offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 17:15:42
(1458/2618)
Igen,akinek nincs hitele az általában ennyire leegyszerûsíti,pedig ez kb kétszázszor bonyolultabb ennél.
Nem is a THM-el van a probléma,de ez olyan hosszú,hogy holnap reggelig írogathatnánk, úgyhogy ezt lapozzuk szerintem! :)
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 17:14:55 10/10
(1457/2618)
Ahhoz képest "Mari nénin" is szépen elverik.
Sztem a rendszerváltás egy jó példa arra, h sosem tudhatjuk mi történik a jövõben, ami egy biztosnak hitt szerzõdést a semmibe vesz, majd ezt még csak alkotmányellenesnek se talál egy alkotmánybíroság.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 17:14:01
(1456/2618)
Jó,hát spórolj össze egy 10milliós lakásra, sok sikert :)
offtopic
Moldávia bánata 2012 jan. 25. - 17:12:53
(1455/2618)
Azért egy rendszerváltás elõtt ill. utáni gazdaságot nem kellene összehasonlítani ilyen szempontból. A nagy kamat meg inkább a beruházókra vonatkozhat, úgy tippelem. Ott van ám az igazi zsé, nem Mari néni devizahitelében.
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 17:07:08 10/10
(1454/2618)
mint->min
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 17:05:34 10/10
(1453/2618)
Tökéletesen egyetértek, megint hivatkoznék ama bölcs mondásra. Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

ui: Nem nagyon kéne meglepõdni a bankok erkölcstelenségein, melyekkel szemben az állampolgár nincs védve, ha lepaktál velük, hisz a rendszerváltáskor 10-szeresére nõttek kamatok és ezt az alkotmánybíroság nem találta alkotmányellenesnek, azóta mint lepõdik meg bárki is?
offtopic
Moldávia bánata 2012 jan. 25. - 17:02:06
(1452/2618)
Pont hogy hülyék az emberek.
Az állami vezetõknek abból kellene kiindulni, hogy írni, olvasni, minimálisan felfogni tud az átlagmagyar, s ha azt olvassa, hogy a thm 4573635352%, akkor tisztában van azzal, hogy a thm 4573635352%. Tud tervezni, nem kell, hogy a Viktor vagy a Feri a kezét fogja, s elmagyarázza neki.
De nem, sokkal könnyebb verni az asztalt, hogy há' de nem ezt igérték!
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 16:40:21
(1451/2618)
Hidd el nekem,hogy nem azok vannak bajban,akik okostelefont vettek belõle...
Hanem azok akik megpróbáltak egyrõl a kettõre jutni és vettek egy lakást belõle, nagy nehezen a szülõktõl összekunyerált kezdõrészlettel.
Nincs is baj a hitelekkel,csak szabályozni kellett volna a bankokat,hogy ne tehessenek meg akármit.
Fele ennyire sem lenne baj, ha ugyanazokkal a feltételekkel kaptuk volna,mint tõlünk 200km-re nyugatra, ha ugyanannyit tehetnének meg velünk,mint Ausztriában.
De hát ugye,mi ebben is okosabbak voltunk,mint a sok éves átlag.. :D
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 16:39:39 10/10
(1450/2618)
Ja és a készség és a képesség két külön dolog. Az empátia nem tanulható, vagy van, vagy nincs.
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 16:36:58 10/10
(1449/2618)
A hitelre van egy jó mondásom, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Persze minek is magyarázzam, a hitel szükségtelenségét olyanoknak, akik majd meghülyülnek, h vegyenek hitelre valami menõ okostelefont, mert a barátok közt szünetében reklámozták és nekik arra NAGY NAGY szükségük van.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 16:22:02
(1448/2618)
A híres magyar vendégszeretet eltûnt a fejünkbõl,mert 0-24-ben mindenki idegbeteg,hogy nem tudja fizetni a hiteleit, felszólítást kapott a közös képviselõtõl és a napi megélhetéssel kell küszködnie, még úgy is,hogy lassan már csak aludni jár haza pár órát.
A legkisebb problémája is nagyobb,mint hogy segítsen, bánja is õ,hogy hová mész , tele a feje mindennel.
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 16:12:37 10/10
(1447/2618)
Egyik korábbi hozzászólásomban itt a gálánál pont errõl írtam, sajnos ennek te is részese vagy, itt vitatkoztok a politikáról, de közben senkinek nem jut el az agyáig, h mi emberek irányíthatnánk a sorsunkat, ha kezünkbe vennénk, kezdhetnénk azzal, hogy fellendítjük a gazdaságunkat és magyar termékeket vásárolnánk. segíthetnénk a szomszédunknak, kedvesek lehetnénk egymással, ha valakin látjuk, pl. utazás közben, hogy bizonytalan, lesi az utvonaltáblát és mi véletlenül ismerjük a járatot, odamehetnénk és megkérdezhetnénk hová akar menni, az emberek manapság nem mernek kérdezni, megszólítani valakit, mert mindenki bunkó és elutasító.
Hová tûnt a híres magyar vendégszeretet, amirõl gyerekkoromban hallottam?
Persze senki nem hiszi el ezt az egészet, pedig mûködne. Mint amikor tele van szeméttel a város és csak annyi kéne, h "te" ne dobd el a szemetedet, de azt gondolod magadban, h ez csak egy szemét, mit számít...hát elég sokat.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 16:04:28
(1446/2618)
Igen, ez a külföldön élõ barátom nekem is fel szokott tenni olyan kérdéseket, mikor itthon van,hogy a MÁV-nál miért nem veszik fel 15 perce a telefont vagy,hogy a pincérnek mi baja van,miért vágja a pofákat, hát olykor mindig elmondom,hogy mert ez Magyarország! :D
Elszokott tõle..., amiért nagyon irigylem.
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 16:01:19 10/10
(1445/2618)
Dejó neked, hogy ritkán találkozol ilyen dolgokkal én nap, mint nap átélem ezt, de sosem gondoltam, arra, hogy ez más országokban másképp mûködhet.

Tátott szájjal hallgattam, azokat a történeteket, amit például ausztriában, svájcban járt ismerõseim mesélnek arról a legendás dologról, h kint az autók megállnak a zebra elõtt, ha látják, h ott állsz a járdán a zebra vonalában.
Itthon rendszerint életem kockáztatásával lelépek a járdáról és reménykedek benne, h ha az autós nem is áll meg, de legalább kikerül.
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 15:55:50 10/10
(1444/2618)
Áhhá. Leesett, h te miért nem gondolkozol, félsz, h megárt.

Megnyugtatlak, a gondolkodás nem ártalmas, relax!:)
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 25. - 15:55:11
(1443/2618)
Ma ráérõs napom volt, elindultam felmérni Bp és egyben az ország színvonalát :)
Álruhában,mint Mátyás király, azaz átlagos 30 évesnek álcázva magam...
Szerintem ügyintézéskor tudja meg az ember,hogy is áll az ország,mert valljuk be a jegybanki alapkamat növelése vagy a Nemzeti Bank elnökének esküje az én életemet olyan kvára nem befolyásolja...
2db dolgot kellett elintéznem, ezek egymástól igen távol estek,de úgy döntöttem hosszú idõ után BKV-ra szállok.
Ez már majdnem az elején meghiúsult, ugyanis a busz,ami után kapkodtam a lábaim, a végállomásról nem tudott elindulni,a sofõr hosszas perceken keresztül próbálta az ajtókat becsukni, kinyitni, leszállt-felszállt, elmondta ,hogy "ezt a szart fel kéne gyújtani" stb., de végülis csak elindultunk.
Egyfelõl egy ismerõsömnek csináltattam meg a szemüvegét, szárat hozattam rá,mert az elõzõ eltört.
Hát a szár az igért 1 hét helyett 2és fél hét után megérkezett, mit mondjak... nem szép :D
Õk választották,mert ritka már az ilyen szár,egyetlen megkötés volt, a kerethez passzoljon,amennyire lehet.
Kaptam egy ragasztós, kopott szárat, az eladó azonnal törölgetni kezdte, "hát kéremszépen ezek a szárak összeragasztva vannak tárolva stb.", de most itthon jobban megnézve nagyon gáz, a benne futó fém szál az egyik oldalon kitüremkedik, mintha lekopott volna róla a mûanyag, a másik oldalon szépen belül fut...
Van rajta némi kopott gyári szám is,szóval ez valószínûleg megy vissza.
A másik baromi fontos ügyintézésem kulcsmásolás volt, 3db kulcsot másoltattam.
Az eladó készséges volt, szépen megcsinálta mindhármat, sajnos hazaérve látom,hogy a háromból kettõ bele se megy a zárba, egyszerûen vastagabb,mint az eredeti :)
Jól mutatja ez a nap is,hogy mi a legfõbb bajunk nekünk, mert nem a fidesz vagy az mszp, nem!
A legnagyobb baj,hogy senki nem ért a világon semmihez és nem is érdekel senkit semmi.
Ilyenkor megértem azt a barátomat,aki közel 1 milliós fizetés mellett is inkább külföldre költözött, mondván nem bírja az itthoni hozzáállást, megbolondul ettõl a sok buta, rosszindulatú embertõl és,hogy semmit sem lehet elintézni.
Hát én holnap ezt a mai napot újrakezdem... :D
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 25. - 08:59:04 1/10
(1442/2618)
Legyen arányos a választási rendszer, konszenzusos alapon kialakított körzethatárokkal, konszenzussal a határon túli magyarok választójogának szabályozásában. Akkor azt mondom, egy ország valóban önrendelkezik. Így viszont csak orbán önrendelkezik egy nemzettel.
Ezeket jogi alapon nem tudom, hogy lehet támadni kívülrõl, de politikailag egyértelmûen el kellene ítélni Merkeléknek (mégha ez idehaza orbánék által felfújt tömegmenetekhez vezet), mert orbán addig megy el, ameddig engedik neki, nincsenek erkölcsi gátlásai, ez az utóbbi 10 évbõl teljesen tisztán látszik.
Ha orbán látná az erõt, behúzná a farkát, és nélküle csak akkora békemenet lenne, mint 2011. október 23-án.
BicskaMaxi 2012 jan. 25. - 06:00:33
(1441/2618)
Egyébként én is abban hiszek, hogy a legtöbb amit most tehetünk, hogy jót teszünk - már amennyire telik tõlünk. Most ez "a legtöbb, ami adható", és talán nem is kevés. A többire úgysincs ráhatásunk.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 25. - 05:18:36
(1440/2618)
Ez pedig egy szobor, a címe: Magyar Pieta, a szegedi Dóm mellett áll (ül).
drProktor 2012 jan. 25. - 02:38:08 Előzmény adamnagysweetmovie
(1439/2618)
Emberemlékezetük olyan, mint a kiváló RákayFilipé
(2millió a Kossuth-téren)

Ha utánaszámolsz, akkor 400 ezer esetén négyzetméterenként 20-25-en voltak.

Kb 100-120 ezren voltak.
Ami persze meglehetõsen elszomorító
honfitársaink jelenlegi és hazánk jöbvöbli állapotát tekintve.