8/10
Zsütz 2009 jún. 25. - 21:08:44 8/10
(174/954)
Én az elsõt csak DVD-n láttam, és mikor vége lett, az volt az érzésem: "hûûazannya... O_o Én ezt nem láttam MOZIban???!!" Volt benne pörgés, izgalmas sztori, remek zene, jó színészek, látvány meg minden. A vége meg totális katarzis volt számomra, és alig bírtam ki ezt a pár évet.
Hát, igazándiból olyan, mintha elsõnek kaptam volna egy világhírû étteremben valami isteni meglepi-elõételt, a második fogás meg egy jóó kis eredeti becsinált lett volna: minden van benne, ami kell és ami bele való, de semmi nagy extra. Jó, jó, de nem volt akkora durranás. A 140 perc is kevés volt, hogy ezt az elég hosszadalmas történetet kidolgozzák, de érzõdött a két és fél órás játékidõ. Szerintem nem szabadna.
Ettõl eltekintve (meg a sok sok hollywoodi nyáltól, mert sajna akadt, teszem azt a tüzEK a sivatagban...mégis minek? egy nem lett volna elég? vagy az autobotok is fáznak? :D Tudom, hogy hideg éjjel a sivatag, de ennyire?) Meg engem zavart az elég sokra sikeredett kissé szexcentrikus megjegyzés és poén.(golyók egy álcának, meg lábra beinduló robot? na nee...)
Mondjuk azt olvasom itt pár embernél, hogy túl sok volt a harc,meg nem lehetett látni. Hát szerintem remek jelenetek voltak a csatározások, nem volt az sok. Feldobta a filmet, viszont lehet, hogy most hülyének néznek, de hogy ez nem gyerekfilm volt, az is biztos. Lehet, hogy nem folyt embervér, de azért elég sok robotfej röpködött ahhoz, hogy akinek van szeme és felfogja, amit lát plusz bele is tudja élni magát a történetbe, az felfogja hogy elég sokan elég brutális halált haltak.
Na de összességében semmilyen Transformers-fan kedvét nem akarom elvenni (már ha érdekel egyáltalán valakit a véleményem XD), mert érdemes megnézni, nagyon jó így is, csak kicsit gyengébb, csak egy fokkal az elõzõnél. Dehát a második részeknél egy trilógiában ÁTALÁBAN így van. Azért itt is voltak tényleg remek poénok, tényleg jó színészek, tényleg jó, NAGYON jó látványvilág, meg a sztori is oké volt, habár kicsit DieHard4.0 meg Függetlenség Napja fílingem volt, mikor megérkeztek a gonoszok. XD Csak a szinkronba kötnék még bele, nekem nem volt elég gépes a hangzás, persze lehet, hogy eredetiben sem, plusz itt-ott még el is rontották( egyszer Ironhide aztán meg Acélfej? nana...).
Nekem az elõzõ 10/10 volt, akkor ez egy 8/10, és azért erõs. Szerintem hozza a Transformerses színvonalat, csak kicsit "felnõttesebbre" és összetákoltabbra sikerült.
:)) Újabb pár év, mire megkapom a fõfogást. Remélhetõleg. :D
susan88 2009 jún. 25. - 20:47:24
(173/954)
Nagyon tetszett a 2. rész.Tudtommal a Transformers-et trilógiának tervezték meg amúgy.
Nagyon jó az akciófilm és vígjáték összhangja a filmben.Nagyon látványos,jól összehangolt jelenetek,jó fordulatok,karakterek,események és szövegek;)Szinte már vannak 'kedvenc' szövegeim.
Nagyon jól meg is csinálták a filmet,méltó folytatás,én nem csalódtam,kb tátott szájjal bámultam a moziban,meg csomót nevettem,meg ..hát nõ létemre el is érzékenyültem.
Minden tetszett benne.Nekem 10/10 a film;)
Látszik,h. nem kis fillérbõl van csinálva,na de azért a karakterek is nagyon jóók:))Az alapzene szintén nagyon szép és intenzív és jó volt.Shia LaBeouf szerintem meg jó színész,ha csak az eddigi filmjeire gondolok,amikben láttam.
5/10
Vrahno 2009 jún. 25. - 20:13:27 5/10
(172/954)
Meglehet, de bizonyos dolgok amolyan alapvetõ jellegek az élõlényeknél, nem feltétlen emberi tulajdonságok. Némelyik robot megtervezésénél pedig látszik, hogy próbáltak messzire elszakadni a megszokott formáktól, kevésbé emberivé tenni õket (Demolishor, az Arcee csajok, Rampage, stb.), ezért tõlem pontot kapnak. A járópálca meg szerintem mókás volt, és kész. Jetfire nehezen járt, és már volt egy bukott a filmben. :)
10/10
egy lány... 2009 jún. 25. - 19:19:41 10/10
(171/954)
jóó..kicsit eltúloztam... (:
igazad van...csak ha a Transformersrõl van szó akk én nem tudom megállni magam h ne nekem legyen igazam...(rossz szokás) :D
de ez van.. én ilyen vagyok..(:
offtopic
hErO 2009 jún. 25. - 18:40:09
(170/954)
Bocs nekem már ráállt a szemem a spoilerre...
hErO 2009 jún. 25. - 18:38:45
(169/954)
Oké, de ez azért mégis film.
Egyébként az elsõ rész is úgy kezdõdött, hogy próbálták magyarázni ennek a valóságosságát (az a szõke fiatal csajszi magyarázott valamit). Attól még, hogy érzõ lények, az nem kell az emberekre hasonlítaniuk.
tigerclaw 2009 jún. 25. - 18:35:31
(168/954)
off: én meg az olyan embereket imádom, akik enyire földhöz vannak ragadva, meg hül-eségeket beszélnek, milyen 200 méterrõl beszélsz, milyen 5 percrõl van itt szó? ki van írva: az egység érkezéséig még 6 óra? Mi van csukott szemmel nézed a filmet???

on: rendben van a film, nagyon! Végre felnõtt a képregényhez...
10/10
mathers 2009 jún. 25. - 18:32:43 10/10
(167/954)
Kösz hero a spoilert. Több sorba is íhattad volna mert beleszaladtam
hErO 2009 jún. 25. - 18:32:31
(166/954)
Annyira azért nem gondolom rossznak, látszik hogy nem kis fáradtságot fektettek bele (itt most nem színészekre gondolok:D).
Már a látványért is érdemes megnézni ha unatkozik valaki.:)
Viszont egy picit én is hangosnak éreztem (mint ahogy itt más is írta), a robbanások egy-két helyen nem voltak túl kellemesek. Azért a mélyebb tartományok teljes skáláját kihasználták, volt olyan robbanás amit mellkasomban éreztem.
5/10
Vrahno 2009 jún. 25. - 18:24:10 5/10
(165/954)
"Nem gáz egy kicsit, hogy a földön kívüli robotoknak emberi tulajdonságaik vannak?"
Nem igazán. Mindig is az volt a Transformerek legfontosabb jellemzõje (az alakváltáson kívül, persze), hogy többek egyszerû gépeknél. Õk is élõ, érzõ lények, nem csak masinák.
A leges-legelsõ rajzfilm epizódban is tudtak már vérezni (nos, olajozni), és azóta a szakállnövesztéstõl kezdve a fingáson és köpködésen át egész a szeretkezésig mindenre volt példa. Némelyiknek még mellbimbója és heréje is volt, már a film elõtt is.
hErO 2009 jún. 25. - 18:07:01
(164/954)
***SPOILER***

Igen, de újraélesztik.
10/10
egy lány... 2009 jún. 25. - 16:52:43 10/10
(163/954)
háát.. én nem értek veled egyet..
sztem egy nagyon jóó filmet hoztak össze...(:
és a színészek is nagyon jók voltak...
de különbözünk... te úgy gondolod..én így...(:
leopard26 2009 jún. 25. - 15:54:20 Előzmény AxL
(162/954)
17 órán keresztül nézted?HÛHA:)

Ja tényleg!

Kérdés!

Optikus Lime meghal benne?:)
hErO 2009 jún. 25. - 14:57:01
(161/954)
Összességében véve látványos, talán az alapsztori is jó, de a színészek alakítása nem valami nagy szám és fél óra után elment gagyi mesébe az egész.

SPOILERon
Az oké, hogy nem lehet annyira realizálni, de az irtó idegesítõ amikor pl a robot köhög, sír, stb; az "öreg" robotnak bot volt a kezében (ez egy óvodást biztos szórakoztatja). Nem gáz egy kicsit, hogy a földön kívüli robotoknak emberi tulajdonságaik vannak?:)
Próbálták úgy belõni, hogy kortalan legyen és így eléggé szétesett.
A kamerarángatás meg nem értem miért divat manapság, szerintem követhetetlen akció jelenteket eredményez, egy káosz az egész.(ezt már A sötét lovagban is egy picit soknak éreztem)
LaBeouf többet is kihozhatott volna a kapott karakterbõl, nem csak egy hadarós idiótát. Megan Fox külsejével megfelelt a csinos, de kissé egyszerû városi lány szerepének, szépen mosolygott, de azért valljuk be ez édeskevés. Ment volna inkább modellkedni... A többi színész is hasonlóan keveset nyújtott, õket inkább nem részletezném.
SPOILERoff

Viszont örömmel ismertem fel a Green Day új számait, nem is egy került bele.
Egyébként mondjuk egy Die Hard 4 ennél jobb. Nem kicsit.
Muya 2009 jún. 25. - 14:32:25
(160/954)
Szia. Ezt miért irtad?
1/10
sparkcore 2009 jún. 25. - 14:25:23 1/10
(159/954)
Boldogok a lelki szegények...
hugo22 2009 jún. 25. - 14:19:09
(158/954)
hal

Én is megnéztem tennap. Premier elõtti, aréna center. Nem tom h a késõbbiekben hogy lesz de itt az egyik legnagyobb teremben volt a vetítés és a hang csak a vászon mögötti hangszóróból, kissé halkan, uh szerintem ne oda menjetek elsõnek.

Én többet vártam. Az még elment h az elsõ részben kevés robot volt meg nem is annyira mutatták õket, de a hangulat meg a story az jó volt.

Látványra valami hatalmasat vártam, de sajnos nem volt az. Állandóan csak nagyon közelrõl (arcát meg ilyenek) v távolról mutatták és sötétben a robotokat. Ráadásul a vágások is össze vissza ugráltak, alig lehetett élvezni a látványt.

Ha valamit akkor a csajszis meg fiús jeleneteket úgyahogy ki lehetett volna hagyni a filmbõl, az elsõ 5 percben amikor elkezdték azt a nem mered kimondani az SZ betûs szót ( SZ ánalmas vagy :) ), ott már lehetett sejteni h a szerelmi szál borzalmas lett.

Pozitív változás h sokkal több poénos jelenet meg beszólás volt, ez kicsit javított a hangulatán.

De attól félek h a harmadik rész storyja még ennél is rosszabb lesz, semmi fantáziájuk nincs ezeknek.

Ja és tényleg hosszú volt, 20:40 kor kezdõdött és 22:55 kor lett vége.


Szóval ha valaki meg szeretné nézni ezt a filmet azt csak moziban érdemes mert a látvány így élvezhetõ csak....
10/10
AxL 2009 jún. 25. - 14:14:14 10/10
(157/954)
Na tegnap a 17 órás vetítésen sikerült megtekintenem a filmet. Már 2 éve szinte csak erre várok.

!!!Néhol SPOILER-es!!!
Hát nekem ez hihetetlen élmény volt. Szerintem fantasztikus lett ez is, akár az elsõ.
Már úgy ültem be rá hogy ez csak egy popcorn mozi és csak egy sima kikapcsolódás nem kell rajta agyalni, gondolkodni(hál isten, most gondoljunk bele ha egy TF filmen agyalni kéne :D).
A Filmnek már maga a nyitójelenete fantasztikus volt, ahogy Sideways-t kettévágják, Optimus mikor leamortizálja azt guruló dögöt, ezek a részek már megadták az alap hangulatot.
A karakterek: jók voltak, de tényleg kidolgozatlanok pl: egy kettõ robot néha-néha feltûnik azt ennyi. Mi lesz velük?
Álcák közül nekem az a 4 lábú kutya féleségû (:D)jött be a legjobban, szerintem az nagyon állat volt, jól eltalálták azt a karaktert, csak az is keveset szerepelt.
Autobotoknál a 2 Ikrek is tetszett. Jó poénokat nyomtak, meg elszórakoztak, nélkülük uncsi lett volna :)
De aki mindent vitt az Jetfire azaz Röptûz. Az pazar volt.Kár hogy nem nagyon erõltették meg a szereplését, pl: a végén többet is harcolhatott volna.
Na akkor most a látvány: Az egyik erõssége a filmnek ez nem kétség.A CGI-s fiuk kitettek magukért az biztos, pl: mikor Devastator átalakul akkor tátott szájjal néztem!
zene:Annyira most nem ütött mint az elsõben, de azér látszott h a Linkin Park is közremûködött.
akciók: Na azok...no komment, hihetetlenek, legjobban az erdõs jelenett ütött, na meg a vége :D
Na hát kb fél órán keresztül tudnék áradozni a filmrõl :D
nézzük Amik nem tetszettek(azért voltak olyanok is:P):
Néhol a story döcögõs, de mint mondtam nem nagyon figyeltem rá :D
Sam anyja kifejezetten idegesítõ volt.
Az a terminator féle csaj se jött be igazán.
Az se nagyon tetszett hogy ugye Jetfire Optimusnak odaadja a szikráját hogy erõsebb legyen és hogy letudja gyõzni Bukott-at meg Megatront. De az hogy szegény Fallen-t a fõvezér kb 1 perc alatt kinyírta?! Na ez is zavart, az oké hogy Optimus erõsebb lett de ennyivel?Ennyit tud a Bukott?(kérdem én:D)
Még ne tetszett h Üstökös és MEgatron megint elmenekülnek
ÉS sok volt a kidolgozatlan karakter

Na de ezeket a hibákat eltekintve nagyon jó szórakozás.
ÉS én ezér megadom neki a 10/10-et :P
9/10
Semprini 2009 jún. 25. - 11:30:49 9/10
(156/954)
SPOILER lehetséges!

Nekem bejött a Trafómen kettõ, én pont ilyen filmre számítottam, nem kaptam mást, mint amit vártam: két és fél órányi agykikapcsolós, zúzós akciómókát, néhány jópofa beszólással. Ebben a filmben természetesen nem a párbeszédeken és a színészi játékon van a hangsúly, (bár egyik sem olyan pocsék, hogy emiatt egyest érdemelne), hanem a látványos akciókon, amire szerintem nem lehet panasz. Gyönyörû, részletgazdag az animáció, a robbanások, hangok, minden a helyén van. Aki látta az elsõt, az most is ugyanazt kapja, csak még hosszabb, még több robottal, még változatosabb formában. A "Bukott" dizájnja elég félelmetesre sikerült, és érdekes volt az ember-robot-csajszi az elején (nekem a Lény c. film jutott eszembe róla). Nagyon tetszett a nagymacska-robot, na meg az "ikrek" illetve Röptûz beszólásai, bár voltak erõltetetten vicces jelenetek is. De a humor a filmben mindenképpen pozitívum, sokkal rosszabb lenne ha túl komolyan venné magát (a Watchmen pl. ezért nem tetszett). Megan Fox továbbra is jól funkcionál mint látványelem, bár ezúttal mintha kevesebb szerepe lenne, mint az elsõ részben. Shia LaBeouf továbbra sem lopta a szívembe magát, de biztosan lesz, akiknek tetszeni fog.
Tény, hogy voltak benne logikai bakik pl. végig azt vártam, hogy majd a kocka darabjával fogják újra feléleszteni Optimust, ahogy tették azt Röptûzzel vagy az elsõ részben Megatronnal, de nem. Az, hogy a srác félig meghalva ott beszélget a már szintén "halott" vezérekkel, az elég fura volt, és nem kellett volna bele az a jelenet sem, amikor Sam anyja betép a füves sütitõl és elkezdi égetni a fiacskáját mindenki elõtt. (Ja és gratula a magyar cím fordítónak; a Fallen ugyanis nem többesszám, hanem a Bukott eredeti neve, na mindegy.)
Mindent összevetve jól szórakoztam, meg fogom még nézni párszor majd DVD-n is, de azért így moziban volt az igazi.
10/8,5
10/10
egy lány... 2009 jún. 25. - 11:09:26 10/10
(155/954)
ez igaz...(:
10 éveseknek még túl sok...