6/10
Vrahno 2014 jún. 21. - 15:38:19 6/10
(26/26)
Nem friss hír, de azért érdemes itt is megemlíteni:

http://variety.com/2014/tv/news/hasbro-to-launch-transformers-robots-in-disguise-series-in-spring-2015-exclusive-1201219103/

A folytatás '15-ben fog megjelenni, a jelenlegi tervek szerint "Robots in Disguise" alcímmel, ami fura, mert ilyen címû TF sorozat már volt. Mindenesetre úgy látszik, a TF Prime sötétebb hangulata és erõszakossága nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket, ezért a következõ sorozat sokkal "lájtosabb", poénosabb lesz, és a vizuális megjelenítést is nagyban leegyszerûsítik. A tervezett szereplõgárda érdekesnek hangzik, mindenféle különbözõ TF karakterbõl fog állni.
6/10
Vrahno 2014 márc. 17. - 23:23:39 6/10
(25/26)
Igen, de lévén itt egy olyan sorozattal van dolgunk, ami kimondottan játékreklámnak készült*, ez nem is meglepõ. Nemcsak a magyar szinkront, az eredeti rajzfilmet is a játékok szabályozták.

Optimusz miért nem maradhatott agymosott? Mert a játéka szerint õ a jók vezére.
Miért vannak indokolatlanul sárkányok a harmadik évadban? Mert sárkánnyá alakuló játékokat akartak eladni.
Miért hagyták abba a sorozatot? Hogy újfajta játékokat adhassanak el.

*Ami alatt nem azt értem, hogy maguk a rajzfilm készítõi tekintették annak. Õk tényleg csak egy rajzfilmet akartak összehozni, a játékok nem érdekelték õket. De eleve a játékgyártók kérésére készült a sorozat, és az övék volt a döntõ szó. Összességében ez a sorozat viszonylag ép bõrrel megúszta, más rajzfilmekkel sokkal jobban elbántak a játékforgalmazók.
6/10
Vrahno 2014 márc. 17. - 22:11:37 6/10
(24/26)
A forgalmazó kérése volt. A játékokat jobban el lehet adni, ha a gyerek, aki nézi a TV mûsort, nem a magyar neveket hallja, hanem azokat, amik a játékok csomagolásán vannak. Más sorozatok is jártak így, hogy nem engedték lefordítani a szereplõk neveit reklámcélok miatt.

Egyebek felõl úgy látszik, hogy a következõ Transformers sorozat, ami '15-ben jön ki, ennek a folytatása lesz. Bumblebee-vel a fõszerepben, új szereplõgárdával, és új animációs stílussal:

http://www.tfw2005.com/transformers-news/transformers-prime-39/new-transformers-cartoon-revealed-first-look-at-bumblebee-179502/
JackSparrow 2013 okt. 07. - 11:41:29
(23/26)
Mikor lesz 3.évad 12. és 13. rész?
Vagy legalább felirat lenne hozzá valahol...
6/10
Vrahno 2013 aug. 26. - 02:06:16 6/10 Előzmény nimrodovic
(22/26)
Ki mondta, hogy ez bármilyen filmnek is a "fojtatása" lenne? És mi az a "valódi"?
nimrodovic 2013 aug. 12. - 18:39:37
(21/26)
ez akkora szenny hogy csak na!a 3 legrosszabb!nem is a film fojtatása és semmi köze nincs a valódihoz!
GALVATRON 2013 jan. 02. - 20:55:39 Előzmény Vrahno
(20/26)
Haver az elsõ évad magyar szinkron szünet nélkül ment le,a második évad amerikában annak ellenére,hogy nagy kihagyás volt 1 honapig normálisan ment és már a legvégén volt a második évad miközben magyarul elindult nálunk,simán megvásárolhatták volna tovább mire Hardshell hangját hallhattam volna magyarul.Ez trehányság,mert a clone wars is így ment,hogy amcsiknál már végeközéptájt párnappal magyarul indult nálunk,azt bezzeg megtudják csinálni (Legutoljára az egyik rész valami román nyelven ment le és hû de dühös voltam emiatt,szerencsére kijavították).Legalább hejrehozhatták volna ahibát miközben az elsõ évadtól kezdték újra persze annak az elsõrész elejét levágták belõle.
6/10
Vrahno 2012 dec. 24. - 19:00:49 6/10
(19/26)
Sajnos egyszerre csak ennyit tudtak megvenni a CN-nél, ezért is kezdték ilyen hamar az évad sugárzását (az elsõ évad szinkronjára több mint egy évet kellett várni, de azt végig leadták). Az évad második felét amúgy sem tudták volna még olyan könnyen megvenni, mert akkor még azt Amerikában sem vetítették le végig. A 15. rész után nagy szünet volt ott is.

Ami viszont tényleg furcsa, hogy (tudtommal) a magyar CN-en az elsõ évadból mindössze 13 részt adtak le. Így az aktuális történeti szakaszt, ami még a 14. és 15. epizódban is folytatódott volna, szépen kettévágták. A 15. epizód ráadásul egy elõre eltervezett nagy csattanóban végzõdött, ami a magyar vetítésben így elmaradt. Ezért ha majd valamikor folytatják a szinkront, akkor az a nagy csattanó majdnem teljesen elveszti az erejét, mert már rögtön utána leadják a következõ részt.
GALVATRON 2012 dec. 23. - 20:25:09 Előzmény Fenrirson
(18/26)
Csak egy gondom van a második évaddal és az pedig hogy csak a fele ment le a 26 részbõl magyarul,kétszer kezdték az elejétõl és nagyon unom már,hogy a CN csatorna ilyen trehány,pl.:clone wars Bon Krell jedi mester mészárlása epizód más nyelven volt de kijavították de most szinkronizálási hiba történt mivel úgy hallom csak ennyit bírtak magyarul.Kora reggel meg nem fogok ezért fölkelni.Remélem lesz olyan jó arc hogy az INDAVIDEO oldalára feltölti szinkronosan a maradékot.
8/10
Fenrirson 2012 nov. 17. - 18:16:42 8/10
(17/26)
Most,hogy a Transformerseket kommentálgattam,rájöttem,hogy ezt kihagytam.
Nos igen,az elsõ részek valóban jobbak,és a vége, valamint az új részek eleje kissé unalmasra sikeredett.Ettõl függetlenül az animációs film(ha rajzfilmnek nem is nevezhetõ)nem rossz.
6/10
Vrahno 2012 nov. 07. - 17:03:28 6/10
(16/26)
Az elsõ részekben még volt valami fókusz, valami céltudatosság. Ez a vége felé kezdett szétbomlani. Még maguk a készítõk is bevallották, hogy a 2. évad közepe felé egyszerûen kifogytak az ötletekbõl. Megvoltak a terveik arra, hogy mi legyen a sztori, de minden szálat olyan hamar elfontak, hogy nem tudták, mit is kezdjenek a sorozattal.

Igazán átgondolhatták volna jobban. Nekem sok ötletük tetszett (Unikron a Föld magjában, poszt-traumatikus stressz szindrómás Arcee, Bulkhead és Breakdown személyes harca, ember irányította Transformer, amnéziás Optimus, életre kelt Álca hajó, bûntudatos Ratchet, Bulkhead "halála", bosszúvágy hajtotta nemes Dreadwing, magányos Starscream, ember és gép keveredése), de ezeket mind kidobták a kukába egy olyan történetért cserébe (az ereklyék és fegyverek gyûjtése), amely szinte teljesen hidegen hagyott engem. Ami aztán végleg betöltötte a poharat, hogy az évadzáróban lényegében feleslegesnek bizonyult az egész. Azt a sok remek sztori ötletet mind elvetették, hogy egy olyan történetre koncentráljanak, ami végsõ soron majdnem teljesen lényegtelenné vált.

Ez a fõ bajom ezzel a rajzfilmmel. Annyira komolynak és epikusnak akarja beállítani magát, de ez mind csak látszat, a történetvezetés nem céltudatos, a szereplõk kidolgozatlanok maradnak, és tucatnyi érdekes történetet hadarnak el a helyett, hogy kiválasztanának egyet, és ahhoz ragaszkodnának.
6/10
Vrahno 2012 nov. 05. - 18:52:10 6/10
(15/26)
A második évad is leadásra került (persze még nálunk nem), de az utolsó néhány epizódot látván erõsen negatív irányba tolódott el a véleményem a sorozatról. Már az évad eleje is nagy csalódás volt, de azért érdeklõdve néztem tovább, hogy lesz-e benne valami, amit érdemes is lenne nézni, ámde az a katyvasz, amit az évadzáró alkalmából képernyõre vittek, az már egész szilárdan meggyõzött engem arról, hogy ildomos lenne beállnom nekem is a hater-ek sorába.

Mekkora pocséklás. Vagy féltucat történeti szálat felvezettek, de pont a legígéretesebbeket írták ki, amit megtartottak, az meg a finálé alatt javarészt teljesen feleslegesnek bizonyult.
6/10
Vrahno 2012 ápr. 09. - 13:59:52 6/10
(14/26)
Ha arra gondolsz, hogy üresek a hátterek és lehetne kidolgozottabb a világ, akkor igen.

De ettõl eltekintve éppen, hogy az ellenkezõje a részlettelennek.
2/10
Rajzfilmcsászár 2012 ápr. 05. - 16:40:48 2/10
(13/26)
Nagyon részlettelen a grafika.
1/10
makovecz1972 2012 febr. 21. - 20:05:17 1/10
(12/26)
Nagyon gyenge! 10/1
10/10
bonerider 2012 febr. 05. - 15:40:05 10/10
(11/26)
Nagyon jó lett!

Rákattantam!
10/10
Olajos Flórián 2012 jan. 20. - 13:39:26 10/10 Előzmény exitus
(10/26)
Szerintem is nagyon jól sikerült.
10/10
exitus 2012 jan. 18. - 18:23:37 10/10 Előzmény Vrahno
(9/26)
A kedvencem!
Az új mûsorok nem szoktak túl jók lenni,de szerintem ez remekül sikerült.
6/10
Vrahno 2012 jan. 14. - 10:28:29 6/10 Előzmény Ziegel333
(8/26)
Úgy olvastam, néhány stúdiónak vannak gondjai a hangeffektek keverésével. Például a Star Wars sorozatban a droidok hangjára vagy a robothangot teszik rá, vagy a rádiós torzítást. De a kettõt egyszerre nem tudják. Ezért volt olyan, hogy mikor egy droid a rádión keresztül beszélt, tisztán áthallatszott a színész normál hangja.

Talán itt is ilyesmi van? Vagy csak lusták a munkatársak...
8/10
Ziegel333 2012 jan. 13. - 20:05:00 8/10 Előzmény Vrahno
(7/26)
Megatron bömbölése még hagyján, de az az erõltetett nevetés.. :D Amikor már hallani is lehet a tipikus szövegolvasást: "Bwuhahaha", hát ott tényleg rámtört a nevetés xD

Legalább amikor rádió-csetelnek, hallható egy kis háttérzaj, és a beszéd hangerejét is lecsökkentették a hatás érdekében. Ez nálam egy plusz-pontot megérõ cselekedet, mert ezt nem mindenhol csinálják meg jól.