offtopic
sofi 72 2010 okt. 04. - 09:54:51
(29/109)
off

Szerintem sem.....

Bár lehet, hogy annyira megöregedett már, hogy nem ismertük fel..???!!:))))))
5/10
Évibébi 2010 okt. 04. - 08:57:56 5/10
(28/109)
Kedves Fórumozók! Itt a port.hu-n a stáblistában szerepel Martin Sheen is a régi szerepben, Budd Fox édesapjaként. Én nem emlékszem, hogy láttam volna a mostani filmben. Elaludtam volna? :-)
Kérem, írja már meg Valaki, aki tudja, hogy melyik jelenetekben szerepelt? Ha nagyon spoilergyanús, akkor priviben ;-) Köszönöm!
9/10
Sonic8 2010 okt. 03. - 15:40:33 9/10 Előzmény Dóridodó
(27/109)
jó film elgondolkodtató sztem
5/10
Dóridodó 2010 okt. 03. - 08:27:56 5/10
(26/109)
Hááááát, untam. Többet nem igazán tudok írni róla,talán valamicskét Michael Douglas emelte a film élményét. Az elsõ rész felûlmúlhatattlan. Ez a Shia LaBeouf egy petákot nem ért .....olyan 15-18 éves figurákat nyugodtan játszhatna, de számomra hiteltelen volt a gyerek hangjával és ovodás testével.
5 pont de csak Michael miatt
Noncika 2010 okt. 02. - 18:53:14
(25/109)
Én most láttam a moziban és nekem tetszett. Jó, az elsõt nem tudta túlszárnyalni, de õszintén ki hitt benne, hogy úgy lesz? A mostani filmek közül jó, Michel Douglast meg öröm volt nézni újra G.G. szerepében:)
Youditta 2010 okt. 02. - 18:31:53
(24/109)
Nem láttam az elsõ rész,szóval nem tudom a második résszel összefüggésbe hozni, de nekem tetszett a második rész. Douglas akkorát alakított benne, hogy teljesen a hatása alatt vagyok. Humoros, megindító, hiteles volt a játéka. Alig vártam, hogy õt láthassam. Imádtam.
5/10
Évibébi 2010 okt. 02. - 16:07:20 5/10
(23/109)
Gyakorlatilag mindenben egyetértek, szinte megfogalmaztad helyettem a "kritikát". Egyetlen kivétel, hogy Bretton szinkronhangja és Josh Brolin játéka kb. 90%-ban nekem bejött. Irigylem ezt a Diane Lane-t, jó pasit halászott ki magának ;-)
Charlie Sheen tán még 2 percet sem volt vásznon, sajnos... Borzalmas volt látni, hogy ez a LöBöff gyerek mennyire nem tudott ehhez a azerephez felnõni, óhatatlan az járt a fejemben, hogy Sheen milyen fényévekkel volt jobb az ifjú bróker szerepében az eredetiben.
Sarandon - bár epizódszerepe volt - megint nagyot játszott. Ebbõl látszik, hogy a kis üdvöske Mulligan mennyire felejthetõ: Sarandonnak kb. 10-edannyi jelenete volt, mint neki, mégis Sarandonra fogok emlékezni
Michael Douglas - teenagerkorom "megkell döglesz"-e - viszi a filmet. A fájó számomra az, hogy sajnos gégerákból nem szoktak 60 fölött meggyógyulni, tehát ez a film valószínûleg az Õ hattyúdala. Ez a film, mint egész, ehhez sajnos nagyon kevés...
alex4427 2010 okt. 02. - 12:15:18
(22/109)
Ha Oliver Stone, ill. a régi Tõzsdecápák a mérce, akkor jogos a szigorú kritika. Ha viszont, a mai átlag nyáltengert nézem, akkor ez egy kiemelkedõ alkotás.
Kiemelkedõ Michael Douglassal és elképesztõ New York-i képekkel!
Ja! És tessék feliratosan nézni!
sofi 72 2010 okt. 01. - 22:43:02
(21/109)
Kakaóscsiga 10 pont..!!!:)))))Köszi, jót nevettem!!


És IGEN, jól láttad, amikor az öreg kiment, a fõgonosz elsírta magát. De nem bömbölt, csak könnyes lett a szeme, de frankón!!!!:)))
Cressida Beau Pre 2010 okt. 01. - 22:36:50
(20/109)
Az elsõ rész meggyalázása.
4/10
ayantaqe 2010 okt. 01. - 21:49:43 4/10
(19/109)
Az elsõ rész után ez maga a pokol volt, fõleg a vége felé.
Már az elején az a vérgyenge-bealvós kezdés az idióta zenével (ami végig megmaradt - mármint az idióta aláfestõ zenék)...aki látta az elsõ részt és annak zseniális kezdését, ahol már 2 perc után érezted a wall street dübörgését, a hajszoltságot, egyszóval a tõzsdét.
Itt? Egy himbilimbi kis juppie motorozik, 100 millió dollárokkal dobálózik a telóján, ami már akkor röhögésre késztetett, bert LöBöff fejére pillantva a kutyám vizestálját nem bíznám rá, annyira hiteltelen végig. Bezzeg Charlie Sheen elhitette a szerepét anno.

A LöBöff gyerek szinkronhangja pedig az elmúlt évtized szégyene, a film felénél önkéntelen késztetést éreztem, hogy felkeressem azt a tehetségtelen majmot, aki a magyar hangja és egy péklapáttal megoldjam, hogy soha többet ne borzolja az idegeit egyetlen becsületes, jegyet fizetõ mozinézõnek sem, soha többet.

Douglas menti valamennyire a filmet, még majdnem el is hittem, hogy megváltozott, aztán megnyugodtam, hogy G.G. maradt aki, hogy a befejezéskor a nyáltengeren elcsúszva mondjam: aahhhhh...

A kiscsajnak egyetlen arca volt: az idegesítõ, sértõdött libáé, aki 3 percenként elbõgte magát, ha elfingotta magát mellette egy lepke. A szája szélén lévõ anyajegyet leoperáltathatná, mert végig azt hittam, hogy kakaós csigát majszolt, és ott maradt valami izé...

A fõgonosz Brosnan-utánzat magyar hangja szintén fõdíjat érdemel, nem tudom, ki találta ki, hogy a markáns szépfiúhoz egy tinédzser kishülye hangja illik, de lócitrom-díjat tuti érdemel. Amúgy õ is hiteltelen volt, amikor a füttyögõ félidióta öreg kivánszorgott a végén az irodából, azt hittem elsírja magát. Az lett volna maga a csúcs.
Ja és ez a fúziós baromság meg a kínaiak lelki megkenése (érted, egy faszentos ajándék pia és tied az 1milliár dolláros biznyic, hogyne) pedig maga a tökély.

A filmnek zérõ dinamikája volt, ez egy ilyen fajsúlyú rendezõtõl alaphiba, sõt, kemény csalódás. Ahogy a film maga.

4 pont csak és kizárólag Douglas játéka és az egyetlen meglepetés, Sheen 2percese miatt.
sofi 72 2010 okt. 01. - 10:09:59
(18/109)
Többet vártam. Az elsõ jobb volt, már amennyire emlékszem....., de az már jó régen volt.
Ljubita 2010 szept. 29. - 10:55:12
(17/109)
Idealista bróker? Ez aranyos!
offtopic
Ljubita 2010 szept. 29. - 10:53:41 Előzmény gojo
(16/109)
Off
No és a Da Vinci-kód?
Nem kell még temetni a kiscsajt...
groszgabor 2010 szept. 29. - 09:44:20
(15/109)
teljes mértékben 1etértek.
CTU 2010 szept. 29. - 08:10:01
(14/109)
A szinkronra visszatérve, egyetértek az elõttem szólókkal, mégpedig, hogy a mai szinkronizált filmek 95%-a egyenlõ a nullával. Olyan szinten visszaesett a magyar szinkronok minõsége, igényessége, hogy inkább feliratosan nézi az ember. Énis van hogy jobban szeretem az eredeti hangot hallgatni és inkább próbálom megérteni, mint hogy valami oltári gyenge csicskamagyar "alábeszélõs" verziót nézzek!!!!
RÉGEN EZ NEM ÍGY VOLT!!!
Sok régebbi (80-as évek, 90-es évek eleje) filmet egyszerûen ÉLVEZET újra és újra megnézni és legtöbbször a hazai hangok igényessége miatt!!!
NE IS BESZÉLJÜNK AZ ÚJRASZINKRONIZÁLÁSRÓL... mikor a legnagyobb beszólások, hanglejtések vesznek oda. nem akarom felsorolni, de legalább 30 ilyen filmet tudnék most felsorolni.
Lényeg a lényegbe... Valami történt kb 10-15 éve. Azóta az ember egyszerûen nincs oda a magyar hangért!!!!!
Yulcsi 2010 szept. 28. - 21:28:26 Előzmény alex4427
(13/109)
vagy úgy, és te honnan értesülsz ilyesmikrõl? és ide miért nem bírják kiírni?
Yulcsi 2010 szept. 28. - 21:16:08
(12/109)
Az egy dolog hogy szinkronizálják, de egy helyen igazán adhatnák felirattal (pl.:MOM)... és akkor is marad még 10enX másik mozi az olvasni nem tudó érdeklõdõknek..
alex4427 2010 szept. 28. - 09:21:53
(11/109)
Ja! Vszleg azért utálnak olvasni, mert nem is nagyon tudnak.
Egyébként, hogy az átlag-magyar idegennyelv tudása is a béka segge alatt, az - más mellett - a mindent szinkronizálnak következménye.
Nem beszélve arról, hogy azért mégis csak az eredeti hang az igazi. (Egyébként is a mai szinkronok többsége már futószalagon készül.)
Zsákos ember 2010 szept. 28. - 08:07:00 Előzmény alex4427
(10/109)
Azért szinkronizált mert a sok kis csíra már csak erre ilyenekre megy a moziba !
Utálnak olvasni,rengeteg kis csitri miután megtudta (a pénztárnál),hogy a hõnszeretett Twilight-Napfogyatkozás csak feliratos verzióban vetítik,inkább hazamentek,mondván majd megnézik DVD-n,szinkronizálva !
Komoly ! Sok jó film csak azért bukik meg a hazai mozikban mert feliratos !
Ezért a hazai forgalmazónak ha szakítani akar,inkább szinkronizálva küldi a filmjét a mozikba !