Téma: Tûzgyûrû

5/10
Bogoj 2013 júl. 29. - 14:57:54 5/10
(261/481)
látványilag tetszett, úgy egészében véve viszont nem. amikor kissé fanyalogva jöttem ki a moziból, a 13 éves gyerekem megkérdezte, hogy mi nem tetszett benne (neki nagyon bejött). mondtam neki; az, hogy nem szólt semmirõl.
dehogynem. - jött a válasz.
és mirõl? - kérdeztem.
hogy jöttek a szörnyek, és néhány ember megvédte a világot.
és mirõl szólt a csatahajó?
hogy jöttek a szörnyek, és néhány ember megvédte a világot.
na, ezért. sorolhatnám a filmeket, amiknek ez a "tartalma"...
de ott máshonnan jöttek a szörnyek - próbálta még menteni a menthetõt, de ezen már csak mosolyogtam.
5/10
2/10
niccy8 2013 júl. 29. - 13:59:36 2/10
(260/481)
Ennyire unalmas, vontatott filmet már régen láttam. A legtöbb színész játéka sem nyûgözött le. A nõi fõszereplõ kimondottan idegesített. Semmilyen színészi játékot nem fedeztem fel rajta. A kislánykori énjét játszó gyerek sokkal jobban alakított. Azt se értettem, hogy a szörnyek miért jöttek évekig egyesével. Felderítés után miért nem rohanták le a Földet? Az akciójelenetek is unalmasak voltak és számomra látványos sem volt. Aki egy kicsit is izgalmas akciófilmre vágyik, inkább nézzen meg valami mást.
Carolin80 2013 júl. 28. - 23:17:37 Előzmény _Freddy_
(259/481)
idézlek..
"Ezek a tipikus beülsz és rágcsálod a popcornt EZERREL filmek, gondolok itt a Transformersre meg a szuperhõsös filmekre is, de az emberek zabálják az egészet a látvány miatt, de nem veszik észre az egészet, hogy itt mi is van a háttérben. A forgatókönyvvel nem igazán törõdnek mostanában..."

Mégis te itt mit vettél észre ennél a filmnél? Milyen különleges mondanivalót, milyen társadalomkritikát, lélekemelõ dramaturgiát ?:))) Az égvilágon semmivel sem jössz ki több intellektuális élménnyel, mint bármelyik másik általad felsorolt filmeknél...
greeen 2013 júl. 28. - 23:03:45 Előzmény _Freddy_
(258/481)
Amikor egy ilyen film elkészül akkor a rendezõt a legkevésbé az érdekli majd, hogy esetlegesen valaki mint te majd azt mondja ez aztán jó film volt. Ez egy Blockbuster mûfaj. Mondjuk unalmas ezt a kifejezést használni már rájuk, úgyhogy próbálok csak sima magyar szlenget írni. :)
Szóval mikor egy Michael Bay nekiáll a Transformersnek, vagy ez esetben Del Toro ennek a filmnek, akkor elsõdlegesen és tulajdonképpen véglegesen is egyetlen dolog jelenik meg szemében, a Dollár jel (Tudod mint anno Dagovertnek a kacsamesében). A Producerek is ezért sorakoznak fel ilyen mûfajok mögött, mert az ilyen típusú filmeknél esélyes a kasszasiker , a nagy költségvetés ellenére a garantált nagy profit. Csakis az tölti el megelégedéssel a befektetõket ezeknél a filmeknél, ha búsásan megtérül a kiadásuk. Ezek a filmek nem a 9 Oscarra hajaznak és nem arra hogy ódákat zengjenek róluk a kritikusok, és nem is arra hogy bekerüljenek a filmmûvészeti fõiskolák oktatásprogramjába, pláne nem arra hogy hatalmas értékeket közvetítsenek , mint pl. az Egy csodálatos elme szerû filmnél. PÉNZ PÉNZ PÉNZ. Ennyi. Ha a világ visszajelzése fanyar a jegypénztáraknál (Lásd Jhohn Carter hatalmas buktája) akkor te most írhatod teljes eksztázisban is, hogy márpedig ez jó film és jobb a másiknál (PL most Transformers) akkor a producerek, (akik adják a sok sok milliót illetve 100 milliókat) menekülnek és mihamarabb el akarják feledni ezt a melléfogást. Még ha örömkönnyekben bele bele is olvasnak egy dicsérõ portos kommentbe is, de ez a tényen már nem változtat. Ennél a filmnél még megvan az esély a folytatásra, de igazából az majd csak akkor fog kiderülni, ha ténylegesen nekiállnak egy új rész forgatásának, és nem akkor amikor a bulvár összevissza fecseg és leírja a sok okos, hogy már készül is ám az új rész. A nagyközönség eléggé elutasította sajnos (amit én sem értek, de ez a helyzet) de talán nem annyira, hogy ne adjanak neki még egy esélyt.
3/10
lindav24 2013 júl. 28. - 22:44:54 3/10 Előzmény zsigus1
(257/481)
Rettenetes csalódás Guillermo del Toro-tól. Sablonos, vontatott, igazi hollywood-i filmet sikerült "alkotni", én sajnos végigunatkoztam az egészet.
zsigus1 2013 júl. 27. - 12:05:33
(256/481)
Rendben van, sok filmben van ilyen, de ennél a filmnél valahogy nekem mégis az az érzésem, hogy ezzel csak fel akarták dobni, és "szakmaibbá" tenni.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 27. - 11:37:33 9/10
(255/481)
"Az sem tetszett, hogy néha értelmetlen szakszavakkal dobálóztak, és azzal akarták erõsíteni a sci-fi jelleget."

Gyakran elõfordul, hogy rébuszokban beszélnek. Nem magyarázhatnak meg mindent.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 27. - 11:36:42 9/10
(254/481)
Én nekem az Acélember-ben csak a történettel van bajom, meg túl egyszerûnek tûnik az egész, nem azt hozták ki a 250 millióból amit egyes emberek várnának, a kritikusok is ezért húzták le fõleg. A zúzás meg annyi volt, hogy néhány épületet leromboltak a folyamatos kamerarángatás közben. Itt azért sztem látványosabb és élvezetesebbek voltak a harci jelenetek, sõt.
zsigus1 2013 júl. 27. - 10:14:29
(253/481)
Hát mit is mondjak... Van benne azért egy-két hiba (pl. az egyik jelenetben az ellen csak bambán áll, és várja, hogy üssék), az sem tetszett ahogy a hangulatot fokozni szerették volna...

SPOILER:

Ezek egyre sûrûbben jönnek... és totális invázióra készülnek.
Egyébként miért jönnének ide? Csak azért mert jó idõ van, vagy mi?
Ez az elsõ perctõl kezdve világos volt (nekem legalábbis).

A történet/cselekmény pedig erõsen hajaz a Függetlenség napjára.

SPOILER VÉGE


Az sem tetszett, hogy néha értelmetlen szakszavakkal dobálóztak, és azzal akarták erõsíteni a sci-fi jelleget.

Tudom, hogy ma elég nehéz újat mutatni, azt is, hogy egy ilyen témájú filmet logikusan/hitelesen/érthetõen hibák nélkül megírni és kivitelezni is nehéz, hiszen ez csak egy kitaláció és fantáziálás, de ebben már nekem túl sok a negatívum. Egy megtekintést megér, már csak a látvány miatt is, ha valaki fogékony a hasonló témájú filmekre, de ez nekem csak egy logikátlan látványfilm marad, amibõl mostanában elég sok van/lesz.
8/10
Pszichoapu 2013 júl. 27. - 09:50:31 8/10 Előzmény GéPLovaG X
(252/481)
Köszi GépLovag a válaszod, ez így már teljesen elfogadható magyarázat!
8/10
Front3r 2013 júl. 27. - 09:31:23 8/10
(251/481)
Érdekes...nekem az Acélemberben a zúzás sokkal jobban tetszett, mint itt. Itt persze hogy összedõl egy toronyház a nagy behemótoktól, de mégsem volt olyan jól megcsinálva a CGI, mint az Acélemberben, ott többet és részletesebben mutattak. Itt meg próbálták a nézõ elõl a részleteket elrejteni. Fizika is alig van a filmben, ott meg minden egyes darabot megmutattak.
A víz animációja is nagyon gagyi a Tûzgyûrûben, látszik hogy nem sok köze van az igazi vízhez. :D
Ezen rögtön fennakadt a szemem.
Annyi pozitívuma van a filmnek, hogy a 3D itt jobb, de viszont itt meg szétesett néha a kép vagy elcsúszott, ami zavaró volt, és nem a fejemet rángattam, inkább azért kellett néznem más felé, hogy ne csússzon szét a kép, az pedig egy moziban gáz.
De maga a 3D megvalósítása itt tetszett, sokkal jobb volt a mélységérzet, mint az Acélemberben.
A sztori itt nagyon gáz, ami miatt a film is érdektelen lett nálam, az Acélember sztorija meg teljesen rendben van, nem hatalmas fordulatokat mutat be, de egy normál, alap történet. Itt még az sincs meg, mert elbagatellizálják a szereplõk az egészet. SPOILER: Pl. az eddig, a másik fél számára ismeretlen kard, amit elõhúz a kisscsaj a robotból, és ezen mindenki meglepõdik. :D De sok ilyen van a filmben, amin az ember inkább röhög. Teljesen kiszámítható az egész.
Az Acélember is kiszámítható, ha úgy néz ki Superman úgy is gyõzni fog, de a karakter körüli légkör, ami a filmben uralkodó, illetve várod, hogy erre meg erre vajon hogy fog reagálni? A Superman karaktere és a világ közötti feszültség állandó érdeklõdést nyújt az egész film alatt. Változatos a film, mert Krypton eseményei után ott a Föld, és igen élvezetes, fordulatos mozzanatokkal kezdõdik az elsõ fél óra. Utána a karakter felépítése teljesen rendben van, az is érdekessé van téve, nem annyira ül le a film, mint ahogy azt sokan hiszik... én ott is érdeklõdve vártam minden egyes jelentet. A földi apa "tollbamondása" kicsit zavaró, de lehet csak a szinkron miatt az. A harci jelenetek meg kellettek nagyon a Superman filmbe, ilyen volumenû harc még sosem volt Superman filmben.
Gyerekkoromtól kezdve ilyen filmekre vágyom, ahol a harcot részletesen, látványosan bemutatják. Ezt most megkaptam. Mivel ugyanaz a csapat csinálja a 2. részt is, ott is meg lesz ugyanez, ez biztos. :)
Akik meg az ilyen jeleneteket unalmasnak találnak, azoknak nagyon nem valók a mostani blockbuster filmek.
Nekem az Acélember az év filmje, a 2. a Star Trek - Sötétségben.
9/10
_Freddy_ 2013 júl. 27. - 03:01:24 9/10 Előzmény greeen
(250/481)
A Transformers attól még nem lesz jó film, meg semmi se lesz jó film vagy rosszabb a bevétel miatt. Nem hiszem, hogy a bevétel ezt befolyásolná.
A Transformers-nek rengeteg animációs sorozata volt már bõven a 2007-es elsõ film elött. Az ilyen mozikra minden kis pisis be ül, mert: "hú autók, átváltoznak,robotok,zúzás...megmentik a földet a gonosz robottól" - eleve a transformer szónak is manipulatív ereje van, nem elég, hogy rengeteg animációs sorozat jelent meg, még telepakolják a filmet jó lábú tehetségtelen "színésznõkkel", meg SZIA LÁB HEJJ JUFF-al is...egyaránt a fiatalok meg az idõsebbek is elmennek rá kísérõként, és hatalmas siker, mert húú most a robotok megmutatják :D

A Tûzgyûrû nem az ilyen marketing sz*rokkal meg a manipulálással akarta elérni a sikert, hanem azt kaptuk amire számítottunk, talán még többet is. 10-szer nagyobb zúzás van ebben a filmben mint bármelyik Transformers-ben vagy az Acélemberben. És lehet a történetet fikázni, ez nem arról szól. Viszont aminek arról kéne szólnia ott nincs történet, csak a bevétel miatt csinálják, és bedobnak fél év alatt egy hihetetlenül rossz forgatókönyvet, értem itt pl az Acélembert, a Vasember 3-at meg a Bosszúállókat...ekkora nagy neveknél elvárja azért az ember, hogy normális történetet kapjon (mondom ezt képregényfan-ként, és ezért ne kövezzetek meg)...250 millából csináltak mostanában egy rakat hulladékot, amit csak nézel,nézel és várod, hogy mi lesz ebbõl...de az érzés olyan, hogy csak eléddobtak egy katyvasz sz*rt amit nagyon erõltetettnek érzel...annyit fog fel belõle a józan ésszel gondolkodó szuperhõsös filmeket szeretõ ember, hogy itt valami nem oké...csalódott vagyok. Inkább szeretek egy olyan filmet ami egyáltalán nem akar több lenni ami...és kevesebb se lesz. Pont így vagyok a Tûzgyûrûvel is, itt a zúzás volt a lényeg,és nekem tetszett a film.

Acélember: 250 millából készített, 3 részre osztott unalmas történettelen katyvasz sz*r, nézed és eltellik két óra de még semmi se történt, aztán 2 harci jelenetet elédcsapnak, hogy nesze most õ megmutatja...nem, nem mutatja meg :D
Ezek a tipikus beülsz és rágcsálod a popcornt EZERREL filmek, gondolok itt a Transformersre meg a szuperhõsös filmekre is, de az emberek zabálják az egészet a látvány miatt, de nem veszik észre az egészet, hogy itt mi is van a háttérben. A forgatókönyvvel nem igazán törõdnek mostanában...

Sokszor nem reális pontszámot adtam, de már tanultam a hibáimból. De lényeg a lényeg, a bevétel még nem minden.
9/10
_Freddy_ 2013 júl. 27. - 02:02:14 9/10
(249/481)
Nem értem rá elõzeteseket nézegetni, hogy jó most én leülök a gép elé aztán nézegetem az elõzeteseket, fõleg nem ezét. Megnéztem moziban és ennyi. És mikor írtam elõször a filmrõl, akkor ezt kifelejtettem, csak késõbb jutott eszembe. :) Orbitális nagy hiba, ezt neked is el kell ismerned. Nem kötekedni akarok. Tetszett a film attól még. És egyetértek, hogy ez azért moziban odavág. Tranformers kb dedó ehhez képest, pedig azokat még 1-szer meg is tudtam nézni. Hihetetlen micsoda zúzás van ebben a filmben. :D

És a film átlaga azért ilyen rossz, mert még premier elött szavazott a sok marha, hogy majd ez biztos Tranformers kopi lesz, és premier elött már 67-en szavaztak rá, aztán 3,8-as átlagon állt a film...szánalom. Köze nincs ennek a Tranformers-hez, ez sokkal jobb annál, Transformers egy dedó már késõbb rájöttem.

Szóval nyugodj meg, bár az én véleményem nem tudom mennyit számít.
9/10
Újvállalkozó 2013 júl. 26. - 21:56:38 9/10
(248/481)
9/10, nagyon látványos film volt. Azt nem értem, hogy emberek miért ülnek be ilyen filmekre nagy történetet várva, utána meg köpködnek a fórumokon. Nézzen meg egy mûvészfilmet akkor!
Kovács kolléga 2013 júl. 26. - 21:10:10 Előzmény greeen
(247/481)
Jelen állás szerint a Transformers 3 ugyanannyi pénzbõl ötször nagyobb bevételt termelt, mint a Pacific Rim. Ha utóbbi megembereli magát, akkor ez az elõny esetleg a négyszeresére olvadhat.

Megjegyzem, annak idején a Transformers elsõ része volt az igazi kockázat, hiszen annak elõtte senki nem csinált blockbustert bazi nagy robotokkal a fõszerepben. A Pacific Rim ugyanolyan pofátlansággal akarta meglovagolni a Transformers-konjunktúrát, mint a Csatahajó. A jelek szerint mindketten rajtavesztettek.
Sonic8 2013 júl. 26. - 18:34:14 Előzmény Sonic8
(246/481)
Nem is beszélve hogy amikor itt vagyok Londonban mint a megkergült ló várom a premiereket. A barátaimmal mint a hiradóban lehet látni néha sátrazunk a mozik elõtt és amikor beülök a filmre egyszerûen pezsgek hogy te jó ég. Én ezt már kb 3 éve várom és most itt van elõttem WOW. Hidd el ez nekem az életem a filmek. lehet hogy Te most rosszul fogtak föl hogy most én a dolgom-at írtam le. Rosszul fogalmaztam meg. Ennyi.
7/10
tarantinofan 2013 júl. 26. - 18:31:54 7/10
(245/481)
Mert értek az állatok nyelvén?
Sonic8 2013 júl. 26. - 18:30:40
(244/481)
Ha teheted mindenképpen látogass majd el egy forgatásra. Itthon is már egyre több van, ezt gondolom te is tudod.
Felejthetetlen élményekkel leszel gazdagabb egy ilyen esemény után. :)
Sonic8 2013 júl. 26. - 18:28:55
(243/481)
Szívvel lélekkel?

Tudod amint már említettem 14 napja napi 10-15 órákat forgatunk a stábbal. A forgatókönyvet hajnali fél másfél heti írás újraírás átgondolás után négykor fejeztem be majd másnap elfogadta a producer. Szakadó esõben kezdtem el pakolni ki egyedül a sátrakat amikor a többiek fanyalogtak az idõ miatt de utána persze csatlakoztak. Mikor beteg lett az effektekért felelõs társam magam tanultam leckéket a neten az Adobe After Effects-hez hogy magam összetudjam dobni legalább a protítpusát az egyik animációnak.

Én hidd el elhivatottan és szívvel lélekkel csinálom azt amit csinálok. 12 évesen döntöttem el hogy ezt fogom csinálni. 15 évesen megcsináltam életem elsõ filmjét ami sikerrel járt el. Magam küzdöttem el magam az egyik leghíresebb filmes egyetemig hogy elérhessem " az álmom" hogy én elmondhassam magamról azt hogy filmrendezõ vagyok.

De tényleg. Mi miért is társalgunk?
greeen 2013 júl. 26. - 18:26:17
(242/481)
Elképesztõen megdönthetetlen kompetenciákat és bizonyítékokat soroltál fel. Kétség kívül akkor 10 pontos. Láttad a forgatási hakesz egy részét. Én ezek után 15 pontot adnék rá .:)