Téma: Trója

2/10
titánia99 2010 dec. 22. - 10:13:45 2/10
(1/1)
A Fõvárosi Nagycirkuszban láttam a darabot és igen színvonalun alulinak értékelném. Az árát meg aztán egyáltalán nem érte meg. Lehetséges, hogy más körülmények között élvezetesebb lehet (pl.:szabadtéren az elõzõ elõadások) de nekem úgy tûnt,hogy a helyszín kiválasztásával nagyon melléfogtak. A gyermek szereplõk meg igencsak esetlenek voltak, úgy tûnt, mintha kb 2 hétig gyakorolgatták volna a darabot. A kihangosítás sem volt jó, néha el-elment az éppen éneklõ színész hangja. Az egész olyan volt, mint egy bohózat, fõleg amikor a darabban párszor feltûnõ 2 lóbol az egyik "szükségét végezte" a színpadon, majd a végterméket széttaposta. A végtermék végül is a szünetig maradt a színpadon (még elég sok idõ volt) és senkinek sem jutott eszébe technikai szünetet tartani, így a táncosok egy része úgymond a szarban táncikált. A színészek hangjai nem passzoltak egymáshoz. Díszlet persze nem volt, így az üresen tátongó porondon próbáltak trójai hangulatot kelteni, szerintem ez sem sikerült. Ennél a darabnál ötöd áron színházban sokkal jobbakat láttam. :-(