Téma: Úriemberek

DrumWednesday 2021 okt. 11. - 10:27:54
(117/137)
Jóóóó ez! Nekem tetszett.

Hugh Grant 2. olyan szerepe, amiben el tudom viselni.
10/10
Péterrrrrr 2021 okt. 10. - 21:59:43 10/10 Előzmény Brierley
(116/137)
És nem nyomkodok egyest. Neked ez egy rossz film? :D Ma megnézem harmadszor is. :-) Imádom! :-)
10/10
Péterrrrrr 2021 okt. 10. - 21:52:51 10/10 Előzmény Brierley
(115/137)
De miért nem nekem válaszolsz, Mr Sunyi? Hogy megkapjam? Gáz vagy nagyon!
10/10
Péterrrrrr 2021 okt. 10. - 21:50:58 10/10 Előzmény nick név
(114/137)
Szuper film!
10/10
sw1zo 2021 aug. 30. - 02:32:41 10/10
(113/137)
Zseniális film! 10/10
4/10
nick név 2021 júl. 27. - 02:35:40 4/10
(112/137)
Ennek a filmnek nem segít az idő múlása, pedig nálam rászorulna. Guy Ritchie jól tette, hogy végre elengedte a már régen kiégetett zsánerét és új vizekre evezett, persze az Egy igazán dühös ember sem lett egy filmtörténeti mérföldkő, de érezni a két film közötti kreatív, alkotói különbséget, az egyiknél fullaszt az elhasznált, áporodott levegő, untatnak és taszítanak a megszokott sablon szerint stilizált, elcsépelt karakterek, a járulékos sallangok és a kiszámítható fordulatok, a másiknál pedig ha érződik is a levegőben az akció műfajából származó izzadtság szaga, legalább közben kinyílott a kreativitás ablaka és hozott magával némi friss oxigént. Nyilván az Egy igazán dühös emberre is bőven lehetne több szintet emelni, azonban az előzmények tükrében az nem egy visszalépés volt, vagy egy egyértelmű zsákutca, hanem egy potenciális kitörés, az önismétlésben való dagonyázás devalváló világából.

Úriemberek - 5->4
10/10
Anna Dé 2021 júl. 13. - 23:35:57 10/10
(111/137)
Ez mekkora film. Masterpiece. :) Pörgős, humoros, egy percig nem lehet unatkozni. De nagyon félrenézni se, mert akkor elveszted a fonalat. Igazi Guy Richie-s agymenés. Nagyon szeretem a filmjeit, mind egytől-egyig. Erre se adhatok mást, csakis egy tizest. Jó volt ez. Kérünk még hasonlókat. ;)
1/10
offtopic
Brierley 2021 jún. 14. - 00:37:41 1/10
(110/137)
Nem csalódtam Péterrrrrr nevű fórumtársban; több nick-en való gyermeteg számonkéréses, arrogáns ömlengése garancia volt arra, hogy ez egy rossz mozi lesz.
Amihez egy kis intelligencia, vagy EQ kellene, ott repkednek tőle az 1-2pontok, mert nem érti őket. 😂
4/10
sexykex 2021 ápr. 09. - 15:35:32 4/10 Előzmény trev
(109/137)
Igazat adok ebben a kérdésben, de mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy a filmet egyszerre tekintjük művészetnek és iparágnak. Az Úriemberek esetében erős túlzás lenne művészetről beszélni.
10/10
trev 2021 ápr. 08. - 22:39:23 10/10 Előzmény sexykex
(108/137)
Közös nevezőre jutnunk nyilván nem kell, de ez nem zárja ki azt, hogy megértsük egymást.
A "hasamra ütök" mesékhez azért még annyit, hogy nem nagyon lehet megmondani, kinél hogyan és miért landol úgy ahogy, a művészet legalább annyira a néző szemében van, mint az alkotó kifejezőerejében, ha nem jobban.
4/10
offtopic
sexykex 2021 ápr. 08. - 22:07:35 4/10 Előzmény Sz. Péter
(107/137)
"Kutatások támasztják alá, hogy a sci-fi és a fantasy fejlesztik a kritikai gondolkodást, az érzelmi intelligenciát, és etikus gondolkodásra sarkallják olvasóikat." (Szerintem a kutatások mindig azt támasztják alá, amit a megrendelő szeretne hallani.)
Ismeretségi körömben nincs és soha nem volt olyan felnőtt, aki fantasy, vagy képregény rajongónak nevezte volna magát, ezért fogalmam sincs, hogyan viselkednek ezek az emberek a valóságos világ problémáinak megoldása közben. Talán ezért hittem azt, hogy ezek a gyermeki fantáziával megáldott emberek többnyire gyermeki intelligenciával rendelkeznek és pont a valóság elől menekülnek a mesevilágba. (Lehet, hogy tévedtem, de sem erre, sem ennek ellenkezőjére nincsenek bizonyítékaim.)
4/10
sexykex 2021 ápr. 08. - 22:03:20 4/10 Előzmény trev
(106/137)
„Kölyökként naphosszat rótta London legsötétebb negyedeit.” – írja Guy Ritchieről a Port. Ha visszagondolok az első filmjére, akkor azt hitelesnek éreztem. Nyilvánvaló, hogy minden játékfilm mese, de van reális, élethű mese és van „hasamra ütök” mese. 1998-ban még viszonylag kevés magyar sétálgatott az East Enden és 1980-ban, Ritchie gyerekkorában még kevesebb. Ennek ellenére elfogadtam, hogy valóban létezhetnek, élhetnek a film szereplőihez hasonló fazonok. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy a történet maga, csak komédia, de az egész film (és nem csak szerintem): „egy elképesztően jól összerakott poénparádé nagyon jó dumákkal, jó sok erőszakkal, és ami még fontosabb, remekül kitalált alakokkal, akik közül nem egyet valódi sittesek játszottak.”
Azóta sem jártam Londonban, de szerintem Guy Ritchie sem sétálgat már az East Enden, mert „a színészek egy-két kivétellel hiteltelenek, hiába a sok badass duma, nem hat olyan természetesnek, mint a Blöffben vagy A Ravaszban.” Ez már csak egy „hasamra ütök” mese.
Legyen elég ennyi, mivel a válaszodból azt szűrtem le, hogy nem fogjuk sem megérteni egymást, sem közelebb jutni egymáshoz. Szerintem se Guy Ritchie, se Quentin Tarantino nem képes megismételni azt a két-három filmjét, amibe szó szerint bele lehetett szeretni.
Sz. Péter 2021 ápr. 07. - 18:12:55 Előzmény sexykex
(105/137)
"Nem véletlen, hogy Frodó sört iszik és pipázik attól, hogy hobbit. "

Csak épp a nézőt pont nem az érdekli (ha téged igen, akkor elnézést kérek), hogy a hobbit sörözik és pipázik, hanem sokkal inkább azok a kalandok amik ezen kívül történnek vele.
Mert a hétköznapi ember is tud sörözni/pipázni de olyan dolgokat soha nem fog átélni amit egy fantasy-ben lát. Ezért néz fantasy-t.
10/10
trev 2021 ápr. 07. - 15:10:15 10/10 Előzmény sexykex
(104/137)
Szerintem te itt kevered kicsit a valóságot az emberi élményekkel, amik azonban irracionális érzelmekből is táplálkozhatnak, és ezeknek csak annyi közük van sokszor a valósághoz, hogy léteznek. A fantasy is kifejezhet valamit, ami ilyen alapon valóságos (mondjuk alakot kölcsönöz egy bármilyen élménynek vagy érzelemnek, amire a közönség jól rezonál). Az éjszakai álmok valóságos építőkövei elég jól megfeleltethetők az Úriemberek szereplőinél például annak a ténynek, hogy emberek játszanak benne droggal kereskedő gengsztereket (például), tehát valóságosak az építőkövek. Egyéb valóságot ezen a filmen számon kérni számomra egyszerűen csúsztatás. Én például nagyon jól szórakoztam rajta, és közben egyetlen másodpercig sem éreztem késztetést annak eldöntésére, hogy az, amit látok, mennyire lehet valóságos, mert ez a kérdés a film abszurd esztétikai élményéhez semmit nem tett hozzá. Nálad nyilván igen, de ez már ízlés dolga, és semmit nem árul el Guy Ritchie képességeiről.
4/10
sexykex 2021 ápr. 07. - 14:11:28 4/10 Előzmény trev
(103/137)
Az utóbbi időben közös nevezőre kerültek a film nézői és ez nem baj, legfeljebb félrevezető. Guy Ritchie első filmje még meglepetést keltett. Szokatlan stílusa, ötletessége határozottan felpezsdítette az akciófilmek műfaját. A varázsszer a film tobzódó angolos humora és könnyedsége volt. Ezt valóban érdemes volt még egyszer megpróbálni.
A Blöff egyértelműen Guy Ritchie legjobb filmje. Amire ráérzett A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső esetében, azt ott tökélyre fejlesztette. A film egyedi és megismételhetetlen. Ritchie barátunk azóta is csak szenved. Még ötletesebb szeretne lenni és még viccesebb ahelyett, hogy valami mással próbálkozna. Írta itt valaki, hogy ha az ember látta valamelyik filmjét, akkor mindegyiket látta és ez sajnos igaz. Ha soha semmit nem láttam volna Guy Ritchietől, csak az Úriembereket, akkor talán azt mondanám, hogy figyelemre méltó gengszterparódia, de úgy tűnik, hogy én már mindent láttam. Ez az ember nem képes többre, ezért klónozza önmagát, miközben elszakad a valóságtól, elszakad a gyökereitől és ma már nem ismeri igazán „London legsötétebb negyedeit”.

Nem kifejezetten tartozik ide, mégis megpróbálok reagálni, ugyanis azt mondtad, hogy: „A fantasy sem attól jó, hogy mennyi a valóság belőle.” Dehogynem! Az ember csak arról tud írni, beszélni, azt érti meg, amit legalább részben ismer. Még az éjszakai álmaink is a valósághoz kötődnek. Nem véletlen, hogy a rajzfilmek állatainak emberi tulajdonságai vannak. Nem véletlen, hogy Frodó sört iszik és pipázik attól, hogy hobbit. (Ha a hobbitok titkos, de imádott hobbiját űzné – frockolná a tockost – akkor nem tudnánk mit csinál, miért csinálja, hogyan csinálja és miért szereti annyira csinálni, mert előtte nem találkoztunk hobbitokkal, nem ismerjük őket.) Nem részletezném tovább, remélem érted miről beszélek.
10/10
trev 2021 ápr. 07. - 11:55:36 10/10 Előzmény sexykex
(102/137)
"Legalább olyan távol áll a valóságtól, mint bármelyik fantasy műalkotás."

Kit érdekel? A fantasy sem attól jó, hogy mennyi a valóság belőle. Ez is szórakoztat, és azt mesterfokon.
10/10
georgebenson 2021 márc. 15. - 11:32:07 10/10
(101/137)
Hagyjuk a feketétő filmkritikusok herótozását. 10/10
10/10
krammermann 2021 márc. 07. - 22:50:26 10/10
(100/137)
Nem szeretem ha a kedvenc zenészem stílust vált, azt sem szeretném ha GR űrt hagyna.
QT az QT. GR az pedig GR. Ha az lenne a kérdés, hogy melyik legyen a szomszédom, GR-t választanám.
10/10
Morten 2021 febr. 16. - 12:40:04 10/10
(99/137)
Ebbe nem lehet belekötni!!! Zseniális volt! Minden pillanata megér egy fejhajtást!
10/10
Atis69 2021 febr. 08. - 13:50:44 10/10
(98/137)
Nagyon tetszett! Ütős film volt, végig pörgött logikai buktatók nélkül, bemutatva az alvilág kasztjait és a hozzájuk rendelt kompetenciákat! Köszi GR!