Roberto DiCapribogyó 2017 dec. 16. - 01:21:09
(255/275)
Sokan irták a hozzászólásokban, hogy milyen szép ez a film, ill. úgy látom egész sok oximoron rajongót is ("szép és szomorú") bevonzott ez az alkotás...nekem pont az volt a bajom a filmmel (a könyvet nem olvastam), hogy nem találtam szépnek az üzenetét, hisz röviden arról szól, hogy...


SPOILER VÉGIG ! !

...van két fiatal, akik szeretik egymást és jól megszivják a (rövid életük) végén, és van egy kicsinyes-féltékeny (~gonoszul viselkedõ) gyerek,aki a két fiatalnak ártott, de aki velük ellentétben meg csak eléldegél 80 évig val.szeg. jó anyagi körülmények között, szakmailag megbecsülten. Számomra ez nagyon messze van a szépségtõl, inkább egy lehangoló, ellenszenves történt...

Persze ha Briony-nak egy erõsebb jellemfejlõdése lett volna bemutatva, rögtön más lenne a helyzet. A filmben én úgy értettem, hogy már az ápolói tevékenységét is vezeklésnek szánta... Ha igy volt és valóban egy erõs bûntudata volt a tette miatt és már a háborús évek alatt belátta, hogy hibázott, akkor nem értem, hogy ezt a történet (hogy hibázott és két embernek ártott ezzel komolyan) miért csak a legutolsó 21.(!!!) könyvében irta meg, amikor már tudta, hogy meg fog halni.... magyarul nekem itt kilóg a lóláb, hogy ugyan valamennyire jobb emberré vált már a háborús idõkre, de kvázi nem eléggé és csak a halál szele téritette észhez végleg ~60 évvel késõbb... húú de szép történet:(.

Számomra az lett volna szép történet, ha tényleg, igazán megbánta volna a tettét a haláluk hirére/háború végére és az 1.könyvét rögtön ennek a témának szentelte volna, amiben szint vall egyrészt, másrészt emléket állit a párnak, harmadrészt a bevételt a két fiatal rokonainak adja, negyedrészt létrehoz egy alapitványt, ami oylan embereknek segit, akik "eltûnt" párjukat, szerelmüket keresik. Ennek pl. igy lett volna egy pozitiv, jellemformáló üzenete, hogy a szarul viselkedõ emberek sem reménytelenek és idõvel megváltozhatnak, jó tettekkel tölthetik meg a saját és más emberek életét; (itt ebben a történetben jobb hiján közvetett módon) helyrehozva ezzel korábbi hibáikat.
Roberto DiCapribogyó 2017 dec. 16. - 00:35:20 Előzmény nagykinga
(254/275)
De, a felvételeken egyértelmûen látszódik, hogy II. Erzsébet édesanyja látogatja meg a csokoládégyárat és zekatty-nak ez a nagy felháborodása részben indokolatlan:-). Azért csak részben, mert ahogy helyesen is irod II. Erzsébet anyja királyNÉ volt (azaz a király felesége), viszont a filmben meg királyNÕként emlegetik, ami valóban helytelen, hisz sohasem uralkodott, nem ült a trónon.
8/10
Bubus53 2017 nov. 25. - 11:47:25 8/10 Előzmény nagykinga
(253/275)
Hát tuti, hogy az anyja volt a filmben!
nagykinga 2017 szept. 20. - 21:14:50 Előzmény zekatty
(252/275)
Kedves Zekatty! Nem lehet, hogy a csokoládégyári látogatáskor 40-valahány évesen, a késõbbi Erzsébet anyakirályné szerepel a filmben?
Lánya, a jelenlegi II. Erzsébet a háború befejezésekor még csak 19 éves volt, nem gondolnám, hogy már ez elõtt is kellett volna ilyen feladatokon résztvennie.
zekatty 2017 jan. 31. - 12:25:00
(251/275)
Nem olvastam vissza a 20 oldalnyi hozzászólást - szóval bocsánat, ha ezt már más (is) megírta. Másodszor néztem meg tegnap éjjel a filmet, mert elõször bealudta rajta. Tegnap óriási szarvashibát vettem észre a magyar szinkronban, ahol elhangzik egy mondat: Erzsébet királynõ meglátogatott egy csokoládégyárat - mármint a háború alatt! Aki ezt "megalkotta", cseppet sem törõdött azzal a történelmi ténnyel, hogy II. Erzsébet, 1953-ban, apja, VI. György halála után lépett trónra, tehát az említett idõpontban, "csak" HERCEGNÕ volt! Utálom a felületes "fércmunkát", ez itt most ráadásul olyan történelmi tévedés, ami egyeseket "sötétben tart"!
9/10
offtopic
palikg 2016 máj. 05. - 10:42:33 9/10
(250/275)
Érdekes volt, ahogy visszamenõleg mutatta meg a történéseket, mi mibõl következett.
9/10.
MaryShelina 2015 ápr. 02. - 23:26:17 Előzmény Edmond Dantes
(249/275)
Én olvastam a könyvet, és abban - válaszolva egy másik kommentre is - valójában csak ennyiért elviszik a srácot a börtönbe. Amúgy a könyv eleje annyira nem tetszett, de az író stílusa, maga a szöveg megfogalmazása igazán szép, szerintem érdemes elolvasni, nem is egy igazán hosszú könyv :)
10/10
Nótárius 2015 jan. 03. - 12:37:16 10/10
(248/275)
Azon kevés lebilincselõen nagyszerû filmek egyike, amelyek után nehezen ocsúdik vissza az ember a mindennapokba,
DE:

* * * SPOILER !!! * * *

Zavarón logikátlan kidolgozatlansággal lépett át a történet az egyetlen gyermek szemtanú vallomása alapján történõ megvádolás és letartóztatás magától értetõdéségén. Ha az ikrekkel is (feltétlenül indokoltan) részletesen elbeszélgettek volna a nyomozók, hogy merre kódorogtak, és pontosan hol, mikor milyen körülmények között talált rájuk Robbie, akkor az fõhõs ártatlansága hamar tisztázódhatott volna. Igaz, akkor az egy nagyon másik film lett volna és akkor hogyan jutottunk volna el a happy end-ért szorító keserû katarzisig. (?) ;-)

* * * SPOILER v é g e !!! * * *

Ez ugyan nálam levont valamelyest a film értékelésébõl, de az elismerõ véleményekkel egyetértve, még mindig bõven maradt annyi, hogy csak e lehetõség híján nem adok 10 pontnál többet. ;-)
tortura 2014 aug. 30. - 16:51:55 Előzmény kiralykislany
(247/275)
Ugyan már... Én tisztelem, ha valakinek van önkritikája. Ritka erény manapság.
tortura 2014 aug. 23. - 16:27:52 Előzmény Aikidoka
(246/275)
Ha meg nem szenvednek benne, vagy uram bocsá' happy end egy film vége, akkor meg rögtön rásütik a "hollywoodi maszlag" bélyeget.
Edmond Dantes 2014 ápr. 08. - 21:56:23
(245/275)
Nem olvastam, Oscar-jelölést kapott a forg.könyv adaptációért, kérem, valaki írja meg, aki olvasta, milyen az alapmû. A film elsõ fele nekem olyan hangulatú, mint egy Agatha Christie-krimi, Poirot/Miss Marple/gyilkosság nélkül. Érzékletes, hiteles angol kor-és környezetrajz. Fura módon (számomra) pont a háborús szakaszban valahogy leül a darab és már föl sem kel a végéig. A finálé kis csavarja érezhetõ már a maga helyén/idejében is. Zene elragadó.
kiralykislany 2014 márc. 23. - 23:32:46 Előzmény kts5
(244/275)
kts5!
Lola (a vörös hajú lány), a forgatás idején 17-18 éves volt, így szerintem eléggé egyértelmû honnan tudta, hogyan kell egy férfit elcsábítani. Az pedig igen vicces, hogy te nyíltan bevallod, 24 évesen nem tudsz valakit meghódítani.
RememberMe 2013 nov. 12. - 12:16:02
(243/275)
Összességében nem értem a filmet övezõ nagy lelkesedét.
Nem rossz film, de annyira nem is jó.
Ettõl függetlenül egyszer nézhetõ, talán még mondanivalója is van.
7/10
Bob19 2013 okt. 16. - 12:48:22 7/10 Előzmény kts5
(242/275)
SPOILER

A fickó nem volt perverz pedofil, a csaj is akarta a dolgot csak nem akarta hogy kitudódjon és inkább úgy állította be mintha megerõszakolták volna (a másik véglet nagyobb felháborodást keltett volna).
Az "én adtam nekik a boldogságot" szöveget meg szerintem kicsit félreértelmezed, természetesen a vénlány a könyvbéli történetre gondolt és nem a valóságra. Ugyanis jól tudta, hogy miatta nem lehettek boldogok.

Nekem egyébként pont a vége miatt tetszett és csak a végén lévõ csavarért adok egy 7-est a filmnek, mert az eleje eléggé vontatott volt, szinte unalmas.
Tibag05 2013 okt. 03. - 16:54:43 Előzmény Crona
(241/275)
úgy írnám meg hogy a szemét kis dög életét is tönkre vágja valaki!
Damill 2013 júl. 19. - 19:41:33
(240/275)
Nagyon erõltetett film, jól írja a PORT kritika. Az elején van pár többször is visszanézhetõ jó jelenet, de az egész elcsúszik az erõltetett tanulságon, pedig egy ilyen "bûntény" egyáltalán nem olyan egyoldalú, ahogy a filmben ábrázolják.
kts5 2013 máj. 27. - 21:47:34
(239/275)
SPOILER SPOILER SPOILER

Oké itt sokan leírták már, hogy nagyon szépen összerakott alkotás, érdekes idõkezelés, és egész jó színészi játék jellemzi, és hogy milyen jó, hogy ennyire hasonlítanak Briony-k, és Keirának fordítottan arányos a cicimennyisége a csont-látszódóságával, ezért ezekrõl nem is írok, mert helytállóak sztem is.

Számomra, ami nem tetszett az, hogy Briony szájába adják azt, hogy "én adtam nekik a boldogságot". Szerintem ez giccses, és ettõl elég groteszk keretes szerkezetet ad a filmnek. Hazudik az elején és hazudik a végén. Attól még, hogy ír egy happy end-et attól még szerencsétlenek egy percig sem érezhetik jól magukat. Nem beszélve arról, hogy nem csak a szerelmüket ölte meg hanem õket is. Robbie-t azzal, hogy börtönbe-hadseregbe taszította, Ce pedig, ha együtt marad a családdal biztosan nem egy metro aluljáróban tengeti utolsó napjait. Szóval sajnálom, hogy ilyen hazug giccses vége lett. El vett a hatásból, nem gondolnám vezeklésnek.
És ami még nagyon érdekes, hogy a kis tizenéves vörös csajszi, hogy kezd ki azzal a perverz pedofillal, nem tudom, honnan vette, hogy hogyan kell csinálni, de félelmetes volt. Én 24 évesen nem tudok ilyen szemekkel nézni egy pasira, ez a kis színész csemete, pedig tizenegy-két éves! Félelmetes! Lehet tehetség lesz a leányzóból, ha most ilyen jól játszik.
gladiolus 2013 ápr. 02. - 13:27:36
(238/275)
Amikor még csak a filmet néztem, és nem volt még meg az Oscar díj, már akkor éreztem, hogy ezzel a zenével kell, hogy történjen valami, mert a film is szép és jó, de igazán mélyen már az elején is a zene fogott meg. Aztán egyszer késõbb megnéztem az IMDB-t, és láttam, hogy a sejtésem beigazolódott, mert mások is értékelték Dario Marianellit. Ahogy elnézem az oldalát, sok jó filmhez írt már õ zenét, de ez kiemelkedik a többi közül is.
A tengerparti zene, amire korábban is utaltam, az Elegy for Dunkirk, a többi zenei betét közt is a legfényesebb pont.
http://www.youtube.com/watch?v=Rnqx9RvswZs

Úgy látom, James McAvoy sem a legkönnyebb történetekbe markol bele, minden filmjében van valami döbbenet, de jól csinálja, amit csinál.
10/10
Crona 2013 febr. 25. - 17:44:23 10/10
(237/275)
Nagyon tetszett, szép és szomorú a történet. Tõlem minden további nélkül 10-est kap.
rigojancsi 2013 jan. 18. - 19:23:10
(236/275)
Egyik kedvenc filmem, remek alkotás! Plusz szép fények, színek, képek, zene!
A másik befejezésrõl: igen, Briony így szeretné "jóvá tenni" korábbi hibáját, ami ugye megpecsételte mások sorsát. Ahogy végigkövetjük fiatalkorán keresztül, látszik is hogyan fejlõdik a jelleme, és ezt a befejezést kívánja tõle.