9/10
csizi26 2009 jún. 16. - 00:10:39 9/10 Előzmény wukovsky
(1900/4500)
A T4 nekem se jött be annyira,kivéve a Marcusos szálat.Szerintem nem lesz egyhamar T5,mert úgytom,hogy amerikában eddig nem hozott valami sok bevételt a mozikban a Salvation.
9/10
csizi26 2009 jún. 16. - 00:00:49 9/10 Előzmény lostangels
(1899/4500)
Én sem úgy gondoltam,hogy a "Nem kár érte" kategóriában fikázzák szerencsétlen TSCC-t az origon.A Smailville-t nem néztem,úgyhogy nem tudok véleményt mondani róla,de nyilván kis költségvetésû,ha egy kissebb TV csatorna 9. évadot ad neki.A syfy chanel is úgytudom csak a költségvetés miatt nem kért sajna a TSCC-bõl.
Nekem is hiányozni fog nagyon a következõ tévés évadból a TSCC.Most két régebben elkaszált sorit darálok (4400,KyleXY),mert tévében elég szar a választék így nyáron.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 15. - 21:58:02 9/10
(1898/4500)
ÉN megértelek, de a T4 akkor sem volt a legjobb, és nem azért, mert nem hozta a t1-t2 hangulat világát. Azt nem is lehet, mert jelenbe vissza küldös, üldözös, jövõben játszódos, harcolós.

És Cromartie volt eddig a legkomolyabb terminátor, utána pedig JH és Cam cica párhuzamos jellemfejlödésén ..... magam.


De ehhez inteligencia kell, ahhoz is, hogy meglásd a T4 hibáit, és ne akadj le ott azon a parasztvakításon, hogy uhhhhh milyen gépek, micsoda harc.

Akinek a sorozat fullon bejött, az iszonyatot csalódott a filmben, mert hozzá szoktunk a híper okos gépekhez, és a t600-ok nagyon odabactak. A többirõl már nem is beszélek.

Adok esélyt a következõ két résznek, illetve csak a következõnek, ha az nem olyan irányban meg, akkor a második évad utána kaszálom a terminátort :D
10/10
lostangels 2009 jún. 15. - 21:38:37 10/10 Előzmény csizi26
(1897/4500)
Õszintén? Most még ez a szenny origo.hu is említse meg a TSCC-t egy adag fikázás közepette??? Na kösz, jobb is hogy kihagyták.
Mindenhol azt olvasom, hogy jajj, de jó hogy vége lett. Meg mekkora bukás volt. Oké, másnak nem tetszett. És akkor mi van??? Nekem meg igen. És rohadtul iritálnak az ilyen írások, mint amit letett az asztalra az sg.hu is. Az elsõ évad egyáltalán nem volt bukta. Mit vártak? Ilyen költségvetéssel, amikor nem tudnak robbantgatni minden epizódban majd megtarthatják a 18 millás kezdõnézettséget. Meg olyan elvakult rajongókat beszereznek, akik 2003 óta nyüszítenek, hogy ihaj, csuhaj de szar lett a T3??? És akkor jön egy sorozat, ami már azért se tetszik, mert alternatív idõsíkot csinál (mert jujj de hihetõ volt a T1 meg a T2 is basszus), meg jajj nincs benne Schwarzenegger. Beírják a keresõbe hogy Schwarzenegger és akkor lehet csöpögni meg verni rá a fütyköst. 'oszt csókolom. De nem. De semmi nem tetszik a rajongónkat. A tököm ki van már velük.
Azt hiszik elolvastak pár könyvet, megnézték a T1-T2-õt és nincs tovább, minden szar. Hát gratulálok. Itt volt a jó T4, magasan rávert az elõzõ részekre, de ezen is csak nyafogni tudtak. Komolyan kiver már az ideg.
És akkor ott van pl. a Smallville ami úgy keresztbe hugyozta a Superman filmeket, hogy a rajongók csak kapkodhatták a fejüket. De az nem gáz, nem gáz, hogy ratyi 3 millás nézettséggel kapott kilencedik évadot. Áh nem gáz, hogy a T1000-es figurát ellopták és betették az egyik részbe, áh az se gáz, hogy a T3 végét levágták és betették az egyik résznek a végébe, mint Lex Luthor lehetséges jövõjét. Áh, nem gáz. Azt miért nem fikázza senki? Mert egy gyenge adón fut, ahol 3 millás nézettségnek örülnek, mint majom a farkának???
Azt meg mindenki komolyan gondolta, hogy majd egy alacsonyabb költségvetésû sorozat világmegváltó lesz? Mert ez már közröhej kategória. A Smallville az összelopott ötletével azért nem kapott eddig kaszát, mert gyenge adón fut. Na ott a TSCC még kiherélve is tudott volna alakítani.
Meg mi ez már ez a nyilatkozat ettõl a hájgombóc Kevin Reillytól? Csessze meg, mi adtuk neki a pénzt. És akkor õ nem kér bocsánatot. Hát kinyalhatja a seggem. És akkor megmenti a Dollhouset, bent hagyja pénteken, ad neki szar felvezetést. Nem baj, bukjon az is a picsába, nehogy azt feltudják javítani. Maradjon ilyen hígfos amit majd alintéz a Médium meg a Smallville....


ÁÁÁÁÁ... elvonási tüneteim vannak.
9/10
csizi26 2009 jún. 13. - 00:25:34 9/10
(1896/4500)
Az utolsó elõtti elõttiben (The Lighthouse) a szürkék meg akarták skalpolni a chipjéért,akkor baszatták meg árammal.Aztán kicsit korán rebootolt:)
9/10
csizi26 2009 jún. 13. - 00:22:42 9/10
(1895/4500)
Vagy úgy.Tipikus hatásvadászat.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 12. - 22:15:11 10/10
(1894/4500)
Jó, csak nem ápdételtem az írást.. :P
Egyébként, igaz abban is, bár lehet, hogy ott ipari áram volt. :D

Apropó, tökre jól felejtem a részeket, a Cam-cica hiányosokat meg pláne.. Amikor majd egyszer újranézem õket mennyire fogom élvezni, hogy nem kell hetet/heteket várni a következõ epizódig!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 12. - 22:00:45 9/10 Előzmény iR T-800u
(1893/4500)
Az utolsó részben is ellensége volt a konnektor, ha jól emlékszem, vagy az utolsó elõttiben, jaja, az utolsó elõtteiben
9/10
csizi26 2009 jún. 12. - 13:38:28 9/10 Előzmény iR T-800u
(1892/4500)
Szerintem tutira lesz Marcus a T5-ben is,biztos valahogy megoldják,hogy szív nélkül is mûködõképes legyen.
10/10
iR T-800u 2009 jún. 11. - 13:12:53 10/10
(1891/4500)
Néha néha elolvasom régebbi írásaim, öndiagnózis (rendszerelemzés :D) gyanánt, hogy megállapítsam, hogy fejlõdök/visszafejlõdök e.

Nos, ezt találtam máshol, gondoltam beposztolom ide is.

> Ha látod Cameron-t, Õ is lát téged. Ha nem látod Cameron-t, Õ akkor is lát téged! (203, 205)
> Cameron fojtogatással fejezi ki az igazság iránti szeretetét. (204, 209)
> Ha Cameron a hasadra fordít az azt jelenti, hogy nem akart az elõbb megölni, bármit is hittél. (209)
> Ha egy méternél közelebb áll hozzád Cameron és rád néz, az egy jel arra hogy köszönj el és menj ki az ajtón. Kivéve ha te vagy John Connor.
> Ha Cameron rád mosolyog, akkor épp szerencséd van, mert csak át akar verni. (101, 202) Ez Riley-ra nem vonatkozik. (213, 217)
> Cameron minden ajtón át tud menni, de akár a falon is! (109, 211)
> Cameron-nak egy közismert ellensége van, a konnektor. (102, 201)
> Ha Cameron órákra eltûnik, az senkinek sem tûnik fel. (205, 211)
> Cameron nem alszik, Cameron terminátorokra vadászik és könyvtárba jár. (211)

Chuck Norris viccek inspirálták ezeket. :)
10/10
iR T-800u 2009 jún. 11. - 12:01:55 10/10 Előzmény wukovsky
(1890/4500)
Esélyesnek látom M-et egy folytatásban, és ajánlatos is lenne, mert egymaga vitte a filmet. De Cam-cicát meg sem közelíti, érthetõ okokból, meg másképp sem. ^^

Ami viszont nekem nagyon tetszett a T4-ben csak odaát nem írtam, az ez a hibrid koncepció. Mer' az én kis elképzelt evolúciómban ez egy átmeneti lépes lenne, a teljes konverzió felé.

Így is frankó, mert hát mégiscsak páncélozva van, de amíg élõ anyag alkotja a processzort, addig nem tökéletes, ki tudták ütni, aludnia is biztosan kell, enni, hogy az agy megkapjon mindent ami kell a mûködéshez.. Míg egy chipben ilyesmire nincs szükség.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 11:12:41 9/10
(1889/4500)
Az a baj, ahogyan JH is mondta, hogy az agy tökéletes, és mégis elhibázott konstrukció, mert nem lehet beolvasni, letölteni a tartalmát :$

Marcus talán elüzemelhetne egy chip-en, de az atény, hogy az egész filmet a hátán vitte, nos ez arra enged következtetni, hogy valamilyen úton módon belefogják szõni a következõ részekbe :$


Ahogy jar jar nem nyerte meg a tetszést, és kiírták, Õt bele fogják írni :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 11. - 08:45:25 10/10
(1888/4500)
Önmagában nem, de mint egy transzplantációnál, ha van rá eszköz, ideig óráig ellehet (ironikusan :) gépre kötve M, amíg nem találnak neki cserealkatrészt.
illyesarpad 2009 jún. 11. - 00:47:43
(1887/4500)
En csak arra lennek kivancsi hogy ennek a Terminator mesenek mikor lesz vege? Eljon valaha annak az ideje hogy lesz majd egy resz melyben az emberek vagy akar a gepek gyoznek? Kezd unalmas leni es egyre osszefugestelenebb. Az elso film igazi jo tortenet volt, a harmadik pedig egy jo akcio de a negyedik egy hihetetlen baromsag!
9/10
csizi26 2009 jún. 11. - 00:21:12 9/10 Előzmény iR T-800u
(1886/4500)
Cammy jól hazavágta az összes "kollégáját",akivel összeakadt(kivéve persze John Henry-t).
Én is megsasoltam közben a Salvationt.Nem volt egy nagy durranás,de ez a Marcus-os téma(terminátor szívvel és aggyal) egész eredeti.A végén,mikor felajánlja Connor-nak a szívét,attól õ még továbbra is "életképes"?
9/10
csizi26 2009 jún. 10. - 23:56:18 9/10 Előzmény zs9302
(1885/4500)
Azt,hogy ha már egy kemény 4(!) részt megért animációs szarról (Sit down ,sut up) plusz a Prison break-rõl is említést tesznek,akkor akkor a TSCC-rõl is kelett volna.
1/10
zs9302 2009 jún. 10. - 16:40:05 1/10
(1884/4500)
Mit várunk ezektõl a napi sajtóktól?
10/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 16:38:43 10/10
(1883/4500)
Az 1x02 kapcsán merült fel bennem a gondolat, hogy vajon két terminátor hogyan folytatna eszmecserét ha mondjuk a múltban összefutnak.. Például megpingelik e egymást, hogy: "szeva' melyik modell vagy? mi a küldetésed?" vagy ilyesmivel a beszivárgók nem rendelkeznek?
Szerintem õk is képesek fogadni/küldeni adatokat, csak legfeljebb rádiócsend módban vannak amikor éppen épülgetnek befele a jövõben, de a jelenben már más a helyzet.

A sorozatban Cameron értelemszerûen nem áll szóba "idegenekkel" ezen a módon. Amikor a Vick nevezetûvel összeakad, és az ránéz majd próbálja azonosítani.. Na akkor futott végig a chipemen ;) hogy mi van ha lekérdezte, hogy félreértés van e köztük, vagy ellenség e, és mivel nem jött válasz arról döntött a küldetésvezérlõ rendszere, hogy jobb lelépni onnan mielõtt valami gebasz lesz és véletlen elszabotálja egy másik gép küldetését.

(persze inkább csak nem akarta a saját küldetését kockáztatni azzal, hogy olyan géppel balhézik aminek nem tudja a gyenge pontjait, és így az okozhat neki meglepetéseket)

Ismerve már azt, hogy Szürkékkel is együtt dolgoznak a gépek, így az sem zavar be a képbe, hogy Sarahval dumált Cameron a halott csókák tetkóiról. Ennyibõl nem eshetett le Vicknek elsõre, hogy ezek kicsodák akik besétáltak a csapdájába.

Alapesetben a múltba visszaküldött gépeknek arra kell számítania, hogy amikor egy fajtársával összeakad akkor az is a SN szolgálatában áll és csak véletlen keresztezték egymás útját, és jobb nem kinyírni egymást azonnal ha konfliktus merül fel. De nem is bízhatnak egymásban, mert mi van ha át vannak programozva.

Aztán ami még zavart, és ez a fajta kommunikáció létének lehetõségét erõsítette meg, az a 2x22. Cameron belép a szobába, JH üdvözli, hogy Hello, aztán nagyon hamar döntésre jutottak, hogy chip ki, be, és zsupsz be a buborékba.

Akkor még azt gondoltam, hogy nagyon pontos terveik voltak a jövõben, és azt hajtották végre, de aztán a T4-ben látottakból azt következtettem, hogy a Hello, és az ismerlek (értsük: tudok rólad) után átkapcsoltak a beépített kommunikációs egységre, és úgy azért már jóval több mindent meg tudnak beszélni a saját, igazi nyelvükön.

CW, láthatóan nem volt 100% biztos abban, hogy minden jól ment odalent, csak a helyszínt felmérve nyugodott meg, hogy Cam-cica nem gondolta meg magát és segített nekik.

Ennek megírásával azért vártam eddig, mert alátámasztást reméltem a T4-tõl, és meg is kaptam azt.

Ahogy még másra is, de azon még 'dolgozom'.. (Cameron/Alison/Marcus)
--

Ja, már leírom nektek azt is, hogy miért írom következetesen Allison-t Alison-nak.
Azért mert Cameron így írja rá az adatlapra. :) És ha Cameron szerint így van, akkor így van, hiába van két ellel az epizódcímben. :D
9/10
csizi26 2009 jún. 10. - 00:00:41 9/10
(1882/4500)
9/10
csizi26 2009 jún. 09. - 23:40:36 9/10
(1881/4500)
Bár csak ez lenne,de félek,hogy ez csak olcsó mûsorokkal történik meg.Érdemes ezt a cikket is elolvasni,meg a kommenteket is.
http://scifiwire.com/2009/05/fox-execs-explain-why-the.php
az egyik komment:
"Really? TSCC is going to be replaced by SITCOMS? You're going to pit Fringe against CSI and Grey's Anatomy? Are you just trying to go out of business?

"It wasn't an expensive show..."

Bull crap. Then don't cancel it. If it wasn't expensive, you wouldn't be replacing it with two sitcoms that cost 1/4 of TSCC.

Lying liars."