drProktor 2012 jan. 11. - 13:29:33
(598/2618)
"Természetesen aljas emberek is elmondhatják az aljas véleményüket is."

No, ezzel meg mi a bajod, édes gyönyörûm?

Szerinted persze az aljasok(t.i. akiket te annak vélsz),
azok persze nem mondhatják el a véleményük?
Nemde?

"Kell egy csapat" mondta MinarikEde, te most éppen csapatot toborzol?
Sok sikert.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 13:28:04 1/10 Előzmény kõmacska
(597/2618)
Beraklak, mert téged is citáltalak az alábbi hsz-ben.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 13:24:42 1/10
(596/2618)
Épp ez maradt ki a véleményembõl (bocs hogy csak közvetve értesültél róla).
Hogy aki ma a fidesz mellett áll ki, az amellett kötelezi el magát, hogy egyetlen ízlés, egyetlen vélemény határozza meg az egész ország sorsát! Teljesen egyetértek a hsz-ed ezen részével!
Ezt egy normális, szilárd értékrendû konzervatív ember sem akarhatja. Ez maga a diktatorikus gondolkodás. Ez a kötelezõ közízlés lehet egybeesik akár 1 millió fanatikusan orbánista választóéval (a szavazások óta tapasztalt népszerûségvesztés alapján saccolom), de ez nagyon sokat árul el róluk.
Lásd Kõmacska miket írt nekem, hogy miért hülyeség az én értékrendem, és miben kéne helyette hinnem. Megáll az ember esze! Persze azóta sem reagált rá érdemben, de jobb is.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 13:15:35 1/10
(595/2618)
Velem ne mondass ki semmit, vállald a magad véleményét. Legyél ennyire tökös...
-csengõzoli-- 2012 jan. 11. - 12:56:40
(594/2618)
Errõl a fajta felfogásról mi a véleményed?
Egyetértesz vele?

"De sztem aljas emberek(v.ö. "sehonnai bitang"),
aki jelenlegi helyzetben a kormányzó erõ mellett áll ki.
Természetesen aljas emberek is elmondhatják az aljas véleményüket is."
drProktor 2012 jan. 11. - 12:19:21
(593/2618)
Ha már az én hsz-emrõl beszéltek, Hadd árnyaljak egyet: Nem gondolom,
hogy a kormány mellett nem szabad(lehet) tüntetni, vagy, hogy azt be kellene tiltani.
A véleményszabadságba beletartotik az is.
De sztem aljas emberek(v.ö. "sehonnai bitang"),
aki jelenlegi helyzetben a kormányzó erõ mellett áll ki.
Természetesen aljas emberek is elmondhatják az aljas véleményüket is.
drProktor 2012 jan. 11. - 12:04:08 Előzmény kõmacska
(592/2618)
Amit arról írsz, hogy mindenki azon akad ki,
amire belül maga is rezonál, az egy pszichológiai közhely

Ami igazán érdekes, az, hogy miért alkalmazol közhelyeket?

Értelmiségi létedre nem igazán ellenzed az orbáni ámokfutást, de azt érzed,
hogy „benne van a levegõben valami”. Továbbá kötelességednek érzed megnyilvánulni,
de igazából nincs benned ellenérzés az obanizmussal szemben,
ezért csak „fanyalgásban” tudsz megnyilvánulni.
Bármilyen nyakatekert érvelésre vevõ vagy, ha azt akarod bizonyítani,
hogy „akik az antidemokratikus lépések ellen vannak, maguk sem különbek” avagy „egyik tizenkilenc, másik egy híján 20”.

Ezzel egyedül az a baj, hogy ez a mentalitás ellene van a valóságnak,
a „véres” valóságnak.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 12:03:16 1/10
(591/2618)
Nekem ez a vitátok is értelmetlennek tûnik...
Bárki megverésérõl mindenkinek kb. ugyanaz a véleménye (fogalmam sincs, ki az az SzSzP). Ha nem maga provokálta ki, akkor mindenképp elítélendõ (sztem egyébként is az).
Mindenkinek joga a kormány mellett szimpatizálni, de gondolja végig észérvekkel, valóban a "nemzet érdeke"-e a jelenlegi állapot... Én észérvet a jobboldalról keveset hallottam, emócionálisat annál többet.
Rákosit és Kádárt emlegetsz az ismert szlogen kapcsán: "aki nincs velünk, az ellenünk van". Bár reakciód jogos (miért ne tüntethetne a jobboldal), de azon gondolkodj el, a kormányzat nem ugyanezt kommunikálja-e, mikor becstelen nemzetrontóknak bélyegzi az õt kritizálókat...
A kormányoldali tüntetések veszélyeirõl elõzõ hsz-emben írtam. Képzeld el, mi lett volna, ha a TV-székház szétverése után a Gyurcsány-kormány rászervez a fidesz Astoria-tüntetésére egy "Le a belvárosi vandalizmussal!" tüntetést. Ez lenne a felelõs kormányzati magatartás?????????????
Megjegyzem, a Fidesz ezt eljátszotta már idén október 23. elõtt, mikor a Ferenciek terére bejelentett civil tüntetésre (szabad sajtót) rászervezte az astoriás saját megemlékezést. Ha akkor orbán nem talál egérutat, hogy brüsszelbe kell mennie, már akkor összetûzések lehettek volna... Nem véletlen, hogy orbán nélkül senki sem akart helyette beszédet mondani, mert az egész egy õrült polgárháborúval fenyegetõ ötlet volt:(
Szóval egy felelõs kormány gondolja meg, hogy õ is az utcán kíván-e politizálni. A civilek nem tudnak máshol (mivel a kormány velük sem konzultál), már a parlamenti bábszínházban ellehetetlenített ellenzék sem. A kormány pedig a 2/3-os autokráciája mellé még a tömegeket is az utcára szólítaná. Szóval akkor ez melyik rezsimet idézi?
drProktor 2012 jan. 11. - 11:10:44
(590/2618)
Hogy is írta Ady a 615-ös hsz-ban:

"(...)szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén,
mint egy kis itt felejtett középkor(....)"
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 11:07:07 1/10
(589/2618)
Kormányszimpatizáló tüntetés - van ebben némi ellentmondás. És némi veszély is, a jobboldal utcára hívása után könnyen elszabadulhatnak ismét az indulatok. Fõleg, mikor van egy ellentétes társadalmi erõ is az utcán.

De a lehetséges következmények sosem érdekelték a fideszt. Kormányként is ellenzéki eszközöket vet be.
offtopic
drProktor 2012 jan. 11. - 11:01:59 Előzmény zampano
(588/2618)
Szerintem már említetem,
hogy nem vagy tisztában a "hazugság" fogalmával.

Erre a szófo sásra viszont nincs idõm
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 10:42:48
(587/2618)
:), :(, jaj.
Szervezik a folytatását már.
-csengõzoli-- 2012 jan. 11. - 10:42:31
(586/2618)
Kedves Adam!

Érdekelne a véleményed errõl a hozzászólásról:
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=2706338&postorder=desc&result_per_page=90&highlight=2706338#2706338
Én a magamét kifejtettem fölötte,de érdekelne a te véleményed.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 10:38:08 1/10
(585/2618)
Ezzel az egy mondatával egyet tudok érteni:
"Az Úr legyen elõtted, hogy az igaz útra vezessen téged"
Ezek szerint jelenleg tévúton jár....

Aki kritizál, az álnok, ellenség. Ez a hang sokat javít a közbeszéden...
Persze az ájtatosság mindent megszépít (KDNP agresszív kismalacai).

Tegnap volt egy ellentüntetés az Operánán, egy tucat nyugdíjas vett részt az orbán elletti szimpátiatüntetésen. Egyetle táblájukon az állt: Melletted a nemzet.
Egy tucat ember...
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 10:26:46 Előzmény adamnagysweetmovie
(584/2618)
Ne itt az ima szövege. :D uram, atyám, hova jutottunk...

Az Úr legyen elõtted, hogy az igaz útra vezessen téged,
Az Úr legyen melletted, hogy karjaiba zárjon és oltalmazzon téged.
Az Úr legyen mögötted, hogy megõrizzen téged a gonosz álnokságától.
Az Úr legyen alattad, hogy felfogjon, ha elesel, és kihúzzon téged a csapdából.
Az Úr legyen benned, hogy vigasztaljon téged, ha szomorúság nehezedik rád.
Az Úr legyen körülötted, hogy megvédjen téged, ha ellenség ront rád.
Az Úr legyen feletted, hogy áldás szálljon rád.

Így áldjon meg téged a jóságos Isten.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 11. - 09:19:02 1/10
(583/2618)
Ez a demokráciakorlátozás messze nem a gazdasági válság megoldását szolgálta. Sõt, pont az a baj, hogy a gazdasági bajokkal nem törõdött másfél éve a kormány, csak a közjog saját képére formálásával, és közben teljesen felesleges indulatokat is gerjeszt hatalomfitogtatásával bel- és külföldön egyaránt.
Ha a mérsékelt társadalom tiltakozását fejezi ki másfél év türelem után (!!!), akkor a kormányzat nemtelen támadásokat, összeesküvéseket emleget.
Mégegyszer: ez a demokráciakorlátozás messze nem a gazdasági válság megoldását szolgálta.
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 08:41:32
(582/2618)
a végére még:
a másik emberrel való törõdés esetén egyénként jelenek meg,
a tüntetésen nem magam vagyok, ott mint a társadalom egy tagja. Nem lehet összevetni.
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 08:31:20
(581/2618)
a van egy szint bekezdésben:
Te Istennel vitatkozol, én nem. A haragomon, indulatomon erõt veszek - és megpróbálom szavakba öntve, lehetõleg kulturált vitában levezetni a feszültséget. Ugyanezt teszed te is, hiszen leírod ide, mit gondolsz.
Na ez nagyon nehéz ma nálunk. A vitakultúra színvonala csapni való - ezt egyáltalán nem rád értem -, igazán nincs is vita, csak acsarkodás.
Isten haragjával én nem tudok mit kezdeni, mert mint mondtam nekem õ egy mesebeli lény.
A politikusokat meg megint csak embernek tekintem, nem igazán az izmus a fontos, hanem az ember, és tettei. Nem Gyurcsányért voltak a tüntetések, hanem valami ellen, ami élhetetlen, rossz irányba visz, az ostoba fellengzõs kivagyiság ellen. Olyan eszméért, amiben úgy tûnik sokan hiszünk még, pedig alig kóstoltunk bele, de jobb, mint amit most ránk akarnak erõltetni. Ezt, ami ellen tüntettünk, azonban szinte egy ember testesíti meg, aki sajnos valóban hajlamos az aránytévesztésre.
Mivel nem vagyok vallásos, nem akarok beletörõdni. Tüntetni azonban nem kötelezõ, szíved joga, hogy teszed, vagy nem. Nem az a mérce, szerintem most fontos.
Na és úgy hallom a kormányoldalon is fontosságot tulajdonítanak neki, hiszen most szerveznek õk is.
A tüntetésen persze a viselkedésünk is különbözõ, de van egy közös pont, gondolat,
és amibõl valami új születhet, de legalább is megpróbáltuk.
Nem lehet mindenki csak túlélõ felnõtt. :) vannak nézõk, és vannak "szereplõk".
Persze ezt a hevületet fel is lehet használni, nem csak a vallásos esetekben, de ezt még nem tette adott esetben senki. A tüntetõ igen is vállal valamit, de azt nem vetjük össze hétköznapi jó cselekedetekkel. Az is fontos, egy szelet törõdés több jó, mint egy flancos gálamûsor, személyesebb, emberibb.
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 07:58:44
(580/2618)
Mondtam már neked párszor, hogy vallási vitába nem kezdek bele, akinek az kell, éljen vele, nekem a Biblia egy szép mese, nem több. Azt nem fogadom el, hogy hinni csak a láthatatlanban - ami szerinted csak Isten lehet. Annak ellenére sem, hogy az, hogy az emberben hiszek, nem azt jelenti értelmezésemben sem, hogy ránézek az emberre, mint fizikailag megtestesült lényre, és abban hiszek. :) Abban hiszek, hogy gyarlóságunk, esendõségünk, elesettségünk ellenére vannak pillanatok, helyzetek, mikor az ember képes felülemelkedni saját érdekein, abban hogy tudunk jó hatással lenni másokra, mások életére, képesek vagyunk tanulni még a rosszból is - és ehhez nem kell Isten se. :)
A szocializációnk alapvetõen a családban indul, aztán az iskolában folytatódik, azaz sokkal elõbb kezdõdik, mint ahogy elolvasnánk a bibliát - kivétel persze van. Fejlõdésünk persze ezzel nem befejezett, iránya, tartalma változhat, de ne jelentsük már ki, hogy ebben az egyetlen üdvözülés a Biblia olvasás..... A vallással kapcsolatos elsõ élményeink is a családból erednek, ami vagy megváltozik, vagy nem. Elõbb van egy családi minta másolás.
Azt viszont nagyon nem szeretem, amit a bibliai példabeszédekkel az egyház és papjai tettek, tesznek, konkrétan ha politikai befolyásolásra használják fel szerencsétlen hivõk hülyítésével....
offtopic
meszag 2012 jan. 11. - 07:26:10
(579/2618)
:DDDDD, na azért ne tulajdonítsunk ennek a hírnek nagy jelentõséget. Hogy Sopronban esetleg akad egy-két figura aki nem túl ismert szimbólumokkal nyilvánított véleményt egy pártról. :)
Gonosznak valóban nevezhetjük a kormány intézkedéseit, mert válság idején a legelesettebb rétegek életét tovább nehezítve -ráadásul hülye mód ettõl remélni a belsõ fogyasztás növekedését - aránytalanul kedvezni a felsõ rétegnek szinte gonoszság. bár én Inkább arra gondolok, hogy õ a saját szempontjait vette figyelembe: nekem jó, a többi meg boldoguljon, ahogy tud, járjon templomba, legyen újra hívõ, mert megoldást az õ számukra orbán nem ad. Imádkozzanak érte, adakozzanak érte, és nyugodjanak bele, számukra a túlvilágon lesz majd jó. Na ezért rühellem a papokat, egyházat (is).