9/10
edinam 2013 aug. 07. - 16:32:34 9/10
(37/57)
Szerintem van mondanivalója, nem is kevés. Többek között az õszinteség az egyik legfontosabb dolog a világon. Hatással volt rám, az biztos.
6/10
Mi-Di-6 2013 ápr. 09. - 15:02:45 6/10 Előzmény Kocsegar
(36/57)
Megnéztem. Szerintem unalmas, vontatott, kiszámítható és egy cseppet sem érintett meg a film. Szerintem egy kicsit túlzás a 9 pont erre az alkotásra. Megható és magas színvonalú filmek pl.: Életrevalók, Halálsoron, Hachiko, Szerelmünk lapjai, Forrest Gump, Szenvedélyek viharában, Anna és a király stb. Sorolhatnám estig. Ezek azok a filmek amik 9 pontot érnek. Szerintem. Össze sem lehet hasonlítani ezzel az unalommal. 6 pontot (jóindulattal) azért adtam rá mert a színészek tényleg jól játszották a szerepüket. De ennyi. Ízlések és pofonok. :)
Kocsegar 2013 febr. 16. - 00:53:37 Előzmény Sadenal
(35/57)
most láttam, hát rég láttam ilyen jó filmet, a végét végigsírtam, annyira megható volt.
9/10
Sadenal 2012 nov. 21. - 19:08:59 9/10
(34/57)
Óriási film. Komolyan ebbõl igen sokat meríthetnének nemcsak a magyar hanem az amerikai rendezõk is. 4,5 millió volt a költségvetés ami elég alacsony egy 140 perces filmnek. Brenda Blethyn valami olyan katartikus volt hogy az hihetetlen. És amikor elindul a lavina a végén az óriási.



9/10
10/10
James Dean 2012 aug. 19. - 21:30:30 10/10
(33/57)
'96 óta kísért engem, akkor láttam még moziban, ahova egy barátnõm ajánlására mentem el, aki azt mondta, h ezt látnom kell. S hogy mennyire bennem maradt jelzi, h azóta se tudtam kiverni a fejembõl. Ritka szép, természetes, és õszinte film.
9/10
NADALFAN 2012 ápr. 15. - 22:25:16 9/10 Előzmény aboriginal
(32/57)
Nagyon jó film ,remek szinészekkel ,és még (+) kicsengése is van,érdemes rászánni az idõt!
csanaklára 2012 febr. 17. - 22:10:37
(31/57)
Sajnos még nem láttam a filmet. Igaz, fel is vettem, de a kiírással ellentétben,feliratos. Ez még nem lenne baj,de elcsúszik a felirat,máskor ki is marad. Csak akkor nézem meg,ha ráérek kibogarászni , vagy ha tényleg szinkronizálva lesz.A filmet fõleg a fõszereplõ, Brenda Bethlyn miatt szeretném látni.
offtopic
aboriginal 2009 nov. 28. - 17:54:19
(30/57)
Ennek az elõzõ hsz-nek legfeljebb a 'hazugságok'-hoz van köze, nem a filmhez.
Az angliai rasszizmust a magyarhoz hasonlítani csak annak állhat érdekében, aki nagyon keveset tud a brit világbirodalomról. Egy kis adalék az érdeklõdõknek és tudatlanoknak: http://www.lemontree.hu/egyebkep/linkkep/history/tortenetek/ujkor/033_brit_birodalom.htm

(Az elõzõ hsz-re kár is reagálni, nyilván részeg volt aki ideokádta.)
kgyuri0 2009 nov. 28. - 11:58:55
(29/57)
Szerintem egy igen érdekes szempont, hogy a család nyilvánvalón az angliai raszizmust képviseli. S valahogy nekik, kultúrnemzetnek, még a rszizmusuk is jobb, mint a mienk itt a Balkánon. Hiszen az anyának azért jól esett kamtyolni az ideiglenesen NagyBrittániában tatrózkodó fekete fiatalemberrel.
Mint az ottani rasszizmus elsõsorban a butaságon alapulna, az itteni viszont az aljasságon inkább.
Persze ez hamari általánosítás is lehet.Nekem volt olyan miépes beállítottságú személyes jóbarátom, kivel mutatis mutandis ugyanez fordult elõ. Már nincs szegény, és tényleg nagyon közeli volt, így nem részletezném, de szinte egy az egyben!
S pedig legalább akkora szoci- és cigányevõ hosszúpuska volt, mint, mondjuk a fórumon Zampano.
aboriginal 2009 máj. 16. - 08:56:29
(28/57)
Érdekes, megrázó film. Sokáig nem sok történik benne, az is idegesítõ, hogy aztán elvezesse a nézõt egy katartikus élményig. A titkok és hazugságok leleplezõdésével lehetségessé válik az egymásra találás.
Nagyon szép üzenete a filmnek, hogy vannak jóvátehetõ bûnök, de azért a legmélyebb énünket, legrejtettebb titkunkat kell feltárni.
Leigh nagyon vonzódik a kis csevegésekhez (small talk), ami talán jobb lehetõséget ad a szereplõk lelkivilágába való bepillantásra, mintha csak a szavaikra, a kerek mondatokra figyelnénk. Ez viszont a film újranézésére kevésbé ösztönöz. Összevetve a 'Vera Drake'-kel, mindkét film kimagasló, én mégis az utóbbit választanám többszöri újranézésre. Az árnyalt ábrázoláshoz több egyedi karaktert mutat föl, több szavakba is öntött érzést. A 'Titkok...' különlegessége viszont a lelki megtisztulás. Ezt kevés film tudja ekkora erõvel felmutatni.
dinasztie 2008 okt. 23. - 21:36:18 Előzmény Humpy
(27/57)
Ebben a filmben a "sweetheart"-ot használja Brenda Blethyn. Ezt a filmet tényleg angolul kell nézni. :-)
Humpy 2008 jún. 03. - 15:28:26
(26/57)
Ma belenéztem a 'Vera Drake'-be. Az elsõ percekben kb. féltucatszor mondják 'Dear'. Hát akkor 'Dear', vagy 'Love'. Majd csak sikerül egyszer angolul is megnéznünk...
10/10
kisGabi 2008 jún. 03. - 12:41:16 10/10
(25/57)
Jó tudni... Szívesen megnézném eredeti nyelven.
Humpy 2008 jún. 02. - 21:46:39 Előzmény kisGabi
(24/57)
Nem tudtam, hogy a 'szivikét' ilyen gyakran használták a filmben. Igaz, csak egyszer láttam, évekkel ezelõtt, a film elejérõl le is maradtam. Csak azt éreztem, hogy nem tudok felkelni a székbõl mert ezt a filmet végig kell nézni. Nagyon ritka élmény ez a TV elõtt ülve... Az említett megszólítás angol megfelelõjére más tippem van, Sokkal valószínübb, hogy a 'love'-ot használták. Ezt igen gyakran használják a középosztálybeliek, például bolti eladók. Mindenkinek mondják, legyen a vevõ új vagy akár külföldi. Tulajdonképpen az 'Uram' vagy 'Asszonyom' megfelelõje sokkal barátságosabb formában. Barátok és rokonok közt pedig ez a legtermészetesebb. Nincs is igazán magyar megfelelõje, ráadásul egytagú szó, úgyhogy jobb híján a 'szivikém'(my love)is megteszi.
Humpy 2008 jún. 02. - 13:47:48
(23/57)
Aha, most már értem...
Humpy 2008 jún. 01. - 21:56:03
(22/57)
Nem olyan meglepõ, hogy nem kötött le igazán a történetben meghúzódó dráma. A dráma maga a szereplõk kapcsolataiban található. Érdemes felfigyelni arra is, hogy Leigh fimjeiben nincs igazán fõszereplõ, mivel mindenki fontos szerepet játszik. Ez alól a 'Vera Drake' címû remekmûve sem kivétel, szerintem.
A rendezõ híres arról, hogy a szereplõket gondos kiválogatás után összehívja és sokszor hónapokig együtt próbálnak, sokat improvizálnak, szinte együtt élnek, míg végül elõkerül a filmfelvevõ gép. A nagy és látványos drámák kedvelõi jó ha tudnak errõl, különben valószínûleg csalódás éri õket, mint ahogy talán Téged is. Az élet csendes tragédiái láthatók a filmjeiben. Ezért is szeretem a filmjeit, bár elég sokat közülük még nem láttam.
Humpy 2008 máj. 30. - 20:24:53 Előzmény Humpy
(21/57)
Nincs meg valakinek ez a film angol nyelvû DVD-n? Nagyon értékelném!
Humpy 2008 máj. 29. - 09:23:30
(20/57)
Ez egy nagyon-nagyon kiemelkedõ alkotás. Akik menekülnek a hollywoodi film dömping elõl és szeretnének újra és újra katarzist átélni, azoknak pedig kötelezõ. "... a moozgóképekkel való ipari, üzletszerû kéjelgés mérföldnyi távolságra áll tõlem." vallja a rendezõ Mike Leigh. Egy érdekes példa. Ha jól tudom, ebben a filmben a nõi fõszereplõ csak a forgatás kezdetekor tudta meg, hogy az elveszettnek hitt lánya, akivel sikerül újra találkoznia a filmben, az fekete bõrû!! Katarzis, 'happy end' van? Garantálom mindenkinek, aki még nem felejtett el sírni.
ELog 2008 márc. 16. - 11:54:51 Előzmény alex4427
(19/57)
Köszi, talán majd legközelebb, remélem, ismétlik még. :) Engem egyébként nem zavarna, hogy éjfélkor adják, ha éppen nem hívtak volna el munka ügyben. ;)
ELog 2008 márc. 16. - 11:51:49 Előzmény perry
(18/57)
Úgy tûnik, én kénytelen leszek errõl legközelebb nyilatkozni, mert sajna lemaradtam róla. :(