bioscoopfan aug. 28. 17:26:46 Előzmény Xxy92
(8/8)
Az Afrikaans nem nyelvjárás.
olahmiki1959 2023 jún. 15. - 03:10:12 Előzmény DUNAWÖLD
(7/8)
A kérdésedet elolvasva, szerintem Te ihattál, mert az én kommentem alatt van két hozzászólás, az elsőnek az írója Xxy92, a másodiké pedig Nótárius, és én őnekik írtam.
Az, hogy ezt nem vetted észre, és csacsiságokat kérdezel, szerintem eléggé aggályos...:)D
olahmiki1959 2023 jún. 15. - 03:02:38 Előzmény DUNAWÖLD
(6/8)
Javallom, hogy egy picit figyelmesebben olvasd el a kommenteket!
Ugyanis azt írtam, hogy "LEHET, hogy maga a film egy kicsit bugyuta vígjáték"
Tehát nem állítottam biztosan - mert nem tudhattam előre, ugyebár -, csak a lehetőségről írtam.
Egyébként megnéztem, és valóban, egy kicsit bugyuta volt, de azért összességében tetszett.
Szia!
DUNAWÖLD 2023 jún. 15. - 00:00:30 Előzmény olahmiki1959
(5/8)
De ki az a Nótárius ❓🤔🙃
Ittál, és/vagy te vagy Xxy92 is és magaddal diskuràlgatsz?
DUNAWÖLD 2023 jún. 14. - 23:56:20 Előzmény olahmiki1959
(4/8)
A film még el sem indult, honnan veszed, hogy bugyuta?
...Majd pedig bejelented, hogy borzasztó kíváncsi vagy a filmre...
Klasszis ez a fórum.


olahmiki1959 2023 jún. 14. - 22:30:32
(3/8)
Helló, Xxy92, köszönöm a tájékoztatást, Nótárius, neked pedig a film előzetesét, hihetetlenül érdekes volt - lehet, hogy maga a film egy kicsit bugyuta vígjáték, de ez nem számít -, a táj lenyűgöző, én pedig amúgy is imádom az egzotikus helyszíneken játszódó filmeket, ráadásul egy dél-afrikai film ilyen szempontból - is - teljesen ismeretlennek számít egy magyar nézőnek!
Borzasztó kíváncsi lettem rá, úgyhogy mindenképpen meg fogom nézni!
Üdv mindkettőtöknek!
Miki
Nótárius 2023 jún. 14. - 17:41:52
(2/8)
Íme, e film előzetese:

https://youtu.be/n-mAClpgqjE
offtopic
Xxy92 2023 jún. 13. - 20:00:19
(1/8)
Június 14. - Szerda
23:15 DUNA Televízió

Engedtessék meg nekem egy rövid kulturális adalékanyag írása e filmhez, melynek lejátszásáért hálás vagyok a Duna tévének, hogy a töménytelen mennyiségű semmi között néha értékekre, új értékekre is vállalkoznak.

A film - bár a port.hu nem jelzi - dél-afrikai, mely messzi országból igen ritkán jut el hozzánk bármi is. A Dél-Afrikai Köztársaságban található Afrika legnagyobb számú és arányú fehér lakossága: nagyjából 4 500 000 európai származású ember él ott, mely a lakosság körülbelül 8%-a. Jelentős többségük a XIX. században érkezett holland kereskedők-telepesek leszármazottai, s ők sok más egyéb hasonló történettel ellentétben, meg is őrizték nyelvüket. Többségük a mai napig anyanyelvi szinten beszéli az ún. Afrikaans nyelvet, mely a holland egy nyelvjárása. Ez a film is Afrikaans nyelvű, így aki teheti, javaslom, hogy állítsa át tévékészülékét feliratos adásra!

Maga a történet a trailer alapján meglehetősen kiszámíthatóan alakul, de az idegen kultúra és a lélegzetelállító tájak mindenképpen kárpótolnak majd mindenkit, ki úgy dönt, megnézi ezt a különleges filmcsemegét!