Téma: Út a vadonba

csicso82 okt. 18. 09:16:23
(319/319)
Fantasztikus film, számomra pszichedelikus élményt nyújtott. Támadható a viselkedése több okból, nem akarok spoiler-ezni.
10/10
Dzsézz jún. 04. 10:34:39 10/10
(318/319)
Rettenetesen erőteljes szerintem ez a film. Nagyon lehet néha azonosulni legalábbis számomra ezzel a mentalitással. Azzal hogy végre olyan helyzetbe lenni ami nincs megtervezve, nincs előre kitalálva és nem függ úgy nagyon semmitől, leginkább nem pénztől.
Csak elmenni és eggyé lenni teljesen más élethelyzetekkel
Pl egy kicsit utazni a hippikkel aztán egy kicsit belelátni a mezőgazdász életbe. Majd megtanulni valami teljesen mást és megismerni más élettörténeteket. Nyilván a csávónak más indíttatása is volt
Sőt inkább más indíttatásból ment el ami meg egy másik téma. Kiszabadulni a megfeleléskényszerből.
Rám nagyon nagy hatással volt
Mindenképp érdemes megnézni. Tele van olyan életokosságokkal, filozofikus gondolatokkal amik egyáltalán nem klisések. Ez nyilván egy iró tollából nem jöhet ki
Ezt a csávó, Christopher írta maga
Az Ő gondolatai voltak ezek valósan és éppen ezért annyira erős, mert nem erőltetett hangzatos mondatok
hanem tényleg erőteljes szavak.
Egy igaztörténetről beszélünk tehát megértem ha valakinek nem tetszik annyira mert hogy túl vontatott és unalmasnak tartja mert gondolom nem olyan szokásos Hollywood-i szabályrendszer szerint folynak az események és a párbeszédek mint ahogy megszokhattuk
Ha valaki szereti az ilyen limonádékat, álomszerű és a kereslet szerint eltorzított és elkorcsosult történeteket akkor abból sok van. Lehet válogatni.
Viszont az ilyen kincsből rettenetesen kevés mert nyilván kisebb az érdeklődés a valós kérdésekkel, és kardinális, jelentőségteljes témával foglalkozó filmekre, de én nagyon hálás vagyok hogy láthattam ezt a gyöngyszemet.
CSIGA17 máj. 21. 08:58:32 Előzmény sankara
(317/319)
Húúú, szuper.
Köszönöm, várom hozzá a felíratot.
9/10
offtopic
sankara máj. 20. 14:39:10 9/10 Előzmény CSIGA17
(316/319)
Szia. Magyarul sajnos sehol nem elérhető. Eredeti nyelv(ek)en feltöltöttem a filmet ide:
https://www.youtube.com/watch?v=99bRVPjP43o
Elkezdtem a fordítást, kb. 2 nap és csatolom a magyar feliratot is.
CSIGA17 máj. 19. 10:58:27 Előzmény sankara
(315/319)
Szia,
Esetleg egy linket be tudnál másolni az általad említett filmről, ahol megnézhető?
Köszönöm
10/10
MaxwellRobinson ápr. 19. 18:59:45 10/10
(314/319)
Van benne valami varázslatos. Kihagyhatatlan, "többszörnézős".
9/10
sankara márc. 14. 16:22:03 9/10
(313/319)
Néhány éve láttam, erős film volt.
A minap láttam egy másik remeket, akit esetleg érdekel és átruccanna Szibériába:

In the Forests of Siberia
1/10
Fecni007 2019 dec. 29. - 22:04:16 1/10
(312/319)
Kb. a 40. percig bírtam, annyira untam. Kimegy a civilizációból, mert nem akar karrierista lenni.. OK. Nagy ügy. Ennél több kell, hogy lekössön egy film.
7/10
sexykex 2019 márc. 20. - 14:20:18 7/10
(311/319)
Fura fazon a főszereplő. Nagyon rühelli a szüleit, de elvégez kedvükért egy egyetemet, hogy utána azonnal világgá menjen. Ez a fajta: égessünk fel minden hidat magunk mögött és lépjünk ki a társadalomból stílus, nem az én stílusom. A legyünk szabadok, legyünk vademberek világ, nem az én világom, ezért nem tetszett a film. Tetszett a természet, a folyó vadsága, az állatok szépsége, de nem tetszett a film.
Én jobban szeretem az anyagi javak által megteremtett biztonságot és kényelmet, ahonnan kitekinthetek Christopher vadonjára és életére. Némi jóindulattal: hét pont.
9/10
Léna56 2019 márc. 16. - 20:14:03 9/10
(310/319)
Nagyszerű film, sokadszorra nézem újra. Az ember küzdelme magával, a világgal.
Nagyon jó a szinkron és a filmzene is.
8/10
Midnight67 2019 jan. 25. - 00:22:04 8/10
(309/319)
Huh, végigküzdöttem a filmet. Nem tudom, hogy a nézők ennyire szeretik a drámákat, vagy inkább csak szeretik túlpontozni, mert hogy "megtörtént eset alapján" , meg mégsem egy sablon tucat-akciófilm és hasonlóak. Az eleje még érdekes volt, de a vége felé már inkább én is szenvedtem és kár volt ilyen késői időpontig néznem, mert baromi nyomasztóan hatott rám a befejezés (ami amúgy nem lepett meg, mivel előtte beleolvastam a hozzászólásokba).
Nálam az "egyszer látni kell" kategóriába tartozik, de hogy többször nem futnék neki, az biztos.
Querelle82 2018 ápr. 19. - 18:21:43 Előzmény Anna Dé
(308/319)
:). Úgy látszik, hogy Forrest annak ellenére életrevalóbb volt, hogy dilisnek született, a srác meg azután vált ketykóssá , hogy befejezte az egyetemet.
7/10
Anna Dé 2018 ápr. 19. - 17:55:52 7/10
(307/319)
Jaja, olyan volt mint Forrest Gump. Csak Forrest az túlélt mindent, ő meg nem. :) :/
Querelle82 2018 ápr. 19. - 14:15:58 Előzmény Anna Dé
(306/319)
Na azért nem egészen, ha utánagondolsz össze-vissza kóválygott az Államokban, sőt még Mexikóba is átcsorgott.Vonaton potyázott, stoppolt, és túrázott.Amúgy valóban dinka volt ( és nem kövi ) .
7/10
Anna Dé 2018 ápr. 18. - 18:48:17 7/10
(305/319)
A dzsungel jó film volt, az nekem is tetszett. Ott tényleg elmondhatta az ürge hogy járt a dzsungelbe, de ez a faszi leginkább csak a buszban járt. Egyébként azt se értettem mit keresett ott olyan sokáig, sokkal hamarabb észlelte hogy fogy a rizse, az áradás meg gondolom csak tavasszal kezdődött. Ha még a télen hazaindul, valószínű túlélte volna a kalandját. :) Egy szerencsétlen lúzer volt, aki túl sokat olvasott, túl keveset élt, hippi akart lenni minden áron, mert az olyan jópofa. Szerencsétlen szüleit meg közben jól hazavágta. Pedig a hippiknek a 90-es években már jócskán leáldozott. Szerintem az a pár akihez hozzácsapódott, akik könyvet árultak, ők se azért járták a világot, mert annyira élvezték hogy egy lakókocsiban alhatnak, hanem mert keresték a fiukat.
Querelle82 2018 ápr. 18. - 09:10:58
(304/319)
Nem is tartozol magyarázattal, ez csupán kérdés, és úgy érzem nem is tolakodó. Köszönöm.

7/10
Anna Dé 2018 ápr. 18. - 01:49:15 7/10
(303/319)
Én pont most néztem meg a filmet, úgy hogy elég frissek még az élmények, ezért gondoltam gyorsan leírom a gondolataimat. Szerintem a srác egy elkényeztetett hülye gyerek volt. Mindene megvolt, meg meg is lehetett volna, helyette egy olyan utat választott magának ami sehova se vezetett. A halálba. Csak. Mindenki vágyik életében a nagy kalandra, a szabadságra, meg a többire...de nem hiszem hogy ilyen áron. Ő szó szerint éhen halt. Lehet hogy a bogyók is betettek neki, de így csak rövidebb lett a szenvedése legalább. Bár ha még két hétig húzta volna, lehet élve találnak rá a szarvasvadászok. Kicsit ellentmondásos volt a vége nekem egyébként, azt írta le a noteszébe, hogy fél meg retteg meg egyedül van, aztán a végén meg megköszönte Istennek hogy ilyen boldog életet adott neki. Szerintem se volt ki mind a négy kereke, vagy már lehet hallucinált a bogyóktól a végén.
Egyszer megnéztem de többször biztos nem fogom, számomra semmit nem adott ez a film. Tele volt közhelyekkel, néhol unalmas is volt, vontatott. 7 pont.
Querelle82 2018 ápr. 17. - 21:28:04
(302/319)
Elnézésedet kérem, akkor félreértettelek. Sajnos ez már egy rossz beidegződés, az eddigi rossz tapasztalatok alapján. Ha végignéznéd az eddigi hozzászólásaimat, akkor látnád, hogy hány vita indult így. Most nem nevezem meg a hozzászólókat. Abban viszont tévedsz, hogy nem láttam volna a filmet.Alapszabály, hogy olyan témához nem szólok hozzá, amit nem ismerek.Más : nem teljesen tiszta, hogy ha Ráday művész úr képét választottad " avatar - képnek ", akkor miért is vagy Alfredo ?
Querelle82 2018 ápr. 17. - 13:40:03 Előzmény madaraszmona
(301/319)
Nem volt százas a srác, az tuti ...
Querelle82 2018 ápr. 17. - 13:38:28
(300/319)
Neked meg mi a fene bajod van ? Mi az hogy OFF ? Nem is neked címeztem a választ ! Élvezed, hogy beszólsz ? Te hülye vagy ?