7/10
kiskukac63 2012 szept. 06. - 21:43:38 7/10
(1670/2630)
Köszi!:)
Illiona 2012 szept. 06. - 19:57:44
(1669/2630)
Hogy Bihter Asszony visszajön-e egyáltalán a házba.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 06. - 19:49:42 7/10
(1668/2630)
Firdi ma "ügyes" volt: miután jól összekeverte a szálakat, és egyenesben látja boszorkány-terveit, angolosan távozott a kényes, feszült helyzet elõl, úgy tûnik, ezt átvette Behlültõl! = (Behlül lelép!)
Egyébként az összes szereplõ hozta ma megint önmagát: Adnan bambult, Behlül nosztalgiázott, majd rögtönzött, Nihal vigyorogva "fürdött a szerelmében", Denise megalkudott magával és próbálta ráncbaszedni a cselédeket, Szülejmán totojázott, Cemile megint dúlt-fúlt, Kátya intrikált, pletykált, Bihter megint dühkitörést adott elõ, egyedül Bülent volt aranyos. Szinte már minden kiszámítható!
Valaki megírná, pontosan mit is kérdezett Cemile az üres nappaliban, amivel kihúzta a gyufát? (Közbeszólt a család és nem értettem!)
7/10
kiskukac63 2012 szept. 06. - 19:38:25 7/10
(1667/2630)
Tegnap sokminden történt:Bihter megköszönte az orvosnak, hogy nem vette el a babát, diszkréciót kért, és azt mondta, saját magával van a legtöbb problémája! Aynur elment beszélni Hilmivel, hogy hagyja békén a gyerekeket, de csúnyán összeverekedtek, és Õ leütötte menekülése közben Hilmit, aki elvesztette az eszméletét, majd a nõ elment Peykerékhez. Hilmihez mentõt hívtak, kórházba vitték, Nihat elkísérte. Aynurt bevitték a rendõrök, Adnan adta kölcsön neki az ügyvédjét. Közben megjelent Peykeréknél Firdeus Bihter miatt, de Peyer elmondta, hogy nagyon nem izgatja most, hogy mi van Bihterrel.Közben Firdi barátnõje meglátta Bihtert a nõi klinikáról távozni. Bülent gyõztes meccsét megnézte Behlül és nagy nehezen Adnan is odaért. Elõtte Bülentet a családi pletykák miatt zríkálták a társai, de õ kiállt a család mellett. A Madmazel felhívta Besírt és faggatta arról, hogy mit tud,de Besír tagadott mindent, majd vért köhögött megint. Nihal közben megrendelte a nappali felújítását. Bihter taxival kiment a temetõbe az apja sírjához és elmondta, hogy szereti Behlült, úgyis vissza fog menni hozzá Behlül, és akarattal bántotta meg õt a szavaival, de együtt fogják felnevelni közös gyereküket. Kb. ennyi volt, remélem, jól emlékeztem vissza!
bloodofthedragon 2012 szept. 06. - 18:33:01
(1666/2630)
Komolyan mint az oviban, nekem volt egy álláspontom amit én megindokoltam többféle szempont alapján is, hiába mondod, hogy "de nem is" meg kiabálsz mellé aki olvasta a kommenteimet tudja hogy így van, amit csinálsz (Behlül szararc, aztán ezt próbálod alátámasztani valamivel aminek köze nincs a valós körülményekhez - apropó egyszer se mondtam hogy Behlül húde szimpatikus szereplõ lenne, de volt annyi eszed hogy rögtön messzemenõ következtetéseket vontál le) annak köze nincs az érvekhez, és építõ vita helyett is inkább veszekedsz, ez abból is látszik hogy mennyi embernél ragáltál már úgy hogy "ez marhaság" vagy "hülyeség" (persze csupa felkiáltójellel), nem csak nálam, aki tény hogy beszólt és erre kellett, hogy számítson. De nem fogok a virtuális térben vakon vitatkozni emberekkel akik teljesen etikátlanul mindenféle elõismeret nélkül lehordanak.
bloodofthedragon 2012 szept. 06. - 18:18:10
(1665/2630)
Jesszusom nézz már magadba egy kicsit xD nevetséges.
1/10
mela96 2012 szept. 06. - 16:49:54 1/10
(1664/2630)
El tudnátok nekem mondani a tegnapi rész tartalmát, mert sehol sem tudom letölteni és ahhoz, hogy megnézzem, már késõ.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 06. - 11:39:01 7/10 Előzmény _Selma
(1663/2630)
Teljesen igazad van a dramaturgiai cselekményvezetéssel kapcsolatban is. Lehet, hogy egy picit az is befolyásolja, hogy ilyen vontatottnak, kevésbé eseménydúsnak érezzük a filmet, hogy nálunk kettébontják a részeket és sok reklámmal széttörik a történéseket!
7/10
kiskukac63 2012 szept. 06. - 08:49:06 7/10 Előzmény zandra
(1662/2630)
Te így látod, én meg amúgy! Így kerek a világ! :)
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 szept. 06. - 06:44:14 10/10 Előzmény bloodofthedragon
(1661/2630)
Én meg úgy gondolom, hogy a Te megjegyzéseid rémesen korlátoltak, hiszen soha egyetlen észérvet sem hozol fel állításod igazolására, csak írod a nagy semmitmondó, üres dumákat!!!!
zandra 2012 szept. 05. - 23:29:01
(1660/2630)
Én azért nem gondolom így, éppenséggel pont azt szeretem a török sorozatokban, hogy itt hús-vér karakterek vannak. Senki sem fekete és fehér, de ha már árnyalni kellene, Bihter nálam kismilliószor sötétebb a pofátlanságával, mint Adnan a maga a bûnével, ami pedig annyi lenne, hogy megkívánta a fiatal húst...de nem tett érte sokat? Bihter is tudta, hogy egy kétgyermekes apja korú férfihoz megy feleségül,õ se volt ártatlan, buta, szeremes kislány. Az okáról amiért hozzá ment meg ne is beszéljünk, az se vall túl érett gondolkodásra...
"Nem minden a gazdagság,a pompa, a pénz és a munka - munka hátán!" - Ez viszont akkor lenne jogos, ha Adnan egy munkaõrült pasi lenne, aki elhanyagolja a családját, és ezt a nem törõdést anyagiakkal próbálná pótolni ami pedig meglátásaim szerint egyáltalán nincs így.
Szerintem Bihternek azért "jött meg máshol az étvágya" mert eleve nem szerette Adnant, közben pedig beleszeretett Behlülbe, és nem hiszem, hogy ez elsõsorban szerencsétlen férje hibája. Vagy gondolod, ha hozzáfiatalodik Bihterhez, elkerülhetõ lett volna, hogy az másba szerelmesedik bele?
Ha még emlékszel, amikor elcsattant az elsõ csók a mûteremben Bihter egész nap bõgött bûntudatában (az pl. szimpatikus volt), mert (akkor) még õ maga is tudta, hogy Adnan nem ezt érdemli.

Nihal esete meg elég különleges. Igaz, de nem sokszor fordul elõ egy 18 éves lánnyal, olyasmi, hogy a võlegénye a mostohaanyjával csalja. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy mennyire unfairek vele szemben is. Mondom ezt úgy, hogy Nihal karakterét sem tartom fehérnek, sõt, néha kiráz tõle a hideg is.
_Selma 2012 szept. 05. - 22:03:57
(1659/2630)
Igazad van, vissza mehetnénk Ádámig és Éváig is akár (Adnan a hunyó, mert elvett egy fiatal nõt, így vessen magára etc …) de teljesen hiábavaló lenne, a hûségre akkor sincs garancia, ha közel azonos korúak a felek. Engem ez nem is igazán érdekel, hiszen tisztában voltam a cselekménnyel mikor elkezdtem követni, nyilván ha zavarna, akkor nem nézném, mert van elég hergelni valóm ezen kívül is:)Egyébként a "ki a hibás" téma amúgy is agyon lett már itt rágva.

Ami engem piszkál egy kicsit - és itt ismétlem magam-, hogy a karakterek az ezerötszáz rész alatt sem jutottak semmire, ugyanott tartunk, mint az elején, ugyanúgy reagálnak mindenre, a fiú néz nagyokat, sírdogál, a lány meg hisztizik és õrjöng, ha szorul a hurok, de persze közben azért mindig össze fújja õket a szél… unom, unom és unom, sztem mindkettõ karakterben több van, fõleg Behlülében.
Fogalmam sincs, hogy a forgatókönyv mennyire követi az eredeti mûvet, de talán ezen a téren jobban belenyúlhattak volna az írók, és talán akkor a bûnük is bocsánatosabb lett volna sokak szemében.

btw én is örültem, hogy nem „sikerült” az abortusz, megható volt ezzel a tegnapi rész vége, vitathatatlan.
Pontosan ezeket a váratlan cselekmény-vezetéseket hiányolom, ami által sokkal izgalmasabbá lehet a karaktereket is tenni. A lány olyan arcát láttuk, amit eddig még nem, pedig már lassan a végére érünk. Azzal is tisztában vagyok, hogy nyilván ez egy hosszabb folyamat eredménye, el kell eddig jutni, mégis úgy gondolom, hogy sokat vesztegelt a sztori egy helyben.
zadranya 2012 szept. 05. - 21:16:44
(1658/2630)
Ha jól emlékszem én nem a ki kivel kezdett ki témát forszíroztam, hanem elmondtam a saját véleményemet épp úty ahogy itt mindenki más.
Az a kérdést, hogy féltékeny vagyok-e Bihter szépségére?, hát mit mondjak váratlanul ért, azért mert ez egyáltalán nem a témához illet, valamint ha már errõl van szó nem a szépségét bíráltam, hanem a jellemtelenségét vázoltam fel.
Ja és hogy" kinek van vér a pucájában"?
Egyiknek sem, mindkettõ gyáva, gátlástalan, erköcstelen.
handi99 2012 szept. 05. - 20:51:24
(1657/2630)
Bihter az apja lánya. Nincs benne semmi büszkeség. Firdevs nem hagyná, hogy lábtörlõt csináljon belõle egy férfi (inkább õ csinál belõle azt).
handi99 2012 szept. 05. - 20:45:19
(1656/2630)
Pontosan így gondolom én is.
antsa10 2012 szept. 05. - 20:42:20
(1655/2630)
Köszi megint! :-)
7/10
kiskukac63 2012 szept. 05. - 19:57:38 7/10
(1654/2630)
Lehet, hogy ide nem kellene a "pártokat" bekeverni!:))
Nekem soha nem tûnt úgy itt a fórumon a hozzászólásokból, hogy vannak különbözõ "pártiak": inkább eltérõ vélemények fogalmazódnak meg. Vannak kategorikusabban gondolkodók, akik szerint a történetben minden(ki) fekete vagy fehér, vannak, akik a szereplõk mögött EMBEReket, sorsokat is látnak, és árnyaltabban véleményezik õket. Oldalakat lehetne írni ezekrõl: pl. arról,hogy Adnan mit tett, hogy a meggondolatlanul és elhamarkodottan feleségül vett csinos, hozzá szemtelenül fiatal "lánya-lehetne" nõt meg is tartsa, kicsit hozzáfiatalodjon, ne nagyon adjon rá alkalmat, hogy máshol "jöjjön meg az étvágya", ugyanis nem minden a gazdagság,a pompa, a pénz és a munka - munka hátán! Nihalról meg csak annyit, hogy "amelyik palánta hirtelen felnõ és kikerül az üvegházból, azt bizony megcsapkodja az esõ, a szél!!"
liliom31 2012 szept. 05. - 19:36:53
(1653/2630)
***SPOILER***

Igen sejteni fogja. Rá is kérdez Bihternél, de azt hiszem letagadja. Bár ezt nem teljesen értettem.

***SPOILER VÉGE***
zandra 2012 szept. 05. - 19:35:15
(1652/2630)
Elnézést, hogy elmerünk ítélni egy nõt, aki egy egész család életét tönkre teszi, pusztán önzésbõl.
"Akik ennyire elítélik Bihtert, mit tanácsoltak volna neki, amikor még dönthetett? Menjen el Behlüllel? Vagy maradjon Adnannal?"
Én azt tanácsoltam volna, hogy ha már egyszer tényleg ennnnyire szerelmes, menjen el Behlüllel, legyenek boldogok.
(Persze az se lett volna szép dolog, de még mindig sokkal elnézhetõbb, mint a mostani helyzet...)De mint tudjuk, ez málépofa gyávasága miatt nem jött össze. Ezek után én azt tanácsoltam volna, hogy hagyja ott mindkettõt.
De mit is csinált ezután Bihter? Ha nincs ló, jó a szamár is alapon vissza ment Adnanhoz, majd késõbb tovább folytatta a megcsalást, a hazudozást. Nekem rejtély, hogy miféle nõ képes ezek után bele nézni a férje szemébe...
De az is szép ám, hogy amíg a férje fent alszik a szobájában, addig õ egy emelettel lejjebb pásztorórát tart a szeretõjével. Nem, tényleg egyáltalán nem elítélendõ nõszemély. :)

Egyébként meg nem csak Adnan és Behlül létezik a világon. Lehet valaki szingli is, illetve, nem hiszem, hogy egy elõkelõ családból származó, fiatal, szép, okos(?) nõ ne tudna új életet kezdeni másvalakivel.
De ha már mindenképpen e két férfi közül kell neki valaki, én azt tanácsolnám, hogy CSAK AZ EGYIKET válassza,kettõ egyszerre kicsit sok, meg csúnya is, fõleg Adnannal szemben, SZERINTEM.

És a Bihter pártiakat kérdezem, õk hogy nekik milyen érzés, ha beleképzelik magukat Adnan vagy Nihal helyzetébe?
antsa10 2012 szept. 05. - 19:23:50
(1651/2630)
Köszi a választ! Kár szegény baba! :-(
Behlül tudni fog róla?