frenchbullie 2015 ápr. 05. - 07:31:10
(117/137)
Üdv! A "túl jó nõ"-lányról idõnként Reese Witherspoon jutott eszembe, a fõszereplõ srác pedig a fura grimaszaival kicsit Adam Sandler-es volt, legalábbis számomra. De ezek a fura grimaszok kedvesek voltak, a barátaival összevetve pedig, a srác tûnt, kis túlzással, az egyetlen épelméjû figurának. Úgyhogy el tudtam hinni neki, hogy egy 10-es kaliberû lány beleszeret a magafajta 5-ösbe:-) Ez a film egyébként, szerencsére, nélkülözi az Adam Sandler-féle alpári humort, ez mindenképp pozitívuma, és a történet egyébként is szerethetõ. A nõknek, lányoknak szánt romantikus feeling mellé becsempésztek pár férfiaknak szánt humormorzsát is, így ez is egy olyan film lett, amit mindkét nem megnézhet, anélkül, hogy csalódás érné. A férjem jót kuncogott az osztrigás poénon, pl.
8/10
linda982 2014 márc. 27. - 09:06:24 8/10
(116/137)
Nekem tetszett a film. Ellentétben a Felkoppintva (Knocked Up) c. filmmel, itt hitelesen adták el, hogy a végére a srác valóban "jó pasi" lesz és felzárkózott a csajhoz.
A poénok elég jók, van pár nagy kedvenc beszólás is. (a legjobb az "ez olyan, mintha azt mondanád arra, aki elefántsz*rt lapátol a cirkuszban, hogy a showbizniszben dolgozik!"
Van egy hangulata, ami nem feltétlenül jön be mindenkinek. Én már sokadszorra látom, mindig jót nevetek rajta.
8/10
ezso1 2013 szept. 28. - 04:41:09 8/10 Előzmény ötödik elem
(115/137)
***moderálva*** Ez egy vígjáték (és kicsit sci-fi) kategória, ami a szórakoztatás céljából jött létre.
Tipikusan abba a 99%-ba tartozol, akik azt hazudják, hogy "a belsõ érték fontos", de prioritás szempontjából a külsõ és az anyagi helyzet százszor elõrébb van nála(d)...

Ugyan miért lenne életképtelen egy girhes vagy kövér fiú? Nem mindenki születik szépnek, de attól még lehet intelligens, jó lelkû, megbízható, humoros EMBER!

Nyilván a film kitalált, gyakorlatilag szinte lehetetlen történet, de sokkal szomorúbb, hogy Te és a 99%-otok nagyon is valósak.
5/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2013 szept. 27. - 21:20:22 5/10
(114/137)
annyira nem nagy szám mint amennyire itt ömlengenek róla
átlag gagyi egyszer nézhetõ
semmi több
max:5p (jóindulattal)
1/10
ötödik elem 2013 szept. 27. - 15:26:05 1/10
(113/137)
Egyet értek a port.hu kritikájával, de ássunk egy kicsit mélyebbre. Milyen célt is szolgál a szórakoztatóipar? Ja, hogy csak úgy önfeledten kikapcsolódjunk? Neeeem, kedves barátaim, kõkemény ízlésformálás a célja és egyszersmind elõkészítése valaminek, amit a médiamogulok és az õ barátaik el akarnak érni a világban. Tehát szocializálnak, ebben e remekmûben is pl. arra, hogy szerencsétlen, szaporodni képtelen nyomorékok is lehetnek alfahímek. Magyarul, ne csak a manapság ugyan kevés számban feltûnõ, mégis csak egy bizonyos mércét képviselõ igazi férfiak rúghassanak labdába, hanem azok is, akiket a nõk az ilyen filmek befolyása nélkül észre sem vennének. S hogy miért? Mert az a normális.
(egy nõ véleménye)
9/10
idõjós1010 2012 okt. 08. - 07:06:48 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(112/137)
Ez így van.
8/10
Edmond Dantes 2012 okt. 07. - 10:31:10 8/10 Előzmény idõjós1010
(111/137)
OFF Még egyszer, mint szep.27-én: nem vagyunk egyformák. Minden lehetséges és mindennek az ellenkezõje is. Egyéni adottságok: szellemiek és fizikaiak (megjelenés), környezet, társadalmi és családi szocializáció az alsó tagozatos iskolától kezdve vagy tán még korábban, anyagi helyzet, gyermek- és serdülõkori negatív-pozitív élmények stb.stb. nagyon eltérõ hatással lehetnek az egyénre felnõttkorukban, önértékelés-önbizalom, magánéleti sikerek, munkahelyi elõ(re)menetel és egyebek tekintetében. Ezek közül kiemelném a gyermek- és serdülõkorunkban bennünket érõ családi és iskolai hatásokat, ezek egész életünkre kihathatnak +/-, amint azt már e fórumon több film kapcsán is megjegyeztem.
9/10
idõjós1010 2012 szept. 28. - 22:18:33 9/10
(110/137)
Láttam én már tök jó csajokat hozzájuk nem illõ KB fõhõsünk kaliberû fickók mellett, és ezeken mindig elgondolkoztam. Szerintem akinek önértékelési problémái vannak még nem láttak túl sok ilyen esetet, vagy talán még egyet sem, de ha egyszer egy saját maguknál sokkal gyengébb kategóriába sorolt pasas mellett látnának egy fullos bigét, az észhez térítené õket rögtön.
8/10
Edmond Dantes 2012 szept. 28. - 21:59:30 8/10
(109/137)
Egyetértek. Önértékelési zavarban, kisebbrendûségi érzésben szenvedõknek jobb -lenne- ez a film, mint egy csomó óra a pszichiáternél...hiábavalóan.
9/10
idõjós1010 2012 szept. 28. - 12:34:51 9/10
(108/137)
Ez egy jó vígjáték, ami mentes mindenféle idétlenségtõl(vagy legalábbis közel áll hozzá ). Rengeteget nevettem rajta, plusz ott volt benne egy értelmes alaptörténet is, ami az önértékelési zavarra épül, és ami korunk egyik valós problémája is úgy érzem. A legtöbben tuti hogy életük során legalább egyszer leosztályozzák saját magukat azon a bizonyos 10 skálán. :-D
8/10
Edmond Dantes 2012 szept. 27. - 12:14:58 8/10
(107/137)
Évente 1-2 ilyesmi filmet nézek meg és ez nem az én korosztályomnak készült, de nem bántam meg. Nem 100%-ban életszerû, de muszáj annak lennie minden filmcselekménynek? Az élet sem (mindig) életszerû :) És mi az, hogy "egyszernézõs"? Nekem nagyon kevés film éri és érdemli meg idõben, hogy újból megnézzem, de nem vagyunk egyformák. Egy ilyen habkönnyût szerintem végképp egyszernézõsnek szánnak az alkotók is.
denyiro 2012 szept. 22. - 02:57:40 Előzmény alyosro
(106/137)
Részemrõl a megtiszteltetés.
A nõk próbálnak megfelelni az éppen aktuális irányzatnak és amikor úgy érzik nem sikerül akkor ez megmérgezi a közérzetüket, árnyékot vet rá. Nekünk férfiaknak a hamis ragyogás útjáról segíteni kellene õket visszavezetni a valós értékek útjára, megmutatni, hogy ott van még oly sok figyelmen kívül hagyott kincs is a birtokukban csak õk nem tulajdonítanak neki nagy jelentõséget. Számomra nincs szebb egy nõ ragyogásánál, amikor egységben van önmagával és ez a sugárzó derû eloszlat minden felhõt.
barbi_112 2012 szept. 21. - 13:19:34
(105/137)
Sok jót nem vártam a filmtõl, de kellemes csalódás volt. Nekem tetszett. Na nem mondom hogy életem kedvenc filmje lett, de bõven nézhetõ volt. A csaj szerintem nem volt akkora "bombanõ", persze dekoratív volt, de inkább bájosnak mondanám meg természetesnek. A fõszereplõ srác meg szerintem nem volt olyan tipikus lúzer, még néha helyeske is volt. Õszintén szólva nekem az "alfahím" sem tetszett, igaz egy darabig azon gondolkoztam hogy honnan ismerõs, hát a Hetedik mennyországból. Volt a filmben 2-3 olyan poén amin felnevettem, nem volt közönséges, tanulság is volt benne. Rossz dolgot nem is tudok róla írni.
ALDO 2012 szept. 21. - 04:18:28
(104/137)
Millió ilyen film készült már. A sablon ugyanaz: adott egy srác, akinek degenerált barátai vannak, egy lány, akinek degenerált barátnõi. Már az elején lehet tudni, hogy összejönnek, pedig nem kéne. Megtörténik az egymásra találás, de valahogy ki kell tölteni a 80-90 percet, ezért kb. egy óránál jön a konfliktus, ami miatt berágnak egymásra. Elég kiábrándító, hogy jelen esetben a nadrágba élvezés volt. Aztán az egyikük el akar utazni jó messzire, de a barátok megvilágosodnak, hogy ez a szerelem az égben köttetett és együtt kell lenniük bármi áron. Megtörténik a nagy összeborulás és mindenki boldogan él, amíg meg nem hal.
Nem sok újat tudnak mutatni. Azért örülök, hogy ebben a filmben nem az altesti humor és a meztelenkedés volt a humor forrás 90%-a, mint általában szokott lenni.
A tanulság az egészben, hogy nem szabad alulértékelni magunkat és felmagasztalni másokat pusztán a külsejük miatt, mert akkor úgy végezzük, mint a fõszereplõ srác és akkor már nagyon nehéz lesz visszatérni a helyes útra.
7/10
Pickwick 2012 szept. 21. - 02:55:47 7/10
(103/137)
"a 10-esnek mondott bombacsaj elég gagyicska, viszont az exbarátnõ és a bátyus csaja tényleg jól néztek ki."
Hát én a bátyus csajának stílusától és megjelenésétõl kissé rosszul voltam, az exbarátnõ pedig néhol elég rondának tûnt... De annyiban egyetértek, hogy a "bombacsaj" valóban kissé átlagos volt - a szerephez képest. (Mondjuk szerintem szép, és van benne valami természetes báj. Inkább csak az hiányzott, hogy nem olyan nõ volt a fõszereplõ, akitõl rögtön eláll az ember lélegzete. Azért én örülök, hogy nem valami mûnõt raktak be és a film is egész kellemesre sikerült. Igaz szerintem egyszernézõs, de legalább volt egy kevés mondanivalója és ami még pozitív meglepetés számomra, hogy nem volt benne mindenféle primitív és hányingerkeltõ "poén".)
alyosro 2012 szept. 21. - 02:00:09
(102/137)
-? +! :)
alyosro 2012 szept. 21. - 01:59:09
(101/137)
Örülök, hogy van még férfi, aki így gondolkodik? Megtisztelõ!
denyiro 2012 szept. 20. - 23:55:53
(100/137)
Pedig ez az általad is alulértékelt nõ szerintem idõvel még vonzóbb lesz, pontosan fogalmazva jót fog tenni neki az idõ, mert ahogy "öregszik" úgy érik és úgy lesz -számomra legalábbis biztosan- mind elbûvölõbb.
tibicamon 2012 szept. 20. - 23:50:13
(99/137)
Lerágott csont, sablonos, semmi újdonság nem volt. Az egészben az a leglehangolóbb, hogy a 10-esnek mondott bombacsaj elég gagyicska, viszont az exbarátnõ és a bátyus csaja tényleg jól néztek ki.
8/10
ezso1 2012 szept. 20. - 22:37:42 8/10
(98/137)
Ilyen az életben nincs, de aranyos kis film.