Kevin4 2010 júl. 21. - 13:17:22 Előzmény convar
(4180/4500)
Értem, akkor végülis ezt is jól gondoltam, csak nem szeretem ha valamiben nem vagyok biztos, ezért is kérdezem meg itt! :)
Amúgy convar, te minden ilyen kulcsfontosságú mondatot meg tudsz jegyezni?
Nem azt mondom, hogy ha én megnézek egy részt akkor az utána totál kizuhan a fejembõl (mert akkor nem is lenne értelme nézni), de ilyen részletességgel nem igazán szoktam megjegyezni mint te!
Akkor már más a helyzet ha többször láttam az adott részt, mint modjuk az 1.évadot, akkor már én is jól megjegyzem a dolgokat, de akkor is!
Minden elismerésem a tiéd! :)
10/10
convar 2010 júl. 20. - 13:52:54 10/10
(4179/4500)
"Nem az volt a mondandóm lényege, de ha neked ez jön le belõle, értelmezd így. Itt is csak azt tudom ajánlani, hogy fuss neki még egyszer a szövegnek."

Miért, az ilyen "Legjobb lenne, ha mindenki újranézné az elsõ filmet. :D" kijelentéseket hogyan lehetne még értelmezni?


"Amúgy ha annyira szereted a T univerzumot, nem tudom miért olyan megerõltetõ újranézni az alapfilmet."

Nem megerõltetõ, de tudom, hogy attól nem fog változni semmi. Am idén is megnéztem már.


"Én folyamatosan azt próbálom írni, hogy mindketten hülyék vagyunk, te meg csak azt osztod, hogy én vagyok a paraszt. Eléggé meg is lepett a pálfordulásod. Hiszen korábban még azt írtad, hogy nem volt szép tõlem és itt mindig pozitív a hangulat."

Azok után, amilyen lekezelõen bántál velem, mégis mit vártál? Igen, teli lett a t.köm a fennhéjázó stílusoddal. Bocs, de ember vagyok emberi reakciókkal...Tudod, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Én nem állítom, hogy tökéletes vagyok, de azért te is magadba nézhetnél...


"Aztán te mész át fõlecseszõbe, mert nem fogadom el az elméletedet."

Ez is azt bizonyítja, hogy még mindig nem érted mi a különbség egyetértés és elfogadás között. Vázlatosan leírom mi köztünk a különbség:

én - elfogadom a véleményed de nem értek vele egyet

te - el sem fogadod a véleményem

Ha még így sem érted, mit vártam volna el tõled, akkor nem tudom mit és hogy írjak még le neked.


"Nem tudom mit akarsz."

Semmit. Már semmit...max. azt, hogy zárjuk le. OK?


"Ha nem értek vele egyet, akkor mit fogadjak el rajta? Nem arról szól a film."

A válasz u.a. mint kettõvel fentebb.
10/10
convar 2010 júl. 19. - 22:58:57 10/10
(4178/4500)
"Csak azt nem értem, hogy Sarah miért nem bízik már Derek-ben sem, Cameron-t azt még úgy értem, de Derek!
Vagy ez is a Jesse-es dolog miatt van?
Szerintem Derek nem bûnös annyira (jól van, tudott Jesse-rõl) mint ahogy azt Sarah állítja!"

Pedig azért. Sarah: "Túl sok titkot tartasz."
Kevin4 2010 júl. 19. - 20:48:56
(4177/4500)
Holnapra tervezem, hogy megnézem a legutóbbit!
De a két héttel ezelõttirõl csak annyit, hogy ledöbbentem Charlie-n, nagyon sajnálom!
Így lezárni egy részt!
Nagyon jó fej volt!
Csak azt nem értem, hogy Sarah miért nem bízik már Derek-ben sem, Cameron-t azt még úgy értem, de Derek!
Vagy ez is a Jesse-es dolog miatt van?
Szerintem Derek nem bûnös annyira (jól van, tudott Jesse-rõl) mint ahogy azt Sarah állítja!
10/10
duckshoot 2010 júl. 19. - 13:42:54 10/10
(4176/4500)
Én meg temethetem az utolsó rész TV-ben való megnézését. Nem tudtam elérni a sok tetves probléma következtében.
Ez van az embernek tudnia kell veszteni.
10/10
convar 2010 júl. 19. - 13:31:10 10/10
(4175/4500)
"Én nem emlegettem semmit, csak tanácsoltam, mert számomra úgy tûnik, hogy én vagyok az egyetlen itt aki érti is a filmet."

Hû de szerények vagyunk :D
10/10
convar 2010 júl. 19. - 13:26:25 10/10 Előzmény JoeM
(4174/4500)
Most miért, egy szóval nem mondta, hogy vitatémának szánja :D
10/10
convar 2010 júl. 19. - 13:21:21 10/10 Előzmény Mirababa
(4173/4500)
Látom már tárgytalan :)
10/10
convar 2010 júl. 19. - 13:18:46 10/10
(4172/4500)
"Én megértem mi az álláspontod, de hülyeségnek tartom az olyan elméleteket, hogy JC apja nem Kyle meg hasonlók. A hülyeséget pedig tudom elfogadni."

Szal hülyeség. Tehát mégiscsak u.ott tartunk ahol a part szakad. Ezért is javasoltam, hogy itt fejezzük be, amíg le nem megyünk a vérpistikék szintjére.


"Eddig se volt értelme. Csak unalomból a gépen lógunk és jelentéktelen, mások által kitalált történetekrõl vitázunk."

Hát ha te így állsz hozzá, akkor tényleg kár volt belekezdeni is :S

Mert csak a magad nevében beszélj. Én u.is azért fórumozok itt, mert a Tscc, ez a "jelentéktelen, mások által kitalált történet" az egyik kedvenc sorozatom. És szeretek beszélni róla, véleményt cserélni meg mindenféle olyan dolgot, amire jó egy fórum. Hálistennek hogy 2010-ben élünk, nekem nagyon sok mindenre nyitották már itt ki a szemem. Sokmindenrõl meggyõztek már, engem u.is meg lehet gyõzni (veled ellentétben). Igaz, normális érvek kellenek hozzá, tehát az ilyen "nézd meg újra a filmet" kevés hozzá, mert ez nem érv. Persze fordítva is igaz, közben én is megpróbálok másokat meggyõzni a magam igazából (nevezzük ezt egyfajta "nehogymá hülyén haljon meg" típusú jószándéknak :D), de ha nem hagyja, hát nem hagyja. Ezt is el tudom fogadni.

Szal a fentiek miatt belementem a vitába, gondoltam, hátha vmi jó sül ki belõle :) Hátha meggyõzöl. Ezért tettem fel a kérdéseket. De aztán kiderült, hogy neked eszed ágában nincs érveket ütköztetni, neked ez nem arról szól. Na mind1. És most meg még azzal jössz, hogy hogyhogy nem úgy látom a dolgot mint te. Pfff... Hát így! Ennyi.

Amúgy nagyon sajnálom hogy unatkozol. De ezen sem tudok segíteni :D Nem is tudom, talán chatelj inkább. Ott folyamatos a kommunikáció. Mert itt ugyebár várni kell, míg a másik reagál a postodra, és addig is csak unatkozol :D
mikonyitszki 2010 júl. 18. - 13:26:28
(4171/4500)
Sziasztok.

Azért a kisgyerekek mennyire szeretik a terminátorokat,már ha John Henry is annak mondható...John is milyen jól elvolt a régi T-101-egyessel.

Szerintem az új gonosz gép egy új T-101-egyes.Lehet hogy Savannah lesz az ellenállás helyettes vezetõje és ezért támadta meg.Na jó,nem.Biztos Katherine-tõl akar valamit.Nem lett John nélküli jövõ,ezért a Skynet úgy gondolta hogy ki vonja a forgalomból mert hasznavehetetlen...
10/10
Mirababa 2010 júl. 18. - 12:09:25 10/10
(4170/4500)
Sziasztok!
Ki volt a tegnap esti gép?
És miért akarta megölni Savannah-t?
10/10
JoeM 2010 júl. 18. - 10:41:22 10/10
(4169/4500)
Amikor ezt a "nézzük újra a T1-et" emlelgeted, akkor derül ki, hogy gõzöd nincs mirõl beszélgetünk. A T1-t megnézheted 1000-szer is, abból az elõzmény nem fog kiderülni, ugyanis a T1 a már megváltozott idõvonal cselekményét meséli el, ami már a skynet és az idõgép létrejötte után történik. Hiszen így jöhet csak vissza Kyle és a T800 is. De nem írom le többet, aki akarja az érti.
10/10
JoeM 2010 júl. 18. - 00:31:24 10/10
(4168/4500)
Nem viccelek. Nincs információ arról hogy a T1 skynete kifejlesztette volna valaha is a T1000-st. Egyébként, ha megtette volna, valszeg azt küldi vissza, nem gondolod?
A T2 skynete fejleszti ki a T1000-st és vissza is küldi, hiszen az a legfejlettebb eszköze. Arra ugye emlékszel, miért más a T2 skynete? Hiszen az a T1 T800-sának törött chipjébõl lett kifejlesztve. Míg a T1 skynete, hogy Kyle szavaival éljek, eredendõen katonai computerekbõl jött létre, melyek hatalmasak voltak, mindenre rákötve...
10/10
JoeM 2010 júl. 18. - 00:19:35 10/10
(4167/4500)
"Ez egyébként az én elméletem, és ki is tartok mellette"
Ja, akartam kérdezni, te mindig úgy kezdesz vitát, hogy elõre kijelented, csak a saját álláspontod a helyes és abból nem engedsz? :D
Valezius 2010 júl. 18. - 00:12:01
(4166/4500)
Napjai vannak hátra? Ne vicceljél már.
Arnoldot visszaküldte az idõben, ami a legfejletteb gép kellett, hogy legyen akkor.
Utána még volt ideje, hogy kifejlessze a T1000-est.
10/10
JoeM 2010 júl. 17. - 23:30:44 10/10
(4165/4500)
"Például Skynet visszaküldhetett volna valakit, aki elõkészít dolgokat a háborúhoz."
Minek? Skynet mindenképp létrejön és így háború is lesz.

"A T filmek üzenetére azt mondanám, hogyha én vagyok a Skynet, akkor én akarok élni, és nem vigasztal, hogy majd lesz valami másmilyen Skynet. Szerintem ez elég logikus :)"
Mi a logikus? Hogy vesztésre áll, már csak napjai vannak hátra a teljes megsemmisülésig és nem ad magának egy esélyt, hogy a megváltozó idõvonalban újra létrejöjjön?

"Nézted a sorozatot, Sarah felkészítette a fiát, amit biztos nem tett volna, ha nem jön vissza valami gép, meg a fiú apja a jövõbõl."
A T1 eredeti idõvonalában nem is tette, hiszen nem tudhatták, hogy 97-ben a katonai computerek öntudatra ébrednek majd és háború lesz.

"De szerintem egy ellenállás felépítése még a Skynet létrejötte elõtt nem lett volna kivitelezhetetlen. Pláne, amikor már Cam ott van bizonyítéknak."
Ez igaz, de csak úgy,hogy titokban, saját tervei alapján szervezik. Ha Cam-et feldobják a nemzetbiztonságnak, a hadsereg lenyúlja a technológiát, ami beindítja azt a technológiai fejlõdést ami elõidézi a J Dayt, amitõl Sarah-ék állandóan rettegtek, ezért is égettek el mindent, ami a géppekkel kapcsolatos volt.
10/10
Mirababa 2010 júl. 17. - 22:47:14 10/10
(4164/4500)
Sziasztok!
S.O.S.!
Nézhetõ a Cool tv online?
Elment a vihar miatt a tv adó,és nem tudom nézni a sorozatot,pedig mindjárt kezdõdik!
Valezius 2010 júl. 17. - 21:07:21 Előzmény JoeM
(4163/4500)
Ez egyébként az én elméletem, és ki is tartok mellette.

Például Skynet visszaküldhetett volna valakit, aki elõkészít dolgokat a háborúhoz. Ez nem tudott volna visszaütni, és azt se lehet mondani, hogy garantáltan kisebb eredménnyel járna, mint JC megölése.
Persze ebbõl elég unalmas film lett volna, úgyhogy lépjünk tovább :D

A T filmek üzenetére azt mondanám, hogyha én vagyok a Skynet, akkor én akarok élni, és nem vigasztal, hogy majd lesz valami másmilyen Skynet. Szerintem ez elég logikus :)

Nézted a sorozatot, Sarah felkészítette a fiát, amit biztos nem tett volna, ha nem jön vissza valami gép, meg a fiú apja a jövõbõl.
De szerintem egy ellenállás felépítése még a Skynet létrejötte elõtt nem lett volna kivitelezhetetlen. Pláne, amikor már Cam ott van bizonyítéknak.
(Például ott volt az a katonai sulis rész, ahol meg tudták gyõzni a srácot, biztos másokat is meg lehetett volna)
10/10
duckshoot 2010 júl. 17. - 21:05:43 10/10
(4162/4500)
Save Connor, save the World.
10/10
convar 2010 júl. 17. - 20:53:44 10/10
(4161/4500)
"Én megértem azt, hogy te hogy gondolod és te is megérted, hogy én mit mondok. Csak azt nem értem, hogy te miért nem úgy gondolod ahogy én."

Akkor a baj itt kezdõdik. Mert itt már régen arról szól a történet, hogy meggyõzzük a másikat, hanem arról megértsük és elfogadjuk a másik álláspontját. Na ebbõl neked ezek szerint az elsõ megy a második nem :D Ez ellen én nem tudok mit tenni, mert elvileg ez lenne az alap, a másik elfogadása...


"Ha elfogadnám a te verziódat, akkor egy véleményen lennének, nem? Szóval nem érted, hogy miért nem vagyunk egy véleményen? Mert mindketten ragaszkodunk a saját igazunkhoz."

Nem kell hogy elfogadd, mint fentebb jeleztem én már régen lemondtam róla. És én igenis értem miért nem vagyunk egy véleményen. Nekem úgy tûnik hogy te nem érted. Így pedig nem látom értelmét a vita folytatásának.