Téma: Utódok

9/10
Gunny 2012 szept. 03. - 17:31:43 9/10
(60/100)
Ember tisztában vagy te vele milyen filmet néztél?Ez családi(karakter)dráma,nem pedig Die Hard vagy akármi más akciófilm...
1/10
hvv 2012 aug. 17. - 17:47:11 1/10
(59/100)
Roppant unalmas, vontatott film. Azért néztem, mert folyton arra gondoltam "na talán majd most történik valami..." de a végén kiderült, hogy nem, nem történt semmi.
Érdektelen, jellegtelen.
raczkia 2012 aug. 04. - 10:25:05
(58/100)
Nekem nem volt unalmas, mert érdekelt, hogy mit hoznak ki a történetbõl. Persze pörgõsebbre is megcsinálhatták volna, de szerintem jó volt így is. A táj gyönyörû, kellemes a zene- már ezekért megéri megnézni! 10/8
10/10
_Freddy_ 2012 jún. 26. - 06:14:09 10/10
(57/100)
2011 egyik legjobb filmje lett szerintem. Nem tudom mi volt ezzel a baj, hogy ennyire pontozzátok de nem is érdekel, meg el sem fogom olvasni...nekem ez tetszett..a színészek jól játszottak..jó a történet, jó a kamerakezelés, szép a környezet...és nem unalmas...vicces is...és egy ilyen témájú filmnek nem tudom miért kéne pörgõsnek lennie.

10/10
8/10
krisztamozi 2012 jún. 22. - 07:58:17 8/10
(56/100)
Nekem tetszett. Lehet, hogy azért, mert annyi negatívumot hallottam róla, mielõtt megnéztem, hogy semmilyen elvárással nem indultam. Tetszett pl. hogy szép, kedvem lett elmenni hawaii-ra :) Az tetszett még, hogy bár drámának van feltüntetve, szerintem pozitív lett a vége mindenféle szempontból, és én nem bántam, hogy nem volt benne erõsebb a drámai hangvétel. Így is át lehet érezni, mit él át amikor megtudja a feleségérõl az igazságot, és azt hogy a gyerekeivel csak megtalálja a végére a közös hangot, aki odafigyel, látja, hogy mély érzésekrõl van szó, és nem az a lényeg, hogy mennyire dús a cselekmény.
Aki a szokásos hollywood-i túlzásokra vagy pörgõs akciófilmre vágyik az nyilván ne nézze meg, mert ez nem az.
6/10
efes 2012 jún. 05. - 11:44:34 6/10 Előzmény beo71
(55/100)
Arról nem is szólva, hogy ha valaki történetesen mégis idõs, borkedvelõ, finom humorú bácsika, akkor ha idõs, akkor már csak ezért is kedvelné a közönséget, hiszen a franc akar magányosan megöregedni. Ki borozgat szívesen magában? Mi értelme a finom humornak, ha azt közönség hiányában pattogtatja el? Nem. A film igencsak közepes, kár fényezni, magyarázni, terelni és fasságokat összeirkálni.
6/10
offtopic
efes 2012 jún. 05. - 11:40:40 6/10 Előzmény beo71
(54/100)
Payne 1961-es születésû, tehát 51 éves, aki simán lefejelne, ha leidõsbácsiznád. Én legalábbis simán, az õ helyében. A filmnek pedig éppen az a baja, hogy túlzottan a (hölgy)nézõk kedvében akart járni: túl sok a melodráma, túl kevés a valódi dráma, az utódok-probléma kifejtése, ami gondolom, egyértelmû, nem elsõsorban a két kiscsajról szól...
7/10
beo71 2012 máj. 09. - 11:45:53 7/10
(53/100)
Családi drámát már sokat láttunk, Clooney-sat, Hawai-osat, talán kevésbé.Oké, jó volt, csak néha úgy érzem: Payne úr egy idõs, borkedvelõ, finom humorú bácsika, akit nem igazán érdekel a nézõ.(Bocs, Payne-kedvelõk!)
Sorolhatnék itt erõs drámákat, amelyek nem kapták meg ugyanezt a kitüntetõ figyelmet, de ezt sem akarom bántani, végül is jó film, rendben van(néhány igazán jó szereppel"Foster és a nagyobbik lány", néhány igazán emlékezetes jelenettel, pár felejthetõ résszel.7/10.Csak azt az érzést tudnám feledni, hogy a képembe tolják:itt van az új Payne remekmû, egy Oscar Clooney alakítással, pont ezt a direktséget nem várom a rendezõtõl, az Oscartól pedig messze van.
6/10
Rahar 2012 máj. 08. - 00:07:41 6/10
(52/100)
Felemás érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. A színészek játéka, a képi megvalósítás, a kameraállások mind nagyon igényesek, szép munka. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés érdekes és izgalmas, amíg ki nem derülnek bizonyos dolgok, utána már ellaposodik. Az alkotásnak van mondanivalója, ami nekem tetszik, az adott problémához ez a jó hozzáállás. Alapvetõen az egész film történetét akár egy hosszabb mondatban is le lehetne írni, ennek a filmnek nem ez az erõssége. Egyszer jó volt megnézni, de többet nem akarom. Aki a pörgõsebb, lendületesebb filmeket szereti, másként fogalmazva, amiben történik is valami, az szerintem ne nézze meg, nagyon lassú lenne neki.
7/10
peti94 2012 máj. 06. - 20:11:14 7/10
(51/100)
Nagyon érdekes film. Magam sem igazán tudom eldönteni, hogy unalmas volt-e vagy nem. Gyakorlatilag semmi sem történt benne mégis tele volt élettel. Az elején nagyon-nagyon untam, aztán egy fél óra elteltével teljesen beszippantott. A hangulat, és az az egész érzése a filmnek, hogy " még itt a földi paradicsomban is minden rosszra fordult, de akad még jó az életben, amibe érdemes belekapaszkodni és kilábalni a rosszból", + a zene azt az érzést keltette bennem, hogy "basszus tényleg, ilyen az élet. Szép és jó, de nem mindig hawaii:)
ad mala 2012 máj. 04. - 18:39:36
(50/100)
Megannyi politikai szerep után már az újdonság is üdítõ volt, hogy Clooney itt családapát játszik, ráadásul kiválóan. A film szép, mély, ajánlom mindenkinek, aki egy átlag családi illetve a halállal kapcsolatos amerikai drámánál jóval többet, de egy svéd lélekkaszabolásnál kevesebbet szeretne látni..:).
És nem, nem unalmas.
9/10
poszak 2012 ápr. 18. - 02:43:16 9/10
(49/100)
Általában 20 percet adok egy filmnek,ha addig nem köt le,feladom...ez lekötött..és pont azzal az életszaggal,ami minket is körülvesz..spoiler:
élték a 7köznapjaikat egymás mellett,sablonos,hosszú házasság,elhidegülés stb...a férfi hanyagolja a nõt,a nõnek szeretõje lesz,jól teszi...a pasi akkor kap észbe mikor már majdnem elveszíti...tipikus...de nem igazán tudja kezelni a helyzetet...a végletek közt van..közben a nyakába zúdul a gyereknevelés,szerintem abszolút hihetõ a reakció...egy dolog volt fura,h bement a megcsalt hitves a kórházba..vicces,és egyúttal elgondondolkodtató is volt számomra ez a film,nem sírtam,néha jót szórakoztam rajta...nem értem h lehet mûvészfilmként emlegetni...és azokat,akik unalmasnak titulálták,megkérdezném h mi volt az utsó film ami tetszett nekik!
5/10
kis.farkas 2012 ápr. 09. - 15:04:18 5/10
(48/100)
Hú mennyire eltérõek a vélemények :) Míg valaki unalmasnak tartja, két kommentel késõbb valaki pont végig érdekfeszítõnek. :) Hát megnéztem én is : az unalmasok táborát bõvítem. Jó a film, az elsõ fél óráig, de ott már szinte minden ki is derül és tényleg sok benne a továbbiakban a huza-vona... már én is alig vártam, hogy vége legyen :) és valójában sírni se tudtam , mint ahogy más is írta, SPOILER: mivel meg sem ismerjük az Anyát közelebbrõl, és hát ki is derül egy két cserfes dolog róla :) így annyira nem éltem bele magam, pedig mondhatni elég könnyen elsírom magam a filmeken. Hát ez most nem hatott meg.
7/10
Utó Pista 2012 ápr. 06. - 16:25:22 7/10
(47/100)
Nekem tetszett a film, bár igaz, hogy egy kicsivel jobbra számítottam. Mindenesetre engem eléggé elgondolkodtatott (a hûtlenségrõl, a megbocsátásról). És szerintem George Clooney nagyon jól játszott benne.

SPOILER:

1. Hiányoltam, hogy nem derült ki, hogy mit kezdett Matt a földbirtokkal, miután megvétózta az eladását. Vagy csak nem figyeltem oda eléggé?
2. A jelenet, amikor Julie meglátogatja Lizt a kórházban, teljesen megdöbbentett. Csak nem értem, miért mondta azt, hogy "Megbocsátok, mert meg kell bocsátanom, még akkor is, ha gyûlölnélek". (Szabadon idéztem.) És fõleg ahogyan ezt mondta... Ez a mondat számomra sokat rontott a jeleneten, ami amúgy fantasztikus lehetett volna.
idomár 2012 márc. 31. - 15:04:41 Előzmény henkelars
(46/100)
hûha, ebbe aztán nagyon beletaláltál seggfej
lajosbp 2012 márc. 28. - 23:26:15 Előzmény henkelars
(45/100)
Mûvészfilm rajongóknak elõnyben, ha nem az vagy kerüld el...
1/10
henkelars 2012 márc. 19. - 10:10:24 1/10 Előzmény idomár
(44/100)
ha azt mondod, hogy jó akkor nem nem értesz hozzá, hanem szimplán buta vagy. ne nézz filmeket, nem neked valók. nézz tv-t, olvass coelhot közhelykirály
"ha csak a szakértõ érti, mert el kell magyarázni a "köznépnek", hogy miért is jó, akkor az sz*r, persze ti - nagyon okosok ezt úgy hívjátok "mûvészfilm""- istenem, te fajankó, tipik megkeseredett panelproli lehetsz, aki haragszik a világra, meg az "okosokra", mert kevés a fizetése, és ha egyszer eljutott a moziba, akkor azt a filmet foggal-körömmel védi, ha má' kifizette a mozijegyet árát...
5/10
KittuS_ 2012 márc. 18. - 22:08:47 5/10
(43/100)
Nagyon unalmas volt, alig vártam hogy vége legyen és sajnos moziban néztem meg. Nem érte meg az árát, tipikus "otthon rajtaelalvós" film!
blowup 2012 márc. 17. - 22:34:28
(42/100)
Érthetetlen a rengeteg jelölés és díjazás - komolyan, kinek akarnak port hinteni, az értelmesebb nézõ úgyis látja az Oscar befolyásolási törekvéseit - ez egy semmitmondó, semmilyen extra plusszal nem bíró alkotás, leszámítva a sármõr Clooney megtört szívû apaként szerepeltetését. Mielõtt bárki is érzéketlenséggel vádolna, nem ismeretlen elõttem néhány filmi momentum, mégsem fogott meg.
Egyetlen pozitív üzenet kiemelendõ: érintetlen természeti környezetet nem hasznosítunk csúnya ingatlan-befektetõ bácsiknak, bár a való életben azért ez nem így van.
10 év múlva senki sem fog emlékezni erre, a díjesõt meg mégannyira se fogják érteni.
Miközben olyan fontos témájú, erõteljes színészi alakításoktól hemzsegõ filmet, mint a pár napja látott
Krízispont-ot, egy soványka jelöléssel taccsra tesznek.
4/10
1/10
miss piggy 2012 márc. 16. - 21:48:44 1/10
(41/100)
A film "mondanivalója" az, hogy Hawaii-on is van probléma, de mégse. Felejtsd el, ne nézd meg!

Lapos, sablonos, üres. A szép képekért menj a national geography-re, zene meg ott van a youtube-on. Clooney-t meg szeresd másban. én szóltam...!;-)