10/10
xzibit2009 2009 jún. 27. - 12:47:20 10/10 Előzmény Senemali03
(234/954)
A "verekedések" nem voltak elhúzva! Olyan hosszú volt, amilyennek kellettek lennie.

Egy csatajelenetet nem lehet lerendezni 2-3-5 percben!
10/10
xzibit2009 2009 jún. 27. - 12:44:52 10/10
(233/954)
- Semmi bajom, ellenben másokkal. (nem feltétlen rád gondoltam)

- Én se mondtam egy szóval se, hogy megjegyezted az összes robot nevét, csak megjegyeztem, hogy nem fontos a film szempontjából tudni az összes robot nevét!

- Figyeltem a film alatt, nekem nem tûnt fel, hogy 2 féleképpen szólították volna az egyik robotot. (Acélfej / Ironhide)

- De ha neked annyira feltûnt ez a 2 féle név, akkor mond meg, hogy hol van a filmben és visszanézem.

- Én meg 10/10-et, mert megérdemli!
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 27. - 11:47:09 8/10
(232/954)
Tehát ha nem lenne világos, nekem TETSZETT.
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 27. - 11:46:43 8/10
(231/954)
Neked meg mi bajod?:D
Nem mondtam egy szóval sem, hogy megjegyeztem volna az összes új robotot, csak a kérdésre válaszoltam, hogy nem tudtuk meg mindnek a nevét. Engem nem zavart.
Ha meg egy kicsit is figyeltél a film alatt, neked is feltûnhetett volna, hogy míg mindenki más Acélfejet mond, addig Lennox (Josh Duhamel) kétszer is Ironhide-nak szólítja a fegyverszakértõ autobotot. Engem nem zavart, szintén csak az egyik kommentelõ kérdésére válaszoltam.
A filmre meg 10/8-at adtam.
10/10
xzibit2009 2009 jún. 27. - 10:58:13 10/10
(230/954)
mert te megjegyezted volna az összes új robot nevét?
Voltak vagy 20-30-an! A fõbb robotok nevét meg tudod gondolom.

Itt mindenki, kivéve páran baromira rosszul látják a dolgokat!!!!!!!!

EZ A FILM EGY ABSZOLÚT 10/10-es alkotás az elsõ részével együtt!
- jó szereplõk
- jó szöveg(ek)
- látványos harcok
- pár jó poén, ami jó helyen volt!
- tökéletes zeneválasztások (fõleg Linkin Park)

Akinek nem tetszett pl már az 1es se, az mi a fenének nézte meg ezt (is).
--------gondolhatta volna, hogy hasonló lesz.

Azért ekkor kontrasztnak nem kéne lennie az értékelésnek!!
Számomra (10/10) és még sokak számára (7-8-9/10) tökéletes volt!!!
Van pár egyén, aki meg lehordja.. Elég érdekes.

A robotoknak valahogyan át kell alakulniuk! Nem megy 1s alatt!!

S nem volt 2 néven szólítva egyik robot sem!!
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 27. - 10:40:46 8/10
(229/954)
Egyébként a film maga szerintem teljesen nézhetõ, nagyjából hozza az elsõ rész szintjét. Van amin javítottak azóta, van amin rontottak, de összességében élvezhetõ, szórakoztató.
10/8
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 27. - 10:35:18 8/10 Előzmény Vrahno
(228/954)
Nekem feltûnt, hogy Acélfejet egyszer Acélfejnek egyszer Ironhide-nak szólítják...:S Nem teljesen értem, miért...a többi név meg rendben volt, pláne, hogy az új robotok 3/4-ének meg sem tudtuk a nevét XD
5/10
Audemars 2009 jún. 27. - 00:20:02 5/10
(227/954)
Valóban az elsõ rész az újdonság erejével hatott de ez a második már semmi újat nem tartogatott, van pár poén és sok látványeffekt, szóval egyszer meg lehet nézni...
10-bõl 6 pontot érdemel szerintem.
3/10
Obi1 2009 jún. 26. - 23:22:19 3/10
(226/954)
Engem nem érdekelne ha csak simán buta lenne a TF2, mert én egy jól összerakott látványfilmre vágytam. De hogy ilyen szánalmas forgatókönyvnek csúfolt förmedvényt hogy tudtak összedobni, azt nem tudom. Tegye fel a kezét az aki röhögött azon hogy a kis robot kufircolja Megan "nééémáá hogy lobog a melleee" Fox lábát..
És elnyújtották ezt a szemetet két és fél órásra..

Az elsõ rész erõs látványfilm volt, nekem akkoriban nagyon tetszett. De ez..
5/10
Vrahno 2009 jún. 26. - 23:20:47 5/10
(225/954)
Egyébként azoknak, akik szinkronosan nézték: a robotnevek rendben voltak?
3/10
gta9star 2009 jún. 26. - 22:49:28 3/10
(224/954)
Ez egy kegyetlen buta film volt
szerintem csak 1 ora a filmbol az amikor átalakulnak
tudom ez a transformers de nagyon sok volt idõben !!
ok látványos - gyönyörü a grafika 3d !! egy kész csoda a piramis jelenet.stb..

de a történet annyira semmi hogy még szorakoztatonak sem mondanám,
csak átalakultak, csak átalakultak, csak átalakultak .. stb

jopár gyerek volt a moziban de láttam rajtuk hogy csak megnézték de semmit nem kaptak

persze voltak benne poénok, de amennyi pénz volt benne kellett volna vmi komoly story, gondolom marketingesek leszoltak ki kell jönni a transformers2-vel - ilyet már láttunk -ez olyan vistas-sebbel-lobbal volt
szoval sajnálom ah...
10/10
egy lány... 2009 jún. 26. - 20:10:27 10/10
(223/954)
köszönöm szépen..(:
1/10
sparrow007 2009 jún. 26. - 20:05:51 1/10
(222/954)
A film zenéje:

Linkin Park : New divide
http://www.youtube.com/watch?v=elTIpkZsM-E&feature=related
5/10
Vrahno 2009 jún. 26. - 18:45:38 5/10
(221/954)
Még valami (lehetséges spoiler-ek):
Attól eltekintve, hogy látványos volt, más szerint is kissé alul-használt volt Pusztító, a bontógolyóheréjû óriás robotmonstrum? Az õ esete ismét egy példa a kihasználatlan lehetõségekre, de engem különösen zavar, hogy rengeteg munkát fektettek a megalkotásába, az ILM-nél még egy gép meg is sült miatta (!!!), és lényegében csak egy téglaszedõ porszívót csináltak belõle. Írhatták volna a történetet úgy is, hogy többet kihozzanak belõle, hogy legyen több értelme kidolgozni azt a hihetetlenül bonyolult CG testét, és legalább


*** SPOILER ***
ne ilyen méltatlan módon, azzal az egy lövéssel intézzék el. Tudom, hogy a rajzfilmben is így volt több esetben, egy kósza lövedék is szétszedte egyszer eredeti névrokonát, na de az már akkor is siralmas volt.
*** SPOILER vége ***


Szerintem. És ne a golyói legyenek a legemlékezetesebbek rajta.

*** SPOILERecske ***
A Bukottról nem is beszélve. Valamint összességében lehet, hogy az Álcák viselkedtek csíntalanabbul, de azon kívül, hogy TUDTAM, hogy õk a gonoszak, akik a Nap elpusztítására törekednek, nem nagyon éreztem õket akkora fenyegetésnek, és az Autobotok is mindent összegezve brutálisabb benyomást keltettek. Nem volt meglepõ, hogy végül ki gyõzött.
*** SPOILER vége ***


Nos, ez csak pár újabb észrevétel volt, ami zavart némileg. Nem rontják el teljesen a film élvezetét, szó sincs róla, csak csökkentik az élvezhetõség potenciális maximumát. Nem muszáj egyetértenetek, csak mondtam.
10/10
egy lány... 2009 jún. 26. - 18:25:30 10/10 Előzmény Zsütz
(220/954)
Én szívesen elvállalnám ezt a munkát...(:
Jó tudom h kicsit túlzásba viszem az ISTENÍTÉST..de ez van..
Nekem nagyon tetszett a film és kifogok állni a szavamért..(:
10/10
egy lány... 2009 jún. 26. - 18:22:22 10/10 Előzmény hErO
(219/954)
Köszönöm szépen h megértesz..(:
Sajnos már találkoztam egy-két ilyen taggal..:S
Szerintem nagyon jóó film volt...
Szerinted meg csak a látvány volt jó...:)
Elfogadom...(: és tovább lépek...(:
1/10
pmark922 2009 jún. 26. - 17:02:24 1/10
(218/954)
Teljesen igazad van.
Különösen abban, hogy mennyi lehetõségük volt a készítõknek. Ha vesszük a T4-et (és mosz bocsi, hogy mindig ezzel példálózok) szinte alig volt lehetõség egy jó storyra (minden szálat elvarrtak, tudtuk ki fog életben maradni....) Ez a film azonban annyi lehetõséget adott a készítõknek, különösen az elsõ részeben amikor úgy alakítják a storyt ahogy akarják. Lehetett volna hasonló a Világok harcához, csak annyi külömbséggel, hogy megjön majd a "mentõcsapat".

Másik baki:
Amikor a filmbe rá akarták venni az embereket, hogy adják ki Semet én nem éreztem pánikot, meg azt se éreztem, hogy õk kegyetlenek, meg hogy a hadsereg ellenükszegül. Elvileg elfoglalták a világot, de gyakorlatilag csak leadtak egy adást a tv-be és ennyi.

Sajnos a sztory abszolut nem átgondolt, látszik, hogy az efektekre építettek a készítõk, nem pedig a karakterekre, a közönség lenyûgözésére, és egy csavaros történet megírására.

u.i.: Nekem már az elsõ rész sem tetszett de azt nyugodtan néztem végig, és amikor vége lett nem bántam azt a 2órát. Itt viszont nagyon:-(
5/10
Vrahno 2009 jún. 26. - 16:34:18 5/10
(217/954)
Hoppáré, ez hosszabbra sikeredett, mint amit akartam. :D
5/10
Vrahno 2009 jún. 26. - 16:32:40 5/10
(216/954)
Az 1/10-es értékeléstõl -- még várok a pontozással -- és a nevekkel kapcsolatos panaszkodástól eltekintve egyetértek.

Ez a film számomra olyan... hát nem is tudom, hogy mondjam, milyen volt. Az elsõ részt egy bevezetõnek tekintettem, egy amolyan próbának, hogy sikerül-e mozivászonra adaptálniuk a koncepciót, és úgy gondoltam, hogy már sikerült ráérezniük arra, hogyan is csinálják ezeket a filmeket. Reméltem, hogy sikerül csiszolniuk a filmen, hogy sikerül kijavítaniuk pár hibát, és sokkal többet nyújtani. Ellenben itt az történt, hogy tényleg többet adtak, de ugyanabból.

Mennyiségileg talán nem, de minõségileg éhezek, úgymond. Hát, ha úgy vesszük, hogy ez csak egy újabb nyári Michael Bay látvány/akciófilm, akkor mondhatni, hogy megtette a dolgát. És az itteni reakciókból is ez derül ki (nem látogatok sok oldalt ugyan, de kb. ez az egyetlen hely, ahol ekkora mennyiségû pozitív visszajelzést olvasok, mindenhol máshol szinte a földbe tiporják a filmet).
De ha belegondolok, hogy mennyivel több is lehetett volna, hogy az alapanyag, amivel dolgoztak, mennyi lehetõséget biztosított a készítõk számára, akkor nagy csalódás. Sokkal többet kezdhettek volna a történettel, sokkal jobban kifejthették volna a szereplõk, tárgyak sztoriját, jelentõségét, és akkor automatikusan közelebb kerülne a nézõ hozzájuk. Az elsõ részben ez úgy-ahogy sikerült, de ebben már nem kötõdtem annyira Sam-hez meg a dilemmáihoz.

A másik dolog, hogy ismét nagyon szétszórta sikeredett a film abban az értelemben, hogy nem tudjuk eldönteni, pontosan milyen korosztályt is céloz meg. A poénok nagy része gyermeteg szintû, de olyan területre térnek, amelyek nem lennének megfelelõek egy kisebb gyereknek. Az Autobot ikreket is kimondottan a gyerekek tetszéséneke elnyerésére rakták bele, de akkor meg miért pakolták tele ennyi szexualitással a filmet? Úgy gondolták, hogy a kicsik és nagyok váltakozva, nem egyszerre fogják nézni?


Most nehogy azt higgye valaki, hogy utálom a filmet, vagy hasonlók, meg hogy fikázni akarom. Az van mindössze, hogy nagyon alulmúlta várakozásaimat. Tudom, hogy Bay, meg hogy Transformers, de amíg nyomon követtem a produkció folyamatát (márpedig minden hírnél ott voltam, hivatalosan bejelentettnél és kiszivárgottnál egyaránt), egyszer sem merült fel bennem, hogy ez megtörténhet. Annyi az elszalasztott lehetõség, hogy már szégyen.

Gondolom, ezért majd kapok replikákat, hogy így túlelemeztem, meg hogy több elvárásom volt, meg hogy eltérõ valakiétõl a véleményem... Elnézést, ha idegesítõ voltam.


(És zárójelben: gratuláció a készítõknek, hogy mennyire hasonlatossá tudták tenni a filmet az eredeti rajzfilmhez a sok logikai hibával, eltûnõ-feltûnõ szereplõvel, klisés eseményekkel és gyatra szövegekkel. Majdnem tökéletes adaptáció, ha így nézzük.)
toshiba321 2009 jún. 26. - 16:18:42 Előzmény Kenshin
(215/954)
Továbbra is veled értek egyet teljesen jogos az észrevételed