dilibigyo 2010 aug. 12. - 16:17:50 Előzmény Carlo Abarth
(12/32)
szörnyü film... hétköznapi.... ostobaságok. nem szenvedni ülök le filmet nézni hanem szórakozni v tanulni.
Carlo Abarth 2010 febr. 13. - 01:01:11
(11/32)
Hát én nem értel azzal egyet hogy jó film,de story a tényleg a kis hétköznapi emberek napjainak tragédiái az élet nem túl napos oldalárol.
Akár csak a mai Magyarország.......
Wilde 2010 jan. 24. - 19:41:20
(10/32)
Jó film, a kis hétköznapi emberek napjainak tragédiái az élet nem túl napos oldalárol.
9/10
Singaporeflash 2010 jan. 24. - 19:37:46 9/10
(9/32)
Jo film, kisse morbid, megis eletigenlo. A rendezononek is csak gratulalni tudok. A 2 noi foszereplo egyszeruen zsenialis volt - de igazabol minden fobb szerepet zsenialisan jatszottak el a szineszek. Meghato volt az egesz.
blowup 2009 dec. 30. - 15:58:08
(8/32)
Ezért a magyar cím "ferdítésért" ismét csak grat az alkotónak, ja nem is, inkább annak, aki rábízta ezt a "munkát"!
blowup 2009 dec. 30. - 15:46:07
(7/32)
Talán túlzottak voltak a várakozásaim, hiszen jó történet, jó szereplõk, de sajnos, ebben a témában még mindig ez az etalon, http://port.hu/verfagyaszto_curdled/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=2670&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0
most sem sikerült megugorni.

Ha nem ezt a két nõt válasszák fõszerepre, hanem mondjuk teljesen átlagos és érdektelen színészeket, olyanokat mint a figurák maguk, dögunalomba fulladt volna az egész, de így, ki ne lenne kíváncsi Amy Adamsra ilyen szokatlan szerepkörben?
Jelentem, az ártatlan naivát itt sem tudja levetkõzni, kész, már elkönyvelte mindenki, vagy csak ennyit tud, vagy azt hiszi a menedzsere, csak erre vevõk a népek.

Emily karaktere jobb, inkább elhiszem neki hogy balfék.

A dolog ott bukik meg teljesen, hogy a VV-ben ilyen külsõvel ezek a lányok nem kerülnének ilyen helyzetbe, mert már rég beszippantotta volna õket valamelyik ipar, amelyik az ilyen lányokat szokta általában beszippantani.
5/10
5/10
prányi panni 2009 nov. 26. - 17:39:58 5/10 Előzmény andrelovas
(6/32)
Nos. Hát nem is tudom...ahhoz kétség sem férhet, hogy a színészek zseniálisat alakítotak. A végérõl azonban valami hiányzik. Talán a megoldás hiányzik. Nincs perspekíva, ninncs hovatovább. Csak úgy van, csak úgy befejezték. Nevetni pedig végképp nem nevettem rajta. Csak ültem ott és bábultam a sötét képernyõt, és próbáltam értelmet találni a filmben. Mert a vége nélkül az egész viszonylag értelmetlenné vált... Mit is kellett volna ebbõl tanulságként levonni? Hiába, úgy tûnik konzervatív típus vagyok és ragaszkodom a tanulsághoz...bár ez lehet hogy az én hibám, és nem a készítõké. Mindent egybevéve maga a történet jó is lehetett volna és sokkal sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle....
10/10
andrelovas 2009 nov. 25. - 09:04:17 10/10
(5/32)
Ezt a filmet csak moziban szabad megnézni. Minden filmkockára érdemes odafigyelni, ezt nem lehet csak úgy felületesen.... Kitûnõ rendezés, remek színészek, és végre "semmi sterilizált csillogó amerikai álom"
Szerintem 10 pont !
9/10
pbarbie 2009 nov. 19. - 09:58:36 9/10
(4/32)
Nekem tetszett, szerintem jó film.
dremphex 2009 nov. 12. - 19:12:40
(3/32)
OFF: Clemi véleményét csak osztani tudom :) És sajnos igen sok olyan eset van, amikor a filmet nem ismerõ és/vagy angolul (sem) tudó emberek adnak magyar címet egy filmnek. Nem tudom kik foglalkoznak ilyennel, de azért ennyi igényesség szorulhatna a megfelelõ személyekbe..
9/10
denis_spl 2009 nov. 12. - 14:29:55 9/10
(2/32)
Én is már régebben láttam a filmet, de most mikor megláttam a magyar fordítását hangosan felnevettem :) Még jó hogy nem az lett, hogy Napfény takarítás... :)
Egyébként meg jó film!
Endrev 2009 nov. 12. - 12:55:11
(1/32)
Amy Adams az Enchanted-ben egy új Julie Andrews-nak tûnt a tökéletes hangjával. Azt hittem akkor, hogy újabb musical-ek és mesék legendája lesz belõle, de mintha egy másik életet választott volna. Kár...