Téma: Tûzgyûrû

7/10
tarantinofan 2013 júl. 26. - 18:22:11 7/10
(241/481)
Szóval ezért hanyatlik a globális filmgyártás, mert olyanok töltik meg az iskolapadokat, akik látatlanban osztályoznak egy filmet, vagy még a boxofficemojo-s kimutatásokat is meghazudtolják, vagy nem képesek elfogadni, hogy valaki nem szerette az acélembert :D

Egy: én beszélek, te nyerítesz
Kettõ: munka és dolgunk. Hm. Tudod én újságíró vagyok, de valahogy sosem úgy gondoltam az írásra, hogy az nekem a "dolgom" vagy a "munkám". Én ezt a hivatásomként fogom fel, nekem ez egy hobbi. Ha te a filmkészítésre, mint munkára gondolsz, akkor ott sem elhivatottság, sem lelkesedés nincs, ami egy ilyen kreatív szakmánál nem jelent jót. Nem érted? Majd ha egyszer szívvel-lélekkel fogsz valamihez állni, akkor majd megérted :)
Sonic8 2013 júl. 26. - 18:14:50
(240/481)
Gyerekek dolgoztatását büntetik?
Nos.
Én a londoni Met Film School-ban http://www.metfilmschool.co.uk/ vagyok TANULÓ ahol tudod konkrétan az az éves anyag hogy te filmet forgatsz,vagy éppen forgatókönyvet kell írni vagy egy film teljes menetérõl egy 20 oldalas esszét írni. Dolgom basszus... Most is forgatok egy kalandfilmet amit az iskola finanszíroz. Ez a féléves "dolgunk" amik alatt kisebb vizsgákat is kell letennünk. Majd ha kész a film egyes filmstúdiók küldöttjeinek kell bemutatni.

Én nekem nincs veled problémám, de kérlek többet nekünk ne kelljen bármilyen "beszédet" is folytatnunk.
7/10
tarantinofan 2013 júl. 26. - 18:09:02 7/10
(239/481)
Az égvilágon senkit sem érdekel, mennyi lett a vége, hanem, hogy úgy osztályoztad, hogy fogalmad sem volt még róla. A lényeg ez, hogy ugyanazt csináltad, akiknek nemrég nekiálltál. A személyeskedést pedig kérlek hanyagold, én sem tettem a személyedre negatív megjegyzéseket, maximum a megnyilvánulásaidra. Utálom, amikor elkezdenek a trollok a másik testére, rokonára, életképtelenségére utalgatni, amikor ez a fórumviták legnagyobb hibája. Tanuljatok már meg fórumozni, és érdemben vitázni, nem pedig óvodás módjára (ezért is kétlem, hogy te akármit is forgatsz, vagy dolgozol, mert a gyermekek dolgoztatását tudtommal a legtöbb országban büntetik) a kritikát megfogalmazó személyére reflektálni. Ahelyett, hogy bebutulsz, inkább nézd vissza, és ismerd el, hogy mennyire következetlen vagy, és változtass rajta. Ha van egy minimális eszed, akkor te is beláthatod, hogy akárhányszor megtalállak, bizony igazam van, amit te ilyen böszmeteges stílusban megfogalmazott fröcsögésekkel "jutalmazol". Nem szép.
És igen, egyik sem egy nagy alkotás, de ha választani kell, sokkal inkább ez, mint az acélember. Sajnálom, mert Superman nálam az év legjobban várt filmje volt, ennek ellenére egy közepesen gyenge, de kétségkívül látványos alkotás lett.
Sonic8 2013 júl. 26. - 17:46:34
(238/481)
Engem csak hívtak ez ügyben...

Hát elnézést ha én bármi rosszat tettem veled azzal hogy én leírtam azt amit gondolok annak a szerencsétlennek de szerintem már a végére volt benne igazság bõven és abban amit õ írt szinte se mennyire. 10-et adtam elõre. Hú vazzeg most mondhatnád. Ez akkor lenne gáz ha utána nem ezen a véleményen lettem volna amit elõre gondoltam. De azon voltam.
Tudod ott voltam a film egykét kisebb forgatásán amit London mellett nem messze tartottak és már az lenyûgözött engem és amennyi munka volt benne. Én voltam már rengeteg forgatáson. Die Hard,Skyfall,World War Z,47 Ronin,TDKR de egyiknél se láttam ekkora odafigyelést és dolgosságot amit ott csináltak. Már! ez okból is elõre megadtam a 10-et mert megérdemli a film és annak készítõi.
greeen 2013 júl. 26. - 17:42:58
(237/481)
Fél tõled a port mert te kemény vagy. Most írták a moderátorok !
greeen 2013 júl. 26. - 17:40:00
(236/481)
Hát kicsit sántító az analógiád abból a szempontból hogy próbálod indulatszavakkal nyomatékosítani azt amit a valóság nem tükröz. Márpedig azt, hogy Michael Bay elbújhat és szégyenkezhet. Hozzáteszem nekem se tetszenek a Transformersek. Unalmas xarok. De az a tény hogy a Transformes epizódok óriási kasszaseikert arattak ,tehát közel milliárdos bevételt produkáltak (az utolsó meghaladta) az azt jelenti, hogy nagyon-nagyon cserélne Del Toro most M . Bay-el. Ezek Blockbuster filmek, egyetlen mérvadójuk a létjogosultságuknak a maximalizált bevétel és nem a pozitív kritikák begyûjtése és díszkötésbe kiadása mint a tiéd is. Itt csak is errõl van szó. A Transformerst érthetetlen módon zabálják de annyira hogy hatalmas bevételeket hoz a konyhára, és ez alapján sajna valami nagyon nem jól sült ki ennél a filmnél. Remélem a folytatás meghozza majd azt a bevételt ami igazolja azt, hogy igenis sokkal jobb és érdekesebb film a világ szemében is.
Sonic8 2013 júl. 26. - 17:36:16
(235/481)
Most már te is jössz???
Mondd csak. Hallgatom a problémád.
9/10
GéPLovaG X 2013 júl. 26. - 13:44:26 9/10
(234/481)
"Azonban én nem elsõsorban a 2 emberes vezérlést kritizáltam, hanem a 2 pilóta közti agyi kapcsolat szükségességét és értelmét kérdõjeleztem meg." - Ez gyakorlatilag egy 3-as kapcsolat, mert a Jaeger is rájuk van kapcsolva, sõt inkább õk vannak a Jaegerre kapcsolva és azon keresztül alakul ki a két pilóta közötti átvitel. Arról nem beszélve, hogy az összehangolt mozgás miatt elengedhetetlen, hogy a két pilótától ne kapjon egy idõben eltérõ utasításokat.

"ha közben fizikai mozdulatokat kell végezni (ad absurdum gombot nyomni fegyverváltáshoz!) és egymással kell kommunikálni harc közben." - Nem igazán ismerem ennek a mikéntjét, de a szóbeli kommunikáció lehet ösztönös cselekvés megszokásból. Senki nem mondta, hogy kell. Ez olyasmi lehet mint egy visszaigazolás.

De mindegy. Ez egy "mese", sok mindent bele lehet látni vagy lehet kritizálni. Én remekül szórakoztam a moziban a filmen.
8/10
Pszichoapu 2013 júl. 26. - 01:27:48 8/10
(233/481)
Köszi, igen, ezt én is vágtam a filmbõl és nem kerülte el a figyelmem. Azonban én nem elsõsorban a 2 emberes vezérlést kritizáltam, hanem a 2 pilóta közti agyi kapcsolat szükségességét és értelmét kérdõjeleztem meg, ha közben fizikai mozdulatokat kell végezni (ad absurdum gombot nyomni fegyverváltáshoz!) és egymással kell kommunikálni harc közben.

A látványossággal való magyarázatod viszont nem gyõzött meg: "Hogy nézett volna már ki, ha a két ember ott feküdne 1-1 kapszulában mozdulatlanul..." Nos, szerintem egy sci-fiben nagyon is jól "nézett volna ki"! Ha ugyanis pont a látvány-kérdésre élezem ki a helyzetet, akkor engem baromira nem érdekel, hogy mit csinálnak egy kapszulában vagy épp milyen tornamutatványokat kell végezniük szinkronban egy hologram-labdával a kezükben bohóckodva, hogy mozgásra bírjanak egy gépmonstrumot, hanem pont hogy az általuk keltett hatásban, azaz a robot elemi erejû mozdulataiban és a szörnnyel vívott küzdelmének nagy totál látványában szeretnék inkább gyönyörködni.
Ha az Alien-ben Ripley mondjuk agyhullámokkal is képes lett volna vezérelni a rakodórobotot, akkor sem sértõdtem volna meg, ha az Õ mozdulatait nem mutatják, mert ott és akkor az Idegen és az ember által vezérelt robot gigászi küzdelmén volt a hangsúly és a képsorok akkor is ütöttek volna.
8/10
chester07 2013 júl. 25. - 21:20:47 8/10
(232/481)
nem köll sírni.jó vót ez.nem köllött rajta sokat gondolkodni.
greeen 2013 júl. 25. - 19:34:17
(231/481)
Ez a legnevetségesebb blõdség a filmben. Lentebb valahol levezettem, hogy kb 1000 db MI-26 os (A világ legnagyobb és legerõsebb Helikoptere) tudna megemelni 20-25 ezer tonnát ami talán egy ilyen monstrum súlya.:) És itt aztán nem lehet jönni olyannal hogy másmilyen a gravitáció ,meg a felhajtóerõ , mert szigorúan a földön "játszódik".
9/10
_Freddy_ 2013 júl. 25. - 18:45:25 9/10
(230/481)
Arra valakinek van magyarázata, hogy 5 db helikopter hogy emelt fel egy millió tonnás gépet? :O
Mondom én, hogy a méretarányozást elcseszéték de még ilyen dolgokat is nagyon benéztek.
Vagy erre is van valami magyarázat?
9/10
GéPLovaG X 2013 júl. 25. - 17:22:27 9/10 Előzmény Pszichoapu
(229/481)
Elmondják... Egy ember agya nem bírja a terhelést ezért kell a 2, hogy megosszák a terhelést. A többi meg a látvány miatt fontos. Hogy nézett volna már ki, ha a két ember ott feküdne 1-1 kapszulában mozdulatlanul illetve talán könnyebb feldolgozni ha van fizikai visszajelzése is a mozgásnak.
Sz Peter 2013 júl. 25. - 14:58:02 Előzmény 11messi87
(228/481)
"Azok a mélyenszántó beszélgetések"

És te most komolyan ilyeneket vártál ettõl a filmtõl?
Mert akkor nem a filmmel van a gond. ;)
droland1978 2013 júl. 25. - 08:49:29
(227/481)
Szívesen várjuk azon munkádat, mellyel kapcsolatban kritikát fogalmazol meg, hogy lássuk, te hogy csinálnád...
8/10
Pszichoapu 2013 júl. 25. - 03:34:38 8/10
(226/481)
Egy - a film világát jól ismerõ - rajongótól szívesen venném a magyarázatot arra, hogy mégis mi értelme a driftelésnek, ha az idegpálya-híd kialakulása után szóbeli utasításokat kell egymásnak osztogatni a harc kellõs közepén??? Csak azért, hogy a jaeger pilóták egymás múltjában vájkálhassanak és legyen alapja a drámai szálnak? :) Habár a jaeger-rel való agyi összeköttetés is megkérdõjelezhetõ, ha közben gombokat (is) kell nyomogatni a vezérléséhez és nem elég a motorikus mozgások átvitele, de ez még mindig megmagyarázhatóbb, mint az egymás közti agyi kapcsolat szükségessége.
Továbbá ahogy azt más is találóan megjegyezte, a fájdalom visszacsatolásának sincs a legcsekélyebb haszna sem. Az agyfélteke megosztottság viszont ötletes (lévén az agyféltekék az ellentétes testrész mozgásáért felelõsek) és talán ez az egyetlen dolog, ami valóban indokolja a 2 emberes vezérlést, de hogy az egymás közti kapcsolatnak ilyen formában semmi haszna a filmben, az tuti.
Esküszöm nem kukacoskodni akarok, hanem csak némi "science"-t próbálok a saját értelmezésemben csepegtetni a filmkészítéskor teljességgel magára maradt "fiction" mellé.
3/10
garfimacska 2013 júl. 24. - 22:40:29 3/10
(225/481)
Én inkább azt mondanám ZS kategória... még a CGI is gagyi
11messi87 2013 júl. 24. - 19:44:38
(224/481)
Förtelem. Azok a mélyenszántó beszélgetések voltak a legkomolyabbak a filmben, amik nem is voltak. Tipikus B-kategória, popcorn.
9/10
GéPLovaG X 2013 júl. 24. - 17:17:26 9/10 Előzmény greeen
(223/481)
Tudtommal pont Japán-ban nem kezdték el még vetíteni ahol ennek a mûfajnak nagy múltja van.
5/10
cirmuli 2013 júl. 24. - 15:39:49 5/10
(222/481)
Nem 3D-ben láttam, lehet, hogy a látvány javít rajta. Számomra Godzilla + Transformers = Tûzgyûrû. A tartalma gagyi, kár érte az idõ. Persze mit vár az ember egy ilyen filmtõl? Maximum a látvány jó.