7/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 30. - 09:38:08 7/10
(27/27)
A könyvből készült filmet egyszer meg lehet nézni, érdekes történet. Michelle P., Treat W. jó páros volt, illettek egymáshoz, Michelle P. játéka többször idegesítő volt, nem volt meggyőző. Treat W. játéka sokkal jobban tetszett.
8/10
Midnight67 2020 márc. 21. - 12:51:29 8/10
(26/27)
Érdekes film ez, még ha nem is köt le mindenkit, de a végén ott a dilemma..., amiért érdemes végignézni.
MadDogs 2019 márc. 18. - 19:28:30 Előzmény csabaga
(25/27)
Akkor nem a könyv szerzője a hülye, legalább ezt is tudjuk.
csabaga 2018 dec. 30. - 18:50:25 Előzmény MadDogs
(24/27)
Úgy tudom, a befejezés eltér a regénytől és maga Pfeiffer sem akarta, csak a stúdió erőltette bele próbavetítések után.
MadDogs 2018 máj. 21. - 17:33:01
(23/27)
A film első fele jobb, mint a második. A kitűnő alapozás miatt akarjuk végignézni az egészet. Meg persze Michelle Pfeiffer miatt. Fantasztikus ez a nő. Itt már legalább 40 éves, de eszetlen jól néz ki, és nagyon jól játszik. Nélküle a középszerbe süllyedne az egész.

SPOILER

A film 2. fele több szempontból hiteltelen. Elképesztő, hogy mennyire szűk látókörűnek írták meg a szülőket (valószínűleg a könyv eredeti szerzője ilyen hülye): egy pillanatra nem fordul meg a fejükben, hogy valami átmenet legyen a visszaszoktatásban (mondjuk eleinte csak hétköznap, vagy csak hétvégén), csak végletekben képesek gondolkozni. Bár a kezdeti viszolygás érthető George-dzsal szemben, idővel halál egyértelművé válik, hogy ártatlan, Pfeifferék sajnos mégsem térnek észhez a film végéig sem. A befejezés sem hiteles, gyakorlatilag indok nélküli a srác pálfordulása. Ha már ezt a végkicsengést akarták, akkor érdemes lett volna összekötni azzal az emlékkel, amit a bátyjával idéztek fel a beszélőn.

SPOILER OFF

Ezzel együtt élvezhető film, jó megmártózni a kertvárosi Amerika idealisztikus világában, és a jól kidolgozott alaphelyzet után már akarjuk tudni a válaszokat. Még akkor is, ha nem tökéletesek.

7 pont
8/10
Buga Jakab Alfonz 2018 ápr. 01. - 12:23:52 8/10
(22/27)
Jó film ez....Aki bele akar kötni, annak menni fog(melyiknél nem?), de azért kár bármit is nézni. Aki nem érti, annak még mindig ott van CsakNorrisz, vele vigasztalhatódhat. 10/8, nálam.
Pünkösdi Kató 2017 dec. 28. - 21:17:19
(21/27)
Valóban nem életszerû, de vhogy tálalni kellett, kellett egy alkalom, ahol eltûnik Ben. Most megnéztem újra a filmet, most sem adok rá 10 pontot, de magasan végzett. Több kellett volna abból, hogy Ben hogyan tûnik el, a végén azt kellett volna mondania Vincentnek, hogy "emlékszem". Hogy emlékszik, mi történt akkor, amikor eltûnt. A vége nálam hamarabb következett volna be. Voltak benne felesleges jelenetek, étterem, Whoopi Goldberg nagy barátsága a családdal. Kerry, a 3. gyerek is juthatott volna szóhoz, hiszen õ meg kapott egy új testvért. Az sem tetszett, hogy csak úgy, odaköltöztek 3 utcával arrébb? Sõt, Vinc már 2 éve megismerte és talán úgy gondolta, hogy a testvére?
Megható volt a film, szó se róla, de én máshogy írtam volna a történetet.
Mindenesetre a könyvtárban felfedeztem a könyvet, az óceán mélye, ahogy kedves topictársunk írta, igyekszem kikölcsönözni és megírni a véleményemet - vmikor.
szookedorina 2017 okt. 21. - 21:27:03
(20/27)
a Mi lett volna ha.... nálad biztos kimaradt a "világodból"!
10/10
caomilla4 2017 okt. 21. - 18:17:22 10/10
(19/27)
Nagyon tetszett.
gladiolus 2017 jún. 21. - 18:53:41
(18/27)
Én nem a férfit és a nõt hasonlítottam össze gyengeség szempontjából, hanem egyazon embert, aki erõsbõl lett gyenge és töpörödött egyetlen óra leforgása alatt.

A másik mondatodban viszont ellentmondás van. Ha az erõsebb a nála erõsebbet követi, akkor õ gyengébb a nála erõsebbnél, és azt írod, hogy a gyengébb nem megy az erõsebb után. Viszont így mindig lesz egy gyengébb, aki a nála erõsebbet követi.

De ez az egész most hogy jön ide?

A nõk a következõ dolgokkal irányítják a férfiakat:

Sikeresség, jó küllem, gyerekek, családi összeköttetések. Legalábbis én így gondolom.
gladiolus 2017 jún. 11. - 08:16:33
(17/27)
SPOILER*********

Nem volt kérdés, ami az ismertetõben található, hogy vajon õ lenne e az. Mert az anya minden kétséget kizáróan és azonnal felismerte.
Nem tetszett egyértelmûen a film, de az tény, hogy elgondolkodtató kérdések merültek fel. Valahogy azt sugallja mindez, hogy még a vérszerinti kapcsolatnál is fontosabb, hogy egy gyerekkel ki törõdött huzamosabb ideig, kihez szokott hozzá, és ha már megszerette, és jól mûködött vele minden, akkor gyakorlatilag egy másik családra már szinte nincs is szüksége. Azt a tíz elvesztegetett évet nem lehet bepótolni.
A nagyobbik fiú elhanyagolását végig lehetett érezni.

Viszont a legdrámaibb erõvel az bírt a filmben, és ez nagyon jól felszínre is került Michelle Pfeiffer alakításában, hogy a kiegyensúlyozottság, a sikeresség és a lelki egészség mennyire törékeny.
Elég egy rossz pillanat, ami lesújtó következményekkel jár, és ugyanaz az ember már egyetlen óra múlva nem ugyanaz az ember többé. Sõt, lehetett látni, hogy ez a nõ már az elsõ 10 perc után tudta, hogy minden megváltozott, és nagyból és erõsbõl nagyon hirtelen lett kicsi és gyenge. És ahogyan a férje találóan megjegyezte, életeleme lett a boldogtalanság.

SPOILER vége ********


10/10
DarkGirl 2012 ápr. 27. - 17:55:11 10/10
(16/27)
Szerintem egy igazán jó film,véleményem szerint érdemes megnézni akár többször is. 10/10
Pünkösdi Kató 2012 jan. 31. - 12:02:05 Előzmény anbra
(15/27)
Én is így fejeztem volna be, életszerûtlen lett a vége.
9/10
Adri999 2012 jan. 30. - 12:14:14 9/10
(14/27)
nem is tudom...nem volt rossz,de valahogy nem hatott meg annyira,furcsa volt,de azért 10/9 :)) mert azért mégiscsak,valahogy át lehet érezni.
8/10
pneklara 2012 jan. 28. - 19:19:36 8/10
(13/27)
Nekem tetszett.
Itt is igaz, ami sok más család esetében is, hogy magukba zárva szenvednek, nem beszélnek, beszélgetnek, falat építenek maguk köré, és a másik éppen azt nem érzi, hogy õt szeretik, elfogadják.
Milyen szépen énekli Domján Edit: beszélj!, beszélj!, beszélj!
Igaz, ennyire fontos, hogy hallgass meg!
Leginkább a nagyfiút sajnáltam. De a középsõ szerezte meg a legnagyobb érzelmi intelligenciát.
Nálam 8/10
pillangókisasszony 2012 jan. 28. - 16:41:37
(12/27)
Nem volt rossz :)
Jenny007 2011 nov. 14. - 13:27:52 Előzmény Adrika84
(11/27)
Szia! írtam priviben is üzenetet, de nem válaszoltál! még mindig keresem a könyvet, ha el tudnád küldeni,örülnék!Köszi
4/10
Joon 2011 júl. 01. - 16:40:40 4/10
(10/27)
Én nagyon vártam, kíváncsi voltam Rá, de a végén -sõt már közben- csalódtam, csak kíváncsiságból néztem végig... nem vizsgálja a dolgok mélyét, csak a felszínt kapargatja, azt is csak egy szemszögbõl... számtalan hiányosságot fel tudnék sorolni, de nem teszek azok miatt, akik még nem látták... nálam ez csak 10/4 volt...
6/10
Adrika84 2011 jún. 29. - 13:51:53 6/10 Előzmény Jenny007
(9/27)
Szia! Nem tudom, azóta megtaláltad-e, de nekem megvan a könyv, szívesen elküldöm, ha adsz címet. Egyébként könyvben "Az óceán mélye" a címe, így keresd, ha netalántán még nincs meg.
anbra 2011 jún. 29. - 11:37:18
(8/27)
Szerintem Michelle Pfeiffer alakítása miatt érdemes megnézni. Nagyon szuper.
Spoiler... az egy kissé furcsa, hogy a véletlen megtalált gyerek nem zakkan meg jobban. Ha nekem 13 éves koromban valaki azt mondja, hogy mások a szüleim, nem hinném, hogy így reagáltam volna. Szóval ez nem volt éppen életszerû. A fiúnak addig egy õt nagyon rendesen nevelõ, õt szeretõ apja volt, aki szintén vétlen volt mindenben. Az egy marhaság, hogy a gyerek nem ehhez az általa ismert apához akar tartozni. Én úgy fejeztem volna be, hogy marad az õt nevelõ apával és szoros kapcsolatban marad a régi-új családjával... Spoiler vége.