10/10
Tilla 2008 márc. 16. - 19:28:48 10/10
(31/1011)
No, mégis megvan a kép! OK!
10/10
Tilla 2008 márc. 16. - 19:28:02 10/10
(30/1011)
Nálam nem jött be a kép! :-((
1959.07.11. A matekkal hogy állsz?
merkur66 2008 márc. 16. - 17:13:51
(29/1011)
Na milyen képet találtam? Hát nem aranyos?

Nam is tudtam hogy ennyi díjat kapott.
1994.: Arany Oroszlán a Rex felügyelõért
1994.: Arany Kábel Médiadíj a Rex felügyelõért
1995.: Bajor Televízió-díj a Rex felügyelõért
1995.: Arany Romy-díj a legkedveltebb színész Ausztriában
1996.: Arany Romy-díj a legkedveltebb sorozatsztár Ausztriában
1997.: Arany Romy-díj a legkedveltebb sorozatsztár Ausztriában
1998.: Telegatto-díj a Rex felügyelõért
1999.: Adolf Grimme-díj
2001.: Arany Romy-díj a legkedveltebb színész Ausztriában
2002.: Adolf Grimme-díj
2003.: Arany Romy-díj a legkedveltebb színész Ausztriában
2004.: Arany Romy-díj a legkedveltebb színész Ausztriában
2004.: Bajor Televízió-díj a Schwabenkinder címû filmjéért
2004.: Német Televízió-fíj a Die Rückkehr des Tanzlehrers címû filmjéért
2005.: Nestroy Színházi-díj-jelölés
2005.: Gertrud Eysoldt Gyûrû Franz Grillparzer König Ottokars Glück und Ende címû darabjának címszerepéért, rendezte: Martin Kusej, elõadták a Salzburgi Ünnepi Játékokon és a bécsi Burgtheaterben
merkur66 2008 márc. 16. - 16:10:27
(28/1011)
Mondjuk ez nálam is így van, a nyelvézékem zéró és nulla között mozog, de hát muszáj több nyelvet tanulni, de a németet a világ semmi kincséjért se kezdeném el.

Most jiut eszembe, vajon ány éves lehet most? A születési dátuma nem ugrik be. (szégyen, de az évszámokkal is hadilábon állok).
10/10
Tilla 2008 márc. 16. - 15:55:43 10/10 Előzmény merkur66
(27/1011)
Ilyen söfõrrel nekem mindegy, hogy milyen márkájú a kocsi. :-))
Sajna a nyelvérzékem nagyon rossz, így sem német, sem olasz nem megy, pedig próbálkoztam. Érteni még csak-csak, de megszólalni...! A németet én sem szerettem, de a Rex gazdival tényleg rokonszenvesebb lett.
merkur66 2008 márc. 16. - 11:06:14 Előzmény dorexka
(26/1011)
Az olasszal szerintem nem lesz annyi problémád, én spanyoltozok most.De lehet, hogy a német se fog gondot okozni, mert szeretetbõl tanulod majd, úgyhogy remélem összejön a létszám.
dorexka 2008 márc. 15. - 22:36:36
(25/1011)
Engem meg pont ez és a Cobra 11 vett rá hogy németül akarjak tanulni (persze ez csak akkor sikerülhet ha meglesz a kellõ létszám, ha nem akkor marad az olasz:( )
merkur66 2008 márc. 15. - 21:25:48
(24/1011)
Amúgy A Rex sorozatnak köszönhetem azt is, hogy a kedvenc autóm az Alfa Rómeo meg az Audi lett. Tudom bután hangzik, de megfogott a két márka (biztos sofõr is tett hozzá:)).
Igen az valóban díjazandó, hogy milyen sok jó sztorit ki tudott az írópáros találni, de a jó sztorik ellenére azért esett a nézettség a szerepváltások után. Még mamám is megjegyezte annak idején, hogy az elsõ gazdival volt a legjobb.
De a sorozat arra már nem tudott rávenni, hogy németül tanuljak. Utálom azt a nyelvet, fõleg most, hogy németbõl kell fordítanom és egy kukkot se tudok belõle.
10/10
Tilla 2008 márc. 15. - 20:41:31 10/10
(23/1011)
Az õ esetében tényleg nem sokat számítana a kor, csak sajnos azt hiszem, nem akar visszatérni. Még Mancs kedvéért sem. :-) Pedig amilyen ötletes ez a Hajek-Moser páros, biztos tudnának valami megoldást egy újraindításhoz. S biztos jobb üzlet lenne Morettivel, mint a kényszeredett olasz változat.
De tényleg beérném azzal is, ha gyakrabban, s több filmjét vetítené a magyar TV. Láttam a Schwabenkinder-ben, s bár nem értek németül, nagyon tetszett az alakítása, s a film is. És karácsonykor is szivesebben néztem volna "Az örök dal"-t, ami a Csendes éj születésérõl szól, mint azt a rengeteg amerikai baromságot.
A macsekom azért nem olyan durva a kutyákhoz, pl. behúzott kamokkal pofoz, de a család jól mulat rajtuk. Több helyen is olvastam egyébként, hogy a macskák jó érzékkel választják ki azt, aki nem kedveli õket, s próbálnak hízelegni. Most vagy nevelõszándékkal teszik, hátha megnyernek valakit a fajtájuknak, vagy csak azért is... Az ellentétek vonzák egymást is igaz lehet.
merkur66 2008 márc. 14. - 16:00:31
(22/1011)
A kor nem számít. Szerintem szívesen visszatéárne ebbe a szerepbe, Mancs meg biztos vevõ lenne a szerepre, mindig imáda középpontban lenni.
Teljesen egyetértek, az õ filmjei a jobbak közé tartoznak és többet kellene õket vetíteni (jó idõpontban nem éjfél körül). A legtöbb filmjénél pont az a baj, hogy késõn volt és lemaradtam róla.

Vicces lehet mikor az állataid összevesznek és lenyomnak egy kis iszapbírkózást. A barátnõm inkább macsekos és mikor náluk vagyok mindig kiszúrnak a és hízelegnek. Ez kóbormacskáknál is így van. Biztos az ellentétek vonzzák egymást.
10/10
Tilla 2008 márc. 14. - 15:27:15 10/10
(21/1011)
Az ötlet jó, csak nem gond, hogy közben kicsit megöregedett Moserünk? A kutyát meg elcsaklizták az olaszok... Bár éppen a Te Mancsoddal is forgathatnának...
Azt hiszem, Morettit más szerepekben kell elfogadnunk. Egy ilyen tehetséges színész annyi más mûfajban is bizonyíthat. A gond inkább ott van, hogy mi magyarok nem vesszük a filmjeit, - ki tudja miért. Pedig a sok futószalagon gyártott, silány amarikai vackokkal (amit egy éven belül többször leadnak) biztos felveszi a versenyt, még ha nem remekmû is.
A kutyákat én is jobban szeretem, mint a macsekokat, de mindíg volt néhény tejlefetyelõnk is, köztük olyan egyéniségek, hogy a "távozásuk" bizony megviselte a családot. Még a kutyáim is búsúltak utánuk. Most is van egy leányzó, rendszeresen lepofozza az ebeket, azok meg elnézõen tûrik, legfeljebb pofon nyalják válaszként.
merkur66 2008 márc. 13. - 19:39:49 Előzmény Tilla
(20/1011)
Helyes, írj nekik. Vagy fellkeressük Tobiast, hogy nekünk van egy jobb elképzelésünk és forgassa le velünk itt Etyekwoodon a folytatást. Na mit szólsz?

A kutyusaid nagyon aranyosak lehetnek a neveik alapján. Te szereted a macsekokat?Személy szerint Én inkább kutyapárti vagyok, nem csípem a tejnyalókat.
10/10
Tilla 2008 márc. 13. - 17:59:58 10/10
(19/1011)
Na, rögtön írok P.Hajeknek és P. Mosernek, hogy helyesbítsenek, van jobb megoldás! :-))
A kutyám Burci, de nekem is van másik is, Õ egy félig vizsla Gina, S egy Banyus is, aki németjuhász keverék.
merkur66 2008 márc. 13. - 16:34:05
(18/1011)
Az a kitüntetéses dolog valóban jó ötlet, csak hát igazad van, úgyse csinálták volna meg, mert hát ugye nem a nézõk számítanak, hanema pénz.

Hát igen valóban rövid éltûek szegény állatkáink, de ez olyan igazságtalanság. Szegény kutyusod, õ még rosszabb helyzetben van (11 év az a mi életkorszámításunkban kb. 77 év?). És hogy hívják?

Van egy másik kutyusom is, õt Frodónak hívják, õ is keverék és olyan tacskó szerû, de Mancsot jobban szeretem.
10/10
Tilla 2008 márc. 13. - 16:17:37 10/10
(17/1011)
Hát igen, a sorozat elsõ 43 része után nehéz elképzelni más befejezést, mivel eszerint Rex nagyon kötõdött Moserhez, s egy elutazással nem lehetett volna indokolni az új gazdit. Meg az sem valószínû, hogy Moretti visszatért volna. Talán valami ideiglenes zárás, mondjuk egy kitüntetés és utána egy hosszú szabadság beharangozásával abba lehetett volna hagyni egy idõre, aztán...? Aztán kezdeni elõlrõl a vetítést. De akkor nem hozott volna annyi pénzt a szerzõknek.
Sajnos a kutyákkal, macsekokkal ez a baj: túl rövid az életük hozzánk képest. Nekem is van egy 11 éves keverék kutyám, és már kezdek félni. Neki Rimadilt adott az orvos, fájdalomcsillapító és gyulladásgátló, izületekre.
merkur66 2008 márc. 12. - 21:43:27
(16/1011)
Talán jobban járt volna ha végigviszi a szerepet a Rexbe és ez lett volna a legjobb megoldás. Vagy hogy kicsit elutazik és akkor a helyére jön Gedeon, de utána visszatér. Csak Rex-el lett volna baj.

Örülök hogy tetszik az én kicsi Manócskám. Amúgy már 8 éves de még mindig csintalan, imád játszani.De azért már látszik rajta hogy öreg és kicsit félek is mert a hátsó lábát kezdi kicsit húzni és hát az ilyen idõs korban már nem jó jel náluk.
10/10
Tilla 2008 márc. 12. - 20:26:49 10/10 Előzmény merkur66
(15/1011)
Jaj, de szép vagy Mancs!! Nagyon jó barátok lennénk, azt hiszem.
Kösz, Gazdi!
10/10
Tilla 2008 márc. 12. - 20:24:42 10/10 Előzmény merkur66
(14/1011)
Sõt, megköszönöm! Imádom a kutyákat és a németjuhász az egyik kedvencem.
Különben G. Burkhard pont úgy lépett ki, ahogy észlelted. Engem nem zavart, de Morettivel bosszantott volna, ha csak úgy eltünik. Viszont ez a haláleset sem jó. Igazából nem tudom én sem, mi lett volna egy jobb befejezés, pedig már gondolkodtam róla.
Én is azt olvastam, hogy a családja miatt lépett ki, és hogy ne skatulyázzák be ilyen szerepekre. Ennek ellenére ennél sokkal rosszabb krimikben késõbb is vállalt szerepet...
merkur66 2008 márc. 12. - 17:58:00
(13/1011)
Én például nem tudom, hogy lépett ki Burckhard? Szerintem nekem az a rész kimaradt. Az egyikben még õ volt aztán meg a másikban nem.Én amúgy szeretem ha valami értelmes véget adnak egy szereplõ kilépésének (pl áthelyezés, halál stb.)Persze megráz a kilépése, de legalább le van zárva.

Amúgy régén azt olvastam, hogy azért lépett ki mert több idõt akart a családjával tölteni és a zenélést is komolyabban akarta venni.

Amúgy csak a sorozat miatt döntöttem úgy hogy németjuhász kutyust akarok szülinapomra és nem dalmatát. Azóta se bántam meg. Imádom a kutyusomat. a neve Mancs, ha nem bánod teszek be róla egy képet.
10/10
Tilla 2008 márc. 12. - 16:17:29 10/10
(12/1011)
Valamelyik õsöm nyomozó kutya lehetett... :-))
A Julius Caesar-ban nekem sem tetszett, de a többi kosztümös filmben, amit említettem, igen. Talán azok a szerepek közelebb álltak az egyéniségéhez. Az Andreas Hoffer és A kincses sziget c. filmekbõl csak fotókat láttam, s szerintem azokban sem tetszene, olyan hülyén van maszkírozva.
A Rex utolsó részét nem néztem és nem is fogom megnézni. Mi a szórakoztató abban, ha az ember kedvenc hõsét kinyírják? Utálom, hogy így lépett ki a sorozatból. Akkor már inkább úgy csinálták volna, mint amikor Burkhard kilépett, nem?