Téma: Üvegtigris

velorexescsavo 2010 dec. 02. - 23:46:11
(209/369)
Ja értem, aki nem büfés az országút mellett, annak semmi köze a filmbéli karakterekhez.
Láttam a Menzel filmet. Abban játszotta Bán János a falu bolondját nem?
Nem érdemes hasonlítgatni. Menzel a kor egyik meghatározó filmrendezõje és talán a cseheknél Svejk óta ennek a humornak és életszemléletnek hagyománya van. Sokkal inkább volt mire építenie Menzelnek.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:44:57 10/10
(208/369)
Nem azt mondta, hogy olyan foglalkozású emberek vanna körülöttünk. Mindenki felismerheti ezeket a karaktereket...a pl.Római-parti büfést gyerekkoromból.
Vagy a lecsúszott vidéki "menõ" csávót. Aki a kocsmában vetít barátnõméknél vidéken.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:42:34 10/10
(207/369)
;) Bizonyám:)

"-Kérem a panaszkönyvet!
-Nincsen.
-Olyan nincs hogy nincs.
-Akkor van.
-Hol?
-Zacsiba'."

háháháhá annyira jóóóóóó
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:37:39 10/10
(206/369)
Pontosan. Már megint cigiznek az ápolók?:D
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:36:57 10/10
(205/369)
Azért elküldhetnéd nekem is a forgatókönyvet, köszcsi!:)

Tamár Péter összes filmje a pixillációra épül...nekem nem jön be se a Le a fejjel,se a Csinibaba, se a Zimmer Feri. Humortalan mind:(

Nem értem miért kell egy filmben megváltani a világot. Nekem még az sem kell, hogy valami történjen. A Kontroll meg egy fantasztikus film.

Lehet azért jön be nekem mindkét film, mert annyira életközeli...szinte mindkét szitu tele van számomra annyira ismerõs jelenettel, emlékkel hogy csoda nézni, hogy mások is éltek át ilyet és így. A humoruk, pedig elvitathatatlan.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:36:36 1/10
(204/369)
...körülöttünk levõ emberek??
melyikõtök vállalkozó a Balaton partján vagy rendõr vagy lógós gádzsó?

Már csak egyetlen kérdésem van.

Melyikõtök látta Jiri Menzel "Az én kis falum" c.filmjét?

Ha igen, mondjátok meg, mi szó ott a pince hetedik lépcsõfokáról? (Bocs, ez természetesen nem kell tudni, ez illusztráció ahhoz, hogy kell igazi jó filmet csinálni úgy, hogy az közben a vidéki kis emberekrõl szól de tényleg.

Lásd Jiri Menzel.

Még egyszer, nem bántom Rudolf Pétert.
Már csak azért sem, mert õ is Menzelt tartja egyik mesterének.

Hát istenem,még nem sikerült.
10/10
oroszlány2 2010 dec. 02. - 23:33:57 10/10
(203/369)
"- Mit röhög? Maguknak annyi!
- Nekünk? Mennyi?"

Ez az egy jelenet már önmagában aranyat ér. A többi csak hab a Narancstortán... :-)
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:32:30 10/10
(202/369)
Érdemben is válaszolnál, vagy csak pocskondiázol?
Szóval honnan szerzed be a forgatókönyveket?
velorexescsavo 2010 dec. 02. - 23:30:16
(201/369)
Az az igazi, ha valaki csípõbõl tüzel és vizel.
Miért ne lenne forgatókönyv? Hol a vas? Az, hogy kicsit kaotikus benne minden?
Hát ezek pontosan olyan típusú emberek, amilyenbõl sok van nálunk, kicsit zûrös körülöttük minden. Abban is egyetértek egyik elõttem szólóval, hogy minket ez érdekel igazán, ami nálunk történik vagy történhet, vagy ami az ittenieket foglalkoztatja és nem a newyorki fap..a Sarah Jessica Parker nyûglõdése valentin napon, vagy, hogyan csajozik a baseball meccsen az õsbunkó Vincent Vaughn.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:27:55 1/10
(200/369)
Példák?
Te láttál forgatókönyvet?
Nem gondolom, talán alapregényt, az NEM forgatókönyv. De nem is ezen múlik, hanem látszik a filmbõl, hogy a karakter-komikumra épül, van a kis vagány vállalkozó, a seftelõ, stb. majdcsak összehozunk valamit, és lesz egy pár mondatos geg-parádé.
Még egyszer mondom, szerintem NEM ROSSZ a film, és nagyon drukkolok Rudolf Péternek, hogy a legújabb változatában tényleg legyen történet is.

De lehet - ne legyen igazam - hogy önmagát fogja ismételni mint Tímár Péter a Zimmer Feriben, a pixilláció csodáiban bízva. A pixilláció (nyilván tudod mi az) egyszer jó de másodszor már unalmas.

a karakterkomikum egyszer nagyon jó volt, de másodszor már unalmas

Természetesen én sem olvastam a technikai, sõt, az irodalmi forgatókönyvet sem, épp ezért bízom a most készülõben, amit maga Rudolf Péter úgy harangozott be: "Ebben már történet is lesz."

kell ennél több kritika az elõzõekhez?
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 02. - 23:27:27 1/10
(199/369)
Mert Neked van fogalmad, hogy mi fán terem egy jó forgatókönyv, mi?
Szerintem Te csak ne osszál ki engem, meg ne akarjál megmagyarázni semmit, és pláne ne vitatkozzál itt a fórumon, ja és ne okoskodj, mert nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:23:48 10/10
(198/369)
Egyszer sem nézek közben az órámra, pedig már kábé 30-szor láttam. Imádom, nekem még mozdulatok is maradandóak, pl. amikor apukája behajt a volánbusszal és az utasok a mellékhelyiséget szeretnék használni. Lali közli, hogy nem használhatják az övét. Kérdezik, hogy akkor hol végezhetnék dolgukat, ekkor Bodrogi karját széttárja és mutat szerteszét, a természet felé. Fantasztikus film, tele humorral és szerethetõ karakterekkel.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:20:33 10/10
(197/369)
Nekem a második rész nem tetszett, méghozzá azért mert nem tudják megismételni azt a csodát, amit az egyben sikerült.
A film története:
"Az Üvegtigris hat barát pár eseménytelen napjának története. Lali, az amerikamániás büfés, aki az Üvegtigris nevû rozoga, útszéli büfékocsi tulajdonosa; Gaben, az autónepper, Róka, a piti csencselõ; Sanyi a félnótás hajléktalan; Csoki, aki mindig arról szövegel, hogy majd szerez pénzt és elmegy Amerikába; és Cingár, aki a többiek idegeit nem kímélve szaxizik. Gaben rábeszéli Lalit, hogy vegyen meg egy, az amerikai álmot ízig-vérig megtestesítõ régi Chevrolet Impalát. Amikor hosszú kálvária után meghozza a rég várt autót, Lali ki sem tudja próbálni, egy úton visszaforduló teherautó összetöri. Közben Róka izgatottan keresi a "Vasat", melyet korábban odavitt, hátha akad rá vevõ. Lali azonban pár nappal azelõtt eladta a semmire sem használhatónak vélt "fémhulladékot". Rókára rászálltak a nehézfiúk, s halálosan megfenyegették, hogy hozza vissza, vagy fizessen. Pénzt kell tehát szerezni mindenáron. Csoki szerint egyetlen megoldás van, ki kell rabolni a közeli postát. Mindenki kocsiba száll. A nagy balhé azonban nem sikerül tökéletesen."
forrás: port.hu
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:20:15 1/10
(196/369)
Ja, még valami.
Eldobott karakterek is vannak. Milliószor ki lehetne használni a vállalkozót, a két rendõrt, a kis krrrrrrvát, stb., ehelyett Rudolf a saját karakterét helyezi elõre, az tényleg jó, csak épp nem tud rá sztorit építeni. Mi lesz a bódéval? Honnét jöttek, kit érdekel, stb... ez elmegy húsz percben, de utána elnézést kérek, nézegeti a nézõ a karóráját, valami történjen is, az egysoros poénok mellett.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:17:34 10/10
(195/369)
Kiváncsi vagyok, hogy ezt melyik film forgatókönyvének elolvasásákor tapasztaltad?

Rühellem az ilyen levegõbebeszélés tipikus esetét.

Ugyebár te a végeredményt látod, fogalmad sem lehet jóindulatú "kollégáddal" egyetemben, hogy milyen lehetett a fogatókönyv, amibõl készült.

Volt egy hasonló vita, ahol meg arról akartak engem meggyõzni, hogy egy jó rendezõ rossz forgatókönyvbõl is mesés filmet csinál. Há-há!

Annyira érdekel, hol juttok hozzá forgatókönyvekhez, mert én is szívesen olvasnék forgatókönyveket.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:16:04 1/10
(194/369)
Nem. Én nem vagyok annyira merész, hogy megmondjam, mi a jó és mi a rossz, mint ahogy azt te megteszed, én azt mondom, SZERINTEM mi jó.

Az Üvegtigris szerintem az egyik legjobb film amit az utóbbi húsz évben csináltak, DE EZ NEM DICSÉRET.

Mert az összes többi, beleértve Antal Nimród élvezhetetlen de sokat reklámozott (mert sok pénzt kapott) Kontrollját is- szerintem nagyon erõsen felejthetõ.

Viszont stílust teremtett, és élvezhetõ volt a Presszó, amit nem lehet megismételni, hiába próbálták tévében.

Az Üvegtigris egy baromi jó ötlet, zseniálisak a szinészek, ezért mondom, hogy nem rossz.

DE MIT KEZDENEK A TÖRTÉNETTEL?

Barátom, mondd már meg, mi a franc is történik benne azon túl, hogy nagyszerû szinészek karaktereket vonultatnak fel, mintha az Irigy Hónaljmirigy hosszabbított változatát látnánk????

Ennek ellenére, és ezek mellett, azt mondom, hogy a Pressó óta a legjobb magyar próbálkozás (mert a Hippolyt és Meseautó remake-ket inkább ne számítsuk bele semmibe.)

Rudolf Peti legalább megpróbálta.
Istenem.
Talán harmadjára csak sikerül, állítólag már lesz valami történet is benne a karakter-komikumokon túl is.
10/10
oroszlány2 2010 dec. 02. - 23:12:43 10/10
(193/369)
Rengeteg mondanivalója van a filmnek, kiváló forgatókönyvvel, kiváló színészekkel és szerethetõ karakterekkel. Szeretnivaló film.
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 02. - 23:12:10 1/10
(192/369)
Ez tényleg így van, hogy "jó forgatókönyvbõl lehet rossz filmet csinálni. De rossz forgatókönyvbõl sosem lehet jó filmet csinálni."
És ez be is bizonyosodik több filmnél is sajnos.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:04:55 10/10
(191/369)
többször*
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:04:08 10/10
(190/369)
És attól lesz sz*r egy forgatókönyv, hogy te azt mondod?

Ez a film az egyik kedvenc filmem, nyílván nem sz*r.