Téma: Ügyvédek

Boglarina 2011 márc. 18. - 15:03:25
(25/65)
Nem rég kezdtem el nézni a sorozatot, két kérdésem lenne.
Az egyik, hogy mikor járt Bobby és Helen (ha jártak, vagy csak kavartak?)? Lindsay elõtt-után?

A másik meg, nem tudjátok, mennyire igazak az amerikai jogszabályok, pl. csak azért, mert szabálytalanul jártak el a rendõrök, el kell ereszteni a gyilkost, aki egyértelmûen beismeri, hogy õ tette?
CSI:Miami fan 2011 márc. 01. - 18:19:15
(24/65)
A link-kérés természetesen az Ügyvédek címû sorozatra vonatkozott :))))))))
CSI:Miami fan 2011 márc. 01. - 18:18:17
(23/65)
Sziasztok, nem rég nézem ezt a sorozatot a CSI:Miami mellet, és az szeretném megkérdezni, hogy nem tudtok-e egy linket, amin nézni lehet?? Elõre is köszi
Bowman9 2011 febr. 28. - 15:28:25 Előzmény arkcsiga
(22/65)
Van másféle változat is, pl. amikor Donnelt elrabolja 1 volt fegyenc aki némileg dühös rá, mert ártatlanul ítélték el 10-12 évre és a végén le is lövik, Az ügyvédsrác el is mondja, hogy felületes volt stb. ezért került börtönbe az elrablója. Ennek nincs semmi következménye, kit érdekelt, hogy a támadó a sitten ment tönkre? Lepuffantották és mindenki boldog mert az ügyvéd megúszta. Pedig talán 1 ilyen esetnek is kellene következményének lennie (a valáságban is), hiszen többen hibáztak, rendõrök, ügyvédek, ügyészek talán még a bíró is, nem kéne ilyesmiért is felelõsséget vállalni?
algi 2011 febr. 11. - 17:46:55 Előzmény smasszer
(21/65)
Én kérek elnézést, hogy könnyen felkaptam a vizet.
offtopic
preki01 2011 jan. 24. - 06:05:43 Előzmény smasszer
(20/65)
...igen meglepõ, mert általában pékeket, postásokat,henteseket azokat látni!... na de színészeket...azokat ritkán...(lehet, hogy nem olyan vicces...?)
9/10
smasszer 2011 jan. 24. - 03:39:54 9/10
(19/65)
algi! Bocs, ha megsértettelek, nem ez volt a szándékom. Csupán egy rosszul feltett kérdés - részemrõl.
Mea culpa. sorry!
algi 2011 jan. 24. - 02:46:18 Előzmény smasszer
(18/65)
Most azt kritizálod, hogy meglepõdtem? Igyekezzek legközelebb nem meglepõdni? Totálisan értéksemleges volt a hozzászólásom, pusztán az érzéseimet írtam le. Erre miért kell beszólni? Mármint a puszta rosszindulaton kívül. Mit kritizálsz? Az érzéseimet? Legközelebb ne lepõdjek meg?

Egyébként én úgy számolom, hogy nem egy színészt írtam.
9/10
smasszer 2011 jan. 03. - 05:28:11 9/10 Előzmény algi
(17/65)
...b*sszus! Miért is meglepõ, ha egy színész feltûnik egy filmsorozatban?!
algi 2010 dec. 29. - 18:01:25
(16/65)
A sorozatnak amúgy épp az a lényege, hogy erkölcsileg ellentmondásosak az amerikai törvények. A ügyvédek törvényes _kötelessége_ _minden_ törvényes eszközzel a védencük érdekeit képviselni. Ez nem az a sorozat, ami arról szól, hogyha nyernek a fõszereplõk, az feltétlen pozitívum. Tudom, hogy a krimisorozatokban azt szoktuk meg, hogy ha a rendõrök lecsukatnak valakit, az felhõtlen siker, de ez a sorozat épp azért jó, mert a valóságban is elõforduló felemás, szürke helyzeteket ábrázolja, és hogy a fõszereplõk mit tennének az adott dilemmákkal találkozva. Nem tudom, feltûnt-e, de egyik epizódban sincs sima ügy. Ezek az ügyvédek _folyton_ erkölcsi/etikai dilemmákkal szembesülnek.

Ha valaki a nyugodt biztonságot szereti, ahol a rendõrök tisztán jófiúk, a bûnözõk meg elvetemült gazfickók, és az epizód végén minden a helyére kerül, annak ott a CSI és társai.
algi 2010 dec. 29. - 17:55:38
(15/65)
Basszus, most láttam egy korai részt, és szerepelt benne: John C. McGinley (Dr. Cox a Scrubsból), Jane Kaczmarek (Lois a Malcolm in the Middlebõl) és Edward Herrmann (Richard Gilmore a Gilmore Girlsbõl). Õk mind a The Practice-bõl indultak el?
arkcsiga 2010 aug. 28. - 12:22:47 Előzmény oncogito
(14/65)
Abszolut egyetértek.. Nálam az is kiveri a biztosítékot, amikor azzal jönnek, hogy mindenkinek kijár az ártatlanság vélelme, mikor pl. nyilt utcán leszúr több embert.. Hát szerintem az ilyennek nincs mentsége, és ne hivatkozzhasson már minden hülyeségre.. az nem fogja vigasztalni azt aki meghalt, vagy a hozzátartozót.. Aki bûnös bûnhödjön.. és ha lehet rendesen. Felfüggesztettek?? meg gyilkosággért nevetséges 5 év.. Meg hogy x év alatt nem elítélhetõ??? ha ölni tud, akkor a büntetést is viselje.. ah, nyitok vhol egy ilyen fórumot, nehogy kinyomják.. de a szereplõket szeretem, csak az ügyvédektõl hányok.. nincs gerincük és becsületük.. a pénzért mindent..és nemis kevés pénzért...
8/10
oncogito 2010 aug. 03. - 17:42:19 8/10
(13/65)
Ma lesz az utolsó része annak az évadnak, amit eddig megvásároltak. :-(
Remélem, hogy lesz több is!
Papp Sándorné 2010 aug. 02. - 17:15:57
(12/65)
Kedves Fórumtársak! Tudja valaki, hogy hol lehet letölteni a többi évadot? "Sorozatok ingyen" csak egy részt tartalmaz! Köszönöm!
RoyStampler 2010 aug. 01. - 10:25:21 Előzmény oncogito
(11/65)
Én azt remélem, hogy szó sincs befejezésrõl, csak nem MOST folytatják. Az AXN sok ("régi") sorozatot adott már így le. Néha egy-egy évad, néha több évad után jön az eddigiek ismétlése, majd azután a folytatás. (Mintha anno a Csillagkapunál is így lett volna.) Szóval most valószínûleg augusztus ismét a negyedik évadé, majd valamikor szeptemberben jöhet az ötödik. Ha megnézitek, a helyébe az a Largo Winch kerül, ami ha jól látom, összesen 37 részt élt meg. Ha végig lenyomják, bõ 5 hét alatt akkor is kifut.

Amúgy az Ügyvédek szerintem az AXN legjobb mûsora, és úgy általában az egyetlen nézhetõ jogi dráma. Sajnos jellemzõen tényleg hõseink gyõznek, és velük szemben az államot mint vérszomjas "csakazértis õ megy a villamosszékbe" ellenfelet festik le, de ezzel együtt is remek sorozat.
8/10
oncogito 2010 júl. 27. - 18:45:04 8/10 Előzmény b.luca
(10/65)
Pedig hetek óta ez a legjobb mûsor szinte az összes csatorna között.
A másik meg a Szentek kórháza, amit szintén csak negyedrészben vettek meg és sugároznak.

Hogy a nézettséget ki állapítja meg, azt elképzelni sem tudom.
b.luca 2010 júl. 24. - 18:28:43 Előzmény oncogito
(9/65)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Practice


Ezért gondoltam, hogy 8 évad van, mert hogy 8 évad van, és gáz ha nem adják le.
minek kezdték el? semmi értelme nincs ha csak a felét adják le egyfolytában.
8/10
oncogito 2010 júl. 23. - 16:56:46 8/10 Előzmény b.luca
(8/65)
Ez már a negyedik évad - és ahogy látom, nem tervezik sugározni a többit, ha van.
b.luca 2010 júl. 22. - 17:27:12 Előzmény oncogito
(7/65)
igazad van ! tényleg fura, és igazságtalan, de ez még csak az elsõ évad, és asszem 7-8 évadot csináltak belõle, remélem azért nem végig ilyen ügyek lesznek, mert akkor tuti nem szeretnék ott élni.
de ezért jó sorozat.van mit várni délutánonként.
8/10
oncogito 2010 júl. 20. - 18:24:29 8/10 Előzmény oncogito
(6/65)
Lassan kezd megváltozni a véleményem.
Noha a filmet változatlanul jónak tartom.
Azonban kezd felidegesíteni, hogy tucatszám mentetik fel a gyilkosokat, mert jó ügyvédek.
Az ügyvédnek szerintem nem az lenne a dolga, hogy bûnösöket hagyjanak a társadalomban, hanem az, hogy a bírósági tárgyalás törvényes és igazságos legyen.
Nem a bûnt kellene védeni, hanem az eljárás tisztaságát.
Szerintem a lényeg van félrecsúszva az igazságszolgáltatásban.
Ugyanakkor az ügyészt sem az igazság érdekli, csak az, hogy a vádlott legyen megbüntetve, ha bûnös, ha nem, hiszen vádlott.
Az egész igazságszolgáltatás úgy ahogy van, bûnös.
Vajon fog egyszer megítélés alá esni...?