Téma: Tûzgyûrû

greeen 2013 júl. 24. - 05:39:04
(221/481)
Persze mielõtt valaki ezt félreértené amit írtál, és a Gru 2 kettõ bevételéhez vagy sikeréhez akarná hasonlítani, a film még ezidáig csak 180 milliót termelt és a költségvetése 200 millió felett volt (220 asszem és ebben nincs benne a marketing). Érdekes hogy a film nem tudott robbantani, és sikerként kell elkönyvelni azt, hogy ha már visszahozza az árát. Bár még pár országban nem játszották, de a lényegi közönségen már átment. Én úgy gondolom, mivel a filmet megnéztem moziban, hogy ez a film jóval nagyobb sikerre lett volna hivatva..
10/10
filmimádóó 2013 júl. 23. - 20:53:54 10/10
(220/481)
Most jöttem haza a moziból, 3D-ben néztem és nagyon jó volt!! 10/10
10/10
Castleon 2013 júl. 23. - 18:08:58 10/10
(219/481)
"Múlt héten a Tûzgyûrût 9610 moziban 4,7 millióan látták az Egyesült Államokban, ami 35 millió dollár bevételt jelent. Ezzel a film kiütötte a Universal stúdió 3D-s animációs filmjét, a Gru 2-t. Múlt héten világszerte a Tûzgyûrû volt a legnézettebb film." - http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/07/23/a_tuzgyuru_elso_a_vilagpiacon/
2/10
honfoglalo111 2013 júl. 22. - 21:55:25 2/10
(218/481)
Most hogy mondod, tényleg! de a látványban nagyságrendi különbség van... azt el kell ismerni, hogy a CGI jól sikeredett.
Judys 2013 júl. 22. - 20:50:52
(217/481)
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem elsõ nézésre tisztára Power Rangers...Nagy szörny kontra nagy robot, emberekkel vezérelve...hááááát...
7/10
kypD 2013 júl. 21. - 21:36:25 7/10
(216/481)
A történet nem nagy durranás, a CGI viszont gyönyörû. A látványért megéri elmenni, plusz szerintem a szinkron is korrekt, nekem Mihályfi Balázs szinkronja nagyon tetszett, teljesen olyan volt, mintha õt látnám a képernyõn :D

Túl sokat nem tudok mondani róla, max annyit, hogy ha ilyen Transforemrs vs Godzilla szemmel nézzük, mind a Godzilla mind a Transformers jobb volt külön-külön is.
greeen 2013 júl. 21. - 15:34:38
(215/481)
Rengeteg ilyen van a filmben ami kizár minden realitást. Természetesen az atom felrobbanása olyan lökéshullámot okoz még a levegõben is, hogy mindent elsöpör. Ha ezt a lökést illetve energiát a víz közvetíti, akkor azonnal péppé préselõdne a legerõsebb kapszula , illetve tengeralattjáró is. Ez tény. A film szerint az atom a másik dimenzióban robbant fel, ahol ezek a szörnyek élnek...de ettõl függetlenül lehetne sorolni vég nélkül a hülyeségeket, de igazából ez csak egy mese. Messze nem egy tudományos fantasztikus valami. 12 éves korhatár érthetõ is hehe.
2/10
honfoglalo111 2013 júl. 21. - 14:57:34 2/10
(214/481)
Köszönöm a pontosítást!

Egyébként erre nem is kerülhetett volna sor, mivel a tengerfenéken történt atomrobbantásban kipurcantak volna: ha nem párolognak el a több millió fokban az óriási sugárzás biztos megviselte volna egészségüket... XD

Igen, a helikopteres szállítás áll a baki lista élén!
greeen 2013 júl. 21. - 01:37:00
(213/481)
amúgy ha a legnagyobb blõdséget keresné valaki a filmben az ott volt végig az orra elõtt. 5-6 db teherszállító helikopter vitte a monstrumokat. Óriási blõdség. A világ legnagyobb helikoptere jelenleg a MI-26 os. Hoszabb mint egy Boeing 734 és a rotorja fesztávja szélesebb a Boeing szárnyfesztávjánál. Maximálisan a saját tömegén kívül kb 20 tonnát tud elcipelni. Nem igazán lesz ennél erõsebb helikopter még 1000 év múlva sem, mert a felhajtóerõnek a földi atmoszféra szab határt, azon felül max varázslat létezne . Mármint az ilyen propeller szerû konstrukcióknál.Na de ha a legerõsebb helikopterrel is számolunk akkor 5-6 db repcsi is 100-120 tonnát tudna megmozgatni. Ez 2-3 db T-72-es tanknak felel meg. A filmben levõ monstrumok jó indulatal is minimum 10 ezer, de inkább több 10 ezer tonnás valamik. Tehát nem férne el a levegõben annyi helikopter ami megmozdítaná. Ezer helikopter egy pillanatra talán megbillentené de csak matematikai számítás esetén .
10/10
Gen.Manhertz 2013 júl. 21. - 00:39:12 10/10
(212/481)
Szeritenm egyértelmû, hogy mivel sok dolog nincs megmagyarázva, a fantáziádra van bízva a megoldás.
*SPOILER*

"- "már a dinók idejében itt voltak, de nem volt megfelelõ a klíma számukra, így hát elmentek"
ah, értem, szóval ezek a dimenzió utazó és világokat leigázó lények ahhoz már buták voltak, hogy kicsit terraformáljanak, így hát várniuk kellett 100-200 millió évet, hogy a primitív kis emberkék megváltoztassák a klímát, és idejöhessenek... teljesen logikus XD"

Minek formálják a klímát, ha helyette nyugodtan mehetnek másik világokat leigázni? Ráérnek visszajönni késõbb is.

"- ez a fal építés meg MI A BÁNAT VOLT? A Sydney Operaház elé húztak egy falat (meg máshová is akartak) hogy a csúnya gonosz kis szörnyecskék beleverjék azt a nagy ronda fejüket és fájó fejjel visszaússzanak a dimenziólyukba ahol elsüllyednek szégyenükben... Hiszen olyan buták, hogy nem kerülik meg, nem másszák át, nem repülik át vagy ahogy történt, nem törik át... RÖHEJES"

A filmbõl kiderül, hogy a falak csak alibik voltak, hogy az emberek ne pánikoljanak. (És tudjuk, hogy az emberek buták és elhiszik amit mondanak nekik.)

"- a végén a mentõkapszulában csak úgy hip-hop több ezer métert emelkednek a tenger mélyérõl, utána kinyitódik a kapszula, a csaj vidáman kiugrik belõle, persze a KESZON-betegségrõl a rendezõ nyilván nem olvasott, ilyen sebességgel emelkedve szétloccsant volna a csaj agya a nyomáseséstõl..."

Ilyen technológia mellett nem értem min csodálkozol...

*SPOILER VÉGE*

Ha kicsit elmélkedsz ezeken (bár semmi értelme, mert ez a film nem errõl szól) akkor mindenre (ki)találhatsz megoldást.
greeen 2013 júl. 21. - 00:35:00
(211/481)
Húha. A keszonbetegséget nem igazán érthetted meg életed során csak annyit tudsz róla ha hirtelen felemelkedik valaki a víz mélyérõl ,akkor ezzel jár...:)) Segítek kicsit megérteni mi is az.A keszonbetegség, vagyis a dekompressziós betegség a nagy nyomáskülönbség hatására jön létre.Tehát ha egy búvár (nem mélytengeri búvárruhában) lemerül mélyre, akkor nagy nyomás nehezedik a testére és ilyenkor a levegõ a szervezetben jobban összepréselõdik, tehát a lélegzetvételkor a palackból sokkal több molekulát tartalmaz a beszippantott levegõ. Ugye a levegõ fõ alkotóeleme az oxigén és nitrogén. Na most az oxigént a szervezet így is elhasználja de többletnitrogén raktározódik el a testben (vérben , szövetben stb). A hirtelen felmerüléskor a nyomás csökken, és a többletnitrogén az ilyen nyomáskülönbség hatására buborékokat képez a vérben, hajszálerekben, illetve szövetekben. A vérrög pedig tudjuk mihez vezet. Na de ha egy kapszulában vagy, amiben hermetikusan ki van zárva a külsõ nyomás hatása a testedtõl, akkor semmiféle hatását nem érzed a kompressziós különbségnek.Maximum a kapszula fala szenvedi el.
2/10
honfoglalo111 2013 júl. 20. - 23:55:06 2/10
(210/481)
Mese habbal... :D
Izgalmas, látványos csihi-puhi gépek és szörnyek közt, de túl sokat nem adott nekem a film. 1x nézhetõ.
Legalább ne rakták volna bele ezeket az óráisi MARHASÁGOKAT:
*Spoiler is jön*

- "már a dinók idejében itt voltak, de nem volt megfelelõ a klíma számukra, így hát elmentek"
ah, értem, szóval ezek a dimenzió utazó és világokat leigázó lények ahhoz már buták voltak, hogy kicsit terraformáljanak, így hát várniuk kellett 100-200 millió évet, hogy a primitív kis emberkék megváltoztassák a klímát, és idejöhessenek... teljesen logikus XD

- ez a fal építés meg MI A BÁNAT VOLT? A Sydney Operaház elé húztak egy falat (meg máshová is akartak) hogy a csúnya gonosz kis szörnyecskék beleverjék azt a nagy ronda fejüket és fájó fejjel visszaússzanak a dimenziólyukba ahol elsüllyednek szégyenükben... Hiszen olyan buták, hogy nem kerülik meg, nem másszák át, nem repülik át vagy ahogy történt, nem törik át... RÖHEJES

- a végén a mentõkapszulában csak úgy hip-hop több ezer métert emelkednek a tenger mélyérõl, utána kinyitódik a kapszula, a csaj vidáman kiugrik belõle, persze a KESZON-betegségrõl a rendezõ nyilván nem olvasott, ilyen sebességgel emelkedve szétloccsant volna a csaj agya a nyomáseséstõl...

*Spoiler off*

Ez csak egy-két égbekiáltó agyatlanság volt a filmbõl, ha már egy normális filmet akarnak készíteni, az ilyen alapvetõ dolgokra oda kéne figyelni! Ez számomra rendkívül sokat levont az élvezhetõségébõl, ezért csak 10/2-t adtam neki.
10/10
Gen.Manhertz 2013 júl. 20. - 23:00:01 10/10
(209/481)
Nekem is egy kicsit zavaró volt,de egy idõ után meg lehetett szokni a sok esõt. De megvan az oka. Ha esik az esõ és minden vizes, akkor minden csillog, jobban törik a fény, és így az eleve nagyszerû látvány hatványozódik. Persze ez elsülhet visszafelé is, de ebben az esetben szerintem nagyon jó munkát végeztek.
9/10
rob83 2013 júl. 20. - 20:36:29 9/10
(208/481)
Igazad van,valamint számomra az is zavaró volt,hogy mindig este sötétben voltak a csata jelenetek.Megnéztem volna egy nappali jelenetet is!Mozi 3D az az igazi!
10/10
Phoenixy 2013 júl. 20. - 20:30:16 10/10
(207/481)
Megnéztem a filmet.
Nagyon jó volt, eszméletlen mekkorák azok a gépek. :)
Az egyetlen negatívum, hogy szinte mindig esik az esõ, és egy idõ után azért már picit zavaró. Mondjuk ezt a filmet tényleg nagy vásznon kell látni, szerintem itthon TV-n abszolút nem lesz ilyen jó, kb. csak az esõt lehet majd látni sokszor.
Így ez a film nekem most 9/10, de 10/10-et adok, mivel 70 idióta lehúzta 3,2-re a filmet mielõtt láthatták volna...
9/10
rob83 2013 júl. 20. - 09:14:50 9/10
(206/481)
Tegnap sikerült megnéznem 3D-be!
Nincsen evvel a filmmel semmi gond,azt adja amire számítani lehet látványban nagyon jó!

10/9 Aki nem képes elrugaszkodni a valóságtól az ne nézze meg!
10/10
Phoenixy 2013 júl. 20. - 08:00:35 10/10
(205/481)
Most jövök vissza Magyarországra. :)
Úgyhogy ma délután rögtön megyek is megnézni, remélem, hogy jó lesz.
A76 2013 júl. 19. - 16:04:16
(204/481)
Már bocs de nem jéger kell mondani a vadászokat? Én tanultam németül és ott úgy kell ejteni. fura h jágernek ejtik.
9/10
renicicus 2013 júl. 19. - 14:26:01 9/10
(203/481)
Véleményem szerint is ez egy jó film. Nincs nagy mondani valója, de a látvány nagyon jó. Ez az a film, amit szint csak 3D-ben érdemes megnézni.
adamnagysweetmovie 2013 júl. 19. - 13:44:35
(202/481)
Hanula Zsolt kritikája nemcsak a filmre igaz...
"És igen, azt hiszem, mint a bulvár, mi is belekerültünk a nagyzolási spirálba, túl korán elpuffogtattuk az ezüstgolyóinkat, így most már nem tudjuk hova fokozni a mondatokat. A nyelv megköti a kezünk, a filmnek ezzel szemben még vannak lehetõségei. Mindig lehet egy szörny/robot még nagyobb. És ha mi a szavak fokozásának végére értünk is, õk még mindig tudják azt tovább roncsolni, egyszerûsíteni, hogy minél kevesebbet kelljen és lehessen gondolkodni rajtuk. Ahogyan ez az orwelli újbeszélnek is lényege. 15-20 év múlva talán egy ilyen akciófilmben már eleve a dialóg mint olyan vezényszavak használatára redukálódik; a fõcím után a narrátor azt mondja majd "Elõzmény", a hadsereg eligazításán egy szigorú tekintetû parancsnok az óriáscápás videóra mutat: "Ellenség", a végsõ ütközetben pedig hõsünk kiáltja az ég felé: "Bosszú!". És a közönség érteni fog mindent, mert nem lesz több, amit meg kellene értenie. "