bloodofthedragon 2012 okt. 11. - 23:18:22
(2250/2630)
Egyébként ezzel még ráértem volna a holnapi epizód végéig, de nagyon örülök hogy ennyi különbözõ nézõpontú emberrel végigkövethettem ezt a sorozatot. Bevallom 20 éves egyetemista srácként, aki alapvetõen gyökeresen más világban mozog (az egyetlen ilyen jellegû sorozat, amit valaha néztem, ez volt), és elnézést kérek azoktól, akikkel esetleges nézeteltérésem volt (malczikaantaika@gmail.com-tól külön), remélem nincs harag, sajnos az ilyen fórumokon vele jár, hogy ha valaki foggal körömmel harcol a véleménye mellett, kicsit furán adja elõ magát, de nem hiszem, hogy olyan komolyan kéne venni, hogy egy életre rossz véleménnyel legyünk olyanról, akinek még az arcát se láttuk:) Remélem találunk más igényes sorozatot amit közösen kitárgyalhatunk. Ne adj isten egy találkozó is jó lenne, bár lehet kicsit (talán nem egyedül) furán érezném magam ennyi különbözõ korosztályú/bázisú/érdeklõdésû ember között, de talán nem lenne értelmetlen:D Szegediek esetleg vannak közöttetek? Írói ambíciók valakinek? Nagyon bennem van hogy egy elképzelt nemhivatalos, folytatást megírjak, csak amolyan "fan fiction" szerût, szerintem még rengeteg ki lehetne hozni a történetbõl:) Elköszönni még ráérek, csak ez az igazság pillanata volt, tudjátok egy ilyen sorozat arra is jó, hogy egy kicsit magunkkal is szembenézzünk:)
_Selma 2012 okt. 11. - 23:01:17
(2249/2630)
Jesszus akkor milyen lehetett az eredeti, ha a szinkronizált karakteresnek számít?!:))
_Selma 2012 okt. 11. - 22:55:18
(2248/2630)
Szia Liliom:)

„a legtöbb jól mûködõ házasság nem szenvedélyes szerelembõl születik”
akkor én mázlista vagyok… öööö legalább is remélem:))))

„ A mai részben amikor Bihtertõl elbucsúzott a kocsiban szinte felszabadultnak látszott.”

Talán túl felszabadult is volt az én ízlésemnek, elõtte pár perccel még ment a dráma részérõl, utána meg mintha mi se történt volna. Ez több volt, mint megkönnyebbülés, inkább tûnt jó nagy színjátéknak vagy az erdei cirkusz, vagy a kocsis téma.
Különben nekem nem feltétlenül azzal, van bajom, hogy nem lett tündérmesés vége, félre ne érts, csak ezt a Nihalos frigyet zsákutcának látom.

„Ettõl függetlenül Behlül csak akkor érdemelhetné ki Nihal szerelmét, ha talán hosszú évek alatt sikerülne jóvátennie azt a sok bûnt amit elkövetett.”

De mivel tudná jóvá tenni? Mit értesz ezen?
A szerelem nem gombnyomásra mûködik, még évek múltán sem.

Abban osztom a véleményed, hogy Nihal hamarabb tudná elengedni Behlült (mert ugy Bihter nem is képes rá), viszont ez nem feltétlenül azon múlik, hogy melyik az erõsebb, azért az ne felejtsük el, hogy Bihternek rögösebb volt az útja Behlül felé, míg Nihalnak gyakorlatilag az ölébe hulott a võlegény.
liliom31 2012 okt. 11. - 22:54:56
(2247/2630)
Igen én ajánlottam és küldtem azokat a részleteket, de magát a könyvet nem olvastam tehát nem befolyásolt egyáltalán.:-)
liliom31 2012 okt. 11. - 22:51:05
(2246/2630)
Nem befolyásol mert nem olvastam a könyvet. Én soha nem írtam azt, hogy Behlül Nihalt szereti kizárólag vagy, hogy olyan nagy lenne a szerelme iránta, mint Bihter iránt. Csak soha nem értettem, hogy miért gondoljátok azt, hogy csak egyvalakit lehet szeretni és csak egyféleképpen és azt sem, hogy miért ellenszenves mindenkinek Nihal. Legalábbis a ti hozzászólásaitokból ezt vettem ki. Én csak a véleményemet akartam azzal kapcsolatban kifejteni, hogy szerintem Behlül tettei azt bizonyítják, hogy fontosabb neki Nihal, mint Bihter akár gyávasából akár azért teszi, mert a biztosra akar menni. Bihtert pedig szerethette szenvedéllyel mégis becsapta és "elengedte a kezét" szégyelte ezt a szerelmet. Az írók mindig visszafogottnak mutatták Behlült Nihallal szemben de én ezt úgy értelmezem, hogy amíg nyomasztja Bihter szerelme addig nem tudja átadni magát ennek a szerelemnek. Egyértelmû, hogy a forgatókönyv írók Bihter és Behlül kapcsolatára élezték ki a történetet és Nihallal való kapcsolatát rejtélyesebbé tették, hogy gondoljon mindenki amit akar. Az utolsó rész után sem tudtam eldönteni, hogy Behlül mit érzett Nihal iránt valójában de azt, hogy Bihter iránt mit érzett egyértelmûen kiderült. Tehát ha ti azt gondolhatjátok, hogy testvérként szereti, annak ellenére, hogy õ ezt szavakkal soha nem mondta ki én is gondolhatom az ellenkezõjét. A mai részben amikor úgy gondolta, hogy Bihterrel végleg búcsút vettek egymástól, olyan felhõtlenül mondta Nihalnak azt, hogy szereti. Attól függetlenül félre értesz, ha azt gondolod, hogy én Behlült erõs személyiségnek látom. Egyáltalán nem sõt úgy gondolom nem érdemelte meg sem Bihter szerelmét sem pedig Nihalét. Valószínûleg a holnapi rész után is más lesz a véleményem, mint neked ezt bocsásd meg nekem kérlek.
bloodofthedragon 2012 okt. 11. - 22:50:42
(2245/2630)
Ha jól emlékszem, liliom volt az aki ezt az oldalt ajánlotta a könyv kapcsán, és itt van szemléltetés szerûen egy két részlet belõle http://www.cevbir.org/index.php?option=com_content&view=article&id=187&catid=37&Itemid=75, ez valójában afféle egyetemi elõadás angol nyelven, akinek igénye van rá, szívesen lefordítom
bloodofthedragon 2012 okt. 11. - 22:43:09
(2244/2630)
Így átgondolva egyre inkább én is sajnálom, vagy inkább szánom Bihtert, a sorsát, megvannak a hibái, a legalapvetõbb az, hogy gyenge személyiség, és mérhetetlenül érzékeny, és az ilyen személyiségekre sajnos rájár a rúd, nagyon érdekes látni, mi megy végig a fejében és a lelkében, már mikor törökül néztem angol felirattal is megsajnáltam annál a jelenetnél, amikor az anyjával beszélget. Adnannal kapcsolatban nem csalódtam az érzéseimben, totális nihillel nézte végig és reagálta le Bihter reakcióit (akinek ahogy mondtátok, zseniális volt itt a játéka, az õrület határán azt se tudja hogy sírjon vagy nevessen, elképesztõ ez a Beren, teljesen realisztikusan adta át).

Behlül...az Behlül. Sokat "védtem" (vagy is inkább csak így jött le másoknak) itt a fórumos beszélgetések során, amiket eddig elmondtam, de csak mert õt is meglehet érteni,de abszolút látom a gyengeségét és a hibáit. Ez a sorozat zsenialitása, hogy õ is annyira emberi és realisztikus jellem, hogy kételyeket ébreszt a nézõben, hogy õ vajon másképp csinálná-e...

A regényrõl annyit, én csak annyiban reménykedek, hogy a sorozat felkapottsága miatt valami professzionális magyar fordító nyomán kiadják hazánkban is. Ha legalább angolul megjelent volna, lecsaptam volna rá, azonkívül csak németül és törökül jelent meg, személy szerint mindegyikkel hadilábon állok egyelõre. De érdekes, egy barátnõm mesélte, hogy mikor volt Törökben, nem egy könyvesboltban utánajárt, és sehol nem találta, pedig a török irodalom egyik legnagyobb munkájaként tartják számon, ez olyan mintha nálunk sehol se lehetne kapni az Arany embert vagy hasonló mûveket...
handi99 2012 okt. 11. - 22:31:10
(2243/2630)
Ezt már régebben meg akartam kérdezni, ugye Te olvastad a könyvet (v. részletet belõle)?
Mennyire befolyásol az, hogy a könyv szerint Behlül Nihalt szereti? ... a hozzászólásaid után néhányszor visszanéztem egy-egy részt és kerestem a jeleket, ami alapján én is kijelenthetném, hogy Behlül szerelemmel szereti Nihalt, de soha nem találtam. Lehet, hogy nem voltam elég figyelmes ...
handi99 2012 okt. 11. - 22:22:21
(2242/2630)
Érdekes, amit mondasz. Te Behlült olyan határozott személynek látod, amilyennek itt a fórumon, szerintem, rajtad kívül senki (köztük én sem).
UUU 2012 okt. 11. - 22:19:35
(2241/2630)
Gondolom, nem volt elég karakteres a hangja Firdeus szerepéhez.
_Selma 2012 okt. 11. - 22:16:21
(2240/2630)
Valóban? Ez érdekes. A miértjérõl tudsz valamit?
_Selma 2012 okt. 11. - 22:13:42
(2239/2630)
Igen, tragédia volt amit lemûvelt a csatorna. Elõre félek a holnapitól.
UUU 2012 okt. 11. - 22:12:38
(2238/2630)
Fõleg hogy a Firdeust játszó színésznõ nem a saját hangján szólal meg a sorozatban, hanem "leszinkronizálták".
liliom31 2012 okt. 11. - 22:11:43
(2237/2630)
Én nem értek azzal egyet, hogy Behlül elhagyta volna Nihalt ha Adnan nem beszél vele. Õ már sokkal korábban eldöntötte, hogy Nihallal marad, amikor Adnannal beszélt csak beparázott elõször, mert azt hitte Adnan mindent megtudott. Azzal sem értek egyet, hogy Behlül Nihalt csak szeretettel szereti. A mai részben amikor Bihtertõl elbucsúzott a kocsiban szinte felszabadultnak látszott. Persze Bihter volt számára a nagy szendvedély és még nem tisztultak le benne ezek az érzések, de nem becsülte és szerette õt eléggé ahhoz, hogy feláldozzon érte mindent és megbántsa a bácsikáját. Nihalt egész életében ismerte és szerette és bizony akármennyire is unalmasan hangzik a legtöbb jól mûködõ házasság nem szenvedélyes szerelembõl születik, de attól az még lehet igaz szerelem. Ilyen 100 évben ha 1 van. Ettõl függetlenül Behlül csak akkor érdemelhetné ki Nihal szerelmét, ha talán hosszú évek alatt sikerülne jóvátennie azt a sok bûnt amit elkövetett. Talán sikerül egyszer neki. Behlül mindemellett a sorozat végére azt is kezdte felfogni, hogy milyen bûnt követett el Bihter ellen, sajnos már késõn.

Firdeusz a mai részben ahogy Bihtert vígasztalta nekem nagyon megható volt. Még soha nem mutatta magát ennyire érzékenynek és anyainak. Sajnos õ is késõn tette mindezt. Õ mondta jól Bihtenek, hogy be kellene végre látnia, hogy õ is hibás azért ami történt. Az a baj, hogy õ erõsebbnek hiszi a lányát, mint amilyen valójában. Nihalt hiszi mindenki gyengének, de valójában Bihter szerintem sokkal gyengébb.
_Selma 2012 okt. 11. - 22:09:30
(2236/2630)
Tényleg nagyon lehangoló már ez az egész, és mi lesz még itt holnap grrrrr

„ -azért, hogy éljen, te minket ölsz meg?” kulcsmondat.
Sokadik látásra is döbbenetes, ahogy Behlül lerázza magáról Bihtert mint valami piszkot....

Adnan és az õ idõzítései:)) dinom-dánom elõtt 1 nappal, ja és mindezt a felesége megnyugtatására persze, oltári:))) és õ nem is tudja, hogy ez Bihternek mennyire kapóra jönne, de csak jönne…….

Csatlakozom, Beren az utolsó pillanatig zseniális és hiteles.

A szinkron az egészre nézve viszonylag jól sikerült, különösen Firdi esetében, sõt megkockáztatom, hogy Bence Ilona jobban el tudta adni nekem a karaktert, mint az eredeti. Egyedül Makranczi Zalánnal (Behlül) kellett hosszabban megbarátkoznom, de a végére már õ is belejött, vagy csak megszoktam:))
Mind ezek ellenére én is eredeti hang párti vagyok.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 11. - 21:52:45 7/10
(2235/2630)
Ma sikerült a TV2-nek az epizód két leglényegesebb párbeszédét szétbarmolni a reklámmal! Felháborító!
A madmazell nekem ma nagyon szánalmas volt, amikor morzsolgatta az ujjai között a repülõjegy-darabkát, mint bizonyítékot! Réges-régen szilárd elhatározásra kellett volna jutnia, nem kivárni az utolsó elõtti pillanatot!
Adnan érvei a házasságbontás mellett számomra nagyon esetlegesek és közömbösek voltak: semmi újdonságot nem mondott, ezeken meg már korábban is nyugodtan elgondolkodhatott volna!!
Behlül mostanában minõsíthetetlen, bár igaz, erõs kutyaszorítóban van.
Firdeus megint csak a "legkedvezõbb" idõpontban készül magára hagyni a lányát, nem is vártunk tõle mást! Hogy egy anya ennyire ne ismerje és ne értse meg a lányát?!
Bihter (Beren) játéka nekem ma az Adnannal való jelenetben tetszett a legjobban, szenzációs volt! És Adnan, a mulya tejbetök a beszélgetés végén csak hogy nézett ki a fejébõl, és úgy bámulta Bihtert, mintha legalábbis ufót látna!! Nekem itt igazolódott be véglegesen, hogy Õ sohasem szerette igazán, õszintén Bihtert!
8/10
mamucili 2012 okt. 11. - 21:11:07 8/10
(2234/2630)
Ma nagyon megsajnáltam Bihtert, ahogy darabjaira hullva bizonygatta, hogy õ a neveltlánya esküvõjén csodaszép lesz és õszinte mosollyal kíván sok boldogságot az ifjú párnak. Azután megjön Adnan, bejelenti, hogy válni akar és ezzel újból felcsillan egy reménysugár, hiszen szabad lesz, semmi akadály a boldogság útjában. Csaak azzal nem számol, hogy Behlül már döntött, õ tényleg Nihal mellett akar maradni, a bácsikájával történt beszélgetés errõl végleg meggyõzte. Az, hogy a lelkiismeretével hogy tud elszámolni, az nála mellékes, hiszen Nihalhoz a nagyon édes testvéri szereteten kívül nem fûzi más, hiába igyekszik , leginkább magának bizonygatni. Nihal meg olyan naiv, hogy mindent elhisz neki, de a naivsága csak szerelmi téren mutatkozik meg, mert egyéb dolgokban határozott elképzelései vannak, kapásból ki tud mindenkit osztani.
Denisa és a leskelõdés! Jajjj! Ha õ olyan egyenes, már régen el kellett volna mondania Adnannak amit tud, vagy csak sejt, és nem fajultak volna eddig a dolgok.Persze visszacsinálni semmit nem lehet, és szegény Bihter - akit továbbra is bûnösnek tartok, de nem egyedülinek - a szakadék szélén áll és a lába alól görögnek ki a sziklák.
liliteve 2012 okt. 11. - 20:43:38
(2233/2630)
Olyan sokan irtàtok korábban, h nem szetetitek Bichtert, persze nem néztem vissza, h kik voltak azok...mindenesetre örülök, h ti is sajnáljàtok.
9/10
ehajno 2012 okt. 11. - 20:37:11 9/10
(2232/2630)
Nagyon érdekes, amit írsz. Eddig soha nem volt gondom a szinkronnal, de ma amikor Bihter és Firdeus az ágyon ültek, és Bihter iszonyúan kivan, akkor nekem csak egy sima monológnak tûnt a szinkron. Hiányzott valami. :(

Borzasztóan sajnálom Bihtert. Annyira egyedül maradt! Igaz, hogy sok tekintetben magának is köszönheti, de akkor is nagyon meghatódtam. És igen! Fenomenális az alakítása!
bloodofthedragon 2012 okt. 11. - 20:22:01
(2231/2630)
De egyébként kinek mi, erre nem hiszem, hogy volna univerzális igazság.