10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 13:26:24 10/10
(840/4500)
"Megfelelõen csavaros és megfelelõen õrült gondolataid vannak. Ezt szeretem. :)"

Na igen, hobbi, hogy ismétlõdõ mintákat keresek minden lehetséges módon.. :) Meg feltételezem, hogy az írók, nem csak hasukra ütöttek, ha valami olyat akarnak alkotni ami évtizedek múlva is megdöbbentheti a nézõt.
--

"csak abban bízom, hogy a készítõk is így tervezték, így látják. :)"

Akárcsak én. Talán Josh-ra hatással volt a Mac OSX, (az is unix rokonságban van ha jól tudom) ahogy rám az Ubuntu.
--

"Summer kb. teljesen szabad kezet kap, õ maga építi a karaktert. És ilyen apró jelzésekbõl kapunk tõle kismilliót, amiket aztán remekül meg lehet vitatni. :)"

Húú, eleinte mennyire nem értettem, hogy miért Õt választották.. (nem ismertem) Úgy álltam a sorozathoz, hogy ez is valami halva született lowcost gagyiszínészes próbálkozás lesz..

Plusz, Summer elég messze volt(!!) az ideálomtól, így abszolút nem tudtam hova tenni.. Az átható kedvessége szemet szúrt, de az akkor még nem volt elég.

Tény, hogy ilyen különleges/különös nõt még nem láttam.

Na szóval az elsõ epizódban amikor megláttam a reakcióm kb.: "Õ lesz a dögös gyilkológép? Naneee.. O.o" aztán néhány részen belül megértettem miért választották, és teljesen ledöbbentem, hogy mire képes ez a lány! :O :)

Valami félelmetes, ahogy bánik az összes kis apró izmával, az arca minden apró rezdülése jelent valamit. ÉS ami a legfeltûnõbb benne, ami teljesen megkülönbözteti a "színészektõl", hogy amikor kimondják az "action" szót, mintha betöltené a szerepet, és azzá válik akit alakít. (ha még pár évadot játssza.. Cameronná válik... :D:D)

Na ennek felismerésénél, meg hogy milyen aranyos is lehet civilként (is) jutottam el a mélységes tiszteletig, csodálatig, szeretetig. Nagyon nagy karrier elõtt áll. :)

Mellékhatásként, már tettszik is.... csak idõ kellett hogy átkonfigurálódjak rá is.

Default Brooke Shields-tõl Angie Everhart-ig terjed az ízlésem, a kettõ közé meg nemigen passzolt semmi, így Summer-nek új partíciót hoztam létre ;)

Kétségtelen, hogy Summer a képességeivel kiütött bennem valamit, mert sokkal több nõt érzékelek azóta szépnek, nem csak az említett kettõhöz hasonlókat. :) (mint a T2-ben a chip ki, és be jelenet, ami megszüntette az írásvédett módot a terminátorban)

http://www.youtube.com/watch?v=vn61wkopGNs
--

"Én akkor már egy T1000 "porhüvelyt" választanék."

Stargate-ben nekem is szimpatikus a nanorobot felépítés, csak a terminátor univerzumban hat kissé korainak egy ilyen technológiai ugrás. Meg valahogy a klasszikus T-800assal érzem nagyjából egyenrangúnak magam (döntéshozás, ötletek, szociális alkalmatlansága).
Az 1000es fejlettebb nálam, és azzal nem tudnék azonosulni.. :D
--

Kontaktlencse nálam felejtõs, számomra a szem, szent.. inkább egy projektoros napszemüveg. :)

Vagy egy Enclave Power Armor, amíg emberi testben kell szenvedni.. :) (Fallout3)
Spooner 2009 márc. 19. - 11:33:08
(839/4500)
egy kérdés. most hogy vannak a típusok pontosan? T-800 a típus és a 101-es modell az alvázszám??
a T3-ban milyen tipusú is volt a csaj?
10/10
Rexxar 2009 márc. 19. - 11:26:10 10/10
(838/4500)
True, de én mondjuk arra az aspektusra gondoltam, hogy nincs endoskeletonja, így nem lehet csak úgy kioperálni a chipjét a fejébõl (ahogy egy 888-nek). Meg nem lehet semmiféle robbantással hazavágni, legfeljebb átmenetileg, mert összeállnak a darabkái. Ha a T3-ban T1000 ment volna vissza, akkor az utolsó jelenetben Schwarzi hiába tömte volna a fejébe a chip-bombáját... Igaz õ valószínûleg a nagy mágnesnél vérzett volna el. :)
De összességében én a legdurvább modellnek továbbra is a T-1000-et tisztelem. :) Csakis felolvasztani tudod, csakis valami extrém magas, és megfelelõen hosszan tartó hõmérséklettel tudod terminálni. Illetve extrém hideggel megfagyasztani és átmenetileg megállítani... de egy jó erõs bombánál - ami minden más modellnek betesz - jóval ritkább a folyékony nitrogén szállító kamion, és a túlhevült vaskohó. :D

Meg különben is, az én apukám erõsebb!! :D :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 19. - 08:27:53 9/10
(837/4500)
Csak megfelelö fegyver kell, ha jól megszorod napalm-al, vagy termit plazmával, neki is annyi, vagy lefagyasztod, és utána dobob be a kefrik közé, és akkor szorod meg termit plazmával. Mert egy T800-888 sem könnyü elpusztítani, nem minden sarkon kap urán vagy volfram magvas töltényt, meg a hozzá való fegyvert :$


Ha már lúd, legyen kõvér, minért nem mindjárt T-X, Õ a legjobb modell :$

egyesíti a T800-T888 szilárdságát, erejét, a T1000 alakváltásával, és emelletttt még egy komplett minigerilla hadsereg is :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 19. - 08:08:58 9/10
(836/4500)
Így reggel még nincs lelkierõm ezekre válaszolni, de örülök a friss húsnak a topicban :D

Este reagálok :D
10/10
Rexxar 2009 márc. 19. - 08:03:51 10/10
(835/4500)
Megfelelõen csavaros és megfelelõen õrült gondolataid vannak. Ezt szeretem. :)

A Cameron megõrül-résszel kapcsolatban ezek a root/Cameron/Allison "al-oprendszerek" nagyon jó ötletek, lehet benne valami - csak abban bízom, hogy a készítõk is így tervezték, így látják. :)


"Észrevettétek hogy Cam amikor Johnnal kettesben van, kecsesebben mozog, finomabban bánik a környezõ tárgyakkal, és fokozottan keresi a szemkontaktust? :)"

Ez a szép ebben a 200 éves ember-féle Terminátorban, hogy Summer kb. teljesen szabad kezet kap, õ maga építi a karaktert. És ilyen apró jelzésekbõl kapunk tõle kismilliót, amiket aztán remekül meg lehet vitatni. :) Ezért is szeretem annyira ezt a sorozatot (többek közt). :)


"Ha rendelkezésünkre állna a technológia, úgy lecserélném a gazdatestem, egy 800-as fémre, mint a huzat, hogy a terminátorok szintjére emelkedhessek, felszabadulva, az állati ösztönök/vágyak irányítása alól! ^^

Szabadon engedhetném Cameroni gondolkodásom.. amit csak a gazdatestem féltése tart vissza.."

Én akkor már egy T1000 "porhüvelyt" választanék. De nem azért, hogy az ösztönök stb eltûnjenek. Pusztán csak mert jassz. :) Menõ szerkentyû lenne, és nagyon hasznos. :) Btw a T1000 a legdurvább modell eddig. Nincs endo = nincs "könnyû" elpusztítás. Nem találunk kohót minden sarkon. :)

Vagy valami ilyesmi is vicces lenne:

http://hubpages.com/hub/Contact-Lenses-with-Terminator-Vision
10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 02:10:00 10/10 Előzmény wukovsky
(834/4500)
"gondolom szex is volt"

Kíváncsivá is tette Cam-cicát! :D
C: "Hatásos volt. Amit csinált, mikor megérintette az ajkait."
J: "Hatásos?"
C: "Láttam, hogy tetszett neki."

Apropó, vajon, ebbõl a tantárgyból is felkészült C? Ha igen, akkor van becsülete is mert nem élt vissza vele.

Kivéve a 208-ban amikor befeküdt JC mellé az ágyba csöppet se' félreérhetõen. Gyakorlatilag felajánlotta a testét, hogy dobja ki Riley-t. JC lihegése alapján közel járt..

A kis ravasz, mindig akkor jön elõ ezekkel a trükkökkel amikor rákenheti másra. ^^

Ja ha már szex és ilyesmik..

Észrevettétek hogy Cam amikor Johnnal kettesben van, kecsesebben mozog, finomabban bánik a környezõ tárgyakkal, és fokozottan keresi a szemkontaktust? :)
--

"pl honnan termelt annyi ..., na azt, és hogyan potolta azt a jellegû veszteséget ? :D"

Ilyesmin agyaltam, a 211-ben amikor Stark 81 évig készenléti módban dekkolt, várva hogy 'megünnepelje' 2010es újévet. Vagy felébredt zabálni, inni, hogy életben tartsa a szövetet, ami komplikációkba ütközhet befalazva, vagy szimplán nem gondoltak ilyen apróságra a készítõk. :) (meg arra sem hogy a ruha nem volt poros/szétfoszlott, a fegyver sem akadt be, lazán kiment az egész tár)

De elnézem nekik, mert nem mindenki ilyen technokrata, kukacoskodó, bunkó mint én! :D

A csaj szövege egyébként elárulja, hogy nem élhettek olyan nagyon sokáig együtt, és miért tolerálja maga mellett azt a fura fazont.

"És tudom, hogy nehéz volt a semmitevés az autóbaleseted óta."

De nem lehetett valami jó megfigyelõ sem, a WC papír biztosan nem fogyott úgy mint a baleset elõtt, és biztosan nem panaszkodik Vick "bocs, drágám, ma nem megy.."! :D:D:D
10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 00:07:11 10/10
(833/4500)
"amit a legtöbb ember képes detektálni."

amit a legtöbb ember Nem képes detektálni.

Vagy 11szer olvastam át, de csak képes voltam el....írni.
10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 00:05:20 10/10 Előzmény Rexxar
(832/4500)
"Meg aztán John mit javított volna a chipjén? Kb. annyit érthetett hozzá adott pillanatban, mint mondjuk én... rázogatta, megütögette (mindig beválik! :P), aztán zutty vissza, és bízott benne, hogy Cameron él a második lehetõséggel (mármint jó értelemben :))."

:D:D:D Há' ez nemigaz! :D:D:D

Idézem magam egy másik helyrõl:
2008 Szept. 20

"Hát, JC elvileg kocka, de attól még nem rendelkezik olyan eszközökkel, se tudással amivel bármit meg tudna javítani C-n Max kiveszi a CPU-t simogatja, aztán visszateszi, ahogy múltkor is.. :D (én memóriamodulokkal szoktam ezt, mûködik! :D)"

Szeretni kell a gépet, meghálálják! ^^
Akik utálják/félnek tõlük, azoknak rendszerint elromlanak.
Megérzik valahogy, akárcsak a növények.
Az hogy "a gépek nem élnek" elég relatív.
Szerintem csak, nem olyan sebességgel fut bennük a lélek amit a legtöbb ember képes detektálni.
Ha majd egyszer... kvantumszámítógépeink lesznek (terminátorok chipje is biztosan tartalmaz, mert máskülönben nem tudom elképzelni ezt a minõségi gondolkodást ilyen kis helyen) nem kell sokáig várni, hogy élõnek nevezzék ki magukat.

--
"És amikor újraindította, akkor Cameronnak még egy pillanatra a Terminate parancs jött fel, de õ saját maga felülírta... Talán nem elõször."

De jó hogy nem zsúfoltam bele mindent a tegnapi HSZ-be. :)

201 megõrülésével kapcsolatban azt akartam írni, hogy Cam is valami unix szerûen szépen rétegesen épülhet fel odabent.

Van a hardver, látjuk, tetszik. :)
Benne az OS a saját kis alacsony szintû M.I.-jével amit tekinthet a nézõ tudatalattinak, ösztönnek miegymás.

A magas szintû M.I. a "döntéshozás"
Felette meg a felhasználói profilok, amit tekinthetünk, személyiségnek, léleknek, stb. Mondjuk:
/home/root (nyirdkidzsonkonorthameglátod)
/home/alison (ha létezik ilyen)
/home/cameron

A robbanás kicsinálta a chip azon magjait, ahol épp cameron futott, az OS érzékelte a sérülést, és nekikezdett áthidalni/adatmenteni, és beléptette az addig inaktív root felhasználót hogy mégse legyen üresjárat, aki tudta a dolgát, és minden adathoz hozzáfért természetesen. Helyzet elemzett, és sétált ledurrantani JC-t.

A cameron profil sérült volt, de nem minden állt le, (mondjuk úgy 'kóma' szintjén) részlegesen tudatában volt, hogy a root mit mûvel, és ahol tudta akadályozta. Ellentétes parancsokat adhatott a mozgásért felelõs alrendszereknek, azok meg kénytelenek voltak figyelembe venni, ha má' föntrõl jött. Lényeg a lényeg, lefoglalta amennyire csak lehet az OS-t.

(Hogy nem a sántítás miatt bénázott végig az biztos! :D)

Majd amikor az autószendvicsben õ volt a hús, és JC már majdnem kikapcsolta a következõk valamelyik lehetett:

- root, stratégiát váltott, elemezte JC addigi viselkedését, és rájött, hogy szereti cameron-t, és ezt próbálta felhasználni ellene.
- Vagy, cameron épp akkor nyerte vissza uralmát a hangképzés felett, és próbált idõt nyerni míg a többi felett is visszaszerzi az irányítást.
- Ha alison jelenlétét feltételezzük, akkor meg õ került a hangosbeszélõ elé.. ;) míg a másik kettõ egymással volt elfoglalva odabent.
De ez csak egy opció, lehet választani.

Cam, ki, majd be.

Summer hanglejtése szépen elárulta, hogy mi van.
Cam: "Meg akarsz ölni, John?" nyersen, és gépiesen
JC: "És te meg akarsz?"
Cam: "Nem."
JC: "Ígérd meg."

A pisztolyt átadja C-nek, C ráfogja, megint csak olyan tétovázva, és látjuk a HUDját, majd a döntést.

Cam: teljesen hagyományos hangon (szerintem kedvesen^^) "Ígérem." és visszaadja a fegyvert.

Lehet, hogy az újraindítás is közrejátszott, de akár az is lehet, hogy valóban közel volt cameron ahhoz, hogy hatástalanítsa a root felhasználót.

Tömören: Mezei tudathasadás számítógépes szemszögbõl.
Ami ismét felteszi a kérdést: miért mondta Cameron, hogy mindent kitöröltek belõle, hogy sikeresebb legyen az átprogramozás, ha mégsem..

C: "Mikor újraprogramoznak minket, kitörlik a memóriánkat. Növeli a siker esélyét."
J: "Minek a sikerét?"
C: "Az újraprogramozásnak."

Akárhogy nézem, ez ellentmondás, szóval itt hazudnia kellett a drágámnak! ^^

Bár, az írók lehet látták a Chobits nevû 2002es animét, ott is visszajönnek az adatok a robotlánynak, törlés ellenére.
Ha már megemlítettem, Chii (a robotlány) és Hideki kapcsolata nagyon hajaz a TSCC-re az utolsó részig nem fogja fel Hideki, hogy a lány szereti, Chii meg nem mondja ki, csak körbeírja a viselkedésével.

Ja, Chii-ben többszörös személyiség van.

TSCC második évadjára várva kerestem valami Cameron pótlót (azon túl hogy ~5x végignéztem az 1x-et), és a Chobits-ra akadtam. Japánokhoz képest szokatlanul normális! Egy potenciális harmadik évadra való várakozáshoz ajánlom.. a DearS-el együtt.

--
"A parancson való elmerengés, és a felülírás nagyon emberi vonás."

Jaja.
Weaver (201): //törölve, wukovsky épp most írta a választ! :D//

Amikor CW felbérelte Ellison-t terminátor vadászatra, meg voltam gyõzõdve, hogy Cameron-t akarja igazából kézre keríteni. Bár, most jól elvannak John Henry pelenkázásával.. :)

--
"És egy sorozat egy ilyen jellemfejlõdési folyamat megfelelõen lassú illusztrálására tökéletes - egy filmben ugyanerre nincs idõ, legfeljebb egy jelenet jut a dologra, amint azt láttuk."

Dettó ezt gondolom. Ezen csap ki az átlagnézõ agya mert akciósorozatnak mondják neki, aztán meg agyalni kell, ha eleve pszichológiát feltételeznének, nem lenne ilyen negatív a hozzáállásuk.

Elvileg hamburgert esznek, de mégis pizza az íze, persze, hogy nem szeretik, mert nem arra állt be az agyuk.. :)
Mi meg az ízre koncentrálunk nem az étlapra, és imádjuk a pizzát! :D

--
"Jameront a népnek! :)"
Ámen! ^^

Eleinte azért azt gondoltam hogy "áá JC nem érdemli meg, és Cameron is jobbat érdemel, mert sose fogja JC úgy tisztelni, mint ahogy én(mi)."

Arról kezdtem fantáziálni, látva C majdhogynem elkeseredett helyzetét, hogy JC addig addig utasítja el, míg C felhagy az egésszel és összedominózik magának egy partnert.

A 202-ben szert tett egy szinte teljesen ép 888ra.
A 211-ben meg egy teljesen hibátlant is szervált, amirõl csak C tud. (mellesleg hasonlítok is arra, így bele tudnám élni magam, hogy C házi kedvence legyek Myron Stark-ként!^^)

Ha rendelkezésünkre állna a technológia, úgy lecserélném a gazdatestem, egy 800-as fémre, mint a huzat, hogy a terminátorok szintjére emelkedhessek, felszabadulva, az állati ösztönök/vágyak irányítása alól! ^^

Szabadon engedhetném Cameroni gondolkodásom.. amit csak a gazdatestem féltése tart vissza.. Lenne is kormányváltás pár perc alatt, meg rend az országban pár héten belül! :D
(masszív küldetéstudattal rendelkezem, nem tudnék megállni míg van tennivaló)

Bocs a náczulásért, csak úgy kijön, ha egy lehetséges transzformációra gondolok. ^^

--
"Fox fórumát olvasod? Derék. :)"

Az még hagyján, de péntek es... mármint szombat hajnali 2:30-tól remegve várom a torrentet! 06:00-ra már meg is nézem *gregorián énekhanggal* "haaa Skynet is úgy akarjaaaa"! :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 18. - 20:47:36 9/10
(831/4500)
Ms Weaver is pontosan ezt ecseteli egy részben, hogy nehéz olyan számítógépet találni, amelyik átmegy a piros lámpa ellenére, vagyis olyat, ami gondolkozik, tehát nem megadott algoritmusok alapján fejtegeti a problémát, hanem ténylegesen létezõ inteligenciája van, tanul, fejlödik.

És kb fogalmam sincs mi játszodhat le a kis kobakjukban.

Ami az emberiséget illeti, annak a közlekedés fejlesztõ csajnak, még az elsõ évadban, nos ha annak nem tünt fel, hogy együtt él egy géppel, szóval annak enni inni kellett, gondolom szex is volt, pl honnan termelt annyi ..., na azt, és hogyan potolta azt a jellegû veszteséget ? :D

ezek csupa csupa olyan dolgok, amik a filmben megismert dolgokat jóval túl haladják :D
10/10
Rexxar 2009 márc. 18. - 17:53:44 10/10 Előzmény iR T-800u
(830/4500)
"Remélem nem leszek senki terhére a Cameronizmusommal. :D"

Azt hiszem már úgyis kiderült, de nekem biztosan nem. :) Én is a Cameron-szál nagy rajongója vagyok. Meg persze Jameron-szálé is, de azt szerintem nem kell elsietni. Kicsit talán olyasmi a Jameron-dolog, mint a House-Cuddy - pont az a szép és érdekes az egészben, hogy hogyan élnek egymás mellett hullámhegyekkel és -völgyekkel, hol közelebb az összeboruláshoz, hol távolabb tõle, de igazi összeborulás nélkül. Viszont folyamatosan a levegõben lóg, és bármikor bekövetkezhet (ezért nem válik unalmassá). :)


"Majd a gonoszCam még pár kérdést feltett (ami alapján talán könnyebben kutakodhat majd a lány emlékeiben ha megkapta) aztán megölte.. bár inkább hírtelen felindulásnak tûnt, vagy csak így közölte hogy már nem tartanak igényt a szolgálataira.. :("

Ezzel kapcsolatosan olvastam olyan véleményt is, hogy nem teljesen biztos, hogy megölte... azt hiszem roppant ugyan valami, de ugyanabban a részben Cameron a kiscsajt (akivel a börtönben találkozott) is hasonlóan kapta el, és õ nem halt meg.
Ugyanebben a részben volt még egy érdekes szösszenet, mégpedig az, h Cameron sírt - tehát fizikailag képes rá. Nem tudom, hogy vajh õ is olyan szennylébõl nyert testet, mint Cromartie a 103-ban, de összességében megnézném, ahogy a Terminátorok az új modell könnymirigyével szöszmötölnek. :P Jó, nyilván infiltráló modell, tehát minél emberibb kell legyen...


'Ide kapcsolódik a 210-esben a kis japán csávó szövege amikor a processzorról dumál Cam-nek.

"Ha foghatnád a memóriádat, a tudatod, és mindent, ami személlyé tesz, tiszta adattá változtatnád, és egy gépbe töltenéd, ez a chip mûködésbe hozná."
Erre C elmosolyodott. :) (az ilyesmit jelnek veszem)'

Ez jó, erre nem is emlékeztem! Ez akár igazolhatja is a gondolatmenetedet. Akár az is lehet, hogy Cameron az Allison-emlékképek, illetve "lélek-foszlányok" hatására önmaga írta felül a Terminate John Connor-programot (amit mondtál, hogy Allison "megfertõzte"). És nem törölték azt - így jöhetett elõ az átmeneti "elmezavara" (glitch) hatására, mert nem törölték ki belõle, hanem csak õ maga rejtette el. Meg aztán John mit javított volna a chipjén? Kb. annyit érthetett hozzá adott pillanatban, mint mondjuk én... rázogatta, megütögette (mindig beválik! :P), aztán zutty vissza, és bízott benne, hogy Cameron él a második lehetõséggel (mármint jó értelemben :)).
És amikor újraindította, akkor Cameronnak még egy pillanatra a Terminate parancs jött fel, de õ saját maga felülírta... Talán nem elõször.

Alapvetõen egy gép nem kezd gondolkozni egy parancs helyességén, ha megkapja, akkor cselekszik, megy elõre, mint egy gép (no pun intended :)). A parancson való elmerengés, és a felülírás nagyon emberi vonás.
Mondjuk valamilyen szinten Arnie is hasonlót vitt véghez a harmadik T-filmben... szerintem az is egy hasonló sztori volt, igaz neki nem alapprogramot kellett override-olni, hanem a másik Terminátor által beletöltött rosszindulatú "gondolatokat". :) Szerintem részben az a jelenet is ihlethette, illetve megerõsíthette a SCC-sorozat, és még közelebbrõl a jellemfejlõdõ Terminátor-vonulat gondolatát... El tudom képzelni, hogy Josh Friedman agya meglódult a jelenet láttán.
És egy sorozat egy ilyen jellemfejlõdési folyamat megfelelõen lassú illusztrálására tökéletes - egy filmben ugyanerre nincs idõ, legfeljebb egy jelenet jut a dologra, amint azt láttuk.


217-218 (ergor spoiler lehet ;))nekem is nagyon tetszettek. :) Már a második I love you. hangzott el, de megintcsak olyan helyzetben, hogy nem tudjuk, hová tegyük a dolgot. Talán majd lesz egyértelmûbb is. Jameront a népnek! :)

De tetszett az is, ahogy Cameron a madarakkal beszélget. :) Meg én speciel örültem Ellison ügynök újbóli szereplésének is.


Röviden ennyi lenne. :)


Fox fórumát olvasod? Derék. :) Én is elég sokat nyálazom, sok fontos információt lehet ott összecsipegetni. :)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 17. - 23:44:52 10/10
(829/4500)
"iR T-800u- Üdvözlünk köreinkben! ;)"
Kösz! :) Remélem nem leszek senki terhére a Cameronizmusommal. :D
--
"Sõt még azt is el tudnám fogadni, ha azt hoznák ki, hogy Allisonhoz is van valami köze - nem értek a technikai részéhez (who does? :P), de valami olyan sztori, hogy ez a Cameron valamilyen módon maga Allison Young... nos, az tetszene."

Fúú, megkönnyebbülés! Mert már többször neki akartam kezdeni más más helyeken de nem mertem leírni hogy sztem mi is lehet az az anomália amit Te is említettél az emlékképekkel kapcsolatban.

Magam részérõl úgy dekódoltam az epizódot, hogy már az elején szegénykét direkt ráérõsen fogták el (de hogy a zseblámpa minek kellett egy terminátornak?!)
Majd a fogságban, kapott enni is, és el volt különítve a többiektõl, szóval fontos lehetett nekik.

(talán akkor gyártották le Cammy-t méretre, hogy passzoljon a váza Alison-hoz)

Aztán amikor a kihallgatásról kiszökött, az gyanús lett, hogy ilyen képességekkel nehogy már ne tudják azonnal elkapni... Alison szépen, feljut a fedélzetre, és onnan ugrik, majd a vízbeérésnél alig volt ideje megrémülni mert már halászták is kifele.

Ez arra engedett következtetni, hogy direkt hagyták meglógni, hogy legyen emléke arról hogy kiszabadult. Majd a gonoszCam még pár kérdést feltett (ami alapján talán könnyebben kutakodhat majd a lány emlékeiben ha megkapta) aztán megölte.. bár inkább hírtelen felindulásnak tûnt, vagy csak így közölte hogy már nem tartanak igényt a szolgálataira.. :(

Cam kimegy a nézõ szeme láttára, hogy higgyünk amit akarunk, aztán talán a háttérsztori szerint behoztak valami cuccot amivel letölthettek belõle mindent még az agyhalál elõtt. A kinyert tartalomból kiszedték a kihalászás emlékeit, és a maradékot feltöltötték Cam-be.

Ide kapcsolódik a 210-esben a kis japán csávó szövege amikor a processzorról dumál Cam-nek.

"Ha foghatnád a memóriádat, a tudatod, és mindent, ami személlyé tesz, tiszta adattá változtatnád, és egy gépbe töltenéd, ez a chip mûködésbe hozná."
Erre C elmosolyodott. :) (az ilyesmit jelnek veszem)

Talán Alison-t Cam chipje emulálta, elhitetve vele hogy még ember, annak érdekében hogy bejuttassa a fémet Connorékhoz.
(emlékezhetünk, hogy a boltban az almát vizsgálva elszállt a HUD, és úgy látott mint az emberek)
De hogy ezek után min bukhatott le? Kutya... fémdetektor, vagy simán ráragadt egy mágnes?
Talán majd egyszer elárulják. :D

T4 ajánlójában is van egy terminátor aki azt hiszi magáról hogy ember, amíg meg nem látta a már felnyitott hasát. Végül is a tréler adta az ötletet hogy komolyabban nézzek rá ebbõl a szemszögbõl is a 204-re és a 201-es megõrülésére.

A másik ami zavar, hogy ha "mindent" kitörölnek az átprogramozásnál, akkor mégis hogy emlékezhet ennyi mindenre?! :) Ekkor gondoltam elõször arra, hogy Cam hazudik az átprogramozásról, és talán átállt valamiért. Vagy Alison 'megfertõzte' vagy simán túl okosra sikeredett, és nem tetszett neki, ahogy a nagyfõnök dirigál nekik. (a chipje prototípus így a sztoriban elõnnyel indul a 888-asokkal szemben mert nem tudjuk mire is képes)

De akármelyik is, nem volt valami sok ideje evolválódni. 2027 szeptember 2-án készült el, és ugyanebbõl az évbõl jött vissza is. Ennyi idõ alatt összehaverkodott a jövõ John-al, meggyûlöltette magát Derek-el és Jesse-vel.
Szép teljesítmény! :D

Személy szerint a 'Cameron csak egy gép aki annyira sokat tanult, hogy képes lett érezni, és szeretni' verzió nekem szimpatikusabb, de akár az 'Alison is benne van' is lehet egy alternatíva. De az, hogy el akarták érni az alkotók, hogy ezen rágódjanak az emberek az fix! :) (Fox fórumán volt kis pörgés anno :D)

--
217, 218 meg egyszerûen mennyei részek voltak, ennyi szépséget belezsúfolni... ^^

Ahogy Cam masszívan próbálkozik JC-vel, szimplán imádni való.

telefonos jelenet is:

- A szerepjáték végére finoman bevallja a szerelmét, egyben úgy mintha el is búcsúzna.
- Cam mobillal a kezében sétál J felé ahogy szokott, és a vágás elõtti utolsó 3 képkockában felnéz és elmosolyodni látszik. Talán azt remélte, hogy végre J felfogja mirõl van itt szó.
- J lecseszi, mert biztosan azt hitte, hogy Riley iránti érzelmeivel szórakozik, vagy kárörvend, de minimum nem azt csinálta amit megbeszéltek elõtte (erre JC allergiás szokott lenni).
- C vágja, hogy itt összeborulás nem lesz, viszont balhé igen, ezért kidumálta magát, és milyen simán. Majd mintha mi sem történt volna még meg is kérdezi "hova megyünk?" Mintha randira hívta volna a maga módján.. :D
Hamar túlteszi magát az ilyesmin C. ^^

Viccesbe így is le lehetne írni:
- Szeretsz?
- Nem tudom.
- Na és most?

Az hogy J nem akarja észrevenni C érzéseit, már engem is idegesít, pedig türelmes vagyok, és nem szorgalmaztam azt, hogy összenyálazzák C burkolatát, de most már tényleg itt lenne az ideje egy ölelésnek vagy kéz a kézben sétának (nekem ennyi bõven elég lenne, el tudom képzelni a folytatást ha akarom), még az évad vége elõtt. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 17. - 22:40:28 9/10
(828/4500)
Akkár az is lehet a dobozban, hogy leszkennelték Alison agyát, habár ez kb lehetetlenség, hiszen az emberi agy egy olyan bonyolult, és összetett "gépezet", hogy lehetetlenség "letölteni" belöle az "adatokat", de lehet, hogy a kis számítógépek mégis ezen ügyködtek, hogy meghekkeljenek egy emberi agyat :)

Szvsz nincs abban semmi rossz, ha az a cameron, az a cameron. És akkor mi van ?:$ Valszeg bejutott a táborba, de nem ölte megjohn connor-t, mint a 3-ban Arnie :$ Viszont át lett programozva. Habár ahogy az egyik részben mondta is dereknek,m amikor egy tripla 8-as elszállt, hogy néha elromlanak, senki sem tudja, hogy miért :D

Szóval ez egy érdekes szál lesz, hogy mi van abban a dobozban, és azok milyen terminátorok voltak, és mi lesz Riley esetével :$
10/10
lostangels 2009 márc. 17. - 22:24:20 10/10
(827/4500)
Tudom. Olvastam az scc.hu fórumát :D
10/10
Rexxar 2009 márc. 17. - 20:17:01 10/10 Előzmény lostangels
(826/4500)
Én amazon-éktól megrendeltem a filmzenével együtt, 5 nap alatt ki is hozták. :) Tudom, hogy hamarosan lesz itthon is, de akkor is, én már csak ilyen türelmetlen sz@rházi vagyok. :D Meg aztán támogassuk a sorozatot.

iR T-800u- Üdvözlünk köreinkben! ;)

A fémvázak és gumiarc akár a béke-hirdetõ kontingens is lehet, vagy akár az emberekkel harcoló egység, végülis John Connor csomagját õrizték...

Annak én is örülnék, ha kiderülne, hogy ez a Cameron nem az a Cameron. Minél inkább pozitív szerepkörben szeretném õt látni. :) Sõt még azt is el tudnám fogadni, ha azt hoznák ki, hogy Allisonhoz is van valami köze - nem értek a technikai részéhez (who does? :P), de valami olyan sztori, hogy ez a Cameron valamilyen módon maga Allison Young... nos, az tetszene.
És lenne is benne ráció, hiszen Cameron s02e04-es flashbackjei olyan jeleneteket is tartalmaztak, amiket õ nem annyira láthatott, leginkább csak Allison emlékképei lehettek - amikor menekül a legelején, vagy amikor az anyahajón rohangál és bázisugrik a vízbe.
10/10
lostangels 2009 márc. 17. - 17:38:56 10/10 Előzmény lostangels
(825/4500)
Semmi semmi gyün gyün :D :D :D :D
http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=10822&VID=066-89754260-89179511213923928

Jajj hát lehibernálom magam 6 hétre! XD
10/10
iR T-800u 2009 márc. 17. - 15:47:34 10/10
(824/4500)
- Nem is gondoltam arra, hogy õszinte, de akár mondhatott igazat szegény lánynak (mármint a nézõnek), hogy meggyõzze arról hogy 'csak' beszélgetni akar JC-vel.

- Ez tény. :D Cam: "Meg fogom ölni, és a fejét egy karóra tûzöm, hogy mindenki lássa."

- Cromartie is beleköpött Skynet levesébe amikor kinyírta az Ellison ügynök utánzatot, mert nem értett egyet a fõnökkel.
Cam-cica meg rendszeresen máshogy csinálja a dolgokat mint ahogy azt elvárják tõle! ^^

218 kapcsán újra felmerült bennem a lehetõsége annak, hogy mégiscsak két Cameron van, mint ahogy azt pletykálták a sorozat kezdetén. Talán az egyikük a doboz tartalma.

Szeretném, hogy valami olyasmi derüljön ki, hogy ez a Cameron, nem egyezik hardverileg sem azzal aki Alison-t megölte, s csak annak a memóriáját tolták bele, valamilyen oknál fogva, hogy Cam rendelkezésére álljanak az adatok, arra az esetre ha kell. Ami egyszerûbb mint szelektálni, hogy ez kell, ez nem kell.. (én is mindent átrakok az új gépbe 'jól jöhet még' alapon)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 17. - 13:50:19 9/10
(823/4500)
Alison from palmedale-ben Cameron nem feltétlen öszinte Alison-al :$


Páran békét akarunk, lehet, hogy páran békét akarnak, de az biztos, hogy Õ akkor nem volt benne abban a párban :$

Egyébként ha olyan híper inteligensek a gépek, akkor biztos, hogy nem értenek mindenben egyet, ahogy a török is egy problémát többféle módon oldott meg, sõt néha nem is tudta megoldani :$
10/10
iR T-800u 2009 márc. 17. - 13:21:42 10/10 Előzmény wukovsky
(822/4500)
"Õk honnan jöttek, nem értenek egyet a háborúval, és egy külön szekció a gépeken belül, vagy mi ?"

Ezt valószínûsítem ha összevetem John szövegét a szingularitásról a 103-ban és a gonoszabbik Cameron-ét a 204-ben

JC: "Hallottál már a szingularitásról?
Az egy olyan pont az idõben,
amikor a gépek olyan okosak lesznek,
hogy képesek lesznek a segítségünk
nélkül jobb verziókat készíteni magukból."

Cam: "Páran békét akarunk."

Ironikus is lenne, ha gépek egy része fellázadna a Skynet ellen, mint anno õ az emberek ellen. :D
Az okosabb gépek nyilván felfogják, hogy õk is csak eszközök/rabszolgák a Skynet szemében.


--
Üdv mindenkinek!
Jó látni, hogy páran nézik, látják és értik is a sorozatot, és nem csak ülnek a doboz elõtt. ^^
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 16. - 22:56:58 9/10
(821/4500)
Csak reménykedem, hogy lesz, és már ilyen vízióim vannak, hogy ez fog történni benne.

Hát attól az én hátamon is a hideg futkosott, két csupasz fémváz, meg egy gumibõrõs, olyan aki a házban is õrizte õket :$ Viszont nem értem, hogy Õk honnan jöttek, nem értenek egyet a háborúval, és egy külön szekció a gépeken belül, vagy mi ? :$

Kyle az egyben még több számítógéprõl beszélt, végig többes számban beszélt, hogy a védelmi rendszer számító gépei, rákötve mindenre, nagyon okosak, egy mikro másodperc alatt döntöttek, végig végig többes szám. Most akkor ez az jelenti, hogy a skynetnek több személyisége van, és ezek össze vesztek, és az egyik le akarja zárni békével a háborút ? :$