8/10
InteriorLulu márc. 01. 01:00:05 8/10 Előzmény DUNAWÖLD
(12/12)
Nincs világszervezet (ideértve természetesen futballszervezeteket is, például), melyben ne lenne ilyen-olyan mértékű korrupció, és a filmben nem általában az ENSZ korrupciójáról van szó, hanem egy hozzájuk tartozó nemzetközi rendőri munkacsoport, egy szintén az ENSZ-nek dolgozó brit magánvállalat, a NATO irányította helyi haderő és a helyi rendőrség berkein belüli, azaz a nevezettek bizonyos tagjait és vezetőit érintő összehangolt bűnszervezet mocskos üzelmeiről. De mivel a jelek szerint láttad a filmet, ezt nyilván te magad is pontosan tudod, ahogy azt is, hogy Belgrád bombázása - hiába történt ugyanabban az évben - azért maradt ki, mert az égvilágon semmi köze a film témájához...
Oké, ezzel letudtam, hogy emlékeztettelek a tényekre, így további jó légvárépítéseket, vagy ha jobban tetszik, levegőrugdosásokat kívánok!
DUNAWÖLD 2023 dec. 20. - 01:59:05 Előzmény DUNAWÖLD
(11/12)
Főleg éjjel 2- re időzítve.
És valahogyan kimaradt Belgràd NATO- bombàzása is.
DUNAWÖLD 2023 dec. 20. - 01:54:48
(10/12)
Az ENSZ a korrupt vilàgszervezet, ezt Svàjcban hallottam először kb. 30 éve: és akkor még csak a belterjes gittegylet magas fizetései volt a téma. Azóta sokat tudunk, nézzük a hàjfejű csinovnyikokat és nem teszünk semmit.
10/10
Furcsa98374920 2023 aug. 04. - 03:40:32 10/10
(9/12)
10/10 Leírhatatlan szavakkal hogy milyen frusztrációt éreztem a film nézése közben. Enek elenére érdemes megnézni! Mindenkinek ajánlom de föleg a nők/tini lányok számára ,hogy megtudják milyen undorító és mocskos emberek élnek ezen a világon.Elszomorító hogy több millió ilyen hasonló esetek vannak világszerte. Több ilyen film kéne, köszönöm hogy létre hozzták!! Lányok vigyázzatok magatokra, mindig figyeljetek oda kikel áltok szoba kikel ismerkedtek!!!

Ide írd a spoileres tartalmat


10/10
Nótárius 2020 febr. 19. - 08:08:12 10/10 Előzmény 4427-28
(8/12)
Köszönöm.
A köszöneté kell, hogy legyen az első szavam; még akkor is ha az ilyen iszonytatóan felkavaró valóságú film után a konvencionális udvariassági formák is elnehezülten akadoznak.
Legszívesebben el se hinném; és nem is csak az elembertelenedett kéjvágynak, nyers erőszaknak kitett személyes kiszolgáltatottságot, hanem annak "bejáratottan tudomásul vett" kegyetlenségét, hálózatosan működő bűnszervezeti üzletszerűségét; ráadásul épp a védelemre nemzetközileg hivatottak és megfizetettek részéről, is! Az meg még ezen felül is hideglelős borzalmú, hogy a szexrabszolgának való "beszervezésbe" leggyakrabban a bizalommal visszaélő közeli ismerősök, hozzátartozók taszították be a gyanútlan lányokat! 

A film rendezője szerint:
"Nem igazán tudtuk megragadni az életnek azt a reménytelenségét, amelynek ezek a nők ki voltak téve." 
"Nem lehetett volna belevenni azt a háromhetes érzéketlenítési időszakot, amikor a lányokat bizonyos testtájaikon égetik meg."

Az "eredeti", vágatlanabb verzióban a fiatal nők bekényszerítő megerőszakolását is bemutatták, de miután az első nyilvános vetítésen volt, aki ettől elájult, ezt a részt kivették a filmből.

Rachel Weisz így fogalmazott a film tényeiről:
"Ami valójában történt, sokkal rosszabb volt. A történetekre gondolok, amelyeket ezek a fiatal nők elmondtak. Ez a film a ""könnyű"" változat, ha el tudják ezt hinni. De ez nem egy dokumentumfilm, nem akarja lelkileg összeroppantani a nézőket. Csak meg kell világítani valamit, ami valójában történt, ami százszor rosszabb volt."
"A való életben voltak olyan lányok, akikkel 8 éves korukban csinálták ezt." (!)
"Sok ember volt ott ugyanabban a helyzetben, mint Kathryn Bolkovac. Látták, hogy mi folyik, de nem reagáltak, cselekedtek úgy, ahogy ő tette."

Mielőtt leültem megnézni ezt, az előzetesen némileg megismert témájú filmet, úgy gondoltam, hogy valamelyest felkészültem arra, hogy mi vár rám. Aztán rá kell döbbennem, hogy tévedtem ...
10/10
Nótárius 2018 júl. 29. - 22:29:48 10/10
(6/12)
Köszönet az itteni hozzászólásokért, melyek annyira felkeltették e film iránt az érdeklődésemet, hogy bár nem láttam, de mégis bátoran adok rá egy 10-est! ... Most már "csak" mielőbb rá kell találnom, hogy végre láthassam!
10/10
SarlayKatalin 2018 júl. 27. - 23:39:28 10/10
(5/12)
Megrázó! Túlságosan a valóságot tükrözi, valószínű ezért szinte lehetetlen megtalálni, letölteni. Lányoknak kötelező lenne megnézni kb. középiskolás korban. Sokkterápia, de hasznos is lehet..
9/10
jafkaba 2013 jan. 13. - 09:31:20 9/10
(4/12)
Nehéz szavakat találni egy ilyen letaglózó film után. Elképesztõ, hogy mindez valóban megtörtént. Rachel Weisz az idõ elõrehaladtával egyre jobban játszik, bár valószínûleg az események miatti dühét nem kellett színlelnie.
10/10
motoreger1 2012 nov. 28. - 17:50:04 10/10
(3/12)
Nagyon megrázó film. Napok múlva is a hatása alatt voltam. 10/10
10/10
CafeDiva 2012 aug. 12. - 18:00:55 10/10
(2/12)
Szívszorító, lélegzetelállító, néhol gyomorforgatóan élethû, és ami a legfontosabb: motiváló igaz történet. Muszáj nyitott szemmel járnunk, kiállni az emberi jogok mellett, az Igazság pártját fogni, és vigyázni egymásra. Megdöbbentõ adatot közölt a film, a probléma valós. És ki kell mondani bizonyos dolgokat. Mielõbb.
10/10
Teszka 2011 szept. 16. - 00:16:43 10/10
(1/12)
Tartalom:
Kathryn Bolkovac nebraszkai rendõr, akit munkája most a háború utáni Boszniába szólít, hogy
békefenntartóként teljesítsen szolgálatot. Ahogy hozzálát, hogy elvégezze feladatát, különös
összeesküvésre bukkan, s miközben ennek szálait próbálja felderíteni és kibogozni,
megpróbálják elhallgattatni, s az élete is veszélybe kerül.

Nagyon jó film volt,nehezen felejthetõ...Sajnos a könyörtelen valóságot mutatja be,amikor egy ember kevés ahhoz,hogy bármit is elérjen,hiába szeretné.10/10