Téma: Vacsoracsata

kabala 2009 jan. 16. - 19:50:42 Előzmény jo1978
(830/2570)
Akkor bocs!
czordon 2009 jan. 16. - 19:38:12 Előzmény csancsy
(829/2570)
Nem illik levetetni a cipõt, hacsak nincs egy-két hason-földön csúszómászó csecsemõ és buták a szülõk.
Ha pedig a vendég lába nem büdös, a zoknija/harisnyája nem lyukas, akkor no problem, leveszi.
Vagy fél, hogy alacsonyabb (kisebb) lesz. Na ez lehet még.
idõjós1010 2009 jan. 16. - 17:55:29
(828/2570)
A mai rész végén biztosan megtudod.
Bár szerintem most pihentetik a mûsort egy idõre.
10/10
pinkadri 2009 jan. 16. - 14:59:58 10/10
(827/2570)
sziasztok

Nem tudja valaki esetleg hogy jövöhéten kik lesznek ???
idõjós1010 2009 jan. 15. - 21:35:34 Előzmény Rika
(826/2570)
Az Oszkárnak eleve elõítéletei vannak emberekkel szemben.
Saját magához mér mindenkit, felállít egy bizonyos magasságot, mely nem úgy mint az átlagembernél, nála elég magasan van , és aki alá esik, arról alapból megvan egy saját negatív véleménye. Ez viszont nagyon undorító dolog.
De az talán még undorítóbb, hogy bunkómód lenézõn, fanyarogva távolról figyeli azokat az embereket akik szívesen látták vendégül elõzõleg többek között õt is a saját lakásukban, mindenféle fenntartások nélkül.
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 15. - 21:10:55 Előzmény kabala
(825/2570)
Ezzel egyet értek.
Nem láttam az Oszkár lakását aznap, sem másnap, de amennyiben csak a szõnyeget féltette az utcai cipõktõl, azt megértem. A szõnyeg egy kényes dolog.
jo1978 2009 jan. 15. - 20:43:11 Előzmény kabala
(824/2570)
Koszonom az eszreveteleket de esetleg ara nem gondoltok hogy nem jartam magyar suliba .Es magyarul irni csak ugy egyedul tanultam meg.KOSZI.
csancsy 2009 jan. 15. - 18:45:06 Előzmény Rika
(823/2570)
Egyetértek:)

Általánoságban
A másik, hogy szerintem is illik levenni a cipõt, ha vendégségbe megyünk. kérdezem, általában vendégek elõtt, kitakarítunk (persze nemcsak akkor, de ha vendégek jönnek akkor mindig), porszívózunk, és szõnyeg van a lakásban, és a vendég ilyenkor télen sáros cipõvel akar a szõnyegre a szobába belépni, akkor megkérem, hogy vegye le a cipõjét. És a vendégek, attól még jól érezhetik magukat, hogy megkérjük, vegye le. És sztem a kérés nem bunkóság. Ennyit megtehet a vendég a vendéglátóért, ha már elhívta oda. Persze, nem erról van szó, egyszerûen sztem ez az illem, levesszük a cipõket az elõszobában.
kabala 2009 jan. 15. - 14:27:43 Előzmény jo1978
(822/2570)
Ha azt akarod, hogy az álláspontod figyelembe vegyék, tanuld meg azt helyesen leírni. Ameddig ilyen sok hibát ejtesz, hiteltelen leszel, még ha kiabálsz is.
kabala 2009 jan. 15. - 14:19:42
(821/2570)
A cipõlevetésrõl mégegyszer:
Nem az a lényeg, hogy ki hogyan szokta, hanem az, hogy mi illik és mi nem. NEM ILLIK a vendéget egrecíroztatni, még ha másnap ki is kell utánuk takarítanunk. Nem muszáj vendéget hívni, de ha megtesszük, a vendéglátó viselkedjen úgy, hogy az jól érezze magát.
Tilda36 2009 jan. 15. - 09:24:00
(820/2570)
Frászt kapok a Sütõ Enikõ affektálásától. Egy sznob p.i.c.s.a aki állandóan ossza az észt az egészséges táplálkozással kapcsolatban. Azt se értem miért kell ilyen tejfehérre mázolnia magát? Azt meg végképp nem ha ennyire nagyra tartja magát akkor miért ül le Pakóval egy asztalhoz?
Petrapetrus 2009 jan. 15. - 08:49:50
(819/2570)
Jó vendéglátó felajánlja, hogy nem kell???

Szerintem ez nem azon múlik, egyáltalán. Ha az ember valakihez vendégségbe megy, lakásra, akkor nem az éttermi dolgok dominálnak. A kettõ nem ugyanaz!

Illik levenni a cipõt, ha lakásra megyünk vendégségbe. Én is voltam már olyan helyen, ahol megkértek, hogy vegyem le. Eszembe sem jutott megsértõdni!!! Miért baj, ha az ember ügyel a tisztaságra?
bippo 2009 jan. 14. - 21:57:12
(818/2570)
Persze ha a vendéglátó mégis kéri ilyen olyan okokból, akkor persze tényleg illik valóban levenni, még ha elsõre nem is tervezte volna a vendég.
bippo 2009 jan. 14. - 21:55:39
(817/2570)
Itt mindenki arról beszél, hogy vendégként hogyan illik/célszerû viselkedni. Ez így is van, a legtöbb ember felajánlja, hogy leveszi, alkalmazkodik a vendéglátóhoz, próbál minél kevesebb kellemetlenséget okozni. Jó vendéglátó viszont általában felajánlja, hogy 'áá, nem kell, stb.' , lefutják a protokollköröket. De nem kéri a vendégeit külön erre, fõleg nem erõsködik. Ezt a kis dolgot egyszerûen be kell nyelni egy ilyen szituációban, és nem kényeskedni. A parkettát 5perc alatt felmosta volna Oszkárka. Itt egymáshoz járnak vacsizni, és ilyen szituációban teljesen elfogadottnak kéne lennie a nem hétköznapi ruha, és a cipõ is akár. (kvázi mintha étterembe mennének, hiszen annyira nincsenek jóban, hogy rendszeresen összejárnak.)
Anno amikor a Hal a tortánban Ábel Anita látta vendégül a többieket, õ is levetette a többiekkel, adott nekik szép kis papucsot. A Szilárd gyerek egybõl kommentelte is, hogy vacsoravendéglátásnál nem illik levetetni. Vendéglátós, hiszek neki.
Rika 2009 jan. 14. - 21:52:36 Előzmény jo1978
(816/2570)
Meg tudom érteni, és inkább õ mint Sütõ vagy Gjon vagy ki.
Erõsen kritikus, sok mindent lenéz, mert pefekcionista. Biztos jófej, de kialakítottak róla egy imidzset, és ebbe nem akar belerondítani, ill. nem ez a környezet, amiben jól tudja érezni magát. Ez egyfajta sünvédekezés.
Rika 2009 jan. 14. - 21:50:29
(815/2570)
Érdekes, hogy ez az egészségmániás sznob nõ a hülye elméleteivel nem tudja, hogy milyen fertõzéseket cipelhet be a kis topánkájának sarkán, fõleg ha bebilleg a konyhába is.
Egyébként is, valaki nézze ki egy illemtankönyvbõl...otromba tahóság a vendég részérõl, ha nem veti le a cipõjét, ha kérik. Az otthon egy meghitt környezet, kivéve ha egy idegen helyként kezeljük. Körübelül olyan mintha valaki mocskos körmökkel, piszkos kézzel jönne be és nyúlkálnak a régiségekhez, családi fotókhoz, intim tárgyakhoz.
Nálunk olyan tiszta a szõnyeg, hogy azon fekszem sokszor.
csancsy 2009 jan. 14. - 21:05:25
(814/2570)
Nem tudom, lehet Oszkár kritizált, mégis õ adott a legtöbb pontot Sütõ mellett. rambo meg 6-ot??? Az nevetséges:)
jo1978 2009 jan. 14. - 21:03:14
(813/2570)
SZIASZTOK CSAK ANNYIT SZERETNEK HOZA FUZN HOGY AZ OSZKAR AZ CSUCS NEM TALALOK SZAVAKOT EHEZ A SRACHOZ.MINDENKIT KRITIZAL ES MINDENKROL TUD VALAMI ROSSZAT MONDANI DE SAJAT MAGAROL???SZERINTEM ONBECSULESBEN CSUCS.MEG ANNYIT HOGY A MODERATOR NAGYON JO ES JOKAT TUD MONDANI!!!SZIASZTOK
Novalis 2009 jan. 14. - 19:32:53
(812/2570)
Én úgy nõttem fel, hogy természetes volt, hogy levesszük a cipõnket otthon is, és vendégségben is, kivéve, ha a vendéglátó kifejezetten kér, hogy ne vegyük le, mert õk sem szokták. Ezzel megtiszteljük a vendéglátót.

Nálunk parketta van, rajta szõnyeg, más szobákban meg padlószõnyeg. Ezeket nem könnyû tisztítani, márpedig a cipõ - fõleg õsz-és tavasz között, vagyis az év legnagyonbb részében - nyomot hagy.
A cipõ arra van, hogy a hidegtõl és az utca koszától védje a lábunkat, és amit az utcán összeszedek vele, azt illetlenség a vendéglátó szõnyegén széthordani.
A vendéglátó legyen udvarias és illemtudó, vegye el a kabátot, szolgálja ki, tegye kellemessé az estét. DE! a vendég is tisztelje meg a vendéglátót, aki a lakásába beengedi, azzal, hogy nem ótvar ruhában megy, szépen felöltözik, visz egy kis jelképes ajándékot, nem böfög az asztalnál, stb. és azzal, hogy a koszos cipõvel nem megy rá a szõnyegre/padlószõnyegre. Nem azért kell egy cipõt felhúzni, hogy a vendégségben azzal parádézzunk és mutogassuk, milyen trendi-csilivili cipõnk van. Akinek csak ez számít, ott már rég nagy baj van.

Egyértelmû, hogy a vendég az elsõ, de a vendégnek pedig tiszteletben kell tartani a vendéglátó szokásait. Vagy aki otthon is felteszi a lábát az asztalra, az vendégségben is megcsinálhatja, és nem szólhat senki érte???

Viszont amelyik házban végig csempe van a földön, a nappaliban is, és nincs padlófûtés, ott nem kell levenni a cipõt, illetve ha kéri a vendéglátó, hogy vegyük le, akkor kérhetünk meleg papucsot, és ha nincs, akkor nem kell levenni a cipõt!

Általában rühellem ezt az Oszkárt, a képét sem bírom látni, de ebben a témában igazat adok neki.
Petrapetrus 2009 jan. 14. - 14:58:56
(811/2570)
A házigazda legyen udvarias és "éljen a vendégnek", de a vendég meg legyen már épeszû és illemtudó!

Itt nem arról van szó, hogy a vendég alkalmazkodjon a vendéglátóhoz, vagy a vendéglátó alkalmazkodjon a vendéghez!

Vannak illemszabályok, etika és etikett, melyeket illik betartani, legalábbis gondolni rájuk!