Téma: Vadon

10/10
csenerezi 2015 márc. 20. - 10:18:01 10/10
(16/56)
Nekem nagyon tetszett.

Végig lekötötte a figyelmemet. Katarzis valóban nincs, nem is éreztem, hogy már vége a filmnek :-)
8/10
Sadenal 2015 márc. 19. - 10:41:35 8/10
(15/56)
Érdekes egy film volt, de ugyanezen témában az Into the Wild nagyobb nyomot hagyott bennem, mint ez, bár azért ez is igen furcsa hatással volt rám. Hogy is mondjam: ebben is van valami plusz dolog, de nem tudom eldönteni mi miatt. Mintha több lenne benne, mint ami elsõre látszik. Nehéz megfogalmazni. :)


7.5/10
8/10
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 09:49:17 8/10
(14/56)
Nekem meg pont ez a szöveg nem tetszett sosem. Ettõl az így kellett történnie dumától, sors emlegetésétõl mindig falra mászom.


"Az meg, hogy egy nõ ne bóklásszon egyedül, arra azt mondanám, mi lenne, ha tiszteletben tartanák egymást az emberek, egymás testi épségét és tulajdonát? Na akkor bóklászhatna mindenki egyedül."

Ez nagyon szép utópia. Akkor szabadon túrázhatnánk egyedül, és ennek én örülnék a legjobban, de nincs így sajnos. Nõként mindig is kissé börtönben érzem magam emiatt.:( De azt én is tapasztaltam, amit a fõszereplõ, hogy sokszor kaptam teljesen váratlanul segítséget idegenektõl, mikor úton és bajban voltam, és ezek életem végéig kellemes emlékek maradnak.:)


"Meggyõzõdésem, amúgy, hogy már a férfiak sincsenek biztonságban, a filmpropagandának köszönhetõen egyre több a meleg férfi..."

Szerintem ehhez semmi köze a filmeknek.:) És azt sem hiszem, hogy nõne a melegek száma. Azért egy férfi-férfi küzdelem nem annyira egyenlõtlen, mint a férfi-nõ. Sok nõt már egy jókora pofonnal meg lehet annyira törni, hogy tovább már nem is ellenkezik.
8/10
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 09:31:57 8/10
(13/56)
Mitõl nem volt Neked hiteles? Mert ha csak az említettektõl...:)
jetdrive 2015 márc. 07. - 22:02:33
(12/56)
Jó is, szép is, tartalmas is. Érdemes megnézni. Békességet ad.
8/10
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 23:06:55 8/10
(11/56)
Bár sokban különbözöm a film fõhõsétõl, mégis találva éreztem magam, és elgondolkodtam az saját életem dolgain. Kicsivel nagyobb gyakorlatom van a túrázásban nála, és jókat nevettem a botladozásain:) , elképedtem a kitartásán, megdöbbentem a felelõtlenségén. Csoda, hogy nem történt semmi komoly baja ilyen hosszú úton teljesen egyedül, nõ létére. Én bírtam, sõt élveztem volna a magányt, de sosem lennék ilyen felelõtlen. Sajnos egy nõ nem engedheti meg magának még manapság sem, hogy egyedül bóklásszon kihalt helyeken. És nem a természet miatt, hanem a többi ember miatt.
8/10
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:57:15 8/10 Előzmény Sunyesz
(10/56)
"Ezért kár a jegy árát kifizetni, mert moziélményt nem nyújt."

Neked mit jelent a moziélmény? Azt írtad, ez a film teljes figyelmet kíván. Ez szerintem az egyik dolog, amitõl egy film "moziélménnyé" válik.:) Belefeledkezhetsz, és nem zavar senki közben, hacsak nem a zacskócsörgések. Én is vittem chipset, de már majdnem vége volt a filmnek, mikor egyáltalán eszembe jutott, hogy ehetnék belõle. Engem végig lekötött, nem untam egy percét sem.
8/10
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:52:20 8/10
(9/56)
Megtaláltad a leglényegtelenebb momentumait a filmnek.:)
10/10
ludmilla-kamilla 2015 febr. 28. - 14:02:32 10/10
(8/56)
Hú, jó, egy kicsit más... pont amire vagytam. Köszönöm a film élményt, nagyon lekötött, még 4 órán keresztül néztem volna.
10/10
Magnolia1 2015 febr. 26. - 10:00:51 10/10 Előzmény Sunyesz
(7/56)
Szerintem embere válogatja, hogy ez mozifilm-e vagy sem. Nekem abszolút az volt, de akik a popcorn mozikat részesítik elõnyben, azoknak nyílván nem nyújtja ugyanazt az élményt, mint nekem. Reese fantasztius volt benne, sajnálom, hogy nem kapta meg érte az Oscart. Most már várom a Still Alice-t, hogy lássam, Julianne Moore mivel kõrözte le.
6/10
Sunyesz 2015 febr. 22. - 22:31:24 6/10 Előzmény 4trASS
(6/56)
Egy drogos tyúk, aki eldönti, hogy õ a gyalogkakukk és neki vág a nagy útnak. közben meleg van és izzad, néha esik és elázik, meg az út feltöri a lábát, közben nagyokat emlékezik és értékeli a kapcsolatait a családdal, a világgal. Szóval nem mozi film.Ezért kár a jegy árát kifizetni, mert moziélményt nem nyújt. Azonban esõs délután, hétvégén, ha nem akarsz takarítani, akkor pattints meg egy üveg bort és nézd meg a filmet. Teljes figyelmet kíván, a története lassú, elaludni azért nem fogsz...elgondolkodtató és van mondanivalója.
robeju 2015 febr. 22. - 16:54:36
(5/56)
Ez egy kifejezetten élvezetes és magával ragadó film. Gyönyörû történetet mutat be, egy nõ belsõ világát, személyiségváltozást, egy súlyos trauma feldolgozását, miközben a legszebb amerikai tájakon kalauzol végig minket. Reese Witherspoontól megszoktuk a csacska, bájos vagy éppen határozottan tökös nõk alakítását, azonban itt még a számára Oscar-díjat hozó A nyughatatlannál is erõsebb, simán megérdemelte az Oscar-jelölést. Szóval csak annyit, hogy ez egy nagyon szép film, amely nem érdemli meg, hogy megbukjon a mozikban! 10/9-es nálam.
robeju 2015 febr. 22. - 13:16:46
(4/56)
Ez egy kifejezetten élvezetes és magával ragadó film. Gyönyörû történetet mutat be, egy nõ belsõ világát, személyiségváltozást, egy súlyos trauma feldolgozását, miközben a legszebb amerikai tájakon kalauzol végig minket. Reese Witherspoontól megszoktuk a csacska, bájos vagy éppen határozottan tökös nõk alakítását, azonban itt még a számára Oscar-díjat hozó A nyughatatlannál is erõsebb, simán megérdemelte az Oscar-jelölést. Szóval csak annyit, hogy ez egy nagyon szép film, amely nem érdemli meg, hogy megbukjon a mozikban! 10/9-es nálam.
9/10
4trASS 2015 febr. 20. - 10:36:02 9/10
(3/56)
Nagyon jó film lett, ajánlom mindenkinek, akit vonzanak az efféle külsõ/belsõ kalandok. Kicsit féltem Reese Witherspoon-tól, de remekül játszik és a sztorit sem vitték el rossz irányba szerencsére.
DarkGirl 2014 dec. 27. - 11:26:51
(2/56)
Tegnap az egyik mûsorban láttam a filmbõl a Filmmánián némi bemutatót és rögtön megtetszett.
Az egyik olyan jövõ évi film,amit már nagyon várok.
10/10
Bruce2000 2014 okt. 19. - 11:14:28 10/10
(1/56)
***SPOILERT tartalmazhat***

Reese Witherspoon egyedül a sivatagban

Reese Witherspoon a Wild címû road movie-t tartja élete legnehezebb filmjének. Az Oscar-díjas színésznõ hétfõn, a BFI Londoni Filmfesztiválon idézte fel a forgatás körülményeit.

Witherspoon egy fiatal nõt alakít a filmben, aki 1700 kilométert gyalogol magányosan az Egyesült Államok csendes-óceáni partvidékének vonalát követõ híres túraútvonalon, a Pacific Crest Trailen a Mojave-sivatagtól Kalifornián és Oregonon át egészen Washington államig, miután házassága tönkremegy.

http://www.168ora.hu/punch/reese-witherspoon-egyedul-sivatagban-131344.html