10/10
iR T-800u 2009 jún. 18. - 23:59:19 10/10
(1920/4500)
Megvan! http://www.youtube.com/watch?v=kayFrIR-Qfw

Fúúú, ez mekkora gagyiság! :D
nemcsak a film paródia, hanem ez a játék is.
atti1974 2009 jún. 18. - 23:56:27
(1919/4500)
Nem vagyok ennyire képben mint te,és nem is akarom elrontani az sok érdekes okfejtést,de szerintem az a gond hogy "élõlényként"kezelitek skynetot.A SN egy program,mitõl ébredne öntudatra?És mi a célja vele?A hatalomvágy stb.az emberi jellem velejárója,egy programnak nem lehet sajátja mert értelmetlen.A programot ember hozta létre,tehát a tudása ismeretei nem terjedhet tovább az ember ismereteinél.(késöbb fejlõdhet kombinációkkal stb..,de új ismeretek szerzése az emberiség történelme folyamán mindig kísérletezések sorozatainak következménye,és ez nem nélkülözheti a mechanikai "munkát"
(mérnökök,szerelõk,stb..)Csak elméleti,program síkon nem megy a dolog.
Tehát egy program nem képes új típusú gépek kifejlesztésére,és legfõképpen a legyártására.(Alapanyag pl.a nemesacél elõállításához bányászat kell,az energiához kõolajipar,meghibásodásokhoz karbantartás,).
Az új modellekhez az azokat legyártó gépsorokat(sablonokat) kell gyártani,ami ma a szerszámkészítõk feladata,komoly,és rendkívül finom kézimunkával.Ki tette ezeket meg?A T-600?hisz az nincs olyan szinten,de ráadásul még az atomcsapáskor meg se volt.(ezért kérdeztem az elõbb,hogy a T-3 filmben volt-e mint emberi fejlesztés)
10/10
iR T-800u 2009 jún. 18. - 23:10:51 10/10
(1918/4500)
Azt én is rég láttam, mert inkább paródiának tartom, mint igazi folytatásnak. A vége viszont marhára tetszik, mert eget verõen lehangoló az az érzés ahogy bombák csapódnak be, és az általunk ismert civilizációnak vége (talán jobb is :D de ott és akkor mindig elszomorodom)

Nos, nem nagyon emlékszem, de voltak már pici robotrepülõk, meg lánctalpas meglátjuk lelõjük típusú járõrök.

De, hogy nem volt Cameronhoz, vagy bármelyik terminátorhoz fogható chipjük az szinte biztos.
Elvégre 'csak' emberek fejlesztették, és nem volt konkrét igény arra, hogy komolyabban gondolkodjanak.

Nem is olyan nagyon régen összefosták magukat a jenkik amikor az egyik robotjuk Irakban megfordult és rájuk szegezte a fegyverét. Pedig az tudtommal önálló cselekvésre képtelen. De biztos elgondolkodtak azon, mi lett volna ha... :D

Ezzel a T-600 dologgal mondasz valamit, mert a T3-hoz készült játékban.. szerepel Arnold mint emberi alany akirõl mintáznak egy terminátort, és emberi segédlettel... (épp a videót keresem)
atti1974 2009 jún. 18. - 22:55:01
(1917/4500)
Mármint nem a sorozat,hanem a mozifilm 3.részében.Azért kérdezem,mert az elsõ terminátor a T-600 volt(?),azt még a világégés elõtt a hadsereg hozta létre,vagy utána a SN?
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 18. - 22:45:49 10/10
(1916/4500)
:(

Remélem minél elõbb élvezheted a TSCC 1-2 évadja nyújtotta minõségi szórakozást. :)
atti1974 2009 jún. 18. - 22:27:35
(1915/4500)
A 3.-részt már rég láttam,de ha jól emlékszem ott már volt az újonnan kifejlesztett chip által vezérelt fegyverrendszerekbõl.??Valami légi jármû tuti,de robot katona(terminátor) is volt?
atti1974 2009 jún. 18. - 22:13:56
(1914/4500)
Nem,mert mobil netem van,egy tízperces videó letöltése vagy 1-1,5 óra.De valakivel letöltetem majd,és dvd-re íratom.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 18. - 21:54:54 10/10
(1913/4500)
Az egy dolog, de én eleve tudom hogy így gondolom, de attól tartok, hogy másokat esetleg idegesíthet, és ez a gáz. :))
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 18. - 21:52:02 10/10
(1912/4500)
Órákba is telik. :)

Megfogalmazás(i kísérletek tömege), átfogalmazás, háttértartalom keresése, azok beépítése, átolvasni kismilliószor, hogy nem csesztem e el, mert nincs szerkesztésre lehetõség utólag ha már elküldtem.

Ja és tömöríteni, mert többnyire ennek a duplája az eredeti mennyiség. :D

Ami viszont a legviccesebb, hogy utálok írni!! :DDD

Nem töltöd le a sorozatot? Úgy még jobb lenne, se reklám, se az az elcseszett szinkron (és itt nem a hangok, mert azzal meg lehet békélni, hanem a félrefordítások)
atti1974 2009 jún. 18. - 21:29:40 Előzmény iR T-800u
(1911/4500)
Hihetetlen,hogy rámentél erre a terminátor témára.Nekem az a szövegmennyiség amit beírsz,órákba tellne.
Irigykedve olvasom a terminátor Tv-sorozatról írtakat,nekem csak tv1-2,és rtl van,csak azt a pár részt láttam,(még mindig kurvára dühít hogy levették)ezért nem is mindig értem mirõl beszéltek(nevek,stb..)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 20:59:11 9/10 Előzmény iR T-800u
(1910/4500)
Az ismétlés a tudás anyja :D A szorgalom meg az atyja :D


Azzal, hogy esetlegesen többször mondod el, csak nyomatékosítod, hogy valóban így gondolod!!!
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 18. - 12:02:47 10/10
(1909/4500)
"A proci felépítését teljesen jól kiveséztük."

Egyébként a posztolást meg is bántam, mert rájöttem közvetlen utána, hogy csak ismételem magam, és ez égõ, mert utálom ismételni magam.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 08:26:07 9/10 Előzmény iR T-800u
(1908/4500)
A proci felépítését teljesen jól kiveséztük.


Központi tároló egység, központi müveleti egység, és egy co-proci, ami nagyjából a mozgásért, meg a reflexes müveletekért felelös, mint nálunk a kisagy és a nyúlványa a gerintvelõ!!!!


Nem kell elgondolkozni hogy hogy vegyem el a telefont az asztalról, csak rá gondolok, és automatice odanyúl a kezem, mert egyszer már megtanultam, hogy hogy kell, és onnantól automatikus.


Ami a kvantum felépítést, és a végtelen lehetõséget jelenti, eléggé megbonyolítja a dolgot.


Alapból a t-800 müködése helyzet elemzés volt, és valószínûség számítás, rengeteg változót figyelembe vévve!!!!

A t-3 már 850-es volt arnie azt hiszem, és amikor JC fejbe akarta löni magát, egybõl dolgozott a proci, és arra jutott, hogy 90% az esélye annak, hogy nem lövi fejbe magát!!!!


Cromartie müködése ettõl már kicsit eltért, nem lehet tudni hogy Õ hogyan üzemelt, de a chip ugyan úgy nézett ki, eltért Cam chip-jétõl :$



Cam is abszolút egy fejlesztett prototípus, egy nagyon nagyon hatékony beépülõ modell :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 00:26:22 9/10 Előzmény iR T-800u
(1907/4500)
Átolvastam, fogok még rá válaszolni, de csak reggel, most már nem :D
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 17. - 16:22:49 10/10
(1906/4500)
azta, ennyi hibát is rég produkáltam 'tömörítés' közben. én kérek elnézést! :(

de egy része remélem használható. :)

az oka: nagyon vizuális vagyok, szövegértésem pocsék, és amit leírtam arról meg van gyõzõdve az agy, hogy rendben van, és csak akkor tûnik fel a hiba, (kihagytam/nem megfelelõ szavakat, stb) ha már más témával van elfoglalva az agy, és kiürült belõle az elõzõ.

ezenfelül rettenetes nehéz leírnom azt, amit 'látok magam elõtt' úgy, hogy rajtam kívül másnak is úgy csapódjon le az infó ahogy szeretném.
10/10
iR T-800u 2009 jún. 17. - 15:33:09 10/10
(1905/4500)
[Cameron Chronicles: A Chip]

Egy ideje futtatom a háttérben az agyalást azon, hogy ha létezne, és ekkora lenne Cameron chipje, akkor mibõl és hogyan épülne föl.. persze csak vázlat szinten..

Mivel konkrét tudással ez irányban nem rendelkezem, szóval csak 'találgatok', de hátha jól.
Mindenesetre témaélesztésre megfelel, és ez a rövidtávú célja az írásnak.

Na. A 600-asoké biztos, de a 800+ is láthatóan (T2, TSCC) 'többmagos' felépítésû, ez teljesen nyilvánvaló is.

(Az ezresekre felesleges kitérni, mert azok bizonyos értelemben már organizmusnak számítanak, ami magyarázat arra miért nem csinálnak problémát az írók annak megmagyarázásával, hogy mégis hogy a francba megy át az idõn egy ilyen gép.)

De Cameron chipje szemlátomást, tartalmaz egy központi magot, ami nagyobb mint a többi körülötte.
Ez indította el azt a gondolatsort, ami a következõkhöz vezet, ami természetesen nem újszerû, csak terminátorra átfordítva kerül elétek.

A központi magba kvantumszámítógépet látok bele, ami önmagában is megoldja a bináris gondolkodás korlátait, mert mint írják itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kvantum_számítógép "nullát, egyet, vagy szörnyû módon, ezek kvantum szuperpozícióját tartalmazhatja, ami végtelen számú állapotot tesz lehetõvé."

Ez nemcsak eléri az agy 0,1,2 géptõl eltérõ képességét, hanem meg is haladja azt.
Nem beszélve a sebességrõl, "Ez nagyon nagy gyorsulás is lehet, ami bizonyos problémák megoldásának idejét évekrõl másodpercekre csökkentheti."
Igaz, ez is csak kiragadott mondat, de talán passzol ide, mivel csak a központi magról gondolom, hogy más mint a többi.

A körülötte lévõk viszont 'hagyományos' számítógépek.
Mert a terminátor univerzumban látottak alapján, nem sima processzorok, hanem komplett számítógépek lekicsinyítve, és hálózatba kötve. Lásd 2x01, amikor Cam chipjének több magja is elszállt, ami jelentõsen megkavarta a gondolkodását, addig amíg képes volt áthidalni a hibás részeket, és a kiesett funkciókat a többin elindítani.

Ez így szép és jó, mert jómagam szerint is, nagyon nagyon hasznosak a hagyományos számítógépek, megbízhatóak, pont azért mert csak két állapot van bennük, kevesebb lehetõség a hibák elkövetésére. Legalábbis gondolom..

Az HK-rõl mondták valamelyik filmben, hogy tökéletesen megírt programok szerint cselekszenek, ami az ilyen kaliberû gépeknél teljesen hihetõ, mert nemigen kell gondolkodniuk.
Repülj, ne ütközz neki semminek, ami mozog és nem fém: lelõni.

600-asokról már tudjuk a T4-bõl, hogy hülyék, nagyon. A 800-asnál a T2-ben utaltak arra, hogy okosnak okos, de lassú a gondolkodásuk, ami azért nem zavaró mert nem kell a céljukon kívül mással foglalkozniuk, mint például: evés, alvás, szarás, számlák, szociális kapcsolatok építése.

A 888-ról semmi infó nincs, mert nem nagyon volt fontos a TSCC szempontjából ezt kifejteni.

Visszatérve Cameron-ra.
A kvantumszámítógéptõl eltérõ részei a chipnek olyanok lehetnek mint 8-as széria. És ha csak abból állna össze, akkor maradt is volna gyilkológép, nem kezdett volna neki azon agyalni, hogy mégis mi értelme van a parancsoknak.
Legalábbis nem ilyen rövid idõ alatt (egy év 2027-ben)

Habár a kvantum témát értelemszerûen nem érthetem meg teljesen (sõt talán egyáltalán nem), de annyira talán le tudom egyszerûsíteni, hogy a központi mag Cam esetében olyan mint a supercharger egy V8-as versenyblokkon. Ami megadja azt a pluszt, amitõl olyan erõ kifejtésére lesz képes, amit alapból képtelen lenne kipréselni magából, akármilyen jó minõségû a benzin.

Szóval ez a chip elég számítási kapacitást képvisel ahhoz, hogy komoly neurális hálót emulálhasson. Akár a sajátját, akár egy emberét.
Mármint talán, ha létezne hasonló.
A sorozatban képes, és most ez a lényeg.

Az operációs rendszeren is filóztam, de végül is felesleges, ha hardver még nincs hozzá. De nagyon eltérne attól amit gondolnánk, pláne úgy, hogy grafikus felhasználói felület nem is szükséges, mert minek, az csak a nézõnek szól.

Vagyis, egy terminátor, ha olyan jellegû 'emlékekkel' rendelkezik, hogy ember, akkor azt el is fogja hinni, egész addig míg nem jár utána annak, hogy miért erõsebb, miért okosabb bizonyos területeken, miért nem érez együtt úgy az emberekkel mint ahogyan azt elvárnák tõle.

Ezért zavar mind a mai napig a 2x04 kettõssége, mert két opciót tartalmaz..
Hogy Cameron-ba benne lehet Alison kivonata, és azt emulálja idõnként.
És azt, hogy a chipje annyira fejlett, hogy képes emberien gondolkodni ideig-óráig, öntudatlanul egy alternatív személyiséget eljátszva.

Mellesleg, ha komplikálni akarom, akkor mindamellett, hogy Alison-t két ellel is írják, lehet, hogy szándékosan íratták el Cameron-al az adatlapon a nevet. Mert ezzel és az epizódcímmel burkoltan utalhattak arra, hogy mégsem az igazi lány lenyomata van benne, hanem a gép hiszi azt pillanatnyilag a szétcsúszott memóriája miatt, hogy ember.
(lehet ez sima odanemfigyelés is, de látva, hogy mennyire ügyeltek az apró részletekre is, a szándékosság sem kizárt, sõt)

Pillanatnyi állapotom szerint a korábbi véleményemmel szemben: Cameron teljesen gép, nincs benne semmi emberi eredetû adat.

Ez megint csak a karakter értékét növeli, mert képes volt sírni és félni. Hacsak nem beépülési módba kapcsolódott, és fogalma sincs arról, hogy mi a célja, míg valami látvány/hang nem aktiválja.

A másodlagos chip: (amirõl nem beszélnek a sorozatban, de a 888-asokban ott van)
Olyasmi mint az emberben a gerincvelõ.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gerincvelõ

Reflexek, ha már a szócikk említi.
A másodlagos chip sok terhet levesz az elsõdleges válláról, mert a rutinszerû dolgokat nem kell futtatnia annak. Önmûködõen tanulhat, a test és a világ kölcsönhatásaiból, anélkül, hogy az elsõdleges chipre ez hatással lenne.
És természetesen betölti azt a szerepet is ami beszivárgóként létfontosságú. Testbeszéd.

Egyenlõre ennyi, úgy sem tudnám, és nem is lehet befejezni, meg a cél az, hogy pár napig elpörögjünk ezen a témán, így ajánlatos nem megválaszolni magamnak az esetlegesen felmerülõ extrakérdéseket.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 16. - 14:53:45 9/10 Előzmény csizi26
(1904/4500)
Nekem azt tetszett cromartie-tól a legjobban, amikor megkérdi a foszer, most mondja azt öszintén, hogy még sohasem szívott el egy füves cigit!!!


MÉG SOHA SEM SZÍVTAM EL EGY FÜVES CIGIT!!!! Annyira komoly arca volt, és csak ott derült ki cro-t alakitó színész igazi tehetsége, amikor john henry lett, és olyan dolgokat közölt üdült mosollyal, hogy egy vonatbaleset történt, meghalt 348 ember, de egy édesanya és két gyermeke túlélte, örüljünk együtt!!!! Fantasztikusan játszotta mind a két karaktert :)


Arnie elbújhat!!! Õ csak egy nagy bébi gorilla volt a T filmekben. Ahol jó volt az az ikrek meg az utolsó akció hõs, na meg a kommandó. Terminátorként nekem robert patrick, Cro, és Cam a kedvencem :$
9/10
csizi26 2009 jún. 16. - 12:21:46 9/10 Előzmény lostangels
(1903/4500)
"Meg mi ez már ez a nyilatkozat ettõl a hájgombóc Kevin Reillytól? Csessze meg, mi adtuk neki a pénzt. És akkor õ nem kér bocsánatot. Hát kinyalhatja a seggem. És akkor megmenti a Dollhouset, bent hagyja pénteken, ad neki sz*r felvezetést. Nem baj, bukjon az is a p*csába, nehogy azt feltudják javítani. Maradjon ilyen hígfos amit majd alintéz a Médium meg a Smallville.... "

Kevin Reilly elmehet az anyjába.Õk baszták el ezzel az egész átpakolászással.Mégis mit várt ez a faszkalap,hogy pénteken növekedni fog a nézettség?Most valami karaokis mûsort nyomnak péntekenként és szinte ugyanannyi a nézettsége mint a TSCC-nek.Don’t Forget the Lyrics! (FOX, 20.00) - 3,81M (18-49: 1.2, #3)
Egész évben így kéne csinálni,hogy ilyen olcsó "reality crap" péntekre és akkor nem olyan gáz,hogy fos a nézettség.
Kiváncsi vagyok,hogy a két komédia+Dollhouse párosítás(ami eleve közröhej) mit fog produkálni.
9/10
csizi26 2009 jún. 16. - 12:04:33 9/10
(1902/4500)
Nekem is a sorozat az abszolút favorit(kivéve Sarah 3 pontos nyavajgása).Kedvenc Cromartis jelenetem:amikor az elsõ évadban faggat valami iskolaigazgatót az új beiratkozottakról.Az nem hajlandó segíteni erre odavágja a falhoz ezzel a szöveggel:"Köszönöm az együttmûködést!",de az is kurvajó volt,mikor azt a Jodi nevû csajt kivágta a kocsiból.))).
Weavernek is tanulhatott volna egy kis etikát Mr Ellisontól,mielõtt eltüntette az egész raktárt a személyzettel együtt.Neki csak John Henry túlélése számított.De ez a Skynet ellenesség gondolom mindenkit kurvára meglepett.Ez biztos kiderült volna a 3. évadból,hogy Weaver mért dolgozott a gyártója ellen.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 16. - 08:33:02 9/10
(1901/4500)
Igen, annyira itt sem, egyedül a beépített reklám emberek dicsérik agyon, illetve azok, akiknek a múlthoz köze sincsen.


Én imádom a sorozatot is, pedig az sem a filmek hangulatát hozza, na jó, részben hozza, de amiért én abszolút megkedveltem, az az, hogy láthattuk, hogy Cromartie ténylegesen milyen inteligens, agyafúrt, hogyan fejlõdik, hogyan fejlõdik Cameron, és aztán hogyan fejlõdik John Henry, illetve miss Weaver :$


Ami még nagyon tetszett, hogy Ellison ügynök révén hogyan hozzák be az erkölcsi szálat a gépekhez, vagyis olyan alapvetõ normákat, amiket lassan már mi emberek sem tartunk be, de azért örülnénk, ha a gépek betartanák!!!