Téma: Trónok harca

Sz Peter 2014 ápr. 20. - 23:43:24
(1375/2155)
SPOILER S04E02

Én viszont valami sokkal gyötrelmesebbre számítottam. Túl könnyû halál volt ez.
mushi 2014 ápr. 14. - 17:59:03
(1374/2155)
!!! SPOILER !!!

vagyis igazából nem spoiler... ahogy martin freeman is mondta egy interjúban, miután a kérdezõ azt mondta neki, hogy spoilerezik: "bocsi, de a könyv már 75 éves!" itt a könyv nem annyi, de mégiscsak elõbb volt, mint a sorozat. :)

tehát. kíváncsi voltam, hogy oldják meg a királyi esküvõt. azt kell mondanom, nem jól. mondjuk én teljesen máshogy képzeltem el, mikor olvastam, szóval lehet, hogy emiatt is nem tetszett annyira. az meg külön vicces volt, hogy joffrey-ból kb walking dead-zombit csináltak... :D bár a könyvben is lilult a feje a nagy fuldoklásban, nade ennyire? a törpék elõadásánál viszont nagyon tetszett, hogy a bölcsebb emberek elutasítóan nézték az egészet és nem szórakoztak.
-Babi24- 2014 ápr. 09. - 21:31:01
(1373/2155)
Amennyire vártam az elsõ részt...hát szerintem is egy kicsit laposra sikerült. Bár biztos vagyok benne, hogy a többi résszel kiengesztelnek. Daario lecserélése szerintem is piszkosul rossz húzás volt. Az új színész sajnos tényleg tucatarc. Ed Skrein lehet, hogy nem kapna Emmy-t a szerepéért, de volt benne valami izgalmas és jobban passzolt Dany-hez. Én is elõrébb járok már a könyvekkel...hú mik lesznek még itt. :))
Assa 2014 ápr. 08. - 19:36:10
(1372/2155)
Nem, a könyvben is Joffrey esküvõje elõtt érkezik. Dorne maga (az ottani karakterek bemutatásával) csak késõbb kerül sorra, a Varjak lakomájában.
mushi 2014 ápr. 08. - 18:46:00
(1371/2155)
daario naharis egyébként tényleg nem sikerült túl jól, fõleg annak ismeretében, hogy a könyvben egy rendkívül feltûnõ jelenség a kék hajával, kék szakállával meg a sárga ruhájával. itt meg egy 'mezei' katona.

arra viszont nem emlékszem, hogy oberyn herceg a könyvben is ilyen kurvapecér lett volna. az még oké, hogy vakmerõ meg még talán rémlik, hogy szereti a huncutságokat, de ennyire..? meg pl homok ellaria karaktere se tetszik. nem így képzeltem el õket. talán újra kéne olvasnom a könyvet, mert így összefolyik az utolsó 3 könyv...
mushi 2014 ápr. 08. - 18:38:27
(1370/2155)
már akkor olvastam a könyveket, mikor a sorozat még láthatáron se volt, szóval köszi de ne.
7/10
Danaee 2014 ápr. 08. - 18:37:57 7/10
(1369/2155)
Ez volt az elsõ rész, amit a könyv ismeretében láttam. Annyira az elsõ három évadtól nem voltam hanyatt esve, és alapjáraton a könyves se olvastam volna el, ha nem olyan ember ajánlotta volna, akinek a véleményére sokat adok és aki nem azt állította volna, hogy nem hogy nem látta a sorozatot, de még csak hallani se hallott róla...

Ami nem tetszett az elsõ három évadban, az most is folytatódik... lassú ütem, fölösleges fan-service, gyengébb színészi alakítások (ez mondjuk határozott fejlõdést mutat...). Ami viszont jó, hogy nincsenek olyan jelenetek, amiknél értetlenkednék. Apró utalásokat a könyv ismeretében tud az ember megérteni + ennyi nevet, helyszínt, eseményt nem is lehet könnyen feldolgozni egy sorozat egyszeri megnézése alapján.

Megnézve a 4. évad epizódjainak címét és a színészek nevét (melyik karakter él még), kb. ki lehet következtetni, hogy milyen gyorsan fognak peregni az események. Hát... borzalmasan lassan! Dany már a könyvben is kezdett rétestészta lenni, a 4. évad 1. része határozottan azt sugallta, hogy a sorozat alkotói maguk se tudnak mit kitalálni, hogy érdekessé tegyék.
jooasszony 2014 ápr. 08. - 16:52:20
(1368/2155)
Nagyon vártam a folytatást és kicsit csalódtam. Az elõzõ évadokhoz hasonlítva nekem unalmasra sikerült az évadnyitó epizód, fõleg a Daeneryses részek voltak gyengék. Mivel olvastam a könyveket nagyon várom a nagy fordulatokat hozó jeleneteket és bízom abban, hogy a film nem sokat változtat az eredeti történeten. Úgy szeretném, ha kicsit többet mutatnának Lyanna történetébõl is, de nem sok esélyt látok rá. Daario lecserélése pedig tényleg rossz húzás volt.
10/10
Andrew8 2014 ápr. 08. - 14:10:44 10/10
(1367/2155)
Dorne-t miért nem mutatták be? Oberyn nem a Varjak lakomájában ment Királyvárba miután láttuk megismertük Dorne-t és fõbb karaktereit?
vjúská 2014 ápr. 08. - 08:39:37
(1366/2155)
Jajj, de nem kellett volna Ed Skreint (Daario Naharis) lecserélni erre a tucat arcra :((((

Teljesen jól illett hozzá ez a szerep! Már csak a haját kellett volna kékre színezni és akkor tökéletes.

Nagyon kár volt érte.
fraktál 2014 ápr. 07. - 22:23:02
(1365/2155)
Ez a legjobb sorozat, amit valaha is láttam. Izgalmas, fordulatos, ötletes, látványos, jók a színészi alakítások. Nincs leöntve cukormázzal; néha a jók is meghalnak, a gonoszok pedig nem mindig nyerik el a büntetésüket. Látszik, hogy regénybõl készült.
Ami még igazán tetszik benne, hogy egy nagy, epikus történet, nem epizódszerû részekbõl áll, mint a legtöbb sorozat.
mushi 2014 ápr. 07. - 21:23:25
(1364/2155)
szerintem nem érdemes azon morogni, hogy martin mennyire gyorsan írja a könyveket. ezért "rossz", ha híres és kedvelt lesz egy könyv, pontosabban könyvsorozat: akkor az író már nyomás alá kerül, hogy miért nem írja gyorsabban a könyveket. felõlem aztán 2030-ig is írhatja a könyveket, csak minõségileg maradjon olyan, mint ahogy elkezdõdött, meg amilyen jó az összes volt.

amúgy ma néztem a 4x1-et; látszik azért, hogy nem egy újabb könyv kezdõdött, hanem folytatódott a 3. mindenbõl kaptunk egy kicsit, szépen fejlõdik a történet a csúcs felé, ahogy a könyvben is. azért a könyv még mindig jobban a szívemben van.
Dhampire 2014 ápr. 07. - 20:25:24
(1363/2155)
Nem feltétlenül kell heteket várni egy szinkronos részre.
Pl. a Da Vinci démonai 2. évad 1. részét már a premier után 1 nappal magyarul adta a FOX.
Mara60 2014 ápr. 06. - 20:44:55
(1362/2155)
Természetesen feliratosan. A szinkronos csak hetekkel késõbb szokott elkészülni.
10/10
rené2010 2014 márc. 22. - 14:35:20 10/10
(1361/2155)
Ez a sorozat bárkit függõvé tesz.
Assa 2014 márc. 22. - 10:50:29
(1360/2155)
A Dunk&Egg sztorik pl. mûködnének filmként. Nem olyan szerteágazóak, mint a regények, és a kapcsolódási pontok-utalások ellenére, amik összekapcsolják õket a Tûz és Jég dalával, jól lekerekített történetek.

Rajtuk kívül is akad pár esemény, amirõl megnéznék egy jól összerakott feldolgozást, a harrenhali tornáról mondjuk, vagy a Robert-féle lázadásról úgy egészében (hogy ne legyen lezáratlan a dolog), de az meg nem nagyon férne bele egy filmbe.

(Martin viszont ne ezeken agyaljon egyelõre, inkább írja meg a hátralévõ könyveket.)
Assa 2014 márc. 20. - 21:12:46
(1359/2155)
Igen, benne volt.
Assa 2014 márc. 19. - 21:52:25
(1358/2155)
"hogy elég széle ismert tény"

Mármint: széles körben ismert tény.
Assa 2014 márc. 19. - 21:50:44
(1357/2155)
Ez tévedés. Nagyon is van utalás Renly irányultságára.

Néhány idézet bizonyítéknak, hogy elég széle ismert tény volt.
Azt hiszem, nem spoileres. Ameddig még nem jutottunk el a sorozatban, ott nem jelöltem, melyik kötetbõl van.

Királyok csatája (Renly & Stannis)
"- Mindketten tudjuk, hogy a menyegzõd komédiásmutatvány volt csupán. Egy évvel ezelõtt még azon mesterkedtél, hogy a lányt Robert egyik szajhájává tedd.
- Egy évvel ezelõtt azon mesterkedtem, hogy a lányt Robert királynéjává tegyem - felelte Renly -, de mit számít ez? Robert a vadkané lett, Margaery pedig az enyém. Remélem, örömmel tölt el, hogy szûzként érkezett hozzám.
- A te ágyadban valószínûleg úgy is fog meghalni."

Tyrion & Vörös Vipera és egy elég árulkodó jelzõ Lorasra
"- Ser Loras sokak szerint jobb, mint Hosszútövis Leo valaha is volt - mondta Tyrion.
- Renly kicsiny rózsája? Kétlem."

Kardok vihara
Garlan Tyrell Sansának
"- Hölgyem, láttam, hogy nézel a fivéremre. Loras bátor és jóképû, s mindannyian nagyon szeretjük... de a te Ördögfiókád jobb férj lesz."

Jaime Lorasnak
"Most pedig tedd el a nyomorult kardodat, vagy elveszem tõled, és olyan helyre dugom, amelyet még Renly sem talált meg soha!"

Arról, miért jó Mace Tyrellnek, hogy Loras testõrként Margaery közelében van (és mint testõr, az esküje miatt soha nem házasodhat):
"Ki védhetné meg jobban a lányát, mint ragyogó, lovagias fivére? Amellett ez levette a válláról azt a terhet is, hogy földet és feleséget találjon egy harmadik fiúnak, amely sohasem egyszerû, Ser Loras esetében pedig kétszeresen is nehéz."

De az is árulkodó, hogyan reagál Loras Renly halálára (lemészárolja a társait dühében), vagy az egyik könyvben említik, hogy Renly szolgái jól értenek ahhoz, mikor mit nem szabad észrevenniük és mirõl kell hallgatni.
Mara60 2014 márc. 19. - 21:32:47
(1356/2155)
Tyriont az alkata, és a stílusa miatt hívják Ördögfiókának, amit õ elõszeretettel terjeszt is.
Jamie pedig azért Királyölõ, mert õ ölte meg az elõzõ királyt. Na õ bezzeg nem szereti ezt az elnevezést. Késõbb majd el is magyarázza, miért. Olyan a számára ez a név, mint egy megbélyegzés.