5/10
Vrahno 2009 nov. 20. - 13:26:50 5/10
(713/953)
35 éves kellék? Nem, inkább vadiúj CGI modell. Egyfajta elrejtett képi poén, akárcsak az egyik Álca protofrom alkarjára írt T-1000 és a pár másodpercre megjelenõ, egy klasszikus Transformer (Sokkoló) képével ellátott papírdarab. Easter-egg, ahogy hívni szokás az ilyeneket.

De én is csak screenshot-ot láttam, lehetett az más is, nem feltétlen R2. ILM-tõl mondta valaki, hogy belecsempészték a kis droidot.
Daneor 2009 nov. 20. - 09:58:53 Előzmény Vrahno
(712/953)
Persze, én meg az 1000 éves solymot láttam földkörüli pályán, amikor a mûholdas jelenet volt...szerinted egy ~35 éves kelléket fognak felhasználni egy 2009-es filmben? LoL
Én is megnéztem jobban azt a jelenetet, és szerintem a turbinát nézi mindenki R2-nak. Legalábbis én egyedül azt láttam olyan formának
Daneor 2009 nov. 20. - 09:37:58
(711/953)
Szerintem ez a film, és az elsõ részi is azt adta, amit kell.Akciót.Az egyetlen, amit furcsálok, hogy rakétákkal lövöldöznek, és egyik ember sem szakad szét, és hasonlók. De ettõl függetlenül nagyon bejött. Ha meg valami történetet akarok nézni, meg elgondolkodtató filmet, akkor majd megnézem a 7 év Tibetbent, vagy a Kõszívû ember fiait, de semmiképpen nem egy akciófilmet. Én várom a folytatást! Nem új történetet várok, hanem új csatákat, és új robotokat.
8/10
yeahtzin 2009 nov. 18. - 00:24:16 8/10
(710/953)
hm. érdekes. én kimerevítettem és átnéztem "kockáról kockára" az állítólagos ártúdítús jelenetet, de sehol sem láttam... fõleg hogy ami mozog az balról jobbra és nem fordítva mozog. lehet h nekem rossz a szemem
:S
10/10
stonerack 2009 okt. 29. - 05:40:05 10/10
(709/953)
Nagyon nagyon jo folytatás. Élveztem végig a filmet. Az egész zseniális.
5/10
Vrahno 2009 okt. 26. - 12:42:23 5/10
(708/953)
Úgy látom, ide még nem jegyezték le, szóval majd én megteszem: R2-D2 akkor látható, amikor Optimuszra rácsatlakoztatják a Blackbird alkatrészeket, és átmegy alatta a kamera. Artu ott repül Racsni közelében jobbról balra.


Rengeteg ilyen "apróság" van a filmben, amit sokszor a kamerahasználat miatt látni sem lehet. De sajnos nem mindegyik easter egg.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 20. - 13:46:40
(707/953)
Csak azt a színvonalat kellett volna tartani, amit az elsõ részben, minimálisan bemutatni a szereplõket, nem el infantiliskodni az egészet, és egy alap történetet össze rakni, habár annyira még avval sem volt bajom, nekem az infantilizmus és a szereplõk nem hogy hiányos, hanem az egyáltalán nem bemutatása nem tetszett. Na meg az sz betûs szó, meg az édesanya jelenetei :$
offtopic
wukovsky 2009 okt. 20. - 12:52:33 Előzmény Kendy
(706/953)
Nekem tetszett az elsõ rész, pont azért érzem a másodikat csak közepesnek, és jól fogalmaztad meg, hogy látvány orgia, de azon felül semmi, sõt még azon alul is semmi :(
10/10
Kendy 2009 okt. 18. - 15:09:34 10/10
(705/953)
Ma néztem meg a filmet!

Szuper volt nagyon!
Frenetikus!
Igazi látványorgia és nekem nagyon nagyon tetszett a film!
:)
:D
Szórakoztató és izgalmas is.
Szerintem akinek tetszett az 1. rész ezt a filmet is szeretni fogja!
Tutti!

Remélem és bízom benne lesznek még újabb részek is.
ironangel 2009 okt. 14. - 01:20:43 Előzmény xzibit2009
(704/953)
Hát, ha te úgy látod, hogy idézlek: "van PÁR (szó szerint pár) emberke, akinek túl magasak az igényei!" (mert hogy, nekik ez a film nem tetszik)..Akkor ezekszerint ebbõl az következik, hogy sajnos sok (szó szerint tényleg sok:)) emberke van, akiknek meg túl ALACSONYAK az igényei, mert hogy tetszik nekik..Elgondolkodtató, nemde?:D
Mellesleg szerintem nem csak pár emberke van, akiknek nem jön be a 2.rész, sztem igen csak sokan vannak, már elnézést. És ehhez nem kell túl magas igényekkel rendelkezni vkinek, elég ha normális szinten van belõle (azaz nem szinten aluli, bocsi...:))
ironangel 2009 okt. 14. - 01:06:07
(703/953)
...a helyesírási hibák az elõzõben meg nem azért vannak, mert bunkó vagyok, hanem mert sötét van és nem látok:)
ironangel 2009 okt. 14. - 01:03:27 Előzmény Tom Francesco
(702/953)
Teljesen egyetértek tkp a hozászólásod minden mondatával, ugyanazek a gondolatok tartoznak az én véleményem közé is, csak nekem nem lett vokna türelmem mindezt ide leírkálni....nem ér annyit a film!:)) Úgyh röviden a lényeget össze foglalva: az elsõ rész sztem nem volt rossz (persze nem is a hûûûdejû kategória, de legalább a látvány miatt megéri megnézni), viszont a második egy NAGY SZ*R, akárki akármit mondd, ez így VAN, és pont. azt meg már kifejtetted, hogy miér:)
10/10
mathers 2009 okt. 10. - 20:34:13 10/10
(701/953)
Lesz 3. rész. És Bay megígérte, hogy nem lesz tele hülyeséggel a film. Nem fog csalódást okozni. Nekem mondjuk nem is okozott. A film tökéletsen rendben volt. Amit Tom francesco(asszem így írják) írt, olyat bárki ír bármilyen filmrõl. PL: OFF. Batman sötét lovag. Batman az õrsön van bezárva nincsen nála bent semmi rendõr. Mikor elmennek Batmanék beáll egy rendõr az ajtóhoz belülre. De minek? Mikor be van zárva az ajtó és nem tud elszökni? Hát azért áll bent, hogy vhogy megtudjon szökni és folytatódjon a sztori. Ilyeneket minden filmrõl össze lehet gyûjteni :)
7/10
galmat 2009 okt. 08. - 10:13:45 7/10
(700/953)
Persze ez a mozi csak részben szól a sztoriról, inkább a látványra helyezi a hangsúlyt.
Igazából egy példát hoznék fel képregényadaptációkkal kapcsolatban:
Chris Nolan két Batman filmjét,ami tökéletesen példázza,hogyan lehet jó sztorit kitalálni a képregények alapján: mivel ennek a menete,hogy elolvasnak több száz képregény és utána kitalál vmit a megbízott forgatókönyv író, aki végig egyeztet a rendezõvel.

A Batman látványos, remek sztorivezetése van. A Transformers talán még látványosabb is,de a sztori elég lapos sajnos, viszont bõven nézhetõ film akár többször is.
Nekem tetszett,ahogyan az 1. rész is. Nem tudtam túl komolyan venni,de sztem Bay se akarja,hogy így tegyünk, talán ez is különbség a Batman-film között,hogy ott tényleg egy hihetõ történetet készítettek.
10/10
furbee 2009 okt. 06. - 21:14:23 10/10
(699/953)
Hát én csak most néztem meg a filmet, és ahogy azt sokan is írták, a story elég gyermeteg, meg azok a tipikus beszólások(megöllek, kapjuk el, stb), de a látványvilág, hangeffektek az mindenért kárpótol (egy házimozi nem árt :D ). Szinte egy másodperc se nevezhetõ technikailag gagyinak, magyarán tõkéletesen lenyûgözött a film, eltekintve a storytól!!!!
5/10
Vrahno 2009 okt. 05. - 21:37:48 5/10
(698/953)
Igen, csak kár, hogy ez nem igazán jut minden esetben kifejezõdésre a vásznon. A fõbb robotok még valahogy ki lettek dolgozva, de... Csatár? Az Arcee trió? Sokk? Racsni? Acélfej? Fülelõ? Romboló? Dühöngõ? Pusztító (bár az õ esetében nincs is mit kidolgozni)? Grindor? Reedman? A Szerkesztettek? Még Üstökösrõl, Megatronról meg a Bukottról is csak annyi derül ki, ami éppenhogy elegendõ. A legtöbbjük nemhogy jellemet, még egy rendes jelenetet se kapott, ahol legalább a kinézetüket megfigyelhetjük. Amit szintén sajnálok, mert igen ötletes alakok bukkannak fel.

Optimusz rendben van, õt megismerjük. Röptûz is egyéniség. Ûrdongót már kellõen ismerjük az elsõbõl. Az ikrek... nos, akár tetszenek, akár nem, legalább õk is kaptak valami személyiséget. Csak amikor kezdenek hasznossá válni és nem idegesítõvé (amikor bebizonyítják, hogy bátrak és értenek a harchoz), akkor a kamera hirtelen másra összpontosít, nem rájuk. Még Wheelie, a kis perverz tavirányítós kocsi is szerintem a többihez képest egész elfogadható jellemet kapott. De általánosságban a robotok nem mások, mint háttértöltelékek és akciókellékek. Mennyiségben megnõttek az elsõ részhez képest, de minõségben már nem.

"én it tulajdonképpen arra gondoltam hogy a képregény alapján csinálják"
Igazság szerint itt nem jön képbe semmilyen képregény. Saját kútfõbõl van minden, esetleg csak apróbb részleteket merítenek már megírt történetekbõl.
10/10
Cullangka 2009 okt. 05. - 20:05:08 10/10
(697/953)
én it tulajdonképpen arra gondoltam hogy a képregény alapján csinálják:D de én ehhez nem értek:D sztem kifejezetten jó h ebben a robotok személyiséget kapnak és végre olyanok mint egy igazi képregényben! az elsben csak robotok voltak nagyon jó és nagyon gonosz sszinten de itt vannak átmenetek, a robotok emberibb viselkedést mutatnak! ez sztem tök jó ebben:D
5/10
Vrahno 2009 okt. 05. - 14:40:34 5/10 Előzmény Cullangka
(696/953)
Kész sztorit? Én nem mondanám. A filmben több jel is arra mutat, hogy már jóval az elõtt nekiláttak a munkának, hogy elõálltak volna egy rendes sztorival. Sõt inkább olyan, mintha a forgatókönyvet a kész felvételek köré írták volna, nem fordítva. Az írósztrájk idején maga Michael Bay vette kezelésbe a forgatókönyvet még korai stádiumában, valamint ha megnézzük a robottervrajzokon szereplõ dátumokat, az derül ki, hogy több robot már rég meg volt tervezve, mikor a történet még nem. Azaz már folyt a munka, mikor még nem is volt konkrétan MI ALAPJÁN folynia.
Az ötleteket is folyamatosan adagolták bele a még formálódó szövegkönyvbe (akárcsak az elsõ rész esetében), s emiatt az elkészült film drasztikus különbségeket mutat a korábbi forgatókönyvek alapján írt könyv- és képregény-feldolgozásokhoz képest. Voltaképp itt igazándiból nem is volt olyan, hogy "kész sztori".
10/10
Cullangka 2009 okt. 05. - 10:04:51 10/10
(695/953)
a sztorit nem a filmesek írják, ugyhogy at sztem annyira nem lehet belevenni az értékelésbe! õk már egy kész sztorit dolgoztak fel ami sztem 10/10:) és a film is 10/9
7/10
galmat 2009 okt. 04. - 17:25:33 7/10
(694/953)
Látvány: 10/10
Hang: 8/10
Sztori: 4/10

Összességében: 7/10