2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 00:58:12 2/10
(133/313)
Sajnos ez van, egyébként nekem 5 órásnak tûnt a film, az meg a másik,hogy egy tucat ember úgy ment ki alatta, hogy vissza se jött, még egy kisgyerek is rosszullett.
5/10
Pénzes Ádám 2014 jún. 29. - 00:49:00 5/10
(132/313)
Sajnos egyet kell értenem veled teljes mértékben.Az elõzõ 3, de fõleg az elsõ két rész messze szórakoztatóbb volt. Az elõzõ részekben voltak a karakterek, lehetett izgulni értük, és a párbeszédek is frappánsak, ötletesek voltak. Nem beszélve arról, hogy a látványban is sikerült alulmúlni az elõzõ részeket, amire azért végképp nem számítottam. Az elején jól indult a film, aztán ahogy haladt elõre egyre laposabb lett, az igazi optimusos zúzós megkoreografált csata jeleneteket is hiányoltam. A párbeszédek nagyon bugyuták és ezek az idétlen mellékszálak teljesen feleslegesek voltak. Egyszer meg lehet nézni, de ennél énis sokkal többet vártam. Csalódás, fõleg az elsõ 3 rész után. Ennél az epizódnál éreztem azt elõször, hogy a film túl hosszú és unalmas. Kár érte

10/5 pont
2/10
_Freddy_ 2014 jún. 29. - 00:26:55 2/10
(131/313)
Érzem, hogy pár ember be fog szólni, de nem tudok elmenni a film mellett, ugyanis ma megnéztem.
12 éve járok moziba, a szívemre teszem a kezem és azt mondom, hogy soha nem volt még ennyire rossz filmes élményem. Ezt úgy mondom, hogy a trilógia mindhárom része tetszett is valamennyire. :)

Nagyon sokat tudnék írni, hogy miért volt rossz, de csak néhány dologról beszélnék:
A 3D csak a legelején volt jó, onnantól teljesen felesleges volt. Semmi plusz látványt se ad a film a többi részhez képest, és néha annyira undorító is volt a CGI, hogy rossz volt nézni azt a maszatos odacsinált épp mutatott akármit, hogy az embernek a feje megfájdult tõle néha.
A karakterek borzalmasak voltak, nem használták ki õket ahogy az elõzõ részekben + soha semmi bajuk nem lett még akkor sem amikor a közvetlen közelükben robbant egy bomba, vagy amikor 10 métereket zuhantak vagy az is érdekes volt, hogy soha senki nem találta el egyiket se, egy 20 méter magas robot nem volt képes 10 méter magasból egy tõle 15 méterre lévõ 3-4 embert eltalálni a lövedékeivel és még sorolhatnám...de persze õk a fõszereplõk, akkor is sok volt.
Akkor a film annyit foglalkozik mellékszereplõ emberekkel, hogy fél órákra eltûnnek Wahlbergék és olyan történéseket látunk amikre abszolút senki se kíváncsi, fõleg 1 harc között. Amikor a transformerek harcát nézném akkor is folyton Wahlberg-re meg a lányára és a pasijára fókuszál a kamera miközben azt nézné az ember, hogy hogyan harcol Optimus meg a többiek. A filmben kb 30-szor elhangzik a "Megöllek!" felkiáltás ami azért elég zavaró, de fõleg az a rossz, hogy MINDEN karakternek gáz és primitív a dumája de fõleg az elszólások.
A storyról meg annyit, hogy létrehozzák Galvatront (de miért emberek?) és ezzel elindítanak egy szálat, amiben Galvatron irányítása alá veszi a többi legyártott mondjuk úgy robotot, akiknek nagyon cool a képességük, de a filmben egyáltalán nem használják ki ezt az elõnyüket...MIÉRT??? Aztán ez hagyján, de egyszercsak félbehagyják a szálat és behoznak egy másikat, egy teljesen jelentéktelen oda nem illõ szálat, aztán a végén az Optimust begyûjteni akaró tag (a nevét nem is mondják) harcol Optimusékkal és a 3 ember fõszereplõvel, miközben Galvatron otthagyja és csatába küldi a robotjait amik képességüket nem használva elhullanak sorban a legendák által, és itt jegyzem meg, hogy Grimlock akit vártam, nem is lett annyira jó karakter + borzalmasan keveset szerepelt.
Szóval egy össze-visszaság az egész, egy nagyobb harc közben elveszik a képet és egy ázsiai nõ jelentéktelen szálát mutatják meg a kopasz férfiét aki az egész Galvatron és serege létrehozásában segített (a végén megölelik fõszereplõink)...az ázsiai csajszi-t is csak azért hozták be mert így ázsiában le tudják adni a filmet ami még plusz 250 millió dollár bevétel jobb esetben...csak az a baj, hogy jelentéktelen volt.
Sajnos tényleg ennyire kiábrándító a dolog, az meg fõleg, hogy jó csajok mutogatásával is ki akar tûnni a film.
Nicola Peltz volt jó egyedül a filmben, de már bánom, hogy otthagyta a Bates Motel sorozatot a szerepért...de nyílván elvállalta a felkérést...
Igazából nem szeretném tovább oltani a filmet, én -1500 Ft-al és egy agyhalállal lettem gazdagabb. Hogy ezt a filmet mennyire elrontották, pedig jó is lehetett volna. Kövezettek meg de ez a film annyit kap tõlem amennyi élményt adott. Jöhetnek a letámadó kommentek, de én azt mondom, hogy mindenkinek legyen egy saját véleménye.

10/2 Nicola Peltz miatt.
lire79 2014 jún. 28. - 21:49:15
(130/313)
Nagyon vártam ezt a részt és ott is voltam a kisfiammal az elsõ bemutatón. Jól kezdõdött ,a poénokon nem röhögtem szét magam, a sztori vontatott volt, mindig amikor azt hittem hogy kibontakozik a történet, akkor még 10 perc és még 10 perc, és még egy másik helyszín, tehát a kevesebb több lett volna ez esetben . Látványos volt maga a film ,valaki találóan úgy fogalmazott, hogy "2 órás videoklip" volt,ezzel egyet értek. Nálam ez nem tartozik a többször nézhetõ filmek közé. Mark Wahlberg egyik kedvencem, ezért érdemes volt megnézni.
Vrahno 2014 jún. 28. - 21:39:43
(129/313)
"Te meg mért nem tudod elfogadni, hogy valakinek tetszett?"

Honnét veszed, hogy nem tudom? Senki ellen nem szólaltam fel, akinek tetszett, csak a kritikákat ért sablonkritikákat viszont-kritizáltam.

"Egyáltalán, te láttad a filmet?"

Nem, és val'szeg ki is hagyom a mozizást. De javarészt olyan dolgokról volt itt szó, amikhez nem is kellett, hogy lássam.
Vrahno 2014 jún. 28. - 19:10:02
(128/313)
"Azt nem tudom csak megérteni, hogy aki beül megnézni aztán itt (vagy máshol) fröcsög, az tulajdonképen mire számított?"

Jobb, követhetõbb sztori, karakterek, akikért izgulni lehet, nemcsak bámulni, ahogy ugrálnak, érettebb poénok, mértéktartóbb akciójelenetek, jobban elõadott háttérinfó, kevesebb szemet szúró termékelhelyezés, esetleg kevésbé szemét Autobotok és beszélõ Dinobotok.

Illetve ezek legtöbbjére senki sem *számított* mint olyan, de sokan *remélték*.

"Hogy Optimus és Galvatron leülnek és egy izzasztó sakkparti mellett megbeszélik az univerzum nagy problémáit?"

Miért kell ilyen fekete-fehérben látni a dolgokat? Az elmét és érzékszerveket nem kímélõ, de egyenesen támadó "ratatata" és a mély, unalmas, mûvészfilmszerû agyzsibbasztás között vannak átmenetek.
lichen 2014 jún. 28. - 18:37:11
(127/313)
"Vannak, akik komolyabb igényekkel lépnek fel, és akiknek a három órán át tartó üres, szívtelen, lelketlen, agyatlan, hangos, idétlen, és gyorsan monotonná váló zúzás nem minõsül szórakozásnak. Ezt miért nem lehet elfogadni?"

Én elfogadom, ha valakinek ez nem jön be, különbözõek vagyunk, különbözõ igényekkel, ízlésvilággal. Azt nem tudom csak megérteni, hogy aki beül megnézni aztán itt (vagy máshol) fröcsög, az tulajdonképen mire számított? Hogy Optimus és Galvatron leülnek és egy izzasztó sakkparti mellett megbeszélik az univerzum nagy problémáit?
Szerintem az eddigi legjobb transformers film volt. Tuti megnézem még egyszer. Amúgy teljesen jól jellemezted, agyatlan, hangos, zúzás. Néha ilyen is kell. :)
offtopic
Vrahno 2014 jún. 28. - 16:51:31 Előzmény Alexejevic
(126/313)
" Nem igazán értem azokat, akik folyamatosan fikázzák a filmet amiatt, hogy semmi története, nincsenek kidolgozott karakterek, stb...
Ez a franchise nem a kibontott történetrõl és aprólékosan bemutatott karakterekrõl szól. Ezt el kéne fogadni."

Vannak, akik komolyabb igényekkel lépnek fel, és akiknek a három órán át tartó üres, szívtelen, lelketlen, agyatlan, hangos, idétlen, és gyorsan monotonná váló zúzás nem minõsül szórakozásnak. Ezt miért nem lehet elfogadni? :) Miért van egyáltalán története a filmnek meg szereplõi, ha ezek tényleg csak sallangok? Az nem mentség, hogy ez a franchise alapból fos, ezért ha továbbra is fos marad, akkor nem lehet fosnak nevezni. Érdekes mód az olyan akciófilmeket, amik az akció mellett a történetre, a szereplõkre meg eleve a világuk felépítésére és a részletek megmagyarázására is adnak, dicsérik és kedvelik, sõt néha a világ legnépszerûbb és legelismertebb filmjeivé válnak. Nem lehet, hogy azért szidják annyira ezeket a filmeket, mert még saját mûfajukon belül is gyatrák? Vagy van egy olyan mûfaj, amelynek a szüntelen, üres akció, a jellegtelen, idõt húzó, idétlen szereplõk és a következetes történetvezetés szinte teljes semmibe vétele a követelményei?
10/10
Phoenixy 2014 jún. 28. - 15:29:30 10/10
(125/313)
Teljesen egyetértek, nagyon jó volt. Az IMAX meg lenyügözö volt, ennél a filmnél nagyon megérte az IMAX.
10/10
Alexejevic 2014 jún. 28. - 13:55:57 10/10
(124/313)
Tegnap sikerült megnéznem a filmket Imax 3D-ben. Nekem iszonyúan tetszett. Aki szereti a Transformers filmeket, annak ez is tetszeni fog. 165 perc tömény zúzás, szerintem a történettel sincs baj. Nem igazán értem azokat, akik folyamatosan fikázzák a filmet amiatt, hogy semmi története, nincsenek kidolgozott karakterek, stb...
Ez a franchise nem a kibontott történetrõl és aprólékosan bemutatott karakterekrõl szól. Ezt el kéne fogadni. Ez nem egy Eredet, ahol minden szempillantásnak jelentõsége van. Tipikus popcorn mozi. A látvány a lényeg, plusz valamilyen szinten Hasbro feldolgozás... A bevétel a lényeg, valamint a kép/hang-orgia. Ezt tudja a film? IGEN. Tudja, mivel majd' milliárd dollár körül keresett az összes rész. És akkora nem lehet a baj, ha a "kritikusok" nagy része is beül az elsõ héten megnézni a filmet :) A filmrõl...
* * * SPOILER * * *
Mark Wahlberg szerintem tökéletesen hozza a karakterét. Egyedül neveli tini lányát, küszködik a mindennapokkal...Majd a film közepétõl már ûrfegyverekkel gyakja az ellent:D Tipikus akciófilm szerep, szerintem tökéletesen hozta azt, amit hoznia kellett.
Peltz kisasszony is...Köldök kinnt, nyafogás, kalandvágy. Én továbbra is Megan Fox-ot rakom a csajoknál 1. helyre, de Rose-t megelõzi. Nekem nem volt vele semmi bajom.
A barátja volt számomra a legidegesítõbb karakter. Nem tudom miért, de abszolút nullának éreztem a srácot.
A "gonosz" emberek, valamint a kínai csaj szerintem teljesen rendben voltak.
És a számomra nagy csalódás...Stanley Tucci...A film 3/4-ében gyakorlatilag teljesen rideg, totálisan vérpofi tudós, majd átment egy bohócba. Ez persze nem az õ hibája, Bay a felelõs. De nekem ez sok volt...Abszolút karakteridegen volt.

Az Autobotok, az idegen ûrhajók, maga a konfliktus, a történet, a Dinobotok szerintem mind tökéletesek voltak. Gyönyörû volt az összes járgány, mindenféle típusú karaktert kaptunk.
Az utolsó, végsõ csata Optimusz-szal kicsit elsietett volt és klisés, hogy a "csapat" együtt legyõzi a rosszt, de hát ez holíívúúúd.
* * * SPOILER VÉGE * * *

Szóval bátran ajánlom mindenkinek. Fõleg Imax-ben...Nekem a hossza ellenére tökéletes szórakozást nyújtott. Mindent megkaptunk a Transformers-ek világából, amit egy filmbe bele lehetett rakni. Nálam 10/10 !
torkild 2014 jún. 28. - 09:38:39
(123/313)
Hát ez nagyon gagyi volt...unokaöcsémmel néztem, de a végén már õ is 5 percenként ásítozott. Az egy Pain&Gain-en kívül Bay továbbra sem tud maradandót alkotni, de úgy látszik az önbizalma kikezdhetetlen.

***moderálva***
kybuck 2014 jún. 27. - 23:52:57
(122/313)
Ha valakinek tetszenek az ilyen történetû filmek és jól szórakozik rajtuk ám legyen, de ne feltétlenül várja el ugyanezt másoktól. A baj ismert: audiovizuális orgia orrvérzésig, plusz hányingerkeltõ amerikai pátoszos beállítások meg lassítások, de ezek között a légüres tér honol, üres, jellegtelen, vagy épp ostoba, azonosulásra képtelen karakterekkel és dialógusaikkal, legyenek akár emberek, akár robotok, mindez megfejelve több-kevesebb teljesen indokolatlan és méltatlan altesti poénnak szánt fárasztó ökörséggel. Kár érte, ennél sokkal-sokkal jobban megcsinálva, sokkal-sokkal többet felvállalva is lehetett volna filmre álmodni a robotok és emberek kavalkádját, mert a potenciál most is ott van bennük. Még nem késõ tényleg rebootolni a sztorit, és kukába vágva ezt a szeméthalmot - kivéve talán az elsõ részt - újra elkezdeni elmesélni széles vásznon mi fán is terem a Transformers.
Vrahno 2014 jún. 27. - 22:55:16
(121/313)
Talán ha eleget tett volna az ígéreteinek, akkor más lenne a helyzet. Nyilván a kritizálóknak már nagyon elegük van abból, hogy a sorozat harmadjára sem mutatott semmi érdembéli minõségi fejlõdést, vagy ha mutatott is, azt mindig ellensúlyozták a további lehúzó tényezõk.
Bay és az készítõk hiába szabadultak meg a korábbi irritáló karakterektõl, ha újakkal helyettesítették õket, akik vagy éppolyan röhejesek, vagy egyenesen érdektelenek és unalmasak.
Hiába szabadult meg a durva szexviccek nagy részétõl, ha ettõl még ott vannak a jellegzetes, gyermeteg ökörségei, az erõsen sztereotipizált, rasszizmus és szexizmus határát súroló szereplõk és poénok.
Hiába próbált valami összetettebb történetet belevinni a filmbe, ha még most sincs jól elõadva. Ez a majd' három órás játékidõ igen megrémiszt, a legtöbben indokolatlanul hosszúnak tartják a filmet.
Hiába szerepelnek az Autobotok többet és van jellemük, ha hõsök helyett utálatos, káromkodó, kegyetlen bunkók lettek, akik fõleg az erõszakban jeleskednek.
Hiába volt most egy-két emlékezetesebb gonosztevõ, ha a jófiúk így is tömegesen mészárolják le az "alattvalóikat" és könnyen gyõznek.
Hiába vetett be új technológiát az akciójelenetekhez, ha a szereplõkért még mindig nem lehet izgulni, még mindig ott az ide-oda rázkódó kamera, még mindig ott vannak a random módon beillesztett, hangulatromboló poénok.

Bay attitûdje sem segít sokat a helyzeten. Nemrég kommentálta, hogy továbbra is tojik a kritikusokra, nem zavartatja magát, neki elég az, ha sok pénzt hoznak a filmjei. Persze, hogy sokan nagyon elfogultak vele szemben, de nem ok nélkül. Ha ez a film tényleg egy, a korábbiak hibáit kisimító és újdonság erejével bíró mû lenne, akkor nem utálnák ennyien, hanem talán lennének páran, akik azt mondják, "Na, ez a Bay fiú tud fejlõdni, ha akar".
offtopic
Vrahno 2014 jún. 27. - 18:36:05
(120/313)
Ja jó, ezzel egyet tudok érteni.
10/10
rob83 2014 jún. 27. - 18:03:04 10/10
(119/313)
A lenézéssel van bajom!És azt gondolom,hogy vannak ennél sokkal rosszabb filmek is.

Egyék rész sem egy remény rabjai,de nem is ezért szeretem 160 perc kikapcsolódás és ennyi,de annak nagyon jó akárki akármit is mond.
offtopic
Brosnan 2014 jún. 27. - 17:40:12
(118/313)
... akkor az,komolyan egy 5 éves szinten vagy. Nem is láttad a filmet,és azokat oltod akinek nem tetszett,mert szerinted nincs igazuk.
Vrahno 2014 jún. 27. - 16:24:25
(117/313)
Mi az idézett mondattal a probléma? Az Armageddont meg a Pearl Harbort tényleg rengeteg Arany Málnára jelölték, igaz, összesen csak egyet kaptak. Azért a Pearl Harbor tényleg nem kispályás a "hírhedten rossz filmek" kategóriában, és mindkét film (avagy mindhárom, mert az idézet a TF-et is kiemeli) nagyban hozzájárult Bay jelenlegi, negatív megítéléséhez.
10/10
rob83 2014 jún. 27. - 15:54:42 10/10
(116/313)
Munka miatt csak a jövõhéten tudom majd megnézni,de várom már.

Én ostoba beleszaladtam egy kritikának nem nevezhetõ irományba amit egy barom irt.
Csak egy mondatot idézek belõle:
"Az igazán bosszantó nem is ez, vagy az hogy Bay a Transformersszel, az Armageddonnal és a Pearl Harborral beírta magát az Aranymálna-díj aranykönyvébe."

Szerintem igen is az említett két film igen is nagyon jónak mondható így a kritikát kéretik figyelmen kívül hagyni.
Vrahno 2014 jún. 27. - 15:40:04
(115/313)
Az mindenesetre igaz, hogy a rajongók között megosztó. Még azok közül is dicsérik, akik a korábbi filmeket amúgy mélyen megvetették, de a legtöbbjüket mégsem hatotta meg a film.

Meg jó, természetesen ha azt nézzük, hogy ezeknek a filmeknek a kritikai értékelése (ami rendre negatív) hogyan arányul a befolyt bevételükhöz, akkor igen, megosztó filmek, mert a kritikusok rühellik õket, de az átlagnézõk tömegesen zarándokolnak el a mozikba, valahányszor kijön egy.


El kell mondanom, ez a hihetetlenül erõs negativitás valamennyire meglepett. A harmadik film egy kicsivel jobb fogadtatásban részesült, mint a szinte univerzálisan gyûlölt második, mert nem volt benne annyi kínos poén meg irritáló, humorosnak szánt szereplõ, és a cselekmény is egy fokkal összeszedettebb volt. Most azt mondják, hogy ebben az új filmben még jobban visszafogták az alpári "fingós-baszós" vicceket, megszabadultak Shia idegesítõ pofájától, és a robotszereplõket is kidolgozták valamennyire, erre ezt a filmet meg rosszabbnak titulálják a másodiknál is?
7/10
zsotis 2014 jún. 27. - 15:38:57 7/10
(114/313)
Megnéztem! Sok hûhó semmiért. Így tudnám jellemezni a kérdést,hogy érdemes-e megnézni a filmet. Semmi baj a filmmel akinek tetszett az elsõ három ez is fog! A kritikusok meg szubjektívek nem objektívek. Személyes gyûlölet meg lejárató kampány indult a rendezõ és a film ellen. Közel három órát nem élveztem végig de egy IMax-féle moziban a látvány nagyon is jó lett, ütõs szórakoztató olykor nagyon is. A kerettörténet olyan amilyen eddigi részek közül a leggyengébb. Giccses is lett na és! Nézzétek meg!!10/7 pont összesen. Néhol 9-es de van ,hogy csak 3-as.