Téma: Tűnj el!

6/10
sawyerx 2017 nov. 30. - 18:20:06 6/10
(61/121)
Akkora visszhangja volt, hogy végül csak megnéztem, és pozitívat csalódtam benn, tetszett. Tetszett a rendezés, a játék a feszültségkeltésekkel, a lassú kibontakozás, dinamikailag talán a Hatodik érzékhez tudnám hasonlítani, csupán karakterek voltak silányabbak. Nem az a tipikus locsogós horror, végre nem sablonokra építkeztek, mint manapság annyira szokás. A "fõ problémán" is lehetett agyalni, és

===SPOILER===

ugyan a család és az inasok az elsõ pár perctõl sántítottak, a vendégseregnél meg már egyértelmû volt, hogy õk állnak a háttérben, ez a lélek/tudatáthelyezõs cucc azért meglepett. A kirakós darabjai megvoltak, de én inkább hittem azt, hogy a mutter tartja az elméjébe zárva a feketepétert, vagy valami hasonló, ahol végül feketepéter saját belsõ erejével tör ki, vagy valami hasonló sablon szarság. De ez úgy tetszett, pont eleget mutattak, magyaráztak el belõle.

===SPOILER VÉGE===

Negatívum azért mégis egy kicsit a rendezés, vagy nem tudom, még ez a manapság horror mûfajban kiemelkedõ alkotás sem közelíti meg a 80/90/2000-es évek minõségét, nem technikai szempontból. Úgyhogy -1 pont azé', meg még egy a befejezésért, mert az olyan hasracsapás-szerûnek tûnt. Fõleg, hogy a vakuval sokkolja meg az izomnéger agyát xD

8/10

Amúgy aki ebben a filmben nagyon karakteres volt, legalábbis nekem tuti meg fog maradni, az az úri néger, aki elsõként megkattant a vakutól.
3/10
Atis88 2017 okt. 09. - 13:22:25 3/10
(60/121)
Atya ég mekkora unalmas vontatott kínlódás ez. Végig se néztem. 3/10.
sanderson 2017 okt. 04. - 16:49:52
(59/121)
Én láttam már olyan filmet, amiben feketék csináltak fehérekkel valami nagyon hasonlót. Az a film egyébként ezerszer jobb ennél, és eredetibb.
1/10
lisbeth9027 2017 okt. 03. - 21:00:15 1/10
(58/121)
Egy rakás kaki ez a film, egyszerûen érthetetlen számomra,hogy kapott ennyi pontot eddig....
Kíváncsi lennék ,ha feketék csinálták volna ezt a fehérekkel mekkora balhé lett volna.Mindezt félre téve ,tényleg egy kiszámítható rossz film l. 10/3
Querelle82 2017 szept. 29. - 22:23:39
(57/121)
Találó a magyar szinkron, amikor azt mondja a srác a csajnak - telefonon. \" A f@szom sem akar megkefélni \" ...
Hanyasvagy 2017 szept. 26. - 10:07:27
(56/121)
SPOILER

Szerintem nem a nagyszülõk voltak a szolgák - õk simán meghaltak. Illetve lehet, hogy tényleg idõsgondozónak vették fel a személyzetet, illetve ekkora házba tényleg kell kertész stb. - de ez a szál mondjuk nem is annyira érdekes.

Alapvetõen arról van szó, hogy feketéket raboltak el és ennek a társaságnak eladták õket, szabad felhasználásra, pl. a film elején elrabolt jazz-zenészbõl lett az idõs fehér nõ szexrabszolgája (itt jól tippelt a biztonságiõr haver). Az agycsere-mûtét speciális kérés volt a mûgyûjtõ részérõl, hogy visszanyerje a látását. A többi fekán másféle agymosást hajtottak végre, amit a kedves vevõ kíván.

Amit én nem értettem, az a szarvasbaleset - semmi funkciója nem volt, bár a kiscsajnál a végén vadászpuska volt.

A logikátlanságokkal meg nem biztos, hogy érdemes foglalkozni. Pl. nyilván nem röhögnek ki, ha bejelented a haverod eltûnését. Fõleg, ha tudod, hova és kihez ment. De kétségtelen, hogy mulatságos jelenet volt. Mondjuk az is igaz, hogy a köztiszteletben álló család lehet, hogy nem tart a hatóságoktól, mert a törzsvásárlók között ott az elit. Szóval valszeg inkább arra mentek rá, hogy elgondolkoztató legyen. Elég gagyi az is, hogy a vakutól magukhoz térnek, de beáldozzák a mondanivalóért.
8/10
Bonnie 13 2017 szept. 23. - 22:45:42 8/10
(55/121)
Igaz`aból nem volt nagy `atütõ film de egyszermeglehet nézni .10/7
8/10
Bonnie 13 2017 szept. 23. - 22:44:43 8/10
(54/121)
Nekem az volt ebben a filmben a meglepõ hogy ilyet ^epp elmélyû ember kitud tal`alni hogy a n^egerek képess^egeit elveszik és `atmûtik egy fehér amerikaiba .Azt`an a négert csicsk`anak haszn`aljâk .Ez durva .Alapj`abanvéve nem volt rossz a film és tetszett benne hogy nem volt unalmas sablonos öldöklõs thriller igaz ebben is volt de csak a film v^eg^en.
10/10
Damill 2017 szept. 20. - 23:05:09 10/10
(53/121)
Nem mondanám kliséktõl mentesnek, de valahogy mégis túlnõ az egész az átlagos horrorfilm keretein. Talán képes veled elhitetni, hogy ez akár veled is megtörténhetne. Nagyon tetszettek a megvalósítása annak is, amikor a \"Mélybe\" süllyed. (Egyetlen negatívum, hogy nem kaptunk igazi választ arra, hogy miért a feketék a \"kiválasztottak\".) Engem sem könnyû lenyûgözni, de ennek a filmnek sikerült!
8/10
Paradiselost02 2017 szept. 18. - 23:22:13 8/10
(52/121)
Aki naponta öt filmet fogyaszt el ,annak ez már sok lehet és elvész a lényeg...de komolyan ,tényleg semmi sem jó ezeknek? Nagyon király kis film ,érdemes megnézni .Féltem ,hogy nem üti meg a mércét ,mert nehéz manapság érdekes filmet csinálni .Na ezt nevezem.:)
1/10
Marduk83 2017 szept. 16. - 09:40:52 1/10
(51/121)
Hatalmas várakozással ültem le megnézni, kár volt. Gagyi f*s. Értelmetlen baromság. Újfent az ezerszer lerágott csont: csúnya gonosz fehérek vs szerencsétlen kihasznált négerek. Dög unalom.
addass 2017 szept. 11. - 21:41:17
(50/121)
valami shamalayan utánzat film, annak is harmadrendû, egy lufivá fújt vérgagyi, amit lejárt szavidejû társadalomkritikával öntöttek nyakon, iszonyat vontatott dramaturgiával elõadva.
kérdésként csak annyit vet fel az emberben a végén, hogy ennyi logikai bakit hogy lehetett már idehalmozni...
megjegyzem, shamalayan-tól anno legjobban a lány a vízben tetszett, utána meg az utolsó léghajlító.
10/10
kazsagx 2017 szept. 10. - 00:02:33 10/10 Előzmény Mate146
(49/121)
A kéz fájdalom hiányát leginkább az adrenalinnal tudnám magyarázni,az pedig,hogy a csaj a végén miért haldoklott annyit,talán várta,hogy a pasi segít rajta,nem úgy mint az anyján,akin elmulasztotta ezt és emiatt volt bûntudata!

Nagyon frankó kis film volt. 10/10
dan92 2017 szept. 10. - 00:02:32
(48/121)
Érdekesen kezdõdött, átment gagyiba. 10/3
7/10
Gollam247 2017 szept. 09. - 16:36:11 7/10
(47/121)
Csak azért sem fogom megnézni ezek után a Lélekszám 436 vagy a Titkok kulcsa címû filmeket (gyanítom ezek közül lehet vmelyik a helyes megfejtés xd).
Hsz.edrõl leginkább a megszáradt orrnyák jut az eszembe, bocs a spoilerért, jaj de hiszen ez nem is volt az.
BTW az egyediséget úgy értettem, hogy feltehetõleg nem sok ilyen típusú thriller-horror készült, nyílván nincs új a nap alatt.
sanderson 2017 szept. 09. - 14:06:39
(46/121)
A hozzászólásodból arra következtetek, hogy kedveled a thrillereket. Van egy rossz hírem. Ez a történet nem egyedi. Ezek szerint nem láttad azt a bõ tíz évvel ezelõtt készült filmet, aminek a végén hasonló dologra derül fény. Az a film sokkal jobb ennél, de nem mondhatom meg a címét, mert spoiler lenne azok számára, akik a Tûnj elt már látták, de ezt a régebben készült filmet még nem.
7/10
Gollam247 2017 szept. 09. - 11:43:18 7/10
(45/121)
Egyedinek egyedi, de azért annyira nem nagy durranás, már önmagában az alapmotívum is megmosolyogtató, hogy gazdag fehér emberek át akarják ültetni az agyukat néger emberek testébe....LOL ezt úgy el tudom képzelni. (bocs a spoilerért).
Szintén zavaró, hogy kb. 60 percig alig történik benne érdemleges dolog, igaz utána nagyon bepörög.
7/10 az egyedisége miatt.
4/10
Szeniii 2017 szept. 04. - 11:58:22 4/10
(44/121)
Nem tetszet, nagyon gyenge thriller max 5 pont( az is csak jóindulatból)
k11zoltan 2017 szept. 02. - 22:59:23
(43/121)
Érdekes ötlet.
Nem volt rossz.
8/10
szl1000 2017 szept. 01. - 22:11:05 8/10
(42/121)
Meg lehetett nézni.