10/10
convar 2009 dec. 07. - 18:46:16 10/10 Előzmény iR T-800u
(2200/4500)
"Igazából úgy értem, hogy Sarah hasznos volt Cromartie számára, mert szerinte többet hibázik mint Cameron, ezáltal könnyebben a nyomukra tud akadni."

Ez nekem is világos volt, mert Sarah "emberbõl" van, és ezt jól tudta Cro és ki is használta. Még Sarah mondta is mielõtt odaindultak, hogy ez biztos csapda. Dehát az a nagy szíve... :)

"Nem logikus a megölése egész addig amíg John életben van."

Ennek ellenére csak fel akarta robbantani...Pedig akkor még közel sem lehetett biztos benne, hogy el tudja kapni Johnt a mólónál.

Summa summárum ha Cro következetes akart volna lenni, 2 dolgot tehetett volna:

1. meg sem próbálja õket kinyírni, hiszen ha John megússza a mólós kalandot, még jól jöhet, ha életben hagyja ez elõbbiekben vázoltak miatt.

2. hameg biztos volt a dolgában, hogy Johnt ki tudja majd iktatni, nem robbantgatni kellet volna, hanem 4 headshot és a probléma megoldva :) Vagy esetleg: ha félt volna Derek termiölõ puskájától, akkor gyurma helyett mégiscsak C4 kellett volna oda, de akkor se tornyot döntögetni rájuk.
:)

Na mind1, a lényeg, hogy Cro sem volt tökéletes, mint ahogy senki és semmi a világon.
10/10
iR T-800u 2009 dec. 06. - 22:54:37 10/10
(2199/4500)
Ja értem.. Már rég láttam, és amúgy sem vagyok a fogalmazás mestere.
Igazából úgy értem, hogy Sarah hasznos volt Cromartie számára, mert szerinte többet hibázik mint Cameron, ezáltal könnyebben a nyomukra tud akadni.

Nem logikus a megölése egész addig amíg John életben van.
10/10
convar 2009 dec. 06. - 17:57:57 10/10
(2198/4500)
"Elsõdleges cél JC, Saraht már másodszor használta fel csalinak."

Ebben így mi volt a csali? Cro a telefonban azt mondta, hogy "bajban vagyok John, gyere légyszi segíts"? Nem. Maga Sarah-ék tõrbecsalása az igen, kelepce volt, de Sarah a végén nyugodtan kaphatott volna egy headshotot, akkorra már úgyis "levette" a hangját :)

"Az egérfogóban sem dobod ki a sajtot ha bevált."

Igaz, mert a sajtról tudod, hogy minden egérnek ugyanazt jelenti. De Sarah kedvéért nem lesz kedve se egy Jürgen Buchwaldnak Stuttgartból, se egy Borisz Matusenkonak Omszkból vagy pl. egy Csing Csang Csungnak Sanghaiból otthagynia a fogát. De még egy Carlos Barteleznek sem Santiagoból. Sõt nekem se. Hogyha érted hogy én hogy értem ;)

Ergo: Saraht nyugodtan kidobhatod, mert nem újrahasznosítható :)))
10/10
iR T-800u 2009 dec. 06. - 17:30:02 10/10 Előzmény convar
(2197/4500)
Elsõdleges cél JC, Saraht már másodszor használta fel csalinak.

Az egérfogóban sem dobod ki a sajtot ha bevált.
Ja mellesleg az epizódcím is passzol ehhez a gondolathoz. :D
10/10
convar 2009 dec. 06. - 12:25:54 10/10
(2196/4500)
De akkor miért nem azt tette? Miért nem ment biztosra? Hogy idézzem magam: ilyen egy hatékony, tökéletes gyilkológép?

Persze tudom a választ: Sarah is fõszereplõ, ezzel el is mondtam mindent... :/
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 06. - 01:22:21 9/10
(2195/4500)
Na igen, de csak a csodával határos módon úszta meg, mert a doki neje helyett Õ is bekaphatta volna az a fémrepeszt :$

És Cro, ha akarja simán lemészárolja õket odabent, mert igazán nagy kaliberû páncéltörõ fegyver nem volt náluk :$
10/10
convar 2009 dec. 06. - 01:02:13 10/10 Előzmény wukovsky
(2194/4500)
"Abból a szempontból sebezhetõvé vált volna John, hogy habár egyfolytában próbál kitörni az anyja elnyomása alól, de mégis belehalna az elvesztésébe, és vegye az anyját körül akkár ezer terminátor is, akkor is oda menne, és megpróbálná kiszabadítani. Tehát, ha elvesztené Sarah-t, biztos hogy egy olyan vegetatív melankolikus idõszakba kerülne, ahol sebezhetõ lenne."

Igen-igen, de pont ez az: Cro-nak ez nem jött össze, hiszen Sarah túlélte... Szóval...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 05. - 13:12:50 9/10
(2193/4500)
Na igen, ha a fõhõs meghal, akkor oda a Happy end, és hol tételezhetjük fel, hogy egy ilyen csavaros és agyafúrt történetet próbálnak a fiatalkorú buta amerikaiak torkán lenyomni :D

Abból a szempontból sebezhetõvé vált volna John, hogy habár egyfolytában próbál kitörni az anyja elnyomása alól, de mégis belehalna az elvesztésébe, és vegye az anyját körül akkár ezer terminátor is, akkor is oda menne, és megpróbálná kiszabadítani. Tehát, ha elvesztené Sarah-t, biztos hogy egy olyan vegetatív melankolikus idõszakba kerülne, ahol sebezhetõ lenne.

A fõ védelme valóban Cam cica, habár azért Derek is elég harcedzett, de csak ember. Amint erre láthattunk is példát.

Habár a harmadik szériában kiváncsi lettem volna, hogy miss weaver hogy viszonyult volna hozzá :$
10/10
convar 2009 dec. 04. - 22:30:38 10/10
(2192/4500)
"Na igen, de ha az addigi inteligenciáját figyelembe veszed, amikor a doki feleségét az egérfogós bombára ülteti, ahol elvileg sarah és derek is oda veszett volna,..."

De nem vesztek oda, tehát elszúrta.

"...akkor Johnnak már csak egy védelmezõje lett volna, Cameron, és kicsit depis lett volna, óvatlan, könnyü préda."

Éppen elég az, hogy pont a fõ védelmezõje nem lett volna kiktatva...

Szal másképp látjuk a dolgokat, de nem baj az ;) Ettõl még én is imádtam Cromartie karakterét :)

"Igen, nem feltétlen Arnie a gáz, hanem a macska egér játék, de IR egy korábbi hozzászólása magyarázat lehet, miszerint Skynet játszik JC-al, és úgy apellál, hogy egyszer JC azt fogja hinni, hogy õvé a gyözelem, és mindent feltesz egy lapra, és ezért kell skynetnek, mert hiába van JC az ászpóker, skynetnek royalflöch-e van :P :D"

Hát...és természetesen elolvastam iR T-800u hsz-át is...nekem túl erõltetett ez a gondolatmenet. A megoldás sztem sokkal kézenfekvõbb (sajnos): a fõhõs nem halhat meg, hiszen akkor oda a happy end :/
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 04. - 07:52:13 9/10
(2191/4500)
Jaj, újra végig olvastam a hsz-edet :)

Szívet gyönörködtetõ volt :D De SN-nek végül újra buknia kell :$


Én még mindig azt várom, hogy egyszer feltámad újra az alkotói kedv a hegylakók iránt, és akkor elkészül az a film, amiben nem 1920-ba potyan vissza egy tripla 8-as, és Õ építi meg a Pico tornyot, hanem a középkorba, és elkezd kiírtani mindenkit, akit Connornak hívnak, és így akad össze Connor McLaud-al :D Hmmmmm, abból lehetne még egy jó filmet csinálni, ha megfelelõ alkotó gárda kezébe kerülne :D
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 dec. 04. - 01:13:20 10/10 Előzmény wukovsky
(2190/4500)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 19:42:49 9/10 Előzmény convar
(2189/4500)
Kis idõ, mire betölt, hát már az életemet eluntam, és még semmi, pedig kiváncsi vagyok reá :D


És pontosan ettõl félelmetes a terminátor, és pontosan itt emelkedik a helyére a T3, hogy már megvannak ezek a rendszerek, igaz skynet egy kis csalással vissza küldi önmagát az idõben, így nem éppen a kyle féle jövõ valósul meg, de a lényeg, hogy egy mesterséges szuper inteligencia elszabadul, a fegyverei pedig adottak ahhoz, hogy az embereket rabszolga munkára kényszerítse, csak az akérdés, hogy hány terminátora volt akkor, és mennyi támaszpontot tudott atommal kilöni, hány hadsereg, mennyi fegyver maradt meg ellene, mert ha nincs még elég terminátora, akkor a megmaradt katonai erõk még könnyedén feltudták volna számolni :$ Mielõtt igazán hatékony fegyvereket tud építeni :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 19:30:00 9/10
(2188/4500)
Na igen, de ha az addigi inteligenciáját figyelembe veszed, amikor a doki feleségét az egérfogós bombára ülteti, ahol elvileg sarah és derek is oda veszett volna, akkor Johnnak már csak egy védelmezõje lett volna, Cameron, és kicsit depis lett volna, óvatlan, könnyü préda.

Vagy ahogy a bowling pályán is felhajtotta a kissrácot, vagy a szöke csajét, akivel Cam Alisonként flangált, és még sorolhatnám, hogy mi mindent hajtott végre.


Ezen dolgok figyelembe vételével azt lehet mondani, hogy egy addig páratlan és hiperinteligens üldözõ a forgatókönyv kedvéért átment lúzerbaa-bbbeeeee-baaaa, nem tudom hogy a helyes :D

Tehát a cím jár, és jogos :D


Igen, nem feltétlen Arnie a gáz, hanem a macska egér játék, de IR egy korábbi hozzászólása magyarázat lehet, miszerint Skynet játszik JC-al, és úgy apellál, hogy egyszer JC azt fogja hinni, hogy õvé a gyözelem, és mindent feltesz egy lapra, és ezért kell skynetnek, mert hiába van JC az ászpóker, skynetnek royalflöch-e van :P :D
10/10
convar 2009 dec. 03. - 16:22:29 10/10
(2187/4500)
"Minden idõk legjobb üldözöje. Vissza gondolva elég óvatlanul sétált be a templomos csapdába, ahol is legyilkolták :$"

Pont ezért nem a legjobb :X :P :)

A T4-es jelenet meg ja, nem az a gáz, ahogy Svarcit filmtechnikailag visszahozták, hanem a dobálósdi. Ilyen egy hatékony gyilkológép??? Ki kellett volna tépnie a szívét vagy letépni a fejét, na, azt nevezném hatékonyságnak :)))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 11:15:22 9/10
(2186/4500)
Hát az elég gyalázatos jelenet volt :D Már csak olyan szempontból, hogy 10 szer vágják falhoz úgy JC, hogy a tüdejét 3 bordájának kellene belyukasztani. És már olyan unalmas, hogy csak a 101-es modell létezik a filmekben. Uncsi uncsi, uncsi. Cromartie magasabbra tette egy kicsit a mércét :D:P


Minden idõk legjobb üldözöje. Vissza gondolva elég óvatlanul sétált be a templomos csapdába, ahol is legyilkolták :$
9/10
Hunterboy 2009 dec. 03. - 09:34:58 9/10
(2185/4500)
Üdv.
Gondolom már láttátok legtöbben a T4-et. Kicsit érdekes a befejezés. SPOILER de milyen fain már a Schwarzis jelenet a skynetnél, milyen faszán összehozták hogy ilyen fiatalos képet fest...
krisz-1990 2009 nov. 23. - 17:21:30 Előzmény convar
(2184/4500)
A következõ lépés ez lehetne: A rajongók világszerte lemondják a Fox kábeltévé elõfizetéseiket, az így megmaradó pénzt összedobják, és leforgatják a harmadik évadot.:)
10/10
convar 2009 nov. 23. - 00:40:14 10/10
(2183/4500)
Ezt láttátok már? A kinti "sohanemnyugszunkbelehogykaszáltátokatscct" mozgalom kreativitásának egy példája:

http://4.bp.blogspot.com/_Yy-H0zRrMQI/SnRJN5gOyrI/AAAAAAAAACU/FzpS70002HE/s1600-h/TsccS3.jpg
10/10
convar 2009 nov. 21. - 00:38:50 10/10 Előzmény iR T-800u
(2182/4500)
"Ez az evolúciós dolog nekem nagyon szimpatikus."

Ezt mire értetted pontosan?
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 nov. 20. - 14:26:37 10/10 Előzmény convar
(2181/4500)
Kösz! :)

Ez az evolúciós dolog nekem nagyon szimpatikus.
Pár éve olvastam, hogy sugárhajtómûvet is terveztetnek géppel így.

Autonóm tankok alapja gondolom a jól bevált M1A2 lesz.
A navigáció már adott ha a Chrusher rendszereit hozzáfinomítják/továbbfejlesztik.
http://www.youtube.com/watch?v=tbtCweucgUg#t=4m40s

Az üzemanyag/lõszer utánpótlás, érzékelõik kilövése lennének gyenge pontjaik.

Viszont ha idõvel cserélõdik a hajtómû és fegyverzet olyanra amit atomreaktor lát el energiával és nincs többé szükség utántöltésre semmibõl évekig, akkor már adódhatnak gondok ha az érzékelõk is olyanok, hogy nemigen lehet támadni távolról már azt sem.

Persze beépíthetnek egy olyan megszakítót is a reaktor és a tank MI által vezérelt rendszerei közé amit távolról lehet aktiválni, de ez kockázatot jelent abban az esetben ha jól mûködnek és közben az "ellenség" rájön hogyan lehet lekapcsolni a támadó tankokat.

Simán el tudom képzelni, hogy ez a védelmi megoldás a fenti okból hiányozni fog, és helyette inkább lebombázzák azokat az egységeket amik nem engedelmeskednek.

Feltéve ha a repülõket még emberek vezérlik! :D