9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:27:08 9/10
(3200/4500)
Na kibújt a szög a zsákból...
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:26:22 9/10
(3199/4500)
Na de ilyet...
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:24:41 9/10
(3198/4500)
Síró terminátor,na ilyet se sûrûn látni...
Beépített könnycsatorna?LOL
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:22:52 9/10
(3197/4500)
John új "rajongója":
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:21:28 9/10
(3196/4500)
Ooopsz,azért így nem gyûrnétek vele össze a lepedõt,nem igazt?!LOL
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:20:08 9/10 Előzmény convar
(3195/4500)
Ok,vettem a lapot.:)
Az Allison from Palmdale az egyik kedvenc epizódom,csináltam is egy kis képes összefoglalót hozzá.
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:16:57 9/10
(3194/4500)
Jó sok kedvenc sorink van.LOL
9/10
csizi26 2010 márc. 22. - 21:11:37 9/10
(3193/4500)
Így is dögös?:))
Kevin4 2010 márc. 22. - 16:21:07
(3192/4500)
És nincs mit, szívesen segítek, hiszen nagy rajongója vagyok a sorozatnak és a filmeknek is!:)
Kevin4 2010 márc. 22. - 16:18:44
(3191/4500)
Szerintem elég jó film, bár errõl a filmrõl is van mindenféle vélemény a világon! Ha gondolod nézd meg!:)
sakit felut 2010 márc. 22. - 16:05:58
(3190/4500)
Köszönöm, neked is a még bõvebb választ. Most olvasom, csak dolgom van, és el kell menjek. Majd jobban átnézem. A filmeket akartam is kérdezni hogy melyiket, pl az új Bale- est még nem is láttam. De akkor erre már nincs is nagyon szükség, amugy ti jó filmnek találjátok ? A harmadik rész már nem volt olyan nagy szám, azt gondolom, de azért volt benne egy kis szoftver-hardver-robotoskodó érdekesség :) ...
10/10
duckshoot 2010 márc. 22. - 16:04:02 10/10
(3189/4500)
Miért is tennénk.
Mi legfeljebb csipkedjük egymást :)
Kevin4 2010 márc. 22. - 15:53:11
(3188/4500)
Igen, sajnos ezt a sorit is kaszálták, amúgy két évadot élt meg (az elsõ az írói sztrájk miatt csak 9 részes lett a tervezett 13 helyett, a második pedig 22 részes lett), de azért még szoktunk beszélni egy bizonyos 3.évadról, mert tudomásul vettük a kaszálást, de beletörõdni igazán egyikünk se tud!
Amerikában rengeteg 3. évadot követelõ plakát született, ott azért lehet látni, hogy nagyon összefogtak a rajongók!
Amúgy a hivatalos mese szerint "a gyenge nézettség" miatt kapott kaszát, ez engem személy szerint egyszerûen nem tud érdekelni, mert a könyökömön jön ki!

Igazából a filmeket nem árt azért megnézni, én fõként a történet szempontjából ajánlanám mert elég összetett és fordulatos tud lenni, de persze azért van egy alaptörténet: Egy Skynet nevû számítógépes védelmi rendszer öntudatra ébred, utána nem sokkal egy hatalmas atomcsapással kiírtja az emberiség durva 80-85%-át! A túlélõk élére áll John Connor (a történet fõhõse) aki elvileg gyõzelemre viszi az emberiséget, ezért Skynet Terminátorokat küld vissza az idõben, hogy Connor megölésével megakadályozza az emberek gyõzelmét!
Végülis erre épül a sztori! (de mondom ez csak az alapsztori, a soriban ezt csûrik csavarják, és nagyon fordulatos tud lenni)

De másrészt azért is jó, hogy megnézed, mert akkor otthon leszel a Terminátor típúsokban (sokszor emlegetik õket, fõleg a sorozatban), és legalább a sorozat elõzményét is megismered stb.

De hogy szûkítsem a kört, a sorozat szempontjából a legfontosabb Terminátor film a Terminátor 2-Az Itélet napja, mert a sorozat néhány hónappal ennek a filmnek a történései után játszódik, szóval ezt ajánlanám, hogy nézd meg, mert a sorozatban utalnak azért az ott történtekre!
A 2.résztõl felfelé (3. és a 4. rész) igazából a sorozat szempontjából szerintem elhanyagolhatóak, hiszen a sori csak a 2. rész után játszódik, és nincs is hatással a 3. és a 4. részre!

Azt, hogy most a sorozatot megnézd e, hát ha engem kérdezel nyugodtan megnézheted, nekem tetszett és most is tetszik, bár azt le kell szögeznem, hogy a sori nagyon megosztotta az embereket (és a Terminátor rajongókat is), nagyon sok embernek tetszett a sorozat, és nagyon sok embernek nem tetszett, úgyhogy én azt javaslom, hogy nézd meg a sorozatot és majd te eldöntöd, szerintem ez a legjobb megoldás!

(Ha megnézed teljesen egymással szemben állnak az emberek, hiszen elvileg alacsony nézettségû volt, tehát sokan nem nézték, de viszont Amerikában akik szerették azok meg összefogtak, hogy legyen 3.évad, hiszen vannak dolgok amik tanúskodnak róla, 3.évados plakátok, rajongói levelek a szereplõknek stb. Tehát rengeteg ember van mindkét oldalon, lehetetlen eldönteni egy emberrõl aki nem látta, hogy tetszeni fog e neki vagy sem!)

Ezért is javaslom azt, hogy nézd meg! Ezt tényleg csak úgy lehet eldönteni!

Említetted azt, hogy sokszor technikai adatokról, fegyverek mûködésérõl, fizikai hihetõségrõl beszélünk a sorozattal kapcsolatban!

Ettõl nem kell megijedned, ezek csak azért vannak, mert már túlságosan belemerültünk a sorozatba, annak kivesézésébe, hogy mi miért történt!
Én sose voltam nagyon jó fizikából, a fegyverekhez sem értek olyan spéci módon, de simán értettem a sorozat menetét, úgyhogy ezzel tuti nem lesz gondod, ezektõl még nyugodtan meglehet nézni!

A színészek szerintem nagyon jól alakítanak Lena Headey-tõl Thomas Dekker-en át, Summer Glau-ig!
Persze ez is szubjektív vélemény, velük sincs mindenki megelégedve!

Ide a topic-ba meg nyugodtan jöhetsz, itt nem csak kivesézni lehet dolgokat hanem nyugodtan kérdezni is, ha valamit nem ért az ember!
Mert ez egy nagyon jó csapat, itt normálisan lehet dumálni a többiekkel!

Hát kb. ennyi lenne, de segítségül még javasolnám ezt az oldalt, minden rajta van ami csak a Terminátor univerzummal kapcsolatos:
http://www.terminatorchronicles.hu/news.php
sakit felut 2010 márc. 22. - 15:49:18
(3187/4500)
Értem, köszi, akkor az átlag divat médiasablon effekt vagy hatásvadász sorozatoknál jobb ez amrikában, ha jól értem. Talán még a FireFly- jal is felér ? :) Az ilyeneket, hogy eredeti gondolat is van bennük, fújják le mi ? :(

Kössz a véleményt, nekem most sok a 22 rész is, nem szoktam külön napot fordítani és durván darálni egy sorozatra :-` .. az a +9 eddig a mostani évad, jól értem ? akkor lesz még idén is 13 ... Boccs, nem nagyon nézegettem még wiki- t, imdb- t vagy akár itt hogy hol tart. Tényleg, ti is úgy nézitek, gondolom, ahogy kint adják a netrõl töltve, nem pedig itte kivárva a szinkronos sorozatot ...

szóval azért nagyon nem leszek sokat itt fórumozni, fõleg hogy már nincs is értelme ennyire a végén bekapcsolódni aktuálisan... ha nem is olyan nagyokat változó, mit a Lost :D .. de lehet hogy belekezdek a sorozatba majd egyszer, köszönöm :)
Kevin4 2010 márc. 22. - 15:05:50
(3186/4500)
Mondasz valamit, nem tudok belekötni!:)
sakit felut 2010 márc. 22. - 14:55:34
(3185/4500)
Jó napot, én is ezt nézegetem néha, hogy annyira nem érdekel és most nézek más filmeket, sorikat a gépen, de egyrészt a Grimm fórumánál most értettem meg hogy Lena Headey itt folytatja szereplését másrészt szép hangulatosan elbeszélgettek itt a dologról :)

Azon gondolkodom, hogy bár annyira nem érdekelt idáig a dolog, meg hogy itt olvasgatok a spoiler- ekbe néha, de ha eddig nem kezdtem neki, jó most megnézni a sorozatot ? Lena jól alakít ? meg olvasom hogy a Firefly a Summer Glau is itt folytatja ... egy kicsit elegem van a scifi alapú sorozatokból, SD már észrevehetett párnak a fórumjába .. de ha ez érdekes dolgokat vet fel és nemcsak látványos baromkodás, akkor lehet érdekel a Terminátor sorozat ... még egy kérdés az lenne, hogy most arra se vagyok jó ha bonyolulttá váli a sorozat ilyn mûszaki adatok meg terminátortipusok terén, megértsem a szakmai mélységét a dolognak ... ebbõl a szempontból milyen, mennyire kell emlékezni, ismerni a régi terminátor filmekre, sokat jelent ha újranézem azokat is, hogy kapcsolódik a történet ?

Szóval ha nagyjából értitek és válaszoltok a fenti kérdéseimre és ajánljátok nekem a sorit akkor lehet becsatlakoznék ide fórumozgatni :-` .. tényleg ezt is lefújták már mint a FireFly- t, 2 évadot élt meg akkor ha jól értem ? .. > :-`
vikocia 2010 márc. 22. - 14:06:13
(3184/4500)
De jó kis csapat ez itt, kellemes meglepetés olyan fórumot olvasni, ahol nem anyázzák egymást a kedves hozzászólók :))
Egyébként a terminátor az ágyban témához: ha valakinek van kedve, olvassa el Asimovtól a Tökéletes kiszolgálás címû novellát, van benne tanulság.
Kevin4 2010 márc. 22. - 12:19:26 Előzmény convar
(3183/4500)
Mondjuk ha úgy nézzük, még ha csak teljesen elméletben is, a Skynetnek jól jönne ha az emberek "rábuknának" a nõi termikre, mert abból tényleg tuti kihalás lesz!
Úgyhogy az elméletedben van ráció!

A 2011.április 21-én a TSCC szerint akkor lesz az Itélet Napja, Skynet akkor lövi ki az elsõ atomrakétákat!
És 2011.április 19-én ébred öntudatra, ezt mondja is Cameron az 1.évad, 1.részében Sarah-nak!

De az csak formaság, mármint részemrõl az a koránkelés, nem úgy kell elképzelni, hogy halálfélelemtõl izzadva kelek fel, csak azért csinálom mert TSCC rajongó vagyok, ez egy megemlékezés, vagy tisztelgés a sorozat iránt, ahogy tetszik!
Sztem a legtöbb TSCC rajongó (jól van, nem azt mondom, hogy az összes) valamilyen módon, hogy úgy mondjam "megemlékezik" majd arról a napról, nekem is eszembe lesz majd, szerintem nem olyan nagy dolog ez, nem kell nagy dolgokra gondolni, csak simán gondolnak rá, vagy beszélnek róla nem több! (csak azért mert rajongók)
Olyan ez mint egy Queen rajongónak november 24-e! (Freddie halála)
Csak persze nem egy a súlycsoport, hiszen Freddie-nél egy komoly halálesetrõl beszélünk (valós haláleset), a TSCC pedig csak egy sorozat egy benne szereplõ Itélet Napról, szinészekkel akik csak a karakterüket játszák, de ezzel csak egy példát akartam mondani, tisztában vagyok a különbséggel.

Úgyhogy sztem annyit megérdemel a sorozat, hogy jövõ áprilisban gondoljak a "világégésre", fõleg mivel, hogy nem lett 3.évad! (Így ellátni a baját egy sorozatnak)
Szerintem nem nagy dolog ez!
10/10
duckshoot 2010 márc. 22. - 11:25:34 10/10
(3182/4500)
Ez durva volt.
Jól van, ténylegesen kenterbe veri az összes épp futó sorozatot amit nézek.
Kevin4 2010 márc. 22. - 11:09:54
(3181/4500)
Hát igen, fõleg ha Derek-et nézzük! (Mármint Cameronnal kapcsolatban, csak ellenséget lát benne, nem szövetségest)
Cameronnal nem, de Summer Glauval tuti, hogy összegyûrném a lepedõt! (Mármint a gépi karakterrel nem, de a csodaszép szinésznõvel nagyon is magunkra zárnám az ajtót!)