Téma: Tosca

9/10
mérlegelõ 2011 máj. 15. - 15:37:41 9/10 Előzmény kgyuri0
(10/10)
Teljesen egyetértek a Don Giovanniról és az említett fantasztikus filmváltozatáról írottakkal - ami pedig Cavaradossi megjelenítõit illeti, ne feledkezzünk el Di Stefano mellett a másik "idõtlen" legnagyobbról: Franco Corelli személyében!
Szaracén 2010 ápr. 25. - 08:38:37
(9/10)
A leírásból kimaradt az a nagyon fontos körülmény, hogy eredetileg ezt az elõadást élõben sugározták, mégpedig a librettónak megfelelõ helyszínekrõl (Szent András templom, Farnese palota, Angyalvár) a cselekménynek megfelelõ eredeti napszakokban (délután, este, hajnalban)!
A zenekart Zubin Mehta egy stúdióban vezényelte, az énekesek mikroporttal voltak felszerelve és természetesen szintén élõben énekeltek.
Ez 1992-ben még elég nagy szenzációnak számított.
Sorozatfüggõ 2010 jan. 03. - 15:30:42 Előzmény kgyuri0
(8/10)
Mégegy "abszolút Scarpia": Sherril Milnes. Akinek módjában áll megnézni valahol vele, Kabaivanszkával és Domingóval,tegye meg. Nekem kb. egy éve sikerült a 3Sat-on.
10/10
kgyuri0 2009 dec. 31. - 00:13:24 10/10
(7/10)
Mondják, az operák operája a donGiovanni. Sztem a filmek filmje Losey donGiovannija, címszerepben RuggeroRaimondi.
Így aztán nekem õ az abszolut kedvencem.
A 3 legdrámaibb opera a Baiazzók, a Parasztbecsület s a Tosca. Így minden Toscát meg köll nézni.
Én Pavarottit jobban kedvelem Domingonál, rá kiváncsibb lettem volna(sztem az abszulut Cavaradossi GiuseppediStephano volt, jó régen, senki nem ér nyomába), persze Domingo jobb, mintRobertoAlagna, de annyival biztos nem jobb, mint amennyivel Alagna felesége , AngelaGheorghiu jobb, mint CatherineMalfitano, így nekem a BenoitJacquot rendezte 2001-es film jobban tetszik. De, így is 10 pont.
gabroca 2009 dec. 30. - 20:15:13
(6/10)
Egyik kedvenc filmem operatõre Vittorio Storaro, ezt is õ fotografálta érdekes.
Nightshadow 2008 dec. 21. - 22:07:52 Előzmény Sugovica
(5/10)
Bizony, a Traviata-t én is megnézném, ez a két opera a szívem csücske. Remélem nem csak ilyen kivételes alkalmakon lehet majd operafilmeket látni a DunaTV-n. Azt hiszem, ezek a filmek a legalkalmasabbak arra, hogy a fiatalabb közönséget is "becsalogassák" az operák varázslatos világába...
T42 2008 dec. 21. - 22:02:41 Előzmény Sugovica
(4/10)
Egy bajom van, ez megint egy olyan Tosca, ahol Scarpia sokkal vonzóbb férfi mint Cavaradossi......legalábbis szerintem.

De tényleg szép operafilm.
golax 2008 dec. 21. - 20:25:26 Előzmény Sugovica
(3/10)
úgy van, úgy van!

Végre nem a tehetségtelen Megasztárosokkal sokkolnak...
thzui 2008 dec. 21. - 18:59:40
(2/10)
Csatlakozom!
Sugovica 2008 dec. 20. - 14:25:04
(1/10)
Köszönet Duna Televízió! Ez igazi gyöngyszem.Méltó tisztelgés eme kiváló zeneszerzõ elõtt.A szereposztás pazar, mindenkinek szeretettel ajánlom.Igaz, aki opera rajongó ,ahogy jó magam is, pontosan tudja, hogy felejthetetlen élménybe lesz része. Más szereposztással már megvan a gyûjteményemben ez a remekmû,de nagy-nagy örömömre szolgál,hogy most ezzel a filmmel is gazdagíthatom.
Kedves Duna Televízió kérnénk még-még operafilmeket!!!Nagyon várom már A Traviátát is!!!