Téma: Twin Peaks

marzzone 2006 febr. 06. - 00:58:04
(27/367)
Kedves Zoltán!
Vannak olyan ártatlan, nyomorúságos emberek, akik még nem látták a TP-t, vagy akik nem látták végig. Egy nyilvános fórumon ezért le lehet írni egy film csattanóját, csak az kitolás a másikkal. Tehát anyádba mehetsz el az elõzõ hozzászólásod után!
Robertus1 2006 febr. 05. - 20:41:27
(26/367)
Nekem a TP is bejön, de a kedvencem a Mullholland Drive. Az ember akárhonnan indul el, soha nem talál rá az egyértelmû megoldásra. Na és a Veszett a világ is bejött az Oz-motívumaival.
blowup 2006 febr. 02. - 19:50:25
(25/367)
A rejtély, a misztérium.... Átlag szappanban csak beszélnek bla-bla-bla, se eleje se vége, párat kihagysz, nem vesztesz semmit, itt viszont sohse tudod merre fordul.... már kaparod a karfát mikor Lynch mester kikacsint egy sutkával.... kevés szöveg, agyalj rajta!
Még nem voltak gagyitévék, mikor a királyi MTV-n adták, ez volt az egyetlen nézhetõ sorozat.Kár, hogy a Viasat valami kalózkópiát :-) nyomat, borzasztóak a színek, idõnként a szalag csíkozódása is látszik, mér' nem lehetett digitalizálni-felújítani?!
Elõtanulmányként ajánlom a "Kék bársony"-t - nagyon erõs szereposztás! (szigorúan csak 18 felettieknek!!!- elég beteges mozi), D.L. itt muttatta meg elõször azt, amiért a TP-t szeretjük.
x-tro 2006 febr. 02. - 09:22:24
(24/367)
i killed laura palmer! :)
Bolla 2006 febr. 01. - 21:44:01
(23/367)
Megmondjam ki a gyilkos?:D:D:D:D:D

Csak viccelek:)

Nekem ez volt a kedvencem, fõleg az álom a végén, hihetetlen volt, féltem és röhögtem egyszerre:D.
Habiby 2006 jan. 30. - 13:50:39
(22/367)
Tegnap az a haj! Amikor felkelt rémálmából... Csúcs volt! :))))
baosa 2006 jan. 29. - 22:37:25
(21/367)
Hát nem tudom... Azért ha mondjuk szerda-vasárnap ütemezéssel adnák, akkor is lenne még 4 nap az elmélkedésre.:) Persze az is igaz hogy így megvan a maga hangulata a vasárnap késõ estéknek.
Bolla 2006 jan. 29. - 20:30:53
(20/367)
Sokkal jobb így sztem, mert tovább tart, van egy heted elmélkedni és így sokkal nagyobb részét köti le, emiatt jobban hat rád/rám és maradandóbb élményünk marad utána.
baosa 2006 jan. 29. - 18:39:55
(19/367)
Szerintem is katasztrófa, hogy ez a béna viasat hetente adja. Nem kell hogy mindennap legyen, de mondjuk kétszer vagy háromszor egy héten.
Grand 2006 jan. 25. - 07:47:33
(18/367)
Az tény, hogy idióták, de az adja meg a bukéját.

Vattapamacsok!! :)))))
Habiby 2006 jan. 23. - 08:49:00
(17/367)
Én most 27 vagyok! :))
Habiby 2006 jan. 23. - 08:48:02
(16/367)
De, eléggé bosszantó!!! Ez a Cooper hihetetlen hülye! Iszonyatosan intelligens, de közben olyan idiótaságai vannak, hogy hatalmasakat derülök! "Ki kell hallgatni, Jamest". Pár másodperc hatásszünet, majd folyt.: "Harry, most már tényleg behugyozok!" :)))))
Bírom a sok bolondot a városban, annyi van!!! Ez egy nem 100-as falu! :))) Nem csodálom, hogy Cooper is odakerült! :)) Nincsenek véletlenek!
zsásé 2006 jan. 22. - 22:42:52
(15/367)
üdvözlet! Ez a film egyszerûen fenomenális. nem tudtam sehol megszerezni erre most a viasat lejáttsza. Nagyon örülök hogy újra láthatom. Csak kár ,hogy nem mondjuk hétfõtöl péntekig játtszák le.mindig ideges leszek hogy 1 hetet kell várnom rá? Szerintetek? Titeket nem idegesít?
Grand 2006 jan. 22. - 13:32:07
(14/367)
Egy eszméletlen nagy film. A történet, a színészi játék, a rendezés, és a beállítások mind brilliánsan el vannak találva. Örülök, hogy a viasat 3 mûsora tûzte. :) :)
SlyLee 2006 jan. 18. - 09:58:32
(13/367)
Akkor kb. egyidõsek lehetünk. Emlékszem amikor régen adták, reggel korábban másztunk be a suliba h +beszéhessük. Aki nem nézte, az meredten hallgadta a részleteket. Aztán nem bírtuk abbahagyni és a tanárt is megkavartuk h a TP-et +kell beszélni addig nem mehetett tovább az élet. Jól elvoltunk ;))))))))))))) Most ahogy megint néztem visszajött az a régi hangulat :)
Zsuzsanna 2006 jan. 16. - 19:57:57
(12/367)
Nem kell sem eltûrni, sem engem sértegetni.
Ha neked tetszik a film, nézd nyugodtan. Ettõl az én véleményem nem fog változni, de gondolom a tiéd sem.
Én spec. nem szeretek rettegni, imádom a sci - fit,de ez a film számomra élvezhetetlen.
Mint mondtam, ettõl neked még tetszhet, én leszek olyan intelligens, hogy nem szóllak le érte.
Habiby 2006 jan. 16. - 09:51:19
(11/367)
Én utoljára 13 éves koromban láttam a Twin Peaks-et, és nagyon örülök, hogy újra mûsorra tûzték. Az elsõ rész is fantasztikus volt, és tudott újat mutatni, hiszen már nem igazán emlékszem arra, mi volt évekkel ezelõtt a sorozatban... Kyle MacLachlan színi játéka fantasztikus, és mint mindenki másnál rajta is látszik, hogy nem 100-as... :))) Már az elsõ részben "lejött", hogy itt senki és semmi nem az, aminek látszik... Sajnos a Viasat3 egyéb más sorozatoknál (lsd. Polip, vagy Sex és New York) elkövette azt a hibát, hogy egy részt többször adott le egymás után, vagy részeket hagytak ki, esetleg 5 résszel korábbi részt adtak le mégegyszer. Remélem, hogy ennél a sorozatnál odafigyelnek majd, mert ha izgatottan várom a következõ részt, és olyan kapok, amit már egyszer láttam, vagy lehet érzékelni, hogy egyet kihagytak, akkor rájuk borítom az asztalt és/vagy megyek tüntetni a Viasat 3 épülete elé! :))))
heptOkepOrt 2006 jan. 16. - 00:14:05
(10/367)
Igen, és a semmitmondó "kritikádat" is el kell tûrnünk.

Aki esetleg nem ismerné a sorozatot: A változóan nyomasztó és vidám hangvételû film elegánsan lépi át a mûfajhatárokat. Minden filmrajongó találhat benne számára érdekes motívumot. A történetben sok érdekes és rejtélyes karakter szerepel, akik szörnyû titkokat hordoznak. A bizarr légkör csak tovább bonyolítja a Laura Palmer bûnügy megoldását.
Részrõl részre egyre nyilvánvalóbbá válik: a város látszólag hétköznapi életet élõ lakói közül sokan már nem önmaguk urai, hanem a beléjük költözött idegen erõk bábjai, amirõl csak egyet lehet tudni biztosan: hogy gonosz.

Kellemes Rettegést!
Zsuzsanna 2006 jan. 08. - 16:46:18
(9/367)
Igazad van, én voltam túlérzékeny.
Semmi baj.
Szani 2006 jan. 08. - 16:39:19
(8/367)
Az ízlés nyílván nem vitatéma, ezért volt a smiley. : D A vitatéma az, hogy "ez a világ legrosszabb filmje”... Mellesleg ez egy fórum, nem egy baráti teadélután; nem kell annyira érzékenyen felfogni a dolgokat... de ha úgy gondolod megbántottalak, hát elnézést.