Téma: Trónok harca

Scarecrow 2012 máj. 09. - 22:20:35 Előzmény Assa
(835/2155)
Mondjuk ha jól emlékszem Catelyn adott neki egy kis enyje-bejnyét a könyvben, de sokat nem tehetett, mert már összeházasodtak, meg dolgoztak is a gyereken, vagyis már kivirágzott a dolog, ellenben a sorozatban jelenleg egy bimbózó románc van kialakulóban, amelyet Cat helyében én még idejében kiírtanék, nem a szó agresszív módján, hanem emlékeztetném a drága kis fiamat kötelességére. Elvégre a háborút nem csak seregekkel lehet megnyerni, hanem papírral és pennával. Hmmm... Kitõl is származik ez a gondolat... :P Az öreg Tywintól. :P
Scarecrow 2012 máj. 09. - 22:15:30 Előzmény Assa
(834/2155)
Hát, éppenséggel betehetnek egy ugyancsak meg nem mutatott csatát újra, amelyben Robb megsérül, és ez a leányzó fogja ápolni. Ez egy járható útnak tûnik, de mindig ott van még Catelyn. A forgatókönyvírók saját maguknak kavartak be...
Assa 2012 máj. 09. - 20:33:37
(833/2155)
Elõfordulhat SPOILER

Volt közös jelenetük? Nahát. Teljesen elfelejtettem.
Viszont ha Kisujj (igen, ez van) felismerte volna az túl nagy változtatás lenne, nem olyan szintû mint hogy Tickler hal meg Weese helyett. Ha az arcába néz és beugrik neki, hogy pohárnok=Arya szól-e Tywinnak? Ha szól, borul minden. Ha nem szól, miért nem, mire játszik? Õ megy Égikertbe, Arya marad, kiszámíthatatlan hova kerül, mire Kisujj olyan helyzetbe kerül, hogy felhasználja ezt az infót. És késõbb hogyan ad róla számot, ha úgy adódik...?
Arya részérõl: ha biztos lenne benne, hogy Kisujj felismerte, miért nem uszítja rá Jaqent? Logikusan ezt kéne tennie, mégse teheti, mert ez is felborítana mindent.
Egyszerû "feszültségfokozó" zsákutca.
Kinek ez tetszik, kinek az, de én ezért elvoltam két-három plusz kínzás nélkül. A Margaery/Kisujj eszmecsere például tetszett, Tywin sztorizgatása szintén. A kergetõzés... jó, ahelyett lehetett volna még egy Tickler-jelenet. Vagy bármi más.
Jeyne-pótlék Talisa: biztos lesz, persze. Csak így furán jön majd ki, de mindegy.
A könyvben is ostobaság volt, amit Robb csinált, de valamennyire azért védhetõ: egyedül volt, sebesült volt, távol mindenkitõl, aki közel állt hozzá, épp megtudta amit megtudott... a többi már történelem.
Itt viszont Cattel is el kell valahogy fogadtatnia a dolgot. Kíváncsi vagyok, ezt vajon hogyan oldják meg.
delamico 2012 máj. 09. - 16:42:38
(832/2155)
SPOILER rengeteg, felteszem:
Arya: oké, legyen, Tywin nem ismeri fel, de Littlefinger (az Kisujj? ez komoly? persze, logikus, csak hülyén hangzik. bocsi, én mindig csak letöltöm, magyarul még sosem láttam/olvastam) az elsõ évadban BESZÉLGETETT Aryával. Arya megkérdezte tõle, hogy miért hívják Kisujjnak. Valamint õ azt is tudja, hogy Arya nincs meg és mindezek szerintem elég arra, hogy erõs gyanút fogjon, ezesetben pedig elég Arya arcába néznie és rögtön felismeri. Na mindegy.
Az Arya tickles the Tickler dolog pedig még ebben az évadban lemehetett volna, pl amikor megszöknek Harrenhalból (bár ki tudja, mit csinál ezzel a jelenettel majd a forgatókönyv), Arya megölte az egyik õrt. Na az simán lehetne a Tickler. Plusz, ha mondjuk Margaery és Littlefinger nem elmélkednek egy sort a házasságról, Jon Snow csak negyed ennyi ideig kergeti Ygritte-t a hóban és Tywin nem mesél arról, hogyan tanult meg írni Jaime, akkor jutott volna idõ még két Tickler áldozatra, ami alapot adott volna arra, hogy megtartsák az Arya tickles the Tickler jelenetet. De mindegy, ez csak személyes nyavalygás, mert én imádtam azt a jelenetet.
Talisa: Szerintem lesz belõle valami, mert volt egy ilyen jelenet a trailerben. De persze Catelyn nem fogja szeretni a helyzetet.
Mance Rayder egyébként UGYE LESZ (még lehetõleg ebben az évadban)? Mert nem járja, hogy minden szereplõt, akibe bele voltam esve a könyvben kihagynak...
Assa 2012 máj. 09. - 12:25:22
(831/2155)
Szerintem reális, hogy Tywin nem ismeri fel Aryát. Sosem látta, Nedet is - akinek a vonásait Arya nagyrészt örökölte - utoljára sok évvel korábban. Észak pedig elég nagy, nem egyedül a Starkok jöhettek onnan délre. Igaz, Aryának vannak gyanús dolgai, de Tywinnak semmi oka feltételezni, hogy annyival több lenne annál, mint aminek látszik (egy ágrólszakadt, rongyos, de azért élelmes kislánynál, aki a Folyóvidéken csavargott).
Kisujjnak is maximum ismerõs vagy gyanús lehet - utóbbira azért Arya is rásegített, amilyen buzgalommal igyekezett meghúzni magát a jelenlétében -, de aligha figyelt oda különösebben Aryára még Királyvárban. Voltak fontosabb személyek, akiket szemmel kellett tartani: Ned, Catelyn (és miatta Sansa), Varys, Cersei stb. stb. Majdnem mindenki Aryán kívül. Most is inkább figyel majd, gondolom, az aktuális játszmára, a szövetségre Égikerttel.

enyhe SPOILER
Halálozások... Pl. az Arya "Arya tickles the Tickler" a negyedik évad (vége felé?) lenne. Másfél-két évad, két év... akik nem olvasták a könyvet, azok közül sokaknak fogalmuk se lenne, ki is az a Tickler, és miért kell utálni. Meg a regényben azért is volt nagyon hatásos a jelenet, mert Arya napokon (heteken?) keresztül hallgatta és látta estérõl estére, faluról falura a "Van arany a faluban? Hol van Lord Beric" elõadást.
Sárkányok, Talisa: egyetértek.
Talisa: inkább csak költõi kérdés, de így hogy Cat ott van Robb nyakán, hogy lesz ebbõl bármi is?
delamico 2012 máj. 08. - 22:50:50 Előzmény Scarecrow
(830/2155)
Nekem a változtatások között elsõsorban a halálozásokkal van bajom, ugyanis a késõbbi (3-4-5. köteti) jeleneteket gyilkolják meg így elõre. (Olyan jeleneteket, amik nekem nagyon tetszettek és jó színészekkel iszonyatos jó filmjelenet válna belõlük SPOILER - Arya tickles the Tickler, Irri meg Jiqui összevesznek Rakharo-n) Azzal nincs különösebb bajom, hogy Tywin került Roose Bolton helyére, sokkal inkább az zavaró, hogy egészen meleg kapcsolatot kezd kialakítani Aryával, ami viszont egy Tywin kaliberû embernél feltételezné, hogy kb egy együtt töltött epizód után rájön, hogy ki Arya. Különösen a mostani Littlefingeres dolog. Az mi volt? Õ felismerte Aryát? Mert ha igen, akkor elég merész dolog a sorozat részérõl, hogy egy glóriás angyalkát csinál Lord Baelish-bõl, aki híven õrzi Arya titkát Tywin elõtt. Szintén ide kapcsolódik, hogy túl sok és túl felesleges jelenetet adtak Littlefingernek, miközben Varys, aki igen hangsúlyosan jelen volt a könyvben Tyrion jobb kezeként teljesen eltûnt. Ez már csak azért is az agyamra megy, mert Varyst imádom, Littlefinger meg egy seggfej. Ezt a Talisa nõt se tudom hová tenni, azonos õ Jeyne Westerlinggel? És ha igen, miért kellett átnevezni? A sárkányrablás meg nonszensz.
delamico 2012 máj. 08. - 22:42:13
(829/2155)
Engem iszonyúan zavar, hogy Tywin nem ismeri meg Aryát. Õ egy okos ember, nagyjából az elsõ együtt töltött hét után rá kellett volna jönnie, hogy ki Arya, különösen, hogy érdeklõdik a lány iránt, nem csak elnéz fölötte, ahogy azt a könyvben Bolton tette. Ettõl függetlenül zseniálisak a jeleneteik, mert Maisie Williams and Charles Dance is zseniális. Bár a merengés arról, hogy hogyan tanult Jaime olvasni és írni, valamint mi történt Tywin apjával idõpocsékolás volt, mert a világon semmi relevanciája nincs.
Assa 2012 máj. 08. - 21:54:20
(828/2155)
Van abban tisztelet is, ahogy Tyrion Sansához viszonyul. Meg sajnálat, végül is Sansa helyzete elég pocsék és egyedül kell szembenéznie vele. Próbál kedves lenni hozzá, mert nem sokan azok.
(És hát igen, emellett õ észben tartja azt is, hogy Sansa értékes túsz - ráadásul még mindig Joffrey menyasszonya.)
Persze, a Véreb Sansáért tette. :D
catrina 2012 máj. 08. - 21:15:04
(827/2155)
Nem tudom eldönteni, hogy mikor megtámadja a nép Jofret akkor Tyrion csak mint túszt és értékes cserealanyért aggódott Szansáért vagy valamiféle tiszteletbõl. És a Véreb csak odavetette - nem érted tettem - mármint a Szansa kiszabadítását.
Egyébként olyan mintha a Lanister papa erõs érdeklõdéssel és kételkedve figyelné az olvasni tudó kõfaragó lányát.
Valamint érdekes volt, hogy a papa a hüségbe halt bele. Úgy látom hogy kimondatlanul elgondolkodik ezen Lanister papi.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2012 máj. 08. - 18:12:29 10/10 Előzmény NADALFAN
(826/2155)
Ha Téged nem érdekel, akkor meg engem pláne nem a Te véleményed. Érezzem magam ettõl rosszul? Nem fogom, fõleg hogy nekem tetszik, én szeretem... :P Ha nem vetted a fáradtságod hogy elolvasd, vagy hogy egyáltalán értelmezd (megjegyzem a többségnek azért ez sikerül) akkor ez nem a sorozatról állít ki szegénységi bizonyítványt! ;)
10/10
Andrew8 2012 máj. 08. - 14:40:35 10/10
(825/2155)
Érdekes volt ez a 6. rész a könyvhöz képest sokat változtattak, de remélem a 7-8. részt megmutatta nem a kárára tehát visszakanyarodnak oda a dolgok ahova kell. :) Azért jó volt látni újdonságokat is persze mindez miatt.
Scarecrow 2012 máj. 08. - 12:10:44
(824/2155)
SPOILER gyanú
A sárkányrablós jelenetnél én is csak néztem. Szerintem az írók így akarják Dannyt rákényszeríteni arra, hogy elmenjen a boszorkánymesterekhez, mert szerintem azok rabolták el. Majd aztán a sárkányok szépen porig égetik azt az épületet, mint ahogy a könyvben is volt, és akkor helyre áll a rend. Engem más változtatások aggasztanak:
-Bolton kései bevonása. A könyv szerint a Bolton fattyú még Theonnál is nagyobb ellenszenvvel viseltetik Deres iránt, így a vár valójában nem Theon, hanem a Bolton bosszúja folytán ég el. Ezt csak úgy oldhatják meg az írók, ha csinálnak egy félresikerült csatát, amelyben véletlenül eléghet a vár is.
-A könyvben Jon elengedi a lányt, majd a félkarúval folytatott instrukció alapján beépül Mance Rayder seregébe, ahol újra összefut Ygrettel. Hogy a vadak bizalmát elnyerje Havas Jon a félkarút maga öli meg, miután az parancsot ad rá. Ez vajon benne lesz?
-Vargo Hoat nincs benne a sorozatban, bár még felbukkanhat késõbb. Végül is ez a Jamie-Brienne szál miatt lenne fontos a harmadik évad szempontjából.
-Tyrion nem rendelte meg a hatalmas láncot. Lehet, hogy majd random felhúznak egyet.
-A másik Bolton szál hanyagolása, miután Harrenhall vára jóformán kézrõl kézre jár, és Arya teljesen megkeseredik, és különbözõ nevei lesznek. Kimaradt a Menyét-leves. Õszintén szólva ez nem is igazán zavar, mert a könyvben az Aryával történteket én túl borzalmasnak találtam, mert abban jóval több történik vele azon kívül, hogy lát néhány kínzást. Akár mennyire kegyetlenül valóságos, és naturalisztikus volt, én nem szívesen olvastam Arya fejezeteit, mert nem volt jó látni, hogy egy vadóc, eleven kislányból végül egy teljesen beteg lelkû gyerek válik, így a filmbeli szál nekem jobban tetszik.
De egyébként meg vagyok elégedve. Jól van adaptálva. Mindent belesûríteni a sorozatba nem lehet, kellenek az átírások, egyszerûsítések. Dramaturgiailag jól van megoldva. Csak nagyon ne térjenek el a könyvtõl (pl. remélem Theont nem nyírják ki, nem azért, mert nem érdemelné meg, hanem mert a könyv bár kétértelmûen nyilatkozik róla, a 6. részben újra felbukkan a karakter, akirõl azt hitte az olvasó, hogy meghalt.)
Kisbalas2 2012 máj. 08. - 00:03:56
(823/2155)
6-ik részben jócsként eltértek a könyvtõl, nyilván mert sok minden ki fog maradni.

SPOILER
többek között Amory Loch-os dolog, a másik a sárkányrablás az wtf?
catrina 2012 máj. 07. - 21:32:42
(822/2155)
köszi - el kell olvasnom - de jelenleg nincs rá idõm a határidõs munkáim miatt - kész vagyok
catrina 2012 máj. 07. - 21:29:48
(821/2155)
Szerintem, ha nincs idõd elolvasni nézd meg többször. Nagyon jó - ha végig gondolod - minimum 7 nagy családról szól és a hatalmi harcukról több generációt felölelve.Bemutatja a jellemüket és értékrendjüket - ma már kevés olyan film illetve könyv van ami az emberi jellemet gondolkodást mutatja be.
Mara60 2012 máj. 07. - 21:24:11
(820/2155)
Erre én is kíváncsi leszek, mert itt egy kicsinység eltértek a könyvtõl.
Scarecrow 2012 máj. 07. - 21:23:14
(819/2155)
SPOILER gyanú
Igen, találkozni fog még vele. Súlyos, mondhatni végzetes következménye lesz ennek a késõbbiekben (a 3. évadban valószínû).
catrina 2012 máj. 07. - 21:13:31
(818/2155)
Érdeklõdni szeretnék ismét, hogy Rob Stark találkozik-e még és lesz-e jelentõsége azzal a felcserlánnyal aki olyan kellemesen kioktatta a háborúról egy más szemszögbõl. Láthatóan Rob meglepõdött a más szempont realitásán.Nagyon köszi elõre is.
Mara60 2012 máj. 07. - 21:11:40
(817/2155)
Téged nem érdekel a másik véleménye, viszont mindenki fogadja el a te véleményedet, mint tényt. Mivel neked bonyolult a történet, tehát rossz. Fura nem?
10/10
NADALFAN 2012 máj. 07. - 20:09:49 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(816/2155)
nem arról van szó ,hogy pörgös vagy nem ,egyszerün nem jó ,az elsõ évadhoz viszonyítva. annyi sok szálon fut hogy alig követhetõ. ez saját vélemény és nem nagyon érdekel hogy tetszik vagy nem -neked!