10/10
Kendy 2010 nov. 03. - 11:19:37 10/10
(415/655)
Tegnap néztem meg a filmet és nagyon nagyon tetszett!
:)

Szuper volt!
:)
Nagyon vártam már,hogy lássam és hála az égnek sikerült a neten on-line mozis oldalon jó minõségben és szinkronosan megnéznem!

Tény,hogy én csípem Stallonét és ezért elfogult vagyok vele szemben!

Na meg Dolph Lundgrent is imádom és jó volt újra látni 1 komolyabb filmben.
/Most láttam a neten,hogy van újabb Tökéletes Katona film amiben Van Damme és Lundgren ismét együtt játszik!
Arra is kíváncsi vagyok!
Ennyi év után mit hoznak majd ki a filmbõl hiszen egyszer harcoltak egymás ellen az elsõ részben./

A többiek is nagyon jól játszottak véleményem szerint a filmben.
Különösen Mickey Rourke volt valami frenetikusan Cool-Arc!
Eric Roberts szokásosan lazán hozta a fõgenyát!
:)

Ha lenne 2.rész akkor jó lenne ha abban már benne lenne Van Damme és Steven Seagal,Wesley Snipes meg 1 cameoig pl Chuck Norris is.
De szerintem ilyen sosem lesz sajna.
:(
Remélem mielöbb jön majd a 2.rész!
:)
1/10
DRAZSEN 2010 nov. 03. - 00:08:48 1/10
(414/655)
Egyetértek!
Utoljára idézném Marcellus Wallace szavait a PONYVAREGÉNYBÕL (na az a film):
"Tudod Butch a boxban nincsen öregfiúk bajnoksága"

na ezt kellet volna Stallonénak mondania valakinek.
1/10
DRAZSEN 2010 nov. 03. - 00:02:37 1/10 Előzmény AnalogNostalgia
(413/655)
Nézd amit írtál nekem az baromira hibás reakció.Megindokolom miért tartom annak.ha bemész egy kiállitásra,és egy csoport tagjaként a mûvészettörténész csoportvezetõ a festmények elõtt elmondja a maga kis monológját,és te ott állsz látsz egy baromi nagy rakat f.st,de a vezetõ elkezdi mondogatni,hogy "tulajdonképpen itt a mûvész erõs influenzával küzdött,és nagy lelki leterheltség alatt volt mert elhagyta a felesége,emiatt készült ez a festmény ilyen elvontra..."........akkor te szebbnek látod a képet,jobbnak kollega?????? hmmmmm õszintén!!!!
értsd meg nincsen ma már idõ sem zenék esetében sem filmek esetében erõltetni a "tetszést",meg kinlódni egy mûvel,és magunkban mondogatni,hogy mégegyszer meghallgatni,megnézni stb stb.
vagy jó valami vagy nem.
ez a film egy katasztrofálisan gyenge nulla,úgy tartalmilag mint mindehogyan,bárgyú történet,nevetséges kivénhedt unalmas,és holt kamu erõs emberekrõl akik ha nincsen a stábban randy cotoure aki mellesleg iszonyat kemény mma-s harcos,ketreces sportoló,aki lefogadom az összes jelenetnél szakértõsködött,és ötletelt akkor az a pár submission technika,és emeléses eldobálós verekedés sincsen a filmben ami még ért valamit.

belemagyrázni egy bizonyítványba,hogy a szomszéd julika is megbukott,meg a varga lacika is évet fog ismételni mert a tanár tök szemét volt bla bla bla,elég szegényes.

a film egy a'la 80-as évek retro amin már akkor is röhögtünk nemhogy most.ha filmvigjátékra vették volna talán elmenne,de így,hogy páran lemészárolnak egy hadsereget....neharagudj ez kategórián aluli teljesítmény.jasont sajnálom,hogy ehjhez asszisztált,mert õ nagyon jó szinész a maga módján a maga stílusában,slyról tudjuk,hogy mesebeli figura rajta nem akadtunk ki tõle mit lehet mást várni mint egy ilyen ratyiságot.

ui:várom a feláldozhatók kettõt :):):)
7/10
RoKKfish 2010 nov. 02. - 19:20:30 7/10
(412/655)
Oké, na lássuk:

"Ha múltat akarna idézni valaki elõveszi Sly egyik régi filmjét...ma új filmekre van igény."

Elfogadható, szubjektív álláspont.

"Sosem fogom megérteni miért kell egy vacak filmbe belemagyarázni, hogy nem azért rossz, mert rossz, hanem mert múltat idéz,..."

Én sem érteném, ha írtam, volna ilyesmit.
1/10
manme 2010 nov. 02. - 18:48:26 1/10
(411/655)
Hát szerintem borzalmas volt!!!!!! Se eleje, se közepe, a végét már meg sem vártam!

Semmi értelmes szöveg, a 70-80-as években elment, de a mai kor elvárásaihoz mérten szerintem egy nagy nulla a film!!

Nem ajánlom senkinek a megnézését!
Tereus 2010 nov. 02. - 18:07:09
(410/655)
Tegnap végre sikerült eljutni moziba, és megnézni a filmet. A nyár egyik legjobban várt mozija volt, elég csalódás volt az, hogy a magyarok elcseszték, és akkor találtak forgalmazót itthon, amikor máshol már rég moziban volt...
Azért mi megvártuk, és szerintem jó döntés volt. Sajna volt akit elriasztott a filmtõl a sok negatív kritika, meg persze olyan is, aki nem gyõzte kivárni az október közepei moziba kerülést...

Én nem igazán értem a kritikusokat. Az ember elmegy megnézni ezt a filmet, mert szeretne látni egy jó akciófilmet, kivételes szereposztással. És a moziban ülve lát egy jó, látványos, pörgõs akciófilmet a stílus királyaitól, legendáitól. Hol itt a baj?
A történet rendben van, nincs túlbonyolítva, oké, de minek is azt egy ilyen filmbe? Lentebb olvastam a jellemváltozás szót, úgyhogy még egyszer: ez egy akciófilm!
Oké, persze láttunk már jó akciófilmet bonyolult, összetett elgondolkoztató cselekménnyel, vagy épp jellemváltozás bemutatásával (...), ami nem baj, lehet jó, összepasszolhat a két dolog, de azért semmiképp sem kellene elvárásnak lennie.
Van egy olyan mondás, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Ha valaki nem tud élvezni egy jó akciófilmet, nem biztos, hogy a filmben van a gond...

Egyetlen félelmem Sly rendezése volt, mivel a John Rambo címû alkotása sajna nagyon kevésre sikerült, azóta emlegetjük mint negatív rekord (sajna játékidõben is, meg úgy mindenben). Jó lett volna, csak amikor úgy éreztem, hogy na indul az akció, végre kezdõdik a film úgy igazából, akkor hirtelen vége lett...:( Szerencsére itt nincs az az érzésed, hogy a széked még mindig hideg, a film el sem kezdõdött, de már mehetsz is haza. Sly itt rendezõként, és színészként is megállta a helyét.

Összességében nyilván nem lesz Rambo, vagy Die hard (...) szerû klasszikus, kevés ember által lesz "rongyosra nézve", ahogy eddig már elhangzott, de abszolút nézhetõ a stílus kedvelõinek akár többször is:)

Jöhet a második rész, amiben ha jól hallottam Willis jóval több szerepet kap:)
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 02. - 18:01:30 1/10 Előzmény xzibit2010
(409/655)
Ne szívj annyit!:D
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 02. - 17:56:49 1/10
(408/655)
Ha múltat akarna idézni valaki elõveszi Sly egyik régi filmjét...ma új filmekre van igény. Sosem fogom megérteni miért kell egy vacak filmbe belemagyarázni, hogy nem azért rossz, mert rossz, hanem mert múltat idéz, NONSZENSZ emberek!
7/10
RoKKfish 2010 nov. 02. - 17:08:34 7/10 Előzmény zotyo04
(407/655)
"Szigorú, de igazságtalan". :D Ez is egy szempont. Azért nekem szórakoztató múltidézés volt a "hõskorból"... Az igaz, hogy "rongyosra" nem fogom nézni.
timisske 2010 nov. 02. - 12:29:52
(406/655)
Egyszer nézõs fim, sajnos abszolút felejthetõ.
xzibit2010 2010 nov. 02. - 09:38:30
(405/655)
a világ egyik legjobb filmje!
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 02. - 09:31:16 1/10
(404/655)
Egyetlen jó jelenet...


A "kapcsolat" besétál a szakadt helyre és megkérdi a nevüket, ekkor Statham így szól:Õ Buda én meg Pest:D
1/10
zotyo04 2010 nov. 02. - 09:29:40 1/10
(403/655)
Sok a dícséret, mondjuk ki ez egy vacak film, elég a köntörfalazásból!
10/10
AnalogNostalgia 2010 nov. 01. - 19:56:56 10/10
(402/655)
Csak annyiban had javítsalak ki, hogy Statham szerelmi jelenete teljesen érthetõ. Hiszen azt semmiképp ne tévesszük szem elõl, hogy az ilyesmi hozzá igencsak közel áll. Nézd csak meg, szinte minden filmjében megvan ez a jelenség. És Stallone ezt figyelembe is veszi. Ez így van jól. Egy film, ami a 80-as éveket idézi. Mélyen az is el van benne ásva, hogy az adott színészek milyen természettel rendelkeznek. Egy film, ami leginkább a Rambo történetekre emlékeztet, de nem torzítja a karakterek természetét/beállítottságát. Jó ez a szintézis.
7/10
RoKKfish 2010 nov. 01. - 18:53:06 7/10
(401/655)
Persze hogy! Divatos kifejezéssel élve ez egy zsánerfilm, és csakis ekképp érdemes nézni, értékelni. Szvsz aki túl szigorú ezzel a mozival, annak a '80-as évek "eksönjei" is legfeljebb csak a kellõ távolság generálta nosztalgia miatt jók. Aki nem szereti a balettot, az ne nézze a balettot! Ilyen egyszerû.
The Man Who Laughs 2010 nov. 01. - 18:36:42
(400/655)
The Boys are back in town és igaz, hogy meghazudtolják a fizika összes törvényét, de épp ezért szeretjük õket. Kinek kell túl bonyolított forgatókönyv vagy pedig mélyen kidolgozott karakterek, ahol a jellemfejlõdést nem zavarják le két jelenetben. Nekem ugyan nem. Legalábbis, ha egy szórakoztató, látványos akció filmet akarok nézni ami vissza visz abba korba amikor a három John (Rambo/Mátrix/McLane) pusztították a rossz arcú népeket és mentették meg a napot. Stallone filmjétõl meg is kapom ezt, nincsen semmi sallang (kivéve Statham szerelmi szállját, az kicsit fölösleges volt). Lehet, hogy a történet jobban el van használva és a , de a film nem is ígért mást csak régimódi szórakoztatás és nem is csapja be a nézõt. Az akció jelenetek profin vannak kidolgozva, a remegõ kamerát a minimumra kapcsolták így minden szépen látható. A látvány remek. Akció mellett meg persze kapunk dögivel, emlékezetes és humoros one-linereket. A színészek (mármint inkább ex-testépítõk és pankrátorok) lazák, látszik, hogy nagyon élvezik a szerepüket és ez elég egy ilyen filmhez. Stallone nem egy Scorsese, de egyszerûsége ellenére (vagy éppen pont amiatt) összehozta az utóbbi évek talán legjobb amerikai AKCIÓ filmjét. Ezért megérte várni a mozi bemutatót (még akkor is, ha nem minden szereplõnek sikerült igazán jól a szinkronja). Abszolút elégedett vagyok, pont azt kaptam amit vártam.

8/10
10/10
AnalogNostalgia 2010 nov. 01. - 17:53:59 10/10
(399/655)
Nagy kár, hogy nem érted a lényeget. Ezt a filmet nem a megszokott szempont alapján kell értékelni. A történet és a szituáció, valamint a cselekmény természetesen nem új. Hatalmas dolognak tartom, hogy Stallone összedobta a brigádot és a mai "nyálas" akciók mellé/szemben készített egy igazi durrogtatós filmet. Ha te nem veszed észre az utánozhatatlan Rambo féle tigrisugrást, a te bajod. Rettentõen nagy dolog, hogy a már kiöregedõ klasszikusoknak összehozott egy (talán) utolsó nagy dobást. Ne érts félre, nem az értékelésed a rossz, hanem a szempont, ami alapján azt megtetted.
10/10
mro26 2010 nov. 01. - 16:37:16 10/10
(398/655)
Én ezt a filmet vagy 3x láttam és olyan volt mintha 10 perces lett volna...moziba még ennél is rövidebbnek tûnt. Persze közrejátszik az is hogy azok a szinészek játszanak benne akiknek filmjein felnõttem...nem tudom. De ezen a filmen egy-két jelenet "effektjein" kivül más hiba nincs. A sztori nem volt több se abban amit mondjuk a Tango és Cash, Kommandó, Halálos Fegyver vagy akármelyik kaliberû '80as évekbeli B filmeknél láttunk. Itt pont annyi volt a sztori amennyi kellett. Öreg zsoldosok akik már annyiszor öltek, közben meg "elveszett a lelkük" és nem tudják miért lenne érdemes élni vagy olyat tenni ami még számít. Ezért is van a történet középponjában az a csaj aki ott marad a "pokolban" (ahelyett hogy elmenekülhetne) a "semmiért" ami neki mégis számít. Ezt csodálva döntenek úgy hogy nem pénzért hanem saját lelkük megmentéséért, hogy végre olyat tegyenek ami számít is. Egy ilyen filmben pont ez kell, ez nem Eredet vagy valami hasonló (ugyan úgy mint az Avatar aminek szintén nem volt története...csak a látvány miatt jött be az embereknek).
1/10
DRAZSEN 2010 nov. 01. - 15:33:37 1/10
(397/655)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz.
Jó látni ezeket az arcokat akármilyen filmben,nem kell ehhez ilyen supergroupot összehozni.
Amikor meg azt olvasom itt feljebb,hogy "forgatókönyvíró",akkor röhögöm szét magamat,nem pedig a bárgyú klisés poénokon a filmben.
Ilyen forgatókönyvet esküszöm a 10 éves lányom is simán összehoz.Szánalmasan tré,és nevetségesen értékelhetetlen story.Már a 80-as években is unalmas lett volna.Egész egyszerûen szerintem itt nem is volt forgatókönyv.
Kemény brigád elmegy,és megveri a rosszfiúkat,meg megöli,kiszabadítja a szép fogolylányt,és a végén persze ott a semmitmondó nudli amcsi humorkodás.
Értékelhetetlenül gyenge film
4/10
Okos Tóni 2010 nov. 01. - 11:45:48 4/10
(396/655)
A szöveges poénok jók voltak, amúgy olyan szar ez a film, hogy végig feszengtem közben.

80-as években talán még elment volna ez a "sztori", de sztem ma már illene ennél picit eredetibbet kitalálni.

Persze még mindig 100x jobb, mintha valami homokos vámpír szerelmi életérõl kéne filmet néznem...