minden idõk legjobb üldözõje Cromartie!!! Szívos, okos, kitartó, leleményes, és kegyetlen, ellenben roppant szimpatikus. Arnie csak egy eszköz volt a terminátor mítoszhoz, de a mítoszt James Cameron teremtette meg, és nem arnold.

hirtelen ennyi kérdésem lenne. de nyugodtan improvizálj.
1/10
RixosWalerius 2009 jún. 08. - 21:17:53 1/10
(371/1272)
Csalódtam benne, a film sok helyen unalmas. A legjobb rész, az amikor Schwarzenegger belép a képbe:) Azt nagyon eltalálták, az egész terem tapsolt akkor:)
10/6
10/10
robinnyo 2009 jún. 08. - 20:59:06 10/10
(370/1272)
Nagyon jól sikerült a film, igen látványos. Végre apokalipszis helyszínek, ember gép csaták. Christian Bale meg itt is parádés, de Sam Worthingthon is igencsak megállta a helyét.10/10
SPOILER: "Schwarcin" meglepõdtem de nagyon! :)
8/10
Zsütz 2009 jún. 08. - 19:51:40 8/10
(369/1272)
Én is kiakadtam rajta, végignéztem a stáblistát is, hátha kapunk legalább vmi elpottyantott pluszt, de semmi... :S Már várom a teljes filmet, szerintem azért is vannak sokan, akiknek nem nagyon tetszett (a mondanivaló hiányán kívül persze... -.-), mert egy csomó mindent kivágtak. A Vágy és vezeklésnél is kb a háromnegyed filmet adták le a moziban. Nem tudom igazából, mi értelme... Talán a sok fan ezért fogja majd megvenni? De ha ennyire elsz*arják a vágást és kivágást, akkor senki sem fogja majd megvenni az eredetit, nem? Na mindegy. Ma szófosásom van, bocsi emberek. :DD
LordVader 2009 jún. 08. - 19:02:14
(368/1272)
Ez most komoly? Tehát ez a potom 90 perces akármihez még elvben van 40 perc, csak épp azt nem vetítik? De akkor miért jelölik mindenhol 130 percnek??? Ez nem hülyeség... cseppet?
LordVader 2009 jún. 08. - 17:34:33
(367/1272)
Hi!


Egy kérdés azokhoz akik már megnézték... 130 perc elvileg a film. A Corvinban voltam most megnézni, 13:45kor kezdték a filmelõzetesekkel 13:55-14:00 között indult el maga a film. 15:35 kor már vége volt. Hol a hiba? A matekomban, vagy a Corvinban?
9/10
zbomb 2009 jún. 08. - 17:27:03 9/10
(366/1272)
Pörgõs akció,remek látványvilág,kissé leegyszerûsített történet és Moon Bloodgood,kár hogy keveset szerepel.
Összességében élvezhetõ,korrekt iparosmunka,a második legjobb terminátor film.
A pocsék harmadik rész után ez tényleg maga a "Megváltás" :)
4/10
Octavian24 2009 jún. 08. - 16:51:00 4/10
(365/1272)
Érthetõen nagy várakozásokkal ültem be a mozira, reménykedve, hogy legalább megközelítõleg méltó lesz a nagy elõdökhöz (persze a harmadik részt kivéve, ami erõs közepes lett jó szívvel).

Várakozásaim mint kiderült túlzottak voltak. Bale szerintem az egyik legjobb férfiszínész, de ebben a filmben teljesen súlytalan, egyszerûen nem adtak neki olyan jelenetet, ahol kibontakozhatna.

Worthington sokkal többet szerepel, és nem is rossz.

Az akciójelenetek jók, de ennyi. A forgatókönyvírónak tudnék ajánlani pár fordulatos sci-fi regényt, amibõl valamiféle kreativitást tuszkolhatna a kicsiny agyába. a Skynet központjában egy - azaz egy - darab T-800-as várja az egész emberbandát? Ne legyünk már nevetségesek! Az elsõ, második részben, amikor a jövõbõl mutogatta képeket, mindenhol hegynyi géproncsok voltak, és csatárláncban támadó terminátorok, itt meg elvétve egy-két robot, üresen kongó Skynet HQ-val...Nevetséges.

Nem is írok többet, mert még jobban felhúzom magam a sok logikátlan hibán.

Az akciójelenetek miatt adok rá egy 4-est, de a továbbiakban messze elkerülöm. A T2-t huszonnyolszadszor is megnéztem a héten az egyik kereskedelmi adón, és "még mindig jó" volt. A T1 szintén, bár egy fokkal kevésbé kiforrott. T3 még másodszor is jó volt, de ez...

Azoknak, akik nem várnak ennyit, megérheti egyszer megnézni, mivel az akciójelenetek tényleg elég jók. Bár szívbõl remélem, hogy a Transformers2 ezen a téren is sokkal jobb lesz...
shoc 2009 jún. 08. - 16:28:41
(364/1272)
aki még nem látta annak irom hogy mozizás közben ne kezdjen el agyalni a sztorin mert ha elõre kitalálja ezt a rémegyszerû történetet akkor unatkozni fog.
shoc 2009 jún. 08. - 16:26:45
(363/1272)
"ez az a film amiért a szélesvásznat feltalálták." ezti irták a 300, a Transformers és a Terminator salvation mozira.
Én azt mondom igazuk volt. Pöpecül meg van csinálva mozi, és nem bántam hogy néha bugyuta a sztori, mert igy figyelhettem a finom részletekre.
Szerintem aki nem olvasott utána, semmit sem tud a film "meglepetéseirõl" "csattanóiról", és szereti az akciómozit annak tetszeni fog. Aki megnézett mindent és utánaolvasott, és emelettt még csavarokat vár nos, annak nem fog tetszeni. hála az égnek nekem nem volt idõm utánanézni mirõl is szól a film, és nagy türelemmel ültem be mert a kritikusok lehúzták. ez az a film ahol a 200 milla nem a dramaturgia, és a forgatókönyvírók zsebébe vándorolt.
Wuss 2009 jún. 08. - 16:11:32
(362/1272)
Már elkezdõdött?? Melyiken megy?
Kapcsolom is oda!
10/10
mbcy 2009 jún. 08. - 15:57:35 10/10 Előzmény gel00
(361/1272)
Ha te az 1-2 részben ilyen mélységû filozófiát véltél felfedezni, akkor fordulj orvoshoz. De azét, ha gondolod, fejtsd ki még ezeket a mélységeket, hátha én tényleg nem láttam a sok robbanás mögött. Na, mind 1 megyek, mert kezdõdik a Gyözike...
pacica 2009 jún. 08. - 13:12:55
(360/1272)
és az feltûnt valakinek hogy john connor hányszor mondja el a nevét?
a végén már kezdtem unni
ja meg a transplantáció mekkora lol már :(
felejthetõ film, 1x sem érdemes megnézni
Okos Tóni 2009 jún. 08. - 11:32:39
(359/1272)
Az feltûnt valakinek, hogy ebben a filmben egy átlagos terminator kábé olyan jól lõ célba, mint egy részeg parkinzonkóros?

Gyakorlatilag senkit se találtak el, egyszer sem.
10/10
Édesangyal 2009 jún. 08. - 11:03:28 10/10 Előzmény Judybaba
(358/1272)
Szerintem tökéletesen jól illett hozzá ez a szerep! Sokkal jobban mint Bat man.
Nekem nagyon bejött a film, végig izgalmas volt, és hát a végén én azért "megkönnyeztem" Marcust....
Panyik Ági 2009 jún. 08. - 09:35:54
(357/1272)
Nem láttam a filmet, de miért írod, hogy nem illik hozzá? Csak érdeklõdök, nem kekeckedni akarok... :-)
Ahogy látom a bemutatót, ill. a képekbõl, történetbõl... nekem valahogy úgy néz ki, megint erõszaki-szaki a srác... Vagy nem?
7/10
Judybaba 2009 jún. 08. - 09:23:48 7/10
(356/1272)
Christian Bale-hez egyáltalán nem illik ez a szerep!!!
Nem rossz a film, de nem is annyira nagy szám szerintem...:(

7/10
8/10
Zsütz 2009 jún. 08. - 08:55:05 8/10 Előzmény lostangels
(355/1272)
XDD Sztem a kapanyélnél igenis kifejezõbb a hangja.
8/10
Zsütz 2009 jún. 08. - 08:41:54 8/10
(354/1272)
Hát igen, az atomos dolgon én is csodálkoztam egy cseppet...Meg hát a szokásos agyonvernek-ledobnak-felgyújtanak-mégisélekésvirulok szituáció. És hát azok a steril körülmények a végén...! :D
De most azért írok, mert találtam egy régi "spoilert", ami teljesen mást ír le, mint ami a moziban történt. :D
http://www.sg.hu/cikkek/60637
Arra is kíváncsi vagyok, hogy most akkor mi is lesz a terminátorral magával az új trilógiában, elvégre schwarzenegger úr végig ott volt, most viszont...
***SPOILER*** ha Marcus odaadta a szívét (mily nemes ugyebár), akkor meghal. Elvileg. De a fenti cikkben az van, hogy a TRILÓGIA, nem a film fõszereplõje Marcus. Mondjuk nem mutatták a "hullát", de azért nagy valószínûséggel lesz még róla szó, végülis egy TERMINÁTOR SZIVE dobog a terminátorok elleni harc vezetõjében! jujjujj... Most akkor õ lesz, aki minden filmben más színész által lesz megformázva, és nem John Connor? Mert hát Bale ugye leszerzõdött az egész trilógiára. Persze lehet, h unalmas lenne, mindig ugyanazok a szereplõk, dehát mégis... ***SPOILER VÉGE***
Választ várnék, ha tud vele valaki szolgálni. Én Worthingtonra szavazok. :D
leopard26 2009 jún. 08. - 03:49:30
(353/1272)
Azt magyarázza meg nekem valaki,attól függetlenül hogy baromi jó film,10/10-es,hogy egymás hegyén hátán dobálják az atomot minden hova és se sugárveszély,se elektromos cuccok tönkremenése az EMI (elektromágneses impulzus)miatt,ezekre miért nem lehetett odafigyelni?Nem kis filmrõl van szó ugyebár!

Meg a másik!

Ha ugyebár Connor régen elmesélte az egész sztorit mindenkinek,akkor a gépek miért nem tudtak erre felkészülni?Akkor elvileg tudnak róla hogy már egyszer visszaküldtek egy robotot a múltba,ami megsemmisült!És a mostani gépek tudnak mindenrõl,ami lezajlott ,mondjuk az elsõ 3 részben.Ez egy kicsit katyvasz nekem,de mindegy:)!

Majd megkérdezzük Emmett Brownt a téridõ kontiiniumról:)