liliom31 2012 szept. 05. - 19:05:31
(1650/2630)
Szia, válaszoltam neked :-)
liliom31 2012 szept. 05. - 18:55:01
(1649/2630)
Egy helyes út van, mégpedig az Önmagadhoz hûen cselekszel. Ez nem mindenkinél egyezik meg. Az egyén aktuális erkölcsi, érzelmi, értelmi fejlettségének függvénye. Bihter és Behlül esetében az lett volna a helyes, ha tényleg szerelmesek egymásba akkor vállalják ezt még az elején azzal együtt, hogy ezzel sok embert megbántanak maguk körül. Nekik ehhez nem volt elég bátorságuk, mert nem voltak ehhez elég érettek. Szerintem felesleges folyton azt elõ hozni, hogy ki kezdte elõbb meg ki az aki nem ment a másikkal. Ettõl nem érett egyikõjük sem, hogy mint egyén nem tudnak felelõsséget vállalni semmiért, és ez Bihterre is igaz. Kifogást pedig mindig lehet találni.

A mai rész is megmutatja, hogy mindkettõjük rosszul cselekszik most is. Behlül próbál kikecmeregni ebbõl a csapdából miközben állandóan Bihterre gondol úgy, hogy eltaszítja magától és egy másik embert Nihalt használ fel erre. Még akkor is ha õszintén próbálja elfogadni a lány szerelmét. Bihter pedig még mindig nem ismeri Behlült és azzal áltatja magát, hogy Behlül elfogja hagyni Nihalt érte. A gyerek kérdésben szerintem Bihter azért mondogatja, hogy a gyerek Behlülé, mert ezt akarja hinni. Egy másik dologban is tévednek. Õk soha nem voltak igazán egymáséi. Testileg lehet, de abból a szempontból ami igazivá tesz egy kapcsolatot soha.( Együttélés, mindennapi gondok, bizalom, érzelmi elkötelezettség stb)
10/10
Keeley 2012 szept. 05. - 18:47:04 10/10
(1648/2630)
Liliom, írtam Neked privit :)
liliom31 2012 szept. 05. - 18:38:17
(1647/2630)
***SPOILER***
Elveteti amikor Behlül és Nihal lefekszenek egymással.

***SPOILER VÉGE***
bloodofthedragon 2012 szept. 05. - 18:21:21
(1646/2630)
Csak tippelni tudok, gondolom késõbb vagy megint úgy dönt hogy elveteti vagy *SPOILER* vele együtt hal meg, bár szerintem ott már látszódnia kéne (nyáron van az esküvõ, most olyan kora tavasz lehet gondolom...hmm ha bele gondolok, mégse, de akkor is lennének jelei), vagy lehet elvetél, de azt nem tudom hogy tudják kivitelezni hogy Adnan se tudjon róla. Fene tudja, csak spekulálok, szerintem várjuk ki.:D
antsa10 2012 szept. 05. - 18:06:34
(1645/2630)
Tudja vki mi lesz Bihter babájával?
bloodofthedragon 2012 szept. 05. - 17:17:58
(1644/2630)
Te most mindenkit kiosztasz?:)
Én logikus érveket hoztam fel a körülmények megvizsgálásával, ha méltattál volna elolvasni a hozzászólásomat, neked viszont rémesen korlátoltak a megjegyzéseid. Egyébként kevesebb felkiáltójellel és idegeskedéssel is megértem.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 05. - 15:52:06 7/10
(1643/2630)
Nem tudom, abban az idõben, amikor a regény alapját képezõ történet játszódott, mennyire járt még gyerekcipõben a fogamzásgátlás?! Ha meg átültették mai körülmények közé a cselekményt, akkor tényleg furcsa! Bár, ha visszagondolunk, a Behlüllel zajlott légyottok nem igazán tervezett együttlétek voltak, s ilyenkor, a szenvedély hevében sajnos, sokszor elfelejtõdik a gondosság!
_Selma 2012 szept. 05. - 15:09:22
(1642/2630)
Igen, azért az elég meredek, hogy közel 1,5 éven belül ez már a második abortusza lett volna, és annak fényében különösen, hogy nem apácák nevelték, tehát némi fogalma lehetne a témában.

„Akik ennyire elítélik Bihtert, mit tanácsoltak volna neki, amikor még dönthetett? Menjen el Behlüllel? Vagy maradjon Adnannal? „

Bihter már az elején döntött, csak a szöszke másképpen képzelte el a közös jövõt......., de mindegy is mert olyan megoldás nincs, hogy egy ilyen döntés után valaki ne sérüljön, ergó jó döntés nincs, csak döntés van.
Mégha a bõr le is égett volna az arcukról, akkor is gerincet kellett volna legalább az egyiknek villantani A. és a család felé, bevallani mindent még a Nihal-os õrület elõtt, ez az egész házasodunk mizéria egy agyrém.
A gerinc hiányzott végig belõlük..... de persze tudom kell a dráma.
nituli 2012 szept. 05. - 14:36:37
(1641/2630)
Szerintem ez az a kérdés, ahol a súlypont mindenkinél máshol van: van, aki azt gondolja, hogy ha már Adnanhoz ment hozzá (igaz, hogy ezt szerelem nélkül tette), de maradjon is vele most már; van, aki meg úgy gondolja, hogy olyan rövid az élet, miért legyünk boldogtalanok, (és ezáltal talán boldogtalanná téve környezetünket is)? Ha elszalasztjuk a lehetõséget, és nem vállaljuk fel az érzelmeinket és önmagunkat, örökre megbánhatjuk.

Azt hiszem, Bihter nem akart egyedül maradni, mert akkor ugyanott van, mint a férjhezmenetele elõtt; ráadásul már nem nagyon lett volna hová visszamennie: az apai ház is odalett Hilminek köszönhetõen. Ugyan mibõl élt volna? Az alapítványi munkából nem lehet megélni, és neki soha nem is volt "rendes" munkahelye, ahol a megélhetéséért kellett volna dolgoznia. És gondolom, nem most akarta elkezdeni ezt az életet. Egyszerûen nem is tudja, mi az.
Nem védeni akarom (ismétlem), csak próbálok rávilágítani, hogy azért nem volt olyan egyszerû a helyzete.
10/10
Adanvariel 2012 szept. 05. - 14:13:11 10/10
(1640/2630)
Bihter dönthetett volna úgy is, hogy egyikkel se marad együtt. Ez lett volna az ideális megoldás szerintem.
Nem kötelezõ egyikkel vagy másikkal maradni...
nituli 2012 szept. 05. - 14:01:11
(1639/2630)
Úgy látom, sokan elítélitek Bihtert...Ha elmegy Behlüllel, és ott hagyja Adnant, akkor önzõ dög, ha meg marad a férjével (végülis ez lett), akkor meg szemét, pénzsóvár élõsködõ...
Nem védeni akarom, csak sokan önmaguknak is ellentmondanak, és ez szerintem azért van, mert ez az a helyzet, amiben nem lehet jól dönteni. Akik ennyire elítélik Bihtert, mit tanácsoltak volna neki, amikor még dönthetett? Menjen el Behlüllel? Vagy maradjon Adnannal?

Mindenesetre azt le kell írnom még, hogy olyan IGAZÁN BOLDOGNAK még soha nem láttam az arcát, mint a tegnapi rész végén, mikor kiderült, hogy nem vették el tõle a babát! :) Ugye Bihter a férjével is volt, miután kibékültek? Mibõl gondolja, hogy Behlülé a baba? Lehet, hogy lemaradtam valamirõl? (Nem tudtam mindig minden részt teljesen végignézni :() Kiakasztott amúgy, hogy ezt a babát is el akarja vetetni...micsoda szívtelenség...de legbelül, a szíve mélyén ezek szerint õ sem ezt akarta :)
10/10
csikosi 2012 szept. 05. - 11:06:24 10/10
(1638/2630)
Sziasztok!
Szerintetek kié a gyerek???
Kire fogja rá, vagy szerintem õ sem tudja.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 szept. 05. - 10:19:48 10/10 Előzmény zadranya
(1637/2630)
Ekkora marhaságot leírni! Talán féltékeny vagy Bihter szépségére, nõiességére? Vagy mi a bajod? Én úgy emlékszem, hogy Behlül kezdett ki Bihterrel, nem pedig fordítva!!!! Csak nincs vér a pucájában, hogy vállalja is a kapcsolatukat!!!!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 szept. 05. - 10:13:58 10/10 Előzmény bloodofthedragon
(1636/2630)
Te meg meg vagy õrülve ezért a jellemtelen , gerinctelen emberért!!!! Ez sem túl eredeti, nem gondolod??? Mondd el légy szíves, miben határozott Behlül, szerinted - mint NÕT - szereti Nihalt? Nem gondolod, hogy a pénz és a kényelem vezérli tetteit?
zadranya 2012 szept. 05. - 07:17:48
(1635/2630)
Gondolom most még Adnan nyakába varrja Behlül gyerekét is, szerenccsétlen ember, meg a boldogságtól fog repdesni, hogy az õvé.
Ez a nõ egy erkölcsi nulla, szerintem sokkal jobban jött volna ki az egészbõl, ha elköltözött, elvált volna Adnantól, de ugye a pénz, a jólét ami ott tartja. Egy pénzéhes, számító dög, aki egyedül életképtelen, éppen úgy mint az anyja. Egyik sem képes felmérni az erkölcsi korlátoltsága miatt , hogy milyen károkat okozhat - és okoz - a cselekedeteivel, szavaival, hogy emberek sorsát teszi tönkre, hogy gyerekek lelkébe gázol, és jóvátehetetlen károkat okoz azoknak az embereknek akik befogadták õket egy tiszta, erkölcsös, rendes, boldog családba.
Én nem tudom sajnálni ezt a nõt.
_Selma 2012 szept. 04. - 23:42:28
(1634/2630)
Felesleges azon rágódni, hogy kinek nagyobb a bûne, mert egyformán sáros a két mákvirág.
Borítékolható volt, hogy egyszer elönti õket a trutyi, ez már Trisztán és Izolda óta így van:D
Így lassan a finisbe fordulva, leszögezhetjük, hogy jól elbántak az írók a két fõszereplõ karakterrel - és persze velünk is - hiszen lassan már semmi sem maradt a nézõ számára belõlük csak a gyûlölködés, és a fájdalom…… ez a szerelem csak még önzõbbé tette õket.

Érdekes számomra, hogy az írók meg sem próbáltak pozitív irányú karakterfejlõdést egyiknél sem, inkább nyomják le õket a posványba rendesen, talán a végére még a romantikusabb lelkületû nézõknek is elegük lesz belõlük.
handi99 2012 szept. 04. - 22:48:40
(1633/2630)
"elköltözik-temészetesen Adnan pénzén "

... és mit gondolsz Behlülrõl, aki még mindig Adnan házában lakik és szintén az õ pénzén élõsködik?
7/10
kiskukac63 2012 szept. 04. - 21:50:11 7/10
(1632/2630)
Hú, micsoda indulatokat vált ki ez a film, nem semmi!!
Többször írtam már le, hogy én is mélységesen elítélem Bihtert, hogy megcsalja a férjét, és azért különösen, ahogyan teszi! De nem igaz, hogy KIZÁRÓLAG negatív jelzõkkel lehet Õt illetni. Igenis, hogy pl. nagyon szerette az édesapját, mindig gyönyörûen beszélt róla, rendszeresen kijárt hozzá a temetõbe. Az anyját nyilván nem szívleli, mindannyiunk elõtt ismert, hogy miért?! Peykerrel is igyekszik testvéri viszonyra, félti ( a film elején a "pasiváltáskor" különösen mellette állt!) a babáit imádja. Sokszor megmutatta, hogy jó humora és érzõ szíve is van. Az alapítványnál végzett munkáját mások is elismerték. Bülenttel kezdettõl fogva ideális kapcsolata van, Nihallal pedig kölcsönösen tettek azért, hogy egyformán nem zárták szívükbe a másikat. Nem csoda, hogy a cselédség folytonos leskelõdése, "magánszférába mászása" és megállíthatatlan pletykálkodása kiakasztja! (Jó, néha "bunkózott" is egy kicsit velük!)Van olyan szerelem, ami felemeli és jobbá teszi az embert, és van olyan, ami letaszítja, romokba dönti és kifordítja az embert önmagából. Ez utóbbit kiválóan példázza Bihter sorsa.
aluar 2012 szept. 04. - 21:23:33
(1631/2630)
Én is hasonlóan vélekedem Bihter-rõl,mint az elõttem szóló.
Adnan fõleg azt nem érdemli meg,hogy folyamatosan hülyének nézzék,a saját házában,és a saját pénzén.
Azt értem,hogy két fiatal ember nem tudott egmásnak ellenállni,hiszen ez a természet törvénye,de könyörgöm,mostmár legalább egy éve van viszonyuk a film idõszámítása szerint.Bihter minden lelkifurdalás nélkül elhagyta volna már többször is a férjét,de nem veszi tudomásul,hogy Behlül gyenge jellem totálisan,és tõle hiába várja,hogy lépjen.
Bihter sem változtatott semmit a lényegen,az orránál fogva vezeti Adnant,és a tetejébe mostmár belevonódott ebbe az egészbe a szerencsétlen Nihal is.
Megbocsáthatatlan lelkiismeretlenség,amit Adnannal és a családjával mûvelnek,ez alól nincs mentség.
A legelképesztõbb számomra egyáltalán nem az,hogy esetleg Bihter azt mondta Behlülnek,hogy terhes,aztán visszavonta.
Behlülnek bármit mond,bármit is hazudik,megédemli,õk ketten mostmár megérdemlik egymást,egyfomán felelõsek a hazudozásaikért.
De az,hogy Bihter halálos sértõdöttséggel még azon vádasodik Adnannal,hogy elment a házba és nem bízik meg benne,az
már valalmi megdöbbentõ arcátlanság.Tudom,hogy valamit hazudnia kellett,hogy miért költözik el,de hogy ezt az érvet képes elõvenni,és mer ezen megsértõdni,az számomra megdöbbentõ.
Az is képtelenség,hogy elköltözik-temészetesen Adnan pénzén - szállodába,ugyanakkor az anyja simán ottmarad Adnan házában ezekután és keveri tovább a szart a családban.Fel sem merül,hogy ha Bihter annyira sértõdött,hogy költözik,akkor ugyan miért nem viszi magával a drága anyucikáját...