10/10
idõjós1010 2009 máj. 04. - 11:54:41 10/10
(64/104)
Kell hogy legyen 4. rész, mert Selene története még nem került bele a 3. részbe, márpedig az is egy érdekes részlet lehet. Mindenképp el kell hogy készítsék az elõzmények folytatását, amihez még hozzácsaphatnák Lucian további útját is. Arról nem is beszélve hogy ennek a résznek úgy lett vége hogy.... (spoiler)..... Viktor végül kudarcot vallott, márpedig én nem hiszem hogy ez annyiba fog maradni.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 01. - 11:03:15 10/10
(63/104)
Tetszett a film, bár talán az elsõ rész jobban megfogott.
Nem tudom hogy hallottam valahol, vagy olvastam, de én arra számítottam hogy visszatérünk egészen Selene gyerekkoráig.
SPOILER
Meglepõdtem azon hogy Viktor lánya Sonja végül meghalt, mert a szíve alatt hordta a két vérvonal keresztezésébõl származó gyereket, akinek amennyire emlékszem, az elsõ és második részben szerepe van. Bár biztosan keverek valamit valamivel. Már nagyon rég láttam a korábbi két részt. Igaz már az elsõ két rész valamelyikébõl kiderült az is hogy Sonja Viktor parancsából meghal, méghozzá a Lucian iránt érzett szerelme miatt. No de a babáról szó sem volt még akkor.
Teljes a sötétség nálam.
10/10
secler92 2009 márc. 24. - 22:17:13 10/10
(62/104)
Üdv!
Hát mit mondjak. Személyes vélemény hogy nekem nagyon tetszett fene tudja miért :P A film maga elég gyatra... Igazán elvártam volna hogy 2009-re csináljanak valamit a vérfarkasok eszméletlenül mûanyag fejével (komoan gáz, tessék megnézni) A történet egyszerû, de ütõs. Aki izgalomra vágyik itt nem alszik el, de ha mondanivalót kerestek benne menjetek máshova... Lehet, hogy benne van a szabadság meg szerelemér folyó harc de manapság meik filmben nem? :D Nézhetõ film ajánlom mindenkinek 7/10.


Tisztelettel Bryen
RobertDowneyJr 2009 márc. 01. - 16:06:54
(61/104)
Most néztem meg DVD-n nekem tetszett, jó volt.
Nem unatkoztam rajta, és másodjára is megfogom nézni..:)
leopard26 2009 febr. 27. - 17:43:43
(60/104)
Jaj!Bocs:)mAGYARORSZÁG
6/10
slaven 2009 febr. 27. - 13:07:12 6/10
(59/104)
Nagyon vártam ezt a részt az elsõ 2 után, de már az elején kiderült, hogy Star Wars fíling lesz így nagy csalódás:(. Ez a "nem tudunk mit kitalálni, csináljuk meg az elõzményeket" tendencia nagyon gagyi.Pl az elejétõl tudni lehet, hogy Victor nem fog meghalni még ha darabokra szedik akkor sem...hát nekem ez nem jön be:S A látvány meg az akciók viszont tényleg nagyon jól lettek megcsinálva, de valahogy ez egész film lélektelen volt. Talán ha nem láttam volna az elsõ 2 részt, máshogy vélekednék, de így 6/10
Nyssa 2009 febr. 14. - 13:25:08
(58/104)
Hmm, valahol ez már politikai kérdés, azt hiszem, ezt nem itt kellene megvitatni.
leopard26 2009 febr. 14. - 03:09:08 Előzmény Nyssa
(57/104)
jahpersze!de 22 misibõl végre ne úgy ábrázolják magyarországot ,mint egy lepukkant románcigány szegénytelepet
Nyssa 2009 febr. 10. - 23:32:55
(56/104)
Na most azt azért el kell mondanom, hogy számomra a "látványfilm" mint mûfaj, nem az Underworld akárhanyadik részeinél kezdõdik... Ellenben akkor is azt mondom, hogy a trilógia utolsó darabja a leggyengébb minden elképzelhetõ téren. Az elsõ résznek megvannak a maga gyerekbetegségei, sõt az UV-lövedékek láttán úgy rámtört a röhögõgörcs, hogy még, és láttam már jobban kivitelezett trükköket is, ugyanakkor azt mondom, hogy ennyi pénzbõl így levezényelni egy elég jelentõs színészgárdával operáló filmet mindenképpen tiszteletet érdemel. (Mellesleg ne is kérdezzétek miért, a 2. rész a "kedvencem".) Viszont az a gáz, hogy amit még az elsõ részben elnéztem, mert ugye az volt az "úttörõ", ugyanúgy elbaltázták (ide egy sokkal csúnyább szót írtam volna szívem szerint) a 3. részben, szóval kérdezném, hogy annyi év elteltével hol a bánatban van a fejlõdés??? És ezt nem a technológiára, hanem az egész film összeszedettségére értem.
Nem akarom megint megismételni a kifogásaimat. Tényleg egyszer-megnézem-és-kész kategóriára sikerült, amit mélységesen sajnálok, talán ezért nyávogok még mindig miatta. Elnézést a szómenésért. :D
10/10
Trisha72 2009 febr. 10. - 23:18:01 10/10
(55/104)
Nekem az elsõ rész tetszett, a második is egész jó volt, de ez...
Valahogy nagyon nem ezt vártam, de ettõl függetlenül megnéztem, mert szeretem a vámpíros filmeket :) (ebben kicsit csalódtam)
sipka 2009 febr. 10. - 22:06:17 Előzmény Nyssa
(54/104)
Hát én a "valami jó" helyett az "éppen hogy fogyasztható"-t mondtam volna az elsõ részt illetõen, ami egyáltalán nem lebecsülendõ, ha figyelembe vesszük az anyagi ráfordítások mennyiségét.
Mondjuk nekem nem az Underworld a mérvadó ilyen téren, hisz rengeteg kínos megoldás "kényszerült" megvalósításra, ami inkább röhejes volt, mint profi :) Például a falakon ugráló vérfarkasok létrehozása, illetve a filmvégi kivégzés morbid (már-már rekeszizmot fájlaló) jelenete mindent elmond.. S az még meg sem lett említve, hogy teljesen indokolatlan volt a majdnem két óra hosszúságú játékidõ.
Szóval, ha már a kevés pénzzel elkészült alkotásokat nézzük, akkor inkább a "Faun labirintusá"-t lehetne megemlíteni, ami sokkal grandiózusabb lett a 19 milliós költségvetésével, mint beszélgetésünk tárgya (vagyis az Underworld).
Számomra azért is tetszett ez a harmadik rész, mert: -Terjedelme pont megfelel a sztori elmeséléséhez.
-A látvány kivitelezése jobb (legalábbis az elsõ részhez viszonyítva).
-Az alkotás mûfaja a fantasy szóval kénytelen kibõvülni, a film mesés hangulata miatt.

Persze azt is tudom, hogy rengetegen túl sötétnek (bár én mindent betudtam azonosítani), illetve túl kiismerhetõnek tartják, de szerintem egyszeri kikapcsolódásnak simán megfelel :P
Nyssa 2009 febr. 10. - 15:58:16 Előzmény sipka
(53/104)
A legenda szerint Len Wiseman 22 misibõl forgatta le az Underworld elsõ részét. Szóval igen, lehet kevés pénzbõl is csinálni valami jót, csak akarni kell, meg persze nem árt, ha tehetséges emberekbõl áll a stáb.
sipka 2009 febr. 09. - 22:52:26 Előzmény Valor
(52/104)
A Super Bowl alatt leadott elõzetesek tényleg látványosak... Ám azt azért meg kell jegyezni, hogy ezen képorgiákkal rendelkezõ jövõbeli filmek gyártási költsége kb. 100 és 150 millió között stagnálódik, míg az Underworld harmadik felvonása csak 35 milkót emésztett föl.
Tehát ehhez mérten kéne szemlélni a produktum audiovizuális élményét :) Hisz ennyi pénzbõl nem várhatjuk a mindenki által nagyra becsült technikai megváltást.
ZlaDek 2009 febr. 06. - 14:53:28
(51/104)
Jajj te vagy itt a kis erkölcscsõsz? Tetszett a frappáns kontrázásod... A filmet továbbra is kritikán alulinak tartom. Köszönöm, hogy kifejthettem ellenvéleményemet.
ZlaDek 2009 febr. 06. - 12:50:16
(50/104)
Ez a film egy hányadék!
Valor 2009 febr. 03. - 09:58:51
(49/104)
Azt hiszem nem mondtam, hogy a trailer-t nem a film egyes részleteibõl vágják össze!!! Azt mondtam, hogy ezekben a trailerekben láthatod azt a képi megvalósítást, amit ma az adott filmek tudnak....és amit a Rise Of The Lycans NEM tud....ennyi. Ma már ha százmilliós ( dollárban ) bevételi magasságot akarnak elérni a film forgalmazói, nem adhatnak ki a kezükbõl ilyen minõséget. Persze el kell dönteni, hogy haszonszerzés végett csinálnak egy filmet avagy a saját szórakoztatásuk céljából. Láthatjátok, hogy kis hibával is "B" movie szintre süllyed a produkció. ( Csak mellékesen megjegyzem újra, hogy ez a film "B" filmnek készült!!!! :-))
Valor 2009 febr. 02. - 16:46:30
(48/104)
Élmény olvasni a hozzászólásokat!
Nyssa! Igaz amit írsz! 100%-ig jogos!
A film annyira nem rossz, de súlyos problémái vannak és ezekkel együtt nagyon messze van a mai technológiákkal készíthetõ csúcsfilmek neves csoportjától.
Tele van hibával....2X megnéztem ( mert elsõre egyszer elaludtam rajta a moziban :-))).....szörnyû!
A szürkeség sajnos hiba, ami nem volt szándékos, éppen ezért súlyos rendezõi és vágói hiba. Az ilyet észre kell venni! Még egyszer mondom: 1 JÓ film nem játszódhat 100%-ban félhomályban, szürkeségben. Letompítja a nézõt. Elveszti a nézõ a film iránti érdeklõdést.
A story egy dolog, azt mindenki döntse el maga, hogy tetszik vagy sem.
A tecnikai hibákba azonban belebukik a film...nagyon nagyon.
Pedig kár érte. Ajánlom figyelmébe a sok "profi" kritikusnak, aki jónak látja a filmet a Super Bowl alõtt/alatt vetített trailerek valamelyikét. Ott látható, hogy mit tud a mai technológia. Nem gumifarkasokat, az biztos.:-)
Nyssa 2009 febr. 01. - 18:25:05
(47/104)
Lehet, de nem láttam tisztán, sajna túl sötét volt. Nem a moziban, a vásznon. :)
Mindegy, nem "bántom" többet a filmet, egyszer megnéztem és csak annyit mondhatok, hogy többet ki lehetett volna hozni belõle. Csalódtam. Az elõzõ két rész ott figyel a polcomon szép kis díszdobozban, ez nem fog. :D
Nyssa 2009 febr. 01. - 13:34:33
(46/104)
Oksa, akkor függetlenítve az elõzõ két résztõl: a sztori nem állja meg a helyét, a technikai megvalósítás egy nagy rakás sz@r, a szereplõk (akármennyire is tisztelem pl. Billy bá' vagy Michael Sheen munkásságát) jobban tették volna, ha inkább nemet mondanak és várnak, míg egy normális forgatókönyvet nyomnak a kezükbe, amibõl még ki is lehet hozni valamit. Jó, tudom, ez nem egy Oscaros mûfaj, de nem muszáj a zseton miatt rábólintani minden Z-kategóriás szemétre. Persze ez csak egy vélemény.
Viszont Sonja karakterét jó lett volna egy színésznõre bízni. Ezt sajna egy hét távlatából is így látom. :)
Nyssa 2009 febr. 01. - 11:02:20
(45/104)
A love storyval nem lenne gond, ha jól ki lenne dolgozva. Személy szerint csak annyit láttam, hogy egy beképzelt luvnya minden lehetséges téren kihasználja a házipincsijét, és ha Lucian nem lett volna annyira oda a csajszi idomaiért, akkor rájött volna, hogy jégcsap hercegnõért nem érte meg ez az egész hacacáré. Azt készséggel elhiszem, hogy ki akart törni abból az állati rabszolgasorból, amibe belekényszerítették, de: 1) ezt már jóval korábban megtehette volna, 2) ha a drága Sonja annyira szerette õt, ahogy azt állította, már jóval korábban segített volna a gyereke apjának meglógni, sõt egy másodpercig se gondolkozott volna azon, hogy vele tartson-e vagy sem. Emlékezzünk csak Selene-re, õ tudta, hogy ciki és hogy ebbõl nagy balhé lesz, de mindent felrúgott egy Michael nevû mezei halandóért... NEKI "elhittem", hogy mindenre képes a szösziért.
Szóval bocs, de ha már scriptet írunk, azt esetleg át is lehetne gondolni, hogy a hirtelen jött ötlet megállná-e a helyét a vásznon is. EZ a love story egy nagy rakás sz@r, ezen már nem változtathatunk. A FILM PEDIG ROHADTUL SÖTÉT ÉS ÉS A VÁGÁSOK KÖVETHETETLENEK. EZT JÓL MEGSZÍVTUK ÉS KÉSZ.