9/10
lilei 2012 máj. 18. - 20:08:53 9/10
(390/2630)
***Spoiler****
Én szerintem van Bichterben egy olyan dolog is, hogy ha nem lehet az enyém akkor másé se legyen. Ezt már tapasztaltuk több alkalommal eddig is. De szerintem Behlült szerette nagyon...a testi vonzódáson kívül is. Véleményem szerint a nagy szerelemben szokott olyan sokszor lenni , hogy nagyon-nagyon megbántjuk a másikat, de utána saját magunknak jobban fáj az a bántás amit a másik felé adtunk. Behlül is nagyon szereti Bichtert , csak valahogy neki is jobban esik az anyagi függetlenség amit a bácsikája teremt meg neki...szerintem ez is benne van abban, hogy gyáván nem vállalja fel Bichter-t , sõt Nihalt szeretné feleségül venni. Sosem szerette szerelembõl a lányt. Megcsókolni is olyan bátortalanul tudja...mintha testvérek lennének...és fél tõle. Nekem valahogy így jött le ahogy néztem a következõ részeket. De azért az sok sztem, hogy Bichter megöli magát....valahogy ezek a törökök mindíg olyan rossz végét csinálnak a sorozataikban:-(
****SPOILER***
liliom31 2012 máj. 18. - 19:50:31
(389/2630)
Ha jól olvasom nem csak én vagyok olyan kíváncsi, hogy elõre megnézem a filmek végét, aki nem néztem meg most ne figyeljen :-)


SPOIlER***Én azért nem tudom még mindig Bihter és Behlül kapcsolatát ennyire romantikusan kezelni, mert ha valaki látta végig láthatja, hogy mennyire sokat fogják majd bántani egymást. Meg lenne a lehetõség, hogy elszökjenek többször is de Behlül meghátrál. Egészen a végéig össze vissza alázzák majd egymást. Míg Bihter teljesen bele nem õrül. Behlül pedig tönkre teszi Nihalt is akivel elhiteti, hogy igazán szereti. Bihternek meg Behlül hiába könyörög neki, hogy hagyja békén, a végén azt mondja neki, hogy ha nem lesz vele akkor nem Nihallal sem lehet, és végül ezért öli meg magát.Az a baj, hogy csak azokban a részekben értettem, mit mondanak ahol volt angol felirat, azért is érdekel annyira magyarul, hogy végül is akik ennyire "szeretik" egymást azok, hogyan bánhatnak így egymással. Bár tudom a szenvedély végletes érzelmeket hoz ki az emberekbõl, de szerintem az igazi szerelemben a másik ember fontosabb saját magunknál, ahoz pedig nagylelkûnek kell lenni.
Amit a végén Behlül mont Bihter sírjánál, az is olyan ködös. Tulajdonképpen magára vállalja a világ összes bûnét, hogy mindenkit megölt és azért történt minden mert õ gyáva volt. Ezért elmegy és örökké vezekelni fog, azért mert ahogy õ fogalmaz "Én gyilkos vagyok". A végén pedig olyan igazságtalannak éreztem, hogy amíg Behlül elbújdokol szégyenében(bár halásznak még beálhat) :-), Nihalnak pedig meghal a szíve ahogy mondja "olyan öreg vagyok, mint az a fa". Adnan meg Denise asszony meg élnek tovább boldogan, pedig pl. Denise asszony végig elhallgatta saját érdekében a dolgokat és csak akkor mondott el mindent ami után Nihal kidobta a házból. Nekem olyan értelmetlen az egész. Mert az tény, hogy szeretik egymást de Behlülnek mégis fontosabb lesz Nihal, mint Bihter vajon miért az anyagi jólét miatt,vagy a társadalmi elvárások miatt? Vagy a végén tényleg belszeret Nihalba? Az utolsó beszélgetésükkor azt mondja Behlül Bihternek, hogy Bihter soha nem szerette õt,mert õ nem tud szeretni és, hogy õt csak Nihal szereti igazán, és nem hagyhatja el a lányt, mert akkor biztosan meghal. Na ezek a dolgok amiktõl olyan érdekes nekem ez a sorozat! Tiszta elmebaj, nagyon szeretem az ilyet ;-)SPOILER VÉGE***
handi99 2012 máj. 18. - 19:37:52
(388/2630)
Telemundo upfront: Terveznek egy sorozatot Pasión Prohibida címmel (aztán, hogy lesz-e belõle valami az más kérdés). Szerintem ez az Aºk-ı Memnu remake-je lenne.
A történet:
"Mariana is driven by hatred against Deborah, her mother, whom she blames for the death of her father. Mariana marries Juan Pablo, an older, wealthy widower, whom Deborah has set her eyes on, seeking his fortune. Despite Juan Pablo's kindness and love towards her, in reality, Mariana does not genuinely love him. When Mariana discovers a hidden truth and realizes her vengeance is unfounded, she tries to find happiness alongside Juan Pablo. However, Mariana never imagined that she would find the passion and true love she was seeking in Bruno, her husband's nephew. For his part, Bruno has an internal struggle because of the passion he feels for Mariana and the loyalty he owes to Juan Pablo, a man whom he considers his adoptive father. Ultimately, Mariana and Bruno will live a love that is passionate but forbidden and which will turn Mariana into a victim of her own game. "

http://www.hispanicad.com/cgi-bin/news/newsarticle.cgi?article_id=34389
handi99 2012 máj. 18. - 18:09:32
(387/2630)
Úgy néz ki, hogy igen. Van egy Deniz asszony is és Deniznek hívták Nihal barátját is. :)
Neli 2012 máj. 18. - 16:24:12
(386/2630)
kíváncsiságból belenéztem a tegnapi részbe most, egyébként nem követem a sorit, és a fõcímnél észrevettem, hogy az egyik nõi szereplõnek Ufuk a neve a valóságban...
az Ezelben is így hívták a fiatal Ramizt játszó színészt, aki ugye férfi...
meg itt is hallottam olyat, hogy nõt hívnak Ezelnek...
most akkor hogy van ez a névadás? "uniszex" nevek vannak a törököknél? :D
(persze ha valamiben tévedek, elnézést...)
7/10
kiskukac63 2012 máj. 18. - 14:45:04 7/10
(385/2630)
Igen, sokat veszített a kártyán, de szerintem már nem mer Bihterhez fordulni (azaz Adnanhoz)! Én azt gyanítom, hogy most Peykert fogja "lelejmolni", a holdpont.hu-n az elõzetesekben utalnak rá, ill. vsz. azért rendelte magához telefonon.
Valóban nagyon érzelmesen bontakozik ki ez a szerelem. Nem tudom, észrevettétek-e (vagy csak nekem tûnt úgy?)valamelyik korábbi részben, amikor Behlül lopakodott este a mûterem felé, szinte felmérte, ellenõrizte,hogy a kert mely részét nem lehet belátni a villából, hol lenne ideális fészek a turbékolásra:)) Aranyosak!
Illiona 2012 máj. 18. - 13:51:47
(384/2630)
Adnan viselkedését Bihterrel szemben attól kezdve fenntartással kezelem, amióta Bihter terhes violt, és elvetette. akkor nagyon megdöbbent Adnan, nem is hitte addig hogy a környezetében nem minden úgy történik, ahogy õ akarja. Pedig akkor az is közrejátszott már Bihter döntésében, ha nem volt rá még tudatos, hogy hiába õ a FELESÉG, de egy gyermeknek már nem is jutna hely abban a házban. Nem lehetett volna neki szobalánya aki segíti, mert a többi cseléd kimarná. Nem lehett volna nevelõnõje, mert Deniz nem tûrné el, és el se férne ennyi új ember, és Nihál sem tûrt volna el egy új fontos személyt. Akkor szerintem sok minden eldõlt Adnan és Bihter kapcsolatában, ami a jövõt befolyásolja.
én is végignéztem már törökül egyébként.
9/10
lilei 2012 máj. 18. - 10:16:41 9/10
(383/2630)
Mindegyik nagyon jó!
Firdeus most mit mûvelt egyébként?....elkártyázta Adnan vagyonát???
ksancy 2012 máj. 18. - 08:45:53
(382/2630)
imádom a játékukat tudják mi lenne a helyes de nem tudnak egy másnélkül létezni.Imádom az ilyen sztorikat rá adásul iszonyuan hitelesen csinálják.
antsa10 2012 máj. 18. - 08:45:35
(381/2630)
Olvasom a hozzászólásokat, úgy tûnik ezen a héten pörögnek az események!
Alig várom, hogy visszanézzem a részeket!!!!
9/10
lilei 2012 máj. 18. - 07:46:31 9/10
(380/2630)
Igen, nagyon sajnáltam az eseményeket. De ne árulkodjunk:-)
A tegnapi részben nagyon tetszett Bihter játéka, teljesen kamaszlánnyá változott át amikor megtudta, hogy Behlül otthon van....na és az a fiú!...ahogy az tud szenvedni....igazán mondom, hogy azt tanítani kellene a színészeknek...nagyon hiteles volt. És azok a mondatok...klassz volt!
ksancy 2012 máj. 18. - 07:30:53
(379/2630)
fèlre értések elkerülése miatt bihtert siratam
ksancy 2012 máj. 18. - 07:07:22 Előzmény lilei
(378/2630)
szia igazad van tudom mire gondolsz.én se hittem volna rola hogy ilyet tesz bihterrel.nem könyen sirok de ennek a filmnek a végét megsirattam.te is?
9/10
lilei 2012 máj. 17. - 21:17:07 9/10
(377/2630)
...na én is végignéztem....azért én arra is kíváncsi leszek, hogy Adnan egyik viselkedése milyen visszhangot fog itt kiváltani?:-(...ha szídjuk az egyiket...kapjon a másik is:-)
Illiona 2012 máj. 17. - 18:07:50
(376/2630)
A szinkronhangok valóban nagyon jók. A színészeket azért szeretem , mert még egyiket sem láttam semmilyen filmben, így természetesnek tudom elfogadni a személyiségeket. Viszont Nihat eredeti hangja nagyon irritál, a szinkronban sokkal jobb.
Illiona 2012 máj. 17. - 18:03:07
(375/2630)
Deniz gyerekek iránti szeretete nem kétséges. De elkötelezettsége a család iránt mégsem az igazi
Több éves együttélés alatt sem lett annyira bizalmas a viszonya Adnannal, hogy pl tegezõdjenek. De ott van Adnan sznob nõvére is, akivel olyan nagy barátnõk, de azzal is magázódnak. Vagyis személyiségében maradt alkalmazott, a gyerekek nevelõnõje, de álmaiban és sokszor viselkedésében meg a ház úrnõje. Ezzel a kettõsséggel ki is békült volna, ha nem jön Bihter. Deniznek egy csomó házvezetéssel kapcsolatos feladatot természetes módon kellett volna átadnia Bihternek, és ezt Adnannak is segíteni kellett volna.
ksancy 2012 máj. 17. - 17:11:11
(374/2630)
én már láttam az összes részt kiváncsi vagyok a végén mi lesz a véleményetek a szerény nevelö nöröl.Maradjunk anyiba ez a sorozat igazi dráma anyit elárulok igazi romeo julia történet.
liliom31 2012 máj. 17. - 16:50:32
(373/2630)
Valaki írt korábban arról, hogy milyen jók a szinkronhangok. Azért olyan jók a szinkron hangok, mert magyarországon a legtöbb szinkronhang mögött nagy tehetségû, színész áll. Itt is a legtöbben fantasztikus színészek. Pl: Bencze Ilona, Kertész Péter, Götz Anna, Tímár Éva, Rátonyi Hajni, vagy a fiatalabbak közül Makranczy Zalán, Vágó Bernadett, Varjú Kálmán, és még sorolhatnám. Büszkék lehetünk rájuk.

Érdekes, hogy Vágó Bernadett és Makranczy Zalán ugyanolyan karakter, mint a Behlült és Bihtert játszó színészek. Mind kettõjük hangját szeretem. Az idõsebb színészek közül pedig Bencze Ilona hangja sokkal szebb és kifejezõbb, mint Firdeust alakító színésznõ hangja. Kertész Péter hangját is imádom, és Götz Anna hangja is sokkal érzékenyebb, mint a Denise asszonyt alakító színésznõé.

Kicsit azért elszomorít, hogy sokan õket nem ismerik.:-(
7/10
kiskukac63 2012 máj. 17. - 16:14:32 7/10
(372/2630)
Folytatva a korábbi gondolatokat: Bihter a kezdeti lelkesedését leszámítva (ami bizony sokszor balul sült el!) nem igazán törekedett arra, hogy akár a gyerekekkel, akár a cselédséggel, akár a "ház úrnõje" szerepével kapcsolatban jól végezze a dolgát, azaz tulajdonképpen "feleslegessé tegye" Denise asszonyt. Mostanában meg, gonodolom, mióta egyre szerelmesebb, ez pláne háttérbe szorul. Bicter fiatal, éretlen erre a feladatra, nincs is tapasztalata ezeken a területeken, ezért én a helyében inkább a "békés egymás mellett élést" választanám a nevelõnõvel Firdeus rosszindulatú áskálódásaival szemben. Ügyesek a forgatókönyvírók: Firdeusnak még a legegszerûbb szavai mögött is mindig ármánykodás van!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 17. - 15:59:04 10/10
(371/2630)
Nem egészen "síri csönd" volt, de az biztos, hogy Firdi alaposan felkavarta a kakit!!! Nagyon ocsmányul visszaél a vendégszeretettel!!!!
Denise aszonnyal mi a bajod, soha egy szóval nem bántotta meg Bihtert, de senkit sem!!! Igazi "francia" nevelõnõ, aki a gyerekeket anyjukként szereti!!!!