9/10
Hunterboy 2009 szept. 15. - 14:07:26 9/10
(2080/4500)
Senki sem reagál a bugyuta hsz-emre? :) no nem baj
Következõ kérdésem...
S02E20-ban ki hackeli meg JH-t???
10/10
iR T-800u 2009 szept. 14. - 22:17:14 10/10 Előzmény wukovsky
(2079/4500)
101: Nem spórolás miatt feküdt az. 240éves üzemidõ mellett nincs is szüksége rá, egy ember vadászata közben aki jó esetben is él max 100 évet.
Inkább azért feküdt, hogy egészséges megjelenésû maradjon az élõ szövet, ne deformálódjon el attól, hogy áll, vagy ül a s.ggén egész nap. :D
Idõközönként változtatott a testhelyzetén, hogy regenerálódjon az adott pontokon.

Aztán a kinti világ eseményeivel is tisztában kell lennie, hogy felkészüljön arra az esetre, ha kikérdezik, vagy valakivel beszélgetni kell az információért cserébe, stb. Mosakodni is kell néha, hogy ne nézzék hajléktalannak.

Ha jobban belegondolunk néhány apróság kivételével nekik is egyfajta életet kell élniük, hogy hitelesek tudjanak maradni az adott környezetben.

206: Lehet, hogy kémiai dolog, ami oxigénre reagál, de lehet, hogy egy szerkezet volt ami összetörte. Illetve mindkettõ.

SN helyében úgy terveztem volna meg, hogy amíg van energiaellátás a chipben, addig egy elektromos zár fogja azt a mechanikát biztonsági okokból ami a chip eltörésére hivatott. Viszont ha energiaellátás alatt történik a fedél felnyitása, akkor a chip küld a zárnak parancsot, hogy oldjon ki. Így mindkét esetben, ha a fedél nyílik, annyi.
Tehát, ha egy vészleállás van, mert megcsapta 110 V, akkor kiold a zár, de nem történik semmi.. 120mp eltelik, boot és újra zár.

Innen az a lehetõség marad, hogy kiütik és nyomban kikapják a cellát, aztán befúrnak oda ahol a zár van, és megpróbálják hatástalanítani a csapdát.. Erre az lenne a válaszom, hogy akkor jó, a cellát is felcsapdázom! :D
Plusz, variálnék amilyen sûrûn csak lehet, hogy ne tudják kiismerni a felépítést.

Aztán.. Átprogramozósdi? Ezt ..|.. nektek! Nekem sem ingyen van a nyersanyag!:P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 14. - 18:17:40 9/10 Előzmény iR T-800u
(2078/4500)
Cro energia takarékosságból feküdt, hiszen energia cellát igen igen nehéz lenne akkor csinálni, vagy beszerezni :$ Habár, amikor Allison ügynök hasonmását átszúrta, akkor lehetséges, hogy éppségben megtudott szerezni két ilyen cellát.

Egyébként most azon gondolkozom, hogy amikor árammal kiütnek egy terminátort, akkor mindig a chipet próbálják kivenni, de az utóbbi idõben ez különbözõ vegyioldatok miatt meghiusult, de mi van, ha az energia cellát veszik ki, akkor úgyanúgy müködésképtelen a gép :$ És akkor szépen biztonságos körülmények között rá tudnának a chipjére kapcsolódni, anélkül, hogy veszélybe kerülne a chip éppsége :$

Hmmm, ha még lett volna pár rész, lehet, hogy ezt is megértük volna :$


Vissza térve a számítógépre, és a fekvésre, egy vagy több pc volt neki ráállítva állandó keresésre, és a Connor, vagy hasonló nevekre azonnal reagált bármelyik adatbázisból, itt éppen a beiratkozásokat tekintve :$

Ezáltal õ egy pihenõ üzemmódban lehetett, amikor is igen igen alacsony energia felvételi szintet tudott megvalósítani. Egy utánpótlás nélküli világban ez igen igen fontos tevékenyésg :)
9/10
Hunterboy 2009 szept. 14. - 09:09:49 9/10
(2077/4500)
Végül is Vick fûrészelgette az asszonyt egy jó darabig. Nem? Akkor a Jonnyka is megbõrözhetné Camit... Nem?
Sõt és most ne gondoljuk arra hogy valahol fel kellett venni az esemény szálát. Mondjuk ha nem jelenik meg Cro az iskolában, akkor ki tudja meddig játszotta volna Cam a traktorárus unalmas apuka aranyos pici lányát???
Lehet hogy akármeddig elmentek volna, hiszen Johnnynak azonnal dobbant a szive meg a gatyája, hogy a krva életbe milyen jó nõ. Tehát lehet hogy lett volna valami anélkül hogy tudta volna ki az mi az ott vele egy bombatyúk köntösbe...
10/10
iR T-800u 2009 szept. 13. - 21:51:49 10/10
(2076/4500)
Megelõztél.. Már fel akartam vetni egy ideje, hogy Cro' az elsõ felbukkanásánál, épp feküdt.

Vajon volt feltelepítve játék, hogy ne unja magát? :D
Persze csak viccelek. De agyalok néha azon, hogy ha gép lennék, akkor mire lenne szükségem..

Hát a csajos és mp3 könyvtáraimra biztosan.
Természetesen minden olyan állományra is amik a kutatásaimhoz kellenek.
Meg a feltöltéshez szükséges vezeték nélküli kapcsolat, az adatbázis gyors/hatékony bõvítésének érdekében.
10/10
iR T-800u 2009 szept. 13. - 21:34:22 10/10
(2075/4500)
Látom vágod, melyik háztartási funkció volt még ott a sorok között! :D:D

Elég egyértelmû, hogy Cam-cica arra is képes.
Technikailag mindene megvan, tanulni meg tud.
Beszivárgásnál is szükség lehet rá, lásd Vick.
Aztán JC elméjének tisztán tartásához is elengedhetetlen elõbb vagy utóbb.
Az ösztön az ösztön, és ha nem vezetheti le az ember, akkor bizony bekattan.

Szóval egész biztos, hogy Cam erre is gondolt már az elején, ha végigelemezte, hogy mennyi idõt töltenek együtt a felkészítés alatt, és utána. Pláne úgy, hogy elszigeteli az emberektõl.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 21:13:35 9/10
(2074/4500)
Szerintem a Cro is gondolkodó módban lett vissza küldve, hiszen elég sok mindent megtanult, és elég sok mindent csinált. Használta azért a processzorát, amúgy pedig pihenõben volt, amikor a számítógépeket használta maga helyett keresésre :$ De bevetés közben pörögtek ottan a gondolatok :$

A mechanikát már sokan próbálták meg átbaszni, de még senkinek sem sikerült. Egy adott technológiával készült nagyobb gép egyértelmûen erõsebb, ezen nincs mit vitázni :D
10/10
iR T-800u 2009 szept. 13. - 21:09:55 10/10
(2073/4500)
Kicsi a bors, de nagyon nagyon nagyon erõs. ^^

(széttépésrõl jut eszembe a T4 amikor 800 derékba töri a féleszû 600 karrierjét.. néztem is nagyot, hogy: na, ez sem bírja a hülyéket!? :D)

Egyébként egyformán fejlettek a 888asok, csak nincs igényük gondolkodni alapesetben.
Cam-cicának a célja/küldetése meg alapból állandó gondolkodásból áll, hogy megfelelõ irányba terelje JC fejlõdését, és úgy az eseményeket általában.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 20:57:17 9/10
(2072/4500)
Sajnos én nagyon földhöz ragadt emberi gondolkodású vagyok, és ösztön lény, nekem fontos az utódnemzés, maga a fizikális tény, hogy hús a húsomból, vér a vérembõl, és maga a folyamat is, ahol is próbálkozunk mindezzel. Az elsõ Cameronnál nem lehetséges, a másodikról pedig nem tudunk, hogy lehetséges-e vagy sem :D
10/10
iR T-800u 2009 szept. 13. - 20:33:08 10/10
(2071/4500)
Hogy mi-iii?
Há' az a legjobb rész! (szubjektív :D)
Nemcsak szexi, de megmenti a világot, aztán kimossa a szennyest is! :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 18:57:48 9/10 Előzmény iR T-800u
(2070/4500)
Igen, pontosan arra gondoltam, hogy Vic csak olyan szinten ismerte fel, hogy nem humanoid, egy azonosítatlan cyborg-ként azonosította :D

Na igen, az elég vicces volt, hogy egy normál vasrúddal keresztül szúrta, amúgy pedig a 7,62-es acélköppenyes golyó nem viszi át.


Van amikor mocsok erõsek ezek a gépek, és van amikor piszok gyengék, dehát ezért film :D

Minden esetre valódi gépeknél reális küzdelemben, fizikálisan a T-888 erõsebb, maximum a fejlettebb processzorával gyözhet cam, úgy hogy tudja elõre a t-888 lépéseit, mert nagyobb müveleti sebességel kiszámítja a következõ valószínûsíthetõ lépését, és ez segítheti õt gyözelemre, ellenben a t-888 egyszerûen ketté tépi.

Ennek ellenpéldája, hogy az 1920-as építész t-888 is megölte, habár ott egy lift segítségével, pedig mint láttuk, annak már elég fejlett procija volt, és elég sok mindent végre hajtott.

Amikor Derek elõször találkozik vele a jövõben, ott is likvidált egy elég durván hatalmas T-8as szériát, vic-et is legyözte, Cro-val is össze csapott, ha jól emlékszem, és a vírusos csajnál is diadalt aratott :$
9/10
Hunterboy 2009 szept. 13. - 17:46:24 9/10
(2069/4500)
Az S02E11-ben mikor az elején is meg a végén is fogja a mosnivalót... Sírva könyörög az ember egy ilyenért...:)
10/10
iR T-800u 2009 szept. 13. - 14:17:58 10/10
(2068/4500)
Gyenge pont: Cro' átszúrta a James utánzatot, ahogy a T2-ben az 1000es a 800at.
Képzeljünk el egy konzervnyitóval szaladgáló Cameront. :D

Cam felismeri õket, de például Vick nem ismerte fel Cam-cicát.
Bár, ha SN direkt Cam vadászatra küldene vissza egy gépet, az már nyilván fel lenne készítve.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 szept. 13. - 14:02:21 10/10
(2067/4500)
:D

én már nem is számolom. De, utol fogtok érni, mert az ítéletnap óta nem néztem szórakozási célzattal a sorozatot, csak célzottan konkrét részeket, ha valaminek utána akartam nézni Cameron ügyileg. :)

Megvárom amíg nem tudok felidézni elég sok eseményt, és akkor frissítésként újra végignézem mindet. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 08:45:55 9/10 Előzmény iR T-800u
(2066/4500)
Tényleg elég gyors :)

Cam-nak megvan az az elõnye, hogy imseri a T-888 gyenge pontjait, márha léteznek ilyenek, ellenben a T-888-nak nem biztos, hogy vannak infói a TOK-715-rõl :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 08:44:27 9/10 Előzmény Hunterboy
(2065/4500)
Tõlem le vagy maradva, de IR T-tõl pedig biztosan hogy nagyon nagyon le vagy mraradva :D
9/10
Hunterboy 2009 szept. 12. - 12:33:57 9/10
(2064/4500)
Üdv
Ti hányszor néztétek végig a sorit?
Én most kezdtem el 3.-szor. :)
Hátha olyan élményt nyújt amit eddig nem :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 szept. 11. - 21:52:21 10/10 Előzmény wukovsky
(2063/4500)
Az én verziómban 888 lenne a gyõztes egy közelharcban, ha azonos módon küzdenének. Ha valódi gépekrõl beszélhetnénk akkor Cam egyedüli esélye, a gyorsabb mozgás, és a gyenge pontok sorozatos támadása lenne. Illetve menekülést színlelve az ellenség csapdába csalása.

Hmm, igen, ez jó lenne, mert nagyon bírom ahogy Summer fut. Olyan mintha egy vitorla lenne amibe belekap a szél. :D

Meg milyen lenne már egy olyan harc amiben egy nagy vas kapkod Cameron után, hogy lecsaphassa, de Õ folyamatosan kicselezi és elfut, majd lesbõl támad.
Apropó gyorsaság: http://www.youtube.com/watch?v=-KxjVlaLBmk
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 szept. 11. - 21:17:54 10/10 Előzmény wukovsky
(2062/4500)
Jó felvetés, de ha a gép ilyen információkkal is rendelkezik, akkor olyan döntéseket hozhat mint amit mi is hoznánk.

bûnözés = rossz = 0
tisztesség = jó = 1

Viszont ha vegyesen vannak, akkor összeadja az értékeket, és az alapján dönt.
Igaz itt is lehet, hogy az Egy értékesebb mint az Õt, ha a tulajdonságaikról részletes információval bír.

Vagy olyan szituáció is elfordulhat, hogy az Egy biztosan értékes, de az Ötrõl nem tud semmit. Tehát vagy menti azt akirõl biztos, hogy 'hasznos' vagy megment az Egy rovására öt embert aki lehet jó, de lehet rossz is, vagy vegyesen.

De a gép nagy elõnye, hogy nem pofára dönt, és nem szenved élete végéig azon, hogy: mi lett volna ha?
Nem úgy mint az emberek.

Programozás kérdése, mi számít neki értéknek, és mi nem.
Ember kérdése, hogy mit programoz be, és mit nem.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 11. - 18:19:11 9/10
(2061/4500)
Viszont én is találtam egy témát, illetve egy régi témát felfrissítve:

TOK-715 vs T-888. Azért 888, mert a 800-850-888nak egyértelmûen ez a csúcsváltozata, vagyis legerõsebb, legokosabb.

És a kérdés, hogy vajon melyik gyõz nagyobb eséllyel.

http://www.youtube.com/watch?v=ZzaoyuJMIpU

Nagyság, erõ, dinamizmus: Barna medve

Nagyság, erõ, hihetetlen dinamizmus: Tigris

Mégis a medve gyõz, mert nagyobb, robosztusabb, és erõsebb.

Lefordítva ezt a gépek nyelvére:

http://www.youtube.com/watch?v=GN1P5YTUBvE


1,2,3,4 percnél vannak a legérdekesebb részek, de érdemes végig nézni az egészet. A lényeg, hogy:

1000 liter 3méter vs
10000 liter 10méter


a különbség igen igen látványos.

Persze egy TOK-715 és egy T-888 között nincs ekkora méretbeli különbség, pont csak annyi, mint egy barna medve, és egy tigris között. Valószínûleg a 715 talán picit gyorsabb is, viszont itt jön egy másik érdekes dolog, a mechanikában, és az anyagismeretben rengeteg másod, harmad, negyed fokú képlet van.

Pl egy 1,5 akkora csap

másodfokon 2,25
harmadfokon 3,375
negyedfokon 5,0625

terhelést bír elviselni, attól függ mire vizsgáljuk, milyen igénybe vételre.

Szóval egy nagyobb gép, akkár 2-3szor is olyan erõs lehet mint egy kisebb kollégája.

Cameron Vs Cromartie:

Ami egyértelmûen fejlettebb, az Cameron chipje.

Ami megegyezik, az az alapanyag: Coltan. Tehát szakító szilárdság, rugalmassági modulusz, stb egyezik.

Egyszóval a nagyobb t-888 erõsebb felépítmény.

A mozgató szervókról nem tudunk sokat, mert nem tudunk évjáratot, de 1-2 év leforgása alatt a motorokban nem jöhet létre olyan óriási fejlödés, max 5-10% erõnövekedés, viszont Cam akkor is gyengébbnek kell hogy legyen, kisebb méretébõl fakadóan, mert a gépeknél a méret az az erõt is sokszor meghatározza.

Ergó egy reális Cam vs Cro csatából nem tudom ki kerülne ki gyöztesen, hiszen két nagyon okos, nagyon tapasztalt cyborgról van szó :$