10/10
Adanvariel 2012 aug. 18. - 10:19:30 10/10
(1450/2630)
http://www.youtube.com/watch?v=3kD1-YYpGKo

Erre a zenére fognak tangózni.. :)))

Annyira jó a szövege is:

"We never want to be so close
Cause we knew that would happen then
Now we're in this dance
And nothing can save us

Tarrango - we're lost
Tarrango - just you and me

We're so near
I can't feel what's yours or mine
That even don't matter
We're one at this time

Tarrango - we're lost
Tarrango - just you and me

My blood is boiling
My brain is overheated
I'm not master of my senses
I'm not master of my senses
So I can't be guilty

Tarrango - just you and me..."
10/10
Adanvariel 2012 aug. 18. - 10:17:39 10/10
(1449/2630)
Igen, egyetértek! :)
tájfun1951 2012 aug. 18. - 09:13:46
(1448/2630)
Eddig csak inkább olvasgattam, és úgy éreztem, hogy a korral valóban sok mindent másképpen látunk, amit Te gönyörûen fogalmaztál meg.
Most sem szóltam volna, de úgy tûnik, valamit "elpasszoltam": milyen írásaidat és hol lehetne olvasni?
7/10
kiskukac63 2012 aug. 18. - 08:50:21 7/10
(1447/2630)
"Egyébként sok logikátlan rész van a történetben, ilyen egyértelmû sötétségek." Ezek a gondolatok nekem is sokszor eszembe jutnak. De én arra jutottam, hogy egyrészt, ez egy regény megfilmesítése, kellenek a bonyodalmak, a csavarok, stb. másrészt szerintem a török kultúra, a hagyományok, a családi tradíciók, személyiségvonások és egyebek valószínû jócskán eltérnek a mienktõl, ezért lehet az, hogy sok helyzetben mi másként reagálnánk, más válaszokat adnánk, másképp viselkednénk.
10/10
Adanvariel 2012 aug. 18. - 08:05:35 10/10
(1446/2630)
A tegnapi kanapés monológ:
Behlül:-Mit mûvelsz velem Bihter?Mikor annyira fáj,hogy lehet,hogy én mégis szeretlek téged. Nem számít hányszor mondtam,hogy vége nem tudok elszakadni tõled.Amikor végleg úgy éreztem,hogy vége egy lépést sem tudtam megtenni.Mindig egyre gyorsabban fordultam vissza hozzád és a karjaidban találtam magam..Néha,mint egy pihe röppensz fel a tenyeremrõl.Ez fáj a legjobban.Olyankor dühös leszek.Õrjöngenék.Egyszerre szeretnélek eltaszítani magamtól és magamhoz szorítani.
Bihter:-Pont,mint a tangóban. A saját tengelyünk körül forgunk egy lépés elõre egy vissza.Milyen varázslat ez? Milyen szenvedély?Olykor nyugalom..olykor harag..mikor azt hinném,hogy elhallgat a zene abban a pillanatban felerõsödik.Minden és mindenki a mi díszletünkké válik mi pedig csak táncolunk.Nem tudom,hogy meddig tart,de amíg ez a zene szól addig nem állíthatnak félre a parkettrõl.Ezt tudom......." :)

Ez nagyon szép volt..:)

Még azzal együtt is, hogy micsoda bûnt követnek el. Mivel Adnan urat se tartom egy egyenes embernek, elvesz feleségül egy 25 éves gyönyörû lányt, mit várt, a két szép szeméért..Igazából csak teljesen belehabarodott, felelõtlen volt, egy vén bakkecske, aki alig várta, hogy megnyalja a sót. Át se gondolta ezt...
Ezzel egyébként most is így van az öreg, sõt, még arra is képes volt hogy ..nah, tudjuk mire. Szóval õ se annyira ártatlan..szerintem ilyen félhülye amúgy, ennyi jelbõl már vágná nagyjából mindenki,hogy mi folyik a háta mögött. Szóval nem is olyan bölcs, ahogy elõ van adva. Egyébként sok logikátlan rész van a történetben, ilyen egyértelmû sötétségek. Például ez a Nihal-os dolog. Simán ki lehetett volna dumálni az egész szituációt, ez kicsit nevetséges volt. Most pedig már az esküvõnél tartanak..Mondjuk gondolom valahogy elõre kellett vinni a sztorit..
***SPOILER***
Itt írta valaki, hogy Bihter attól is tarthat, ha Behlül "megkapja" az ártatlan Nihal-t, majd oda lesz érte, beleszeret, elvarázsolja.. stb..hát nem így lesz, semmit nem változtat, max. annyit, hogy még szarabb embernek gondolja magát Behlül és el próbál szakadni Bihter-tõl, ennyi, de semmi olyan érzelmi oka nem lesz, hogy Nihal miatt, mert szerelmes lesz belé. Ilyen nem fog történni.
10/10
piros1952 2012 aug. 17. - 21:00:44 10/10
(1445/2630)
Köszönöm az elismerõ szavaidat. Akkor biztosan szereted (ha ismered) a könyveimet, írásaimat is.
liliom31 2012 aug. 17. - 20:58:38
(1444/2630)
Igen az lesz az:-)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 17. - 20:52:52 7/10
(1443/2630)
Ez a tangós jelenet lesz az, amit még a sorozat elkezdése elõtt lehetett reklámként látni, ha jól emlékszem, valahol a neten?!
Bihter piros ruhában van, szinte más nincs is a parketten és Adnan is csak tehetetlenül és irigyen bámulja õket?!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 17. - 20:44:38 7/10
(1442/2630)
Lemaradt az utolsó képsor: Bihternek ruha-rendelése érkezik, felmegy a szobájába megnézegetni, Behlül benéz a szobába, és int neki, hogy Õ is felmegy.... (itt lett vége)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 17. - 20:35:37 7/10
(1441/2630)
A mai rész: Adnan tajtékzik Hilmi rágalmai miatt, kiabál, õrjöng, de az irodában magában felidéz korábbi történéseket.Nihat felhívja Peykert és elmondja neki, hogy elkotyogta Adnannak az apja vádjait.Besírt kiengedik a kórházból, Sait és Cemile elkísérik a birtokra. Miközben Ahsen telefonon beszél Adnannal a Hilmi elleni lépésekrõl, Sait ezt kihallgatja és azonnal továbbadja Hilminek. Nihal telefonon beszél Besírrel, és megígéri, hogy meg fogja látogatni, Besír pedig gratulál neki az eljegyzéshez. Firdeus örömmel készül az esti randevúra Cetin úrral, még arc-fiatalító kezelésre is elmegy.Nihal ismét Denise asszonnyal beszélget Behlüllel kapcsolatos kételyeirõl. Bihter és Behlül egyre merészebben viselkednek otthon, csókváltás, meghitt beszélgetés, kézfogás stb. Bihter közben megint felhúzza magát( Nihal már közös házakat nézeget jövõbeli otthonukként), és csûnyán kiosztja most éppen Seyeste-asszonyt.Adnan telefonál Bihternek, és estére a klubba terveznek közös programot Behlülékkel:egy tangóestet.(Nihal nem túl lelkes!)Hilmi felhívja telefonon Adnant,megerõsíti a vádakat és elejt 1-2 olyan mondatot, amirõl csak Ahsen tudhat!
liliom31 2012 aug. 17. - 19:47:28 Előzmény ehajno
(1440/2630)
A tegnapi rész tartalmát tudom leírni neked, mert én is csak a neten tudom megnézni egy nappal késõbb.

Bülent le akarta vágni a haját, hogy hasonlítson Behlülre de csak belenyírt szegény ezen az egész család jót nevetett. Behlül evitte õt a fodrászhoz. A fordrász után Bülent azt kérdezte Behlültõl, hogy így hasonlít rá, Mire Behlülbõl kibukott, hogy ne akarjon rá hasonlítani. Bihter e közben telefonos és személyesen is próbált nyomást gyakorolni Behlülre, hogy ne maradjon Nihallal kettesben. Nihal pedig azon ügyködött, hogy minél több idõt tölthessen Behlüllel ha már távolságtartó vele és még mindig kislányként kezeli. A kétségeit el is panaszolta a Madmazelnek aki próbálta megnyugtatni. A Madmazel bent járt Besírnél a kórházba aki kicsit elszólta magát azzal kapcsolatban, hogy Behlül és Bihter becsapják Nihalt, végül megpróbálta a szavait arra fogni, hogy a betegségtõl össze-vissza beszél.
Nihal és Behlül végül csak elmentek szórakozni, mikor hazaértek este Nihal örömmel újságolta a családnak, hogy Behlüllel kitûzték az esküvõ idõpontját június elejére. Éjjel Bihter belopódzott Behlül szobájába aki már várta...Másnap reggel Bihter, Nihal és Behlül hármasban mentek edzeni ahol összefutottak Peykerrel. Nihat pedig véletlenül elkotyogta Adnannak, hogy mi Himli valódi vágja mégpedig, hogy Bihternek és Behlülnek viszonyuk van.

Nagy vonalakban ennyi ha más nem írja meg neked a mai részt én megírom ha felrakják a Netre. Én is csak a végét láttam mai is, mert késõn érek haza a munkából. :-(
offtopic
liliom31 2012 aug. 17. - 19:00:40
(1439/2630)
A mai részt csak onnan láttam, amikor Bihter és Behlül beszélget a kanapén és Bihter a kapcsolatukat az Argentín tangóhoz hasonlítja.
Nagyon szép volt ez a monológ, mint egy vers, mégis azt éreztem miközben hallgattam, hogy bár ne tudnám mit tettek, mert így ezek a csodás szavak bepiszkolódtak a vétkük által.

Nihalt lehet hü..nek nevezni, azért mert szereti Behlült miközben egyértelmû, hogy a fiú nem viszonozza az érzéseit, de legalább õ õszinte. Õ elmondta, hogy tudja, hogy Behlül nem érez úgy iránt ahogy õ szeretné, de õ szereti Behlült és már attól is boldog, hogy Behlül mellette van. Minden áron szerintem õ sem akarja, de reménykedik még, hogy Behlül kimutatja az érzéseit felé, hiszen Behlül mégis csak megkérte a kezét. Õ tényleg próbálkozik az is azt mutatja, hogy éretebben gondolkodik, hogy saját életet akar Behlülel. Amin én egyébként nagyon meglepõdtem, mert õ annyira szereti az apját, hogy én is azt hittem, hogy soha nem akar elszakadni tõle. Ezek szerint Behlülért igen.

***SPOILER***

Késõbb már Behlül is szorgalmazni fogja ezt a különélést, mert belátja, hogy ez az egyetlen út. Egy külön álló élet Nihallal messze mindenkitõl. Olyannyira, hogy a végén hosszú idõre Amerikába akarnak majd menni. Nihal konzervatóriumba és Behlül pedig a doktoriát akarja megszerezni. Ezek a célok nem egy élhetetlen kislány álmai ezek értelmes és felnõtt élethez méltó célok.

A tangós jelenet az megér külön is egy misét. Egyrészt nagyon szép, bár csak Bihter tud táncolni. Behlül csak forgatja a szemeit. Egyrészt meg vérlázító ahogy mindenki orra elõtt csinálják csinálják és azok elõtt (Nihal és Adnan) akik bíznak bennük.

***SPOILER VÉGE***
liliom31 2012 aug. 17. - 18:37:15
(1438/2630)
Köszönöm neked olyan szépen megírtad. Olyan érzés volt mikor olvastam a soraidat, mint amikor egy könyvet olvasok és megdöbbenek, hogy az én gondolataim, csak én nem tudnám ilyen világosan megfogalmazni. :-)
antsa10 2012 aug. 17. - 18:25:15
(1437/2630)
Na kb ezt vártam Adnantól! De miért szegény Nihatnak mondja a magáét, mit tehet arról, hogy az apja egy keserû, kiábrándult, sikertelen p**s?!
Láttátok Deniz ruháján a madaras kitûzõt? Azta, de tré volt!
Most komolyan! Nihal ennyir nem lehet elvakult, hogy nem esik le neki semmi azok után, hogy Behlül rá sem nézett, amikor törölközõben volt. Bihter meg már megint a cselédségen tölti ki a mérgét! Afffff!
Kiváncsi vagyok mi lesz ebbõl a táncos estbõl!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 17. - 16:23:01 7/10
(1436/2630)
A gyermekek életére, jövõjére nagy hatással van a szülõi minta, példa is. Szegény Bihter mit látott maga elõtt?! Fényûzés, rongyrázás, semmittevés, kivagyiság, szeretõ-tartás, gyerekek tehernek érzése stb. Sajnos, számára mindez nem elrettentõ, hanem tulajdonképpen követendõ példa lett, így szerintem jobb,
hogy nem szülte meg azt a gyermeket!
10/10
piros1952 2012 aug. 17. - 15:01:59 10/10 Előzmény liliom31
(1435/2630)
Az ember úgy van megalkotva, hogy célok nélkül értelmetlenné/élhetetlenné válik az élete. Bihtert elõször az motiválta, hogy az anyját legyõzze - s ezzel megbüntesse; most pedig az, hogy Behlült megtartsa kizárólag magának... Lehetett volna szép, értelmes célt találnia, ha pl. megszüli a gyermekét, az egy életre szóló 'program' lehetett volna. De megölte - ezzel nemcsak annak a meg nem születettnek az élete, de a magáé fölött is ítéletet mondott.
A jómódot is lehetne értelmesen felhasználni: nyelveket - vagy bármi mást - tanulni, alkotni, hasznosnak lenni a mások számára (ez a legjobb módszer arra, hogy a magunk baját elfelejtsük). Nem a sors bünteti, a sorsot felülírja a szabad akarat.
Persze a 'tettestársa', Behlül sem sokkal jobb. Ami mégis a javára irandó, hogy - a Bihterrel való kapcsolat elején - õ 'szabad' volt, nem szegett esküt, kimondott szót ('csupán' a nagybátyját csapta be, és ez is elég súlyos vétek). Az õ karakterét a rendezõ/forgatókönyvíró jobban megformálta: csélcsap szépfiú, állhatatlan, könnyelmû, ám sokszor jószándékú és még többször érzõ szívû... Képes arra, hogy szégyellje, amit tett (számtalan metakommunikációs és verbális jelenet tanúsítja ezt); és önkritikája is van (lásd amit a kissrácnak mondott: "ne hasonlíts rám!"). Õ még meg tudná menteni magát... Bihter már - én úgy érzem - elveszett. Egyre mélyebbre ragadja a monománia (=Behlül kell, és csakis az övé legyen) örvénye...
zandra 2012 aug. 17. - 01:50:54
(1434/2630)
Oké, a mai részbõl már én is leszûrtem, hogy Bihter komolyan fehérmájú :D

Nihal meg egy seggfej, ha nem szûr le semmit Behlül viselkedésébõl, báár, törökök...
liliom31 2012 aug. 16. - 21:46:29
(1433/2630)
Adnan szerinem nem olyan buta csak ez a helyzet annyira abszúrd, hogy biztos nem fog senkit letámadni ezzel a váddal de járni fog az agya. Bihter és Behlül úgy is tesz róla, hogy Adnan elkezdjen gyanakodni. Ezek a késõ esti találkák a lakásban stb. A magánnyomozóra talán nem is lenne szükség. Ha szembesítené Bihtert és Behlült a vádakkal úgy is megint eljátszanák a sértettet, hogy még õket ilyennel megvádolják. Bizonyíték egyedül Besír kezében van, amit Himli magánnyomozóinak sikerült összekaparnia az mind kimagyarázható.
bloodofthedragon 2012 aug. 16. - 21:20:09
(1432/2630)
Bihter arcát mindenesetre megnézném amikor Adnan közli vele mit hallott Nihattól, feltéve, ha közli, de nem hinném, hogy csak úgy magában tartaná.
7/10
kiskukac63 2012 aug. 16. - 20:16:35 7/10
(1431/2630)
Én értem az idézõjeles 'rendes'-edet, teljesen rendben van!:))
Adnan nyilván "Adnanosan" fog reagálni: kicsit elmélázgat rajta a mûteremben, esetleg megtárgyalja jó szokás szerint ezt is Ahsennel vagy Denise asszonnyal, valószínû figyelgeti egy kicsit õket. Kellemesen csalódnék, ha esetleg "tetemre hívná" õket, vagy rájuk állítana egy magánnyomozót!