7/10
Nótárius 2018 okt. 16. - 22:00:23 7/10
(20/20)
Elég régen láttam már ezt a filmet, de ahogy így visszaemlékszem, elég vegyes érzéseim voltak vele kapcsolatban. Bár én Sir Anthony Hopkins-t nem igazán kedvelem, de valóban jól alakította Pablo Picasso-t. Julianne Moore pedig, bármely filmben is szerepel, mindenképpen az egyik, mindig szívesen látott kedvencem!
9/10
NADALFAN 2015 jan. 26. - 19:56:03 9/10 Előzmény Rahar
(19/20)
Ez megint egy nagyon igényes életrajzi film, kitûnõ alakításokkal.
9/10
7/10
Rahar 2012 júl. 06. - 21:19:24 7/10
(18/20)
A színészek kiválóak, a karakterek többsíkúak. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés, mivel életrajzi történetrõl van szó, adott. Két dolog zavar a filmben, az egyik, hogy Picasso életének csak egy része van bemutatva, lehetett volna az egész. A másik pedig Picasso karaktere, ennyire egoista, hatalommániás embert már régen láttam filmben. Egy idõ után zavart a fõszereplõ, ami azt jelenti, hogy Hopkins kiválóan hozta a karaktert. Engem egyszerûen idegesített a fõszereplõ, a film végi jelenet volt mindennek a teteje. Ennek ellenére azt gondolom, hogy ha valaki akar egy kiváló életrajzi filmet Picassoról, az nézze meg.
offtopic
filmbarbár 2010 dec. 18. - 18:41:38 Előzmény filmbarbár
(17/20)
Most látom, kétszer is elírtam Picasso élettárásának nevét, helyesen: Francoise. Picasso természetesen a nõket kedvelte. :)
filmbarbár 2010 dec. 18. - 17:30:15
(16/20)
Borzasztóan jó film, szó szerint!!

Elejétõl a végéig precízen szerkesztett és nagyon õszinte, fõként Picasso ábrázolását illetõen. A figyelmes nézõ számára hamar megmutatkozik a nagy festõ igazi énje: egy pozõr, pojáca aki kifejezetten örömét leli a ripacskodásban.

A film az alkotásról is õszintén beszél az emberi kapcsolatok bemutatásával. Lehet csodálni Picasso-t a mûvészt, azonban az alkotás a kínok-kínját is jelentheti. Lehet mindez magánügy, de egy alapos életrajzi film nem kerülheti meg az alapkérdést: mi az ára a mûvészi produktumnak, milyen áldozatot hoz a mûvész és környezete mindezért.

Nekem szomorúságot is jelentett ez a kiváló film. Egy hatalmas ego-val rendelkezõ mûvészt láttam, aki rendszeresen érzéketlennek mutatkozik mások iránt, szinte örömmel aláz meg hozzá igen közel állókat, amorális és képtelen bármiyen együttérzésre. Egy gyermekded lélek, aki egy torzított tükröt tart a világ elé, és a saját bátorságát látja abban, hogy ezt igen sokan kitörõ örömmel megtapsolják.

Amikor az egyik ügynöke megjegyzi, hogy egyre torzabb emberalakokat rajzol, Picasso rámutat élettársára, Francois-ra és kijelenti: "Õ torzított el engem". Ebben az õszinte megnyilvánulásában is benne van, hogy saját magát csupán egy kisgyerek szintjén tudja megítélni. Nem sokkal késõbb a szakításukkor egyre csak ezt ismételgeti "Senki nem hagyja el Picasso-t!". Aztán tovább sértegeti, zsarolja Francois-t.

Mindenképpen érdemes megnézni a filmet. A két fõszereplõ, sõt majd minden mellékszereplõ, egészen rendkívüli alakítást nyújt. Akik pedig imádják a mûvész képeit, azoknak lehetõséget kínál a rendezõ arra, hogy a mûvészi alkotó munkát más oldalról is megnézhessék. A mûvész hite, értékrendje is látható a képeken, legyen az akár igaz, mesterkélt avagy hamis. Mindenki döntse el saját maga. Egy hiteles alkotás nem erõszakol a befogadóra semmit. James Ivory filmje éppen ilyen.
halálféreg 2010 jan. 17. - 14:28:46 Előzmény Heathcliff
(15/20)
de én elfelejtem. Nekem te nem parancsolsz. Én elfelejtem oszt kész. Na mivan na?
10/10
sala1992 2009 okt. 23. - 15:57:14 10/10
(14/20)
Nagyon jó film mindenkinek ajánlani tudom Sir Anthony Hopkinsra nagyon illet a szerep.
Heathcliff 2009 júl. 22. - 11:47:38
(13/20)
Ez tényleg nagyon jó film; és ha más mûvész-életrajzi filmekkel vetjük össze, akor ne felejtsük ki a Camille Claudelt.
10/10
Szissssz 2009 júl. 22. - 08:35:31 10/10
(12/20)
Szerintem nem volt vontatott a film, nagyon is lekötötte a nézõ figyelmét. Érdemes megnézni, aki szereti az életrajzi filmeket.
pozsizsuzsi 2008 febr. 08. - 14:48:55
(11/20)
Na hadd szálljak már én is be az offolásba. Nekem a Picasso kalandjai ugrott be azonnal. Abszolúte más film.
modano 2008 febr. 05. - 21:00:36
(10/20)
Hihetetlen karakteres színész A.Hopkins. Rá lett szabva ez a szerep is..
Newcastle United 2006 nov. 03. - 18:20:26
(9/20)
Na az a Derek Jarman film is óriási volt. Nem sokat konyítok a témához, de fantasztikus hatása volt.
x-tro 2006 nov. 03. - 13:56:09
(8/20)
Persze, Huszárik Csontváry-ja, bár elég nehéz belegondolni, milyen lett volna az eredeti szándék szerint Latinovitssal (vagy hogy kell ezt írni). De Itzhack Finchivel sem volt rossz. Csak éppen õ nem magyar, hanem szerb. Kulturálisan sok az a pár száz kilométer.
x-tro 2006 nov. 03. - 13:52:41
(7/20)
A Pollock jó volt, úgy rémlik szerettem azt a Van Gogh filmet, amiben Tim Roth címszerepelt, de nekem a kedvencem az Derek Jarman Caravaggio-ja. Az fantasztikus! Minden kockájában hû Caravaggio kompozícióihoz és fény-árnyékjátékaihoz. Valóban megidézi a festõt, amellett meg nagyon jó film is.
Newcastle United 2006 nov. 03. - 12:36:29
(6/20)
Ha festõs filmekrõl beszélünk, akkor nekem a Pollock tetszett nagyon.
x-tro 2006 nov. 03. - 11:35:04
(5/20)
Ja, szintén festõ...:))))) És, mondjuk Frida Kahlo sem volt akárki szexuális téren sem..:P Az mondjuk nekem jobban tetszett. Jó volt a zenéje..
x-tro 2006 nov. 02. - 11:19:16
(4/20)
Igen, állítólag Picasso egy *aszkalap hímsovén köcsög volt. Lehet, hogy ezért IS volt nagy festõ? Nem tudom, ettõl még a valóságban az aki. A XX.század egyik legnagyobb festõje. És egy kúrógép.
Newcastle United 2006 nov. 02. - 09:28:12
(3/20)
Attól hogy valaki nagy mûvész, még nem biztos, hogy jó ember is. Nemrég volt James Joyce életérõl is egy film, hát ott se volt valami túl szimpatikusan ábrázolva az író.
Newcastle United 2006 szept. 26. - 15:11:20
(2/20)
Én többet vártam a filmtõl, de Anthony Hopkins játéka valóban lenyûgözõ volt.

6/10
8/10
judephil 2006 szept. 26. - 09:25:31 8/10
(1/20)
Imádom Anthony Hopkins játékát!!Briliáns ebben a filmben!Persze a nõi föszereplõ is nagyon megfogta a szerepét!Az egész film nagyon jó,kiváló mellékszereplõkkel.