Téma: Trónok harca

Assa 2014 máj. 04. - 12:36:39
(1395/2155)
Nem is véletlenül, Aerys fia és ez meglátszik rajta.

Egy Ramsayhez/Gregorhoz/Joffreyhoz/sokanmások képest talán kispályás, de akadtak húzásai.
Eladta a húgát, az egyetlen rokonát, egy dothraki vezérnek, pedig - pletykákból legalább - tudta, hogyan bánnak a khalasarokban a feleségekkel és általában a nõkkel. Mindezt bizonytalan fizetségért cserébe tette.
Rettegésben tartotta, valószínû, hogy többször meg is verte Danyt, erre vonatkozhatott a "Ne akard felébreszteni a sárkányt"-figyelmeztetés.
Egyértelmûen az apjára ütött, ami eleve nem jó indítás. Aerysbõl is annak idején egy trauma hozta ki igazán a vadállatot, abból meg Viserysnek is kijutott - végül is õ gyerekként átélte a Targaryen-ház pusztulását, aztán menekült és bujkált egész további életében. Közben meg szép lassan megszállottja lett és beleõrült a gondolatba, hogy a végzete visszaszerezni, amit elvettek tõlük.
Assa 2014 máj. 04. - 10:16:29
(1394/2155)
Vannak azért nagyon amatõr húzásai.


Például amikor Cerseit fenyegeti a második évadban. Karnyújtásnyira egy csapatnyi testõrtõl a képébe vágja, hogy tudja az igazat a gyerekeirõl... (Mibe kerülne Cerseinek csettinteni, hogy tömlöcbe vele? Csak azért nem teszi, mert Kisujj még kell a további történethez, és mert "Power is power", ahogy mondja, és ami esetükben bõven üti a tudást, amivel Kisujj rendelkezik.) Még Ned is legalább négyszemközt tette ugyanezt.
Vagy amikor az életérõl, szándékairól mesél a szajháknak. A könyvben ezt így nem teregetné ki, mert bárki lehet kém, pláne az a nõ (Ros), akit életében elõször lát.
Vagy a bejelentése Sansának, hogy miben tervez segíteni neki. Mindezt a zsúfolt trónteremben. Ott vajon hány olyan személy veheti körbe, aki aztán Varysnak vagy Cerseinek jelent? Lehet persze, hogy egy se, de minimum gondolhatna rá, meg arra is, hogy nem kellene ennyire rábíznia magát Sansa hallgatására (mert mi van, ha elkotyogja, vagy nem eléggé elkeseredett és valaki gyanút fog?).
Sz Peter 2014 máj. 04. - 09:57:52
(1393/2155)
"a sorozat sajnos rosszul mutatta be"

Egyáltalán nem. Egyértelmûen az egyik legpengébb agyú szereplõ.
Assa 2014 máj. 04. - 09:46:56
(1392/2155)
Alliser Thorne szemétkedett vele.

Bár a beosztás nem kimondottan az õ sara. Mormont akarta Jont az intézõjének, Sam késõbb el is magyarázta Jonnak, hogy szerinte azért, mert Mormont hosszú távon az utódjának szánja, és erre akarja felkészíteni azzal, hogy maga mellett tartja.


Könyv és sorozat alapján máshogy csinálnám, de...
Nálam Ramsay simán dobogós (Joffrey és Gregor mellett), Craster szintén mindenképpen ott lenne egy ilyen listán, de a Freyek közül is lehetne válogatni, vagy Vargo Hoat, illetve Locke (ha a sorozatot nézzük), Janos Slynt, Viserys, bár neki kevés ideje volt szemétkedni, könyv alapján Aerys is kihagyatatlan volna... és még lehetne sorolni.
Assa 2014 máj. 04. - 08:41:50
(1391/2155)
Egy olyan listán, ahol szerepel Tyrion (az én rohadék-fogalmam nem egészen ez...) és duplán jelenik meg Kisujj. (mintha nem volna kikbõl válogatni...) Többen is vannak, akinek a jelenlétével/helyezésével nem értenék egyet.
+ Sorozat és elsõ két évad alapján készült.

És mint minden efféle összeállítás, ez a lista is erõsen szubjektív.
mushi 2014 máj. 04. - 01:25:19
(1390/2155)
na ezért jobbak a könyvek, mert a sorozatban elvesznek a részletek, ami maga a lényeg. a lista emiatt is nagy baromság, elferdíti az egész történetet, meg a tényeket, és beállít mindenkit olyannak, akinek a jellemét majd nehezen tudják megváltoztatni, pedig a könyvben meg meg van. a lista helyett inkább az alatta levõ kommenteket érdemes elolvasni.

egyébként nekem jamie a könyvek ismeretében egyáltalán nem lenne fent a listán, tywin is hátrébb kerülne, kisujj meg nem a rohadék listán lenne, hanem az abszolút játékos listán. õ a legnagyobb kártyakeverõ egész westeroson. a sorozat sajnos rosszul mutatta be, a könyvben mutatkozik meg az igazi jelleme. fantasztikus szereplõ.
Assa 2014 máj. 03. - 11:56:02
(1389/2155)
Én vele úgy vagyok, hogy tudom, hogy jó a játéka, látom, elismerem... de egyszerûen képtelen vagyok megszokni Catelynként. :-/
mushi 2014 máj. 02. - 20:44:19
(1388/2155)
SPOILER

nekem ez egyáltalán nem tetszik, hogy a lázadó varjak elfogták branéket. a könyvben nem emlékszem, hogy így lett volna, és igazából semmi okát nem látom, miért kellett ezt. izgalmas persze, mert jon pont most indul hozzájuk, de a könyvben meg sam találkozik brannel, aki aztán mutatja az utat a háromszemû varjúhoz. jon nem is tud a testvérérõl.

egyébként sajnálom, hogy sok ilyen kicsinek és jelentéktelennek tûnõ dolgot megváltoztattak/megváltoztatnak a sorozatban, mint pl azt is, hogy miután ser barristan felfedte, ki is õ valójában, ser joraht nem küldte el daenerys. a könyvben lényeges volt, a sorozatban meg elmaradt. pedig hát nagy szó, jorah daenerys leghûbb szövetségese, barátja és tanácsadója. ahogy erõs belwas sincs a sorozatban, megoldják daario naharissal a dolgokat.
Assa 2014 máj. 02. - 20:22:05
(1387/2155)
Az elsõ évadban nem tetszett a játéka, de aztán rengeteget fejlõdött, és tökéletesen visszaadja azt, ami Sansában lejátszódik.

Liam Cunningham tényleg nagyon jó. A legjobb azon a szálon (szerintem).
Emilia Clarke-nál sokat számít, mit kell eljátszania. A második évados hisztérika pl. rémálom volt. Az is, ahogy megírták, az is, ahogy elõadta.
Assa 2014 máj. 02. - 19:24:34
(1386/2155)
Sorrend nélkül:

Peter Dinklage
Nikolaj Coster-Waldau
Charles Dance
Jack Gleeson
Alfie Allen
Harry Lloyd
Natalie Dormer
Lena Headey
Sophie Turner
Maisie Williams


Azért éppen õk, mert nemcsak jól játszották el a figurákat, hanem mutattak valami különlegeset-emlékezeteset és/vagy jól oldottak meg egy-egy nehéz színészi feladatokat.
Van persze olyan is, akirõl tudom, hogy jó, jól is játszott, csak a szerepét írták haloványabbra (vagy rontották el).

(Elõfordulhat, hogy van, akit még idesorolnék (valaki helyett), de most elfeledkeztem róla.)
Assa 2014 máj. 02. - 18:58:32
(1385/2155)
Mondanám, hogy nálam az õ, mármint Joffrey szintjét csak a Hegy és Ramsay érte el, de hogy õk mire képesek, az igazán csak a könyvben érzõdött. (Eddig.)
Theon más kategória.


Alfie Allen: A legjobb tíz színész között ott lenne, ha nekem kellene rangsort összeállítanom.
Assa 2014 máj. 02. - 18:38:01
(1384/2155)
Nekem az egyik kedvencem. :-D
Persze nem azért, mert egyetértek a tetteivel vagy helyeslem õket. Viszont Theont tartom az egyik legösszetettebb (és emiatt legizgalmasabb) karakternek, akit nagyon jól ábrázoltak a sorozatban is és a könyvben is.
Assa 2014 máj. 02. - 18:10:57
(1383/2155)
Ezen a szálon elég sokat változtattak a sorozatban. Ramsay jelen-nem-léte miatt több tettét átruházták Theonra.


SPOILER (könyves) - Királyok csatája vége


Ser Rodrik a seregével Deres alatt táborozott (elmentek harcolni valamerre, talán a vasmeberek ellen, és arra értek vissza, hogy Derest elfoglalták), és követelte, hogy Theon adja meg magát, Theon meg azzal fenyegetõzött, hogy felakasztja Betht, Ser Rodrik lányát. Közben "Bûzös" elment segítséget szerezni, de egyre inkább úgy tûnt, hogy vissza már nem jön.
Végül aztán érkezett egy sereg. Északiak, Rémvár címerével, Ser Rodrik pedig odament köszönteni a vezérüket, mint szövetségest. De az illetõ - Ramsay - üdvözlés helyett megölte.
mushi 2014 ápr. 27. - 16:52:20
(1382/2155)
ilyen esetekben nagyon nem értem, akkor egyáltalán miért jelentkezett a szerepre, illetve ha meg úgy keresték meg, miért fogadta el? nyilván olvasta, mirõl is van szó, hogy van ló, kard meg hosszú haj. szeretem havas jon karakterét, de nagyon ellenszenves lépés lenne, ha kiszállna a színész, de már ez a nyilatkozat is az...
Lalee 2014 ápr. 24. - 20:04:28
(1381/2155)
Köszönöm, veszem is fel. :)
Kokapu 2014 ápr. 24. - 19:16:51
(1380/2155)
Igen, vasárnap adták elõször a szinkronost, aztán ismetelték kedden, és most is :-)
Lalee 2014 ápr. 24. - 19:06:31
(1379/2155)
Sziasztok! Elképzelhetõ, hogy ez az elsõ rész amit ma ad a HBO2 az már a szinkronos verzió?
mushi 2014 ápr. 21. - 22:41:41
(1378/2155)
!!!! SPOILER !!!!

mivel joffrey volt a király, és így gyakorlatilag éjjel-nappal õrizték, felért volna egy azonnali öngyilkossággal, ha valaki kardot ránt ellene, kibelezi, vagy ilyesmik. a törvény õt védte minden eszközzel, tehát nem lehetett volna lefejezni, mint mondjuk ned starkot. a méreg alattomos, és amivel megmérgezték, kimutathatatlan. és hát ki gyanakodna egy 'ártatlan' öregasszonyra? :D iszonyat trükkös, és az tetszik az egész történetben a legjobban, hogy sohase lehet tudni, ki is kavar bele a dolgokba.
Peppo 2014 ápr. 21. - 10:19:59
(1377/2155)
De ott is aránylag gyorsan vége lett. Én is csalódottan olvastam annak idején. Valami durvábbat igazán kitalálhatott volna neki. Persze Martinnál ritkán gyõz az igazság.
mushi 2014 ápr. 21. - 09:45:19
(1376/2155)
a könyben másfél oldalon keresztül lilult...