Téma: Utolsó idõk

1/10
Rahar 2010 márc. 27. - 11:35:55 1/10 Előzmény yabbi
(37/57)
"Szerencsére egyáltalán nem volt az "tipikus elsõ filmes érzetem." Te nem az rtl klub mûsorain szocializálódtál azt a megfogalmazásodból el lehet olvasni, de nem is nyelvtan és/vagy helyesírás könyveken az is biztos.
yabbi 2010 febr. 19. - 20:55:59
(36/57)
Szerintem kifinomult rendezõi, operatõri, dramaturg stb eredménye az Utolsó idõk c. film. Szerencsére egyáltalán nem volt az "tipikus elsõ filmes érzetem." Nyilván az rtl klubbon szocializálódottak igazából nem érthetõ ez a fajta fogalmazásmód sem.

pace
6/10
Maffia91 2010 febr. 14. - 18:13:21 6/10
(35/57)
Ez egy kalap szar film!

Egyedül Földes Eszter melléért érdemes megnézni!
Seraphin 2010 jan. 03. - 09:17:21
(34/57)
Olvasgatom az elõttem hozzászólókat és nem értem a felháborodást. Most komolyan a zene miatt akadtatok ki? Csak olyankor szólal meg, amikor éppen semmi fontos nem történik. Egy magyar filmet meg fölösleges azért szidni, mert kézikamerával vettek fel egyes jeleneteket.
Ennél a semmi közepén lepottyantott zsákutcafalunál autentikusabb helyszínt nem is találhattak volna. A világvégi rendõrök eljárása is lehet magyarázat. Keleten vagyunk, nagyon keleten, itt szinte más törvények uralkodnak, mint Sopronban, szinte romantikus. Ugyanakkor mondták, hogy igyekeznek megtisztítani a környéket.
A színészek is hitelesnek tûntek. Érdekes, hogy mindenhol a bosszút emelik ki, hogy ez egy bosszúfilm, holott ez csupán a film legvégén jelenik meg. Úgy éreztem, a srácot marhára nem foglalkoztatja a bosszú, csak amikor már kilátástalan a helyzete. Még csak nem is nyomoz, véletlenül lel rá a "nyomra". Addig próbál helyezkedni, szerelmes, õrlõdik, próbál megállni a lába alól kicsúszó talajon.
nyuszis 2009 dec. 06. - 17:42:45
(33/57)
Nekem tetszett a film, de egyetértek az elõttem szólókkal az alábbiakban
- a helyszín lehetett volna hiteles, valahogy jobb lett volna, Lónya, Barabás környéke, ha már az Ukrán export volt az egyik motívum.
- a rendõri fellépés túlzás volt, indokolatlan. Jobb lett volna megtámogatni valamivel.
- nagyon szeretem Harcsa Veronikát, az õ hangja passzolt a filmhez, de hogy angolul adta elõ az nem.
hecsedli 2009 dec. 06. - 15:20:17 Előzmény wim
(32/57)
teljesen igazad van az urbánus-dzsesszes-amerikánus zenét illetõen.
amúgy a történet nem volt rossz, de eredeti alkotónak lenni nem elhatározás és pénz kérdése. középszerû mûvésznek lenni meg fölösleges és unalmas.
wim 2009 dec. 06. - 13:55:37
(31/57)
Ezer sebbõl vérzik. A kifejezetten urbánus zene pedig akkora melléfogás, hogy csak ki-be rohangálva bírtam végignézni a filmet. Eddig még csak kezdõ amatõröknél találkoztam ilyen elcseszett zeneválasztással.
cs_bandi 2009 dec. 06. - 13:04:47
(30/57)
Érdekes olvasni hogy van akinek ennyire nem tetszett. Én teljesen a hatása alá kerültem. Egyedül a végével kapcsolatban volt egy kis negatív érzésem. A rendõrök viselkedése számomra egy kicsit mesterkélt. Amúgy minden rendben volt. Sõt! Az sem zavart hogy nem volt a dupla csavar a film végén. Tényleg már az elején tudni lehet hogy a fõhõs a vesztébe rohan de nekem hiányérzetem lett volna ha ez a végére nem teljesedik ki. Aki egészen mást várt annak ez csak egy jó tapasztalat hogy legközelebb kerülje az ilyesmit. Én biztos jól megjegyzem magamnak Mátyássy Áron nevét.
Coleman 2009 dec. 06. - 12:53:30
(29/57)
A film teljes tévedés (ha csak egy dolgot kellene kiemelnem: a zene), a színészek viszont egész jók, de nem nagyon jók. Az operatõr meg csinál szép dolgokat, de nagyrészt egy Michael Bay filmbe illene ilyen ócska, hatásvadász fényképezéssel, a vágás dettó. Zsánerfilmnek csapnivaló, mûvészfilmes izének sem felel meg, a felsorolt hibák miatt többek között.
Babucica 2009 dec. 06. - 12:35:47
(28/57)
mindent, amit irtam volna leirtal, a mozgo kezikamera nagyon zavart. nem is tudtam vegignezni a filmet.
hecsedli 2009 dec. 05. - 23:48:04
(27/57)
jobbára össze-vissza vagdalt fércmunka. ilyen gyatra forgatókönyvbõl csodás színészekkel sem lehetett volna sokkal többet kihozni. üde színfolt volt Csomós Mari rövid szereplése, neki ugyanis hangja is van. a többieket talán 'szinkronizálva' esetleg feliratozva élveztem volna...
a képi megoldások többnyire érdekesek voltak, eltekintve az indokolatlanul gyakori mozgó kézi kamerázástól. a film nekem gyorsan felejthetõ, beleértve az angolul (de minek?) éneklõ magyar énekesnõt.
hamisan csillogó és hangzó alkotás, amint látom elég nagy porfelveréssel. akinek bejött ez a film, az várhatja a rendezõ-forgatókönyvíró következõ produkcióját; én biztosan kihagyom.
farkas.k 2009 dec. 05. - 22:56:35
(26/57)
Igaz, amit itt írnak, franciás film, kisemberek gyötrelmes kis élete, elõre látható végzet felé haladó hõsökkel. A vidéki realista rész szerintem is erõssége (persze a papír kétszázastól eltekintve), a gyûjtögetõkkel, elásott tartályokkal, orvvadászattal. A történet lehetett volna kicsit bonyolultabb, számomra nem volt olyan fordulat, amit 5 perccel ne láttam volna elõre, és hosszasan reméltem, hogy nem ez lesz a végkifejlet. (És menekülés közben fegyvertelen embert, háromszor is? - Nem tudom - talán ez nem teljesen Magyarország, inkább amerikás klisé).
A színészek jók, nekem a fiú játéka hitelesebbnek tûnt, mint az autista lányé.
9/10
creo 2009 dec. 05. - 22:56:12 9/10
(25/57)
Nagyon tetszett. Boldog vagyok, hogy ilyen magyar film született ebben az évben. Nem is emelek ki belõle semmit. A hatása alá kerültem. És kész. Ez a lényege. Grat.
10/10
Óz 2009 dec. 05. - 14:46:11 10/10 Előzmény fazekasdani
(24/57)
Ugye Te nem a Borsod-Szabolcs-Heves zónában laksz? Ugye Te nem is láttad még az itteni "életet"? Nem török feletted pálcát, nem is oktatlak ki, de nem értek veled egyet. Ez a film ugyanis nem mese, nem mûvészkedés. Ez sajnos a mindennapok itt demsky city határain túl és ha valaki ilyen profi módon tudja adagolni a mindennapok mocskát az valamit tudhat a filmkészítésrõl. Cirittem. Nekünk, vidéki majmoknak ez egy akkora durranás, mint Bpestnek volt a Kontroll.
8/10
ven 2009 nov. 30. - 15:41:57 8/10
(23/57)
azám!
10/10
alex4427 2009 nov. 02. - 09:43:09 10/10 Előzmény freerider
(22/57)
Jobban örültem volna, ha megcáfolod (tapasztalataiddal) a feltételezésem!
10/10
alex4427 2009 nov. 02. - 09:41:49 10/10
(21/57)
fazekasdani-nak ezért az 1 hsz-ért kár volt bejelentkeznie!
Bár pl. nekem a "franciás" minõsítése kifejezetten dicsérõ!
1/10
fazekasdani 2009 nov. 01. - 23:46:03 1/10
(20/57)
A film nagyon francias, muveszi, es hamis. Kar, hogy ilyesmire koltik az adofizetok penzet! SZerintem ne nezzetek meg!
10/10
offtopic
albertmarkos 2009 okt. 29. - 02:16:27 10/10 Előzmény helyzetjel
(19/57)
mulao 2009 okt. 28. - 10:36:52 Előzmény coj
(18/57)
Ha megjelent volna, vagy majd megjelenne DVD-n, akkor megtudnám nézni, nálunk pedig nem vetíti a mozi.